Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tannoy dual concentric 609
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 05:52:48    Predmet: Tannoy dual concentric 609 Odpovedať s citátom

Má niekto skúsenosti s takýmito reprosústavami?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 06:02:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Já s jejich sloupovými verzemi (611 a 615) a s jejich nástupci - S8LR. Můžeš se zkusit optat, co tě trápí - klidně přes SS, jestli se stydíš diskutovat o "tomhle" na veřejnosti Smile . Ale nezaručuju, že ti budu umět odpovědět, a nezaručuju už vůbec, že to bude objektivně správně. Hrozí maximálně nějaká ta subjektivní uchometrie a ještě k tomu uší "poškozených" letitým poslechem trošku atypického, ale návykového zvuku beden značky Tannoy ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 06:30:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Uvažujem nad kúpou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 06:39:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě záleží na stavu a ceně. V dobrém stavu by podle mě byly určitě zajímavé do nějakých 200 Euro, za 300 už bych se dost ošíval, a dráž ani omylem. U nás a asi i na Slovensku jich moc není a za dobrou cenu jsem je ještě nabízet neviděl. Za dobré peníze je koupíš na ebay.co.uk, ale je problém s dopravou (viz dále).

Přihodím nějaké postřehy:

Plusy:
"Nestárnoucí" měniče - myšleno z hlediska rozpadajících se nebo "vytahaných" závěsů (středo)basáků. Jestli měniče stárnou parametrově jsem neměřil, ale uchometricky při porovnávání tehdy asi pětadvacetiletých Sixes 615 MK2 a fungl nových nástupců Saturn S8 hrály při přímém srovnávacím (ale ne slepém) testu ty bedny velice hodně podobně, a při slepém testu bych měl asi dost problém ty svoje vůbec poznat - a to přes to, že mají jiné měniče (tedy jen modelově - parametrově a konstrukčně jsou shodné), jiné ozvučnice (Sixes šestiboké, Saturn klasické) i jiné řešení bassreflexu (Sixes pasivní membrána, Saturn klasický nátrubek).

"Moderní zvuk" - vzhledem k věku podle mě snesou srovnání i se současnými bednami. Netvrdím že stoprocentně ani si netroufám říct, jaké kvalitativní/cenové kategorii současných beden můžou konkurovat, ale rozhodně nemají takový ten typický "retro zvuk" (zahuhlaný a bez detailů), jaký byl v době jejich vzniku u beden jejich kategorie když už ne "typický", tak rozhodně dost častý.

Mínusy:
Katastrofální provedení ozvučnic - mizerná a na poškození náchylná povrchová úprava, obyčejná dřevotříska lepená na tupo "suchým z nosu", horní a dolní čelo ozvučnice tvoří žebrovaný výlisek z tenkého plastu (když se podíváš na spodek bedny, tak to žebrování uvidíš - horní čelo je stejné, ale žebra směřují dovnitř bedny). Dost mě překvapuje, že to na zvuk nemá nijak zásadní vliv a při přímém srovnání se Saturny, které mají ozvučnice klasicky "celodřevotřískové" a docela bytelné, šest uší žádný zásadní problém nezaznamenalo.

Pro představu - takhle vypadají "rozebrané" přepravní firmou PPL:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 06:54:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je test "nástupců" šestsetdevítek - Saturnů S8LR - i s nějakými měřeními. Pokud se vyznáš v "grafech" nebo někdo znalý bude ochotný na to kouknout a něco k tomu napsat, tak ti to třeba k něčemu pomůže. To základní bude podle mě dost podobné u 609 i S8LR. Obdobný test beden z řady Sixes jsem nenašel:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 06:58:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za reakciu.Vyskúšam ich a podľa toho sa rozhodnem. Neplánoval som ísť už do takýchto starších reprosústav ale možno ma oslovia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 09:34:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo jo. Rozhodnout se musíš "na vlastní uši".

K té atypičnosti zvuku bych poznamenal, že podle mě není nijak zásadní, nebo nějakým způsobem "úchylná". Spíš je to často "démonizováno" jako například pověstná "ostrost" všech zesilovačů značky Yamaha, což je v reálu samozřejmě naprostý nesmyl. Je to zkrátka potřeba brát jako řekněme určitou formu mírné odchylky od pomyslné neutrality a to, zda zrovna tento typ odchylky konkrétnímu posluchači alespoň nevadí, nebo mu dokonce imponuje, je samozřejmě individuální. Jenže ono je i dost individuální to, co kdo považuje za "etalon neutrality". Já jsem slyšel spoustu beden a samozřejmě i takových, které se mi líbily víc, ale ty byly bohužel výrazně dražší. Takže moje volba nebyla koncem cesty hledání toho nejlepšího, ale toho nejméně špatného za dané peníze.


Určitě bych vyzdvihnul toto:

Vysoká citlivost a nenáročnost na zesilovač - laicky řečeno "magnety jak prase a membrány jak pírko". Nakrmíš je i takovým levným a slabým prdítkem, jakým je třeba Luxman řady L-200.

Excelují v disciplíně "tichý poslech". Asi to souvisí jednak s citlivostí, ale možná i s tím (a toto je fakt jen moje laická domněnka), že mají jednoduché výhybky bez kompenzací, které fungují "stejně" při každé hlasitosti. Ale to, jestli kompenzace fungují tak jak mají jen při "běžné" hlasitosti, na kterou jsou odladěny, a při vyloženě tichém poslechu už nefungují tak ideálně, by musel potvrdit nebo vyvrátit někdo povolaný. Uchometricky hrají třeba bedny KEF plné kompenzací při běžné hlasitosti slušně, ale potichu už to není ono. Ale ať je to z technického hlediska čímkoli, tak ty bedny zkrátka hrají dobře i potichu bez nutnosti používat Loudness, a ani "nemizí půlka hudby" (některé frekvence) tak, jak to bývá časté u jiných (mizerných) beden této cenové kategorie a hlavně tohoto stáří.

Koaxiální měniče jsou samozřejmě obrovskou výhodou při poslechu v blízkém poli a těžko hledat lepší řešení pro náhradu "levných a basujících studiových monitorů" (tedy monitorů s velkými (středo)basáky).

Ale samozřejmě s nimi není problém slušně ozvučit místnost do nějakých 20-ti metrů čtverečních, ale i ve 25-ti metrech čtverečních to je rozhodně minimálně přijatelné. Toto ale umí kdejaká bedna a tuto disciplínu bych u nich rozhodně nepovažoval za vyzdvihnutelnou, ale spíš za řekněme standard nebo maximálně lepší standard v dané kategorii.


Konec blábolení - běž si je poslechnout a pak dej vědět - a klidně to, že jsem "tetřev hlušec". Já to unesu ... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NuClear235
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 09:45:04    Predmet: Tannoy 609 Odpovedať s citátom

Jak to dopadlo? Uvažuji 609 koupit jako nějaké bazarovky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 10:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

No tady se nejak nakupilo mnoho chvaly na tannoy koaxialy Laughing
Panove tohle reseni kdy je koax presentovan jako super reseni je jen humbuk a propaganda.
Bohuzel se ten reprak v koaxu hejba a dela to u vyusteni kompresniho driveru/nebo kaloty interference, difrakce a rezonance - lidove bordel.

Je to danost koaxialniho reseni a teda ze by zrovna ten "bordel" byl poslechove navykovy si nemyslim:

http://www.stereophile.com/content/tannoy-dimension-td12-loudspeaker-measurements#OKmi2ITiAu9oxu1v.97

Blby je zejmena to, ze ty koax bedny to maj ausgerechnet nejvic blbe v pasmu kde to jde nejvic slyset - pasmo 1-4 kHz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NuClear235
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 10:44:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě zaujala schopnost hrát i potichu dobře. To právě potřebuju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 10:46:21    Predmet: Odpovedať s citátom

NuClear235 napísal:
Mě zaujala schopnost hrát i potichu dobře. To právě potřebuju.


A to prave zejmena takovy bedny neumi, protoze koax Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NuClear235
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 10:51:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyhle bedny to maji napsane temer ve vsech svych testech jako plus.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 10:53:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Bohuzel se ten reprak v koaxu hejba a dela to u vyusteni kompresniho driveru/nebo kaloty interference, difrakce a rezonance - lidove bordel.

V tom máš samozřejmě pravdu. To je známý fakt. Bohužel každé řešení má nějaké výhody a nevýhody. Mnohem lepší by bylo, kdyby byl koaxiál použitý jako "středovýškáč", aby ta membrána měla minimální výchylku, a basák by byl zvlášť.

Mě se celkem líbí ty Tannoy regálovky na blízký tichý poslech, kdy membrána lítá minimálně a ta "koaxiálnost" je u poslechu v blízkém poli výhodou. Jako "PC Speakery" jsou fajn. Při použití jako "dospělá bedna" je to "kvalitou" samozřejmě běžná komerce. Jediná "výjimečnost" je ve specifických nectnostech ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 10:56:12    Predmet: Odpovedať s citátom

NuClear235 napísal:
Tyhle bedny to maji napsane temer ve vsech svych testech jako plus.


To je mozne, v testech se zcela bezne uvadeji cele ohnostroje lzi.

BTW ty problemy co ty koaxy objektivne maji (viz mereni) jsou prave slyset pri potichu poslouchani.

Zkratka neni to intuitivni ale bohuzel oproti zazitemu dogmatu ze slyset jdou "problemy tim lepe, cim hlasiteji to hraje" je to tady naopak Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 11:08:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomu nerozumím. Ta nevýhoda koaxiálu je přece v tom, že čím víc se mebrána vychýlí, tím větší schod v tom zvukovodu vznikne.

Jinak samozřejmě vím, že to nehraje "věrně". Ale mě se to líbí ... Ass kissing

Zdroj fotky:
https://www.open-end-music.de/vb3/showthread.php?t=5626

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 11:41:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To je spravne - vetsi vychylka = vetsi schod a tim vetsi "bordel".

Ale nutno vzit v uvahu ze to je de facto 2p. konstrukce (ten ultrazvuk je tam nahore pro srandu) kde ten koaxi stredobas basuje i naspodku treba hluboko pod 100Hz a vychylka je tam tedy znacna i pri malem SPL.

Ale zase s narustem nad nejakou hranici SPL uz "to" neuslysis (spekuluji ani nevim kde tra hranice presne je).....na podrobne vysvetleni nemam znalosti teorie slysitelnost ruznych jevu v zavislosti na SPL, ale treba me nekdo opravi/doplni.

Koneckoncu tannoy znam a vim ze hraji blbe potichu i nahlas, a proto jsem napsal ze prave potichu hraji mizerne. Psat ze vykonove jsou to DI progresivne smerujici nepodarky je uz noseni drivi do lesa. Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 12:05:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlas. Kdyby se mě někdo zeptal, jestli bych mu doporučil dát "dlouhej peníz" za nový Tannoye, tak bych mu řekl "ani omylem" - a to už jen z toho prostého důvodu, že to s prominutím skotsky ojebané provedení naprosto neodpovídá tomu, co za to ti zrzaví židi chtějí.

Ale pokud se bavíme o zachovalých bazarovkách za pár tisícovek pro funkci PC Speakerů, tak za mě: "celkem v pohodě" ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NuClear235
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 13:03:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se teda dá doporučit pro tichý poslech ? Regálovky nebo na stěnu.
Mám rád zvuk třeba širokopásma.
Jde mi o prostor nahrávky a ne nějaké tuc tuc.
Náhradu sluchátkového poslechu s tím, že mám rád muzikální projev a ne analytickou přesnou suchost.
Kde teda lovit ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 13:53:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdysi jsem měl v ruce KEF Q15.2 a líbily se mi. 4 tisíce Kč je podle mě slušná cena:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/kef/kef-15-2/


Nebo postavit Cumulus BS 2017:
http://www.lautsprechershop.de/hifi/cumulus_bs_2017_en.htm

které na konci tématu doporučoval Bartoliho guru MaBat:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=22609

Návrh Ursa Minor ještě asi hotový není ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NuClear235
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 14:21:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za tip.
KEF vypadají dobře a skvělá cena !
Trochu mě mate, že v testech bývá věta:
Tannoy 609 hrají i potichu dobře, ne jako třeba KEF.

BS 2017 jsou krásné moderní bedny. Cena je ale mimo moje možnosti.
750 Euro bez vlastní ozvučnice je petarda.
Zas by mě lákala ta stavba - jsem rozpolcenej.
Nabízejí je ve verzi výhybka nebo DSP. Není to DSP dgradace signálu ?
Mít něco převedeného špičkově DACem třeba z DSD na analoga a pak to v DSP převádět na pásma DSPéčkem s menším rozlišením ?
Třeba se mýlím....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 18:01:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Je pravda, že ty KEFy jsem v blízkém poli nezkoušel, takže v tomhle sloužit nemůžu. Měl jsem je chvíli v obýváku a taky na test u kamaráda v padesátimetrové ratejně a jako "běžné" bedny se mi zdály vzhledem k ceně slušné.


Pokud DSP, tak dělat trojí převod DA - AD - DA je podle mě nesmysl. Např. miniDSP údajně funguje i jako slušný DAC:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=284339

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=271794

A pokud je člověk "Hi-Endista", tak si za miniDSP může zapojit 3 "špičkové" DACany ... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 08:06:24    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW ty stredakove koaxialy nemusi byt az tak spatne:

http://www.stereophile.com/content/kef-blade-two-loudspeaker-measurements#RI1zfjB7MrMJG8DY.97

Ale tady je to 5" stredakovy koaxial s kalotou 25mm a deleny na 2,4 kHz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 08:13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="NuClear235"]Díky za tip.
KEF vypadají dobře a skvělá cena !
Trochu mě mate, že v testech bývá věta:
Tannoy 609 hrají i potichu dobře, ne jako třeba KEF.


Tak testy muzes cist do bezvedomi a stejne je v testech kdejaky nesmysl vychvaleny az do nebe, tak to chodi.

BTW schopnost hrat potichu je tedy opravdu problematicky netechnicky pojem, moc to cele nedava smysl.....a uz jsem to od hifistu slysel mnohokrat ze neco umi/ neumi hrat potichu....ale jeste nikdo nedefinoval co to konkretne znamena "umi hrat potichu". Laughing

PS: neco jineho je schopnost hrat opravdu nahlas, tam to smysl dava a max SPL kdy jeste reprodukuje reprobedna zvuk nezkreslene a spektralne vyvazene - to smysl ma a imho velky Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NuClear235
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 08:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Znamena to, že při snižování hlasitosti nezačnou mizet části zvukového spectra. Typicky basy, kdy se musí zapínat pomocné obvody Loudness apod.
Tvrděj, že Tannoy 609 hraje i potichu téměř vyrovnaně. Naopak KEFu zmizej uplnbě basy. A hodněkrát jsem četl, že nějaká reprosoustava, aby se předvedla a hrála dobře, tak se musí přidat hlasitost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 08:48:34    Predmet: Odpovedať s citátom

NuClear235 napísal:
Znamena to, že při snižování hlasitosti nezačnou mizet části zvukového spectra. Typicky basy, kdy se musí zapínat pomocné obvody Loudness apod.
Tvrděj, že Tannoy 609 hraje i potichu téměř vyrovnaně. Naopak KEFu zmizej uplnbě basy. A hodněkrát jsem četl, že nějaká reprosoustava, aby se předvedla a hrála dobře, tak se musí přidat hlasitost.


To spada do problematiky fyziologickeho vnimani a zavislosti SPL:

https://en.wikipedia.org/wiki/Fletcher%E2%80%93Munson_curves

To musis pak doladit ekvalizaci Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NuClear235
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 08:57:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si to představoval spíš, že basový reproduktor je méně citlivý a bez dostatku výkonu přestává premávať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 08:59:32    Predmet: Odpovedať s citátom

NuClear235 napísal:
Já si to představoval spíš, že basový reproduktor je méně citlivý a bez dostatku výkonu přestává premávať.


Pises tady hlouposti z neznalosti, trochu si ty veci prostuduj a az potom zacni psat dotazy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NuClear235
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 09:15:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Hledal jsem bedny pro tišší poslech a zřejmě to shání víc lidí. Ale dobrat se nejakého výsledku...
http://www.whathifi.com/forum/hi-fi/loudspeakers-sound-great-even-lower-volumes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 09:25:15    Predmet: Odpovedať s citátom

NuClear235 napísal:
Hledal jsem bedny pro tišší poslech a zřejmě to shání víc lidí. Ale dobrat se nejakého výsledku...


Z tech krivek (ktere ignorujes) plyne ze jakakoliv bedna bude protrebovat trochu pridat na basy - kdyz to hraje potichu:


https://en.wikipedia.org/wiki/Fletcher%E2%80%93Munson_curves

Ty tichy poslechu, uz si dej pauzu Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NuClear235
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 09:37:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Malinko uber! Nelíbí se mi tvoje vyjadřování a nějaký smajlík to nevyřeší.

Nezpochybňuji vlastnosti lidského ucha. Ani ty křivky.
Ale zatím nikdo nevyvrátil, že ne každé bedny jsou pro nehlasitý poslech vhodné.
Liší se to typ od typu. A to že sháním nějaké osvědčené výrobky nebo třeba konstrukce, v tom nevidím nic špatného.
A v tomhle vlákně jsem se dočetl ledacos zajímavého, ale nikoliv zrovna od tebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist