Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Srovnávací poslechový test Sennheiser 595 - AKG 601 -AKG 701
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št október 11, 2007 08:58:43    Predmet: Srovnávací poslechový test Sennheiser 595 - AKG 601 -AKG 701 Odpovedať s citátom

Díky vstřícné nabídce a vzájemné dohodě s panem Šulcem z hifi studia TYKON, Ostrava, mám v zápůjčce sluchátka Senn 595 a AKG 601 + 701, dále sluchátkový zesilovač Pro Ject Head Box SE (http://www.project-audio.com/main.php?tech=headboxsea&cat=accessories&lang=en).
Mrzí mě, že v této sestavě neuslyším i Senn 650 nebo 600 (důvody viz níže).

Upozorňuji, že jsou to první hifi sluchátka, které budu poslouchat. Tyto modely jsem vybral především na základě hodnocení Kuby (a některých dalších) zde na fóru. Mým cílem není nekonečně běhat po studiích a zkoumat sluchátka, ale poslouchat doma hudbu. Proto jsem zvolil cenově dostupná a vysoce hodnocená sluchátka.

Cílem je poslechem vybrat sluchátka, která mi budou nejvíc vyhovat = rozuměj s ohledem na to jaký mám vkus a jakou hudbu poslouchám, žádné obecné pravdy se konat nebudou. Nemyslím si, že mám absolutní sluch; nejsem ani hudebník, ani nemám hudební vzdělání. Takže budu popisovat pouze své dojmy a pocity.

Z časových důvodů bude poslech realizován ve večerních/nočních hodinách čtvrtek až neděle (tedy max. 4 dny) - mohlo by to být max. 30 min. na každá sluchátka denně, což považuju za celkem slušnou dobu - v poslechovce bych to nebyl schopen realizovat, navíc v klidu a v pohodě.
Výsledky (dojmy) budu prezentovat snad každý den po poslechu, abych je byl schopen udržet v paměti a přenést "na papír". V závěru snad napíšu shrnutí.

Těším se na následné komentáře Kuby, Křečka, Renowna a dalších.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št október 11, 2007 09:46:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Den první:

Z důvodu mnou zapomenuté návštěvy jsem původně vůbec nechtěl ve středu už poslouchat a radši se pořádně vyspat. Nakonec jsem neodolal začal poslech v 23h, skončil jsem v 01h. Podařilo se mi do poslechového testu zahrnout i mou drahou polovičku, která má na rozdíl ode mne hudební vzdělání (sopranistka, sólová zpěvačka v jedné skupině(teď na mateřské), sólová i sborová zpěvačka v pěveckém sboru, občasná dirigentka pěveckého sboru (při zkouškách), hraje na klavír a varhany).
Díky možnosti poslechu na headboxu se, který má 2 sluchátkové výstupy, jsme poslouchali společně; výstup jsem seřídil, aby sluchátka hrála stejně hlasitě (+/-).

Pro poslech jsem použil výběrové CD Deutsche Grammophon - příloha Harmonie z (tuším) 10/2006 - jsou tam výběry skladeb hudby komorní a symfonické, operní + 1 pop (sting) + 1 jazz.

Použitá aparatura: CD 640C v2, výše zmíněný Project Headbox SE, propojovací kabel Oehlbach NF 214. Napájení ze sítě, žádné speciální napájecí kabely, žádné síťové filtry, žádné přepěťové ochrany či filtry atd. (to pro hnidopichy).
Uvědomuji si, že pro sluchátka kategorie AKG 701, by byl asi vhodnější lepší přehrávač a sluch. zesilovač. Ty ale nemám a v případě CD o tom ani neuvažuju. Chtěl bych vyzkoušet zesilovač Edgar, prý o třídu výš než ten project.

Sluchátkový zesilovač jsem propojil přímo se sluchátkovým zesilovačem. Než jsem ustavil aparaturu (v mém případě to není tak jednoduché, nemám rack ale komponenty jsou v rámci knihovny, takže celkem přestavba), tak se zesilovač zahřál (3h) - to abyste mě nepodezřívali z toho, že zesilovač ještě nebyl "v provozní teplotě".

Zatím stručné dojmy: po krátkém vstupním poslechu jsem pro další srovnávání toho večera úplně vyřadil akg 601 - vůbec mi svým projevem nesedly. Ještě se k nim ale vrátím v dalších dnech. Takže další bylo porovnáním pouze dvou sluchátek s595 vs a701.
Spektrum různých typů nahrávek bylo bohaté (od jazzu, přes věty z komorních a symf. skladeb až po operu). Byly zastoupeny různé nástrojové skupiny i vokály. Poslouchali jsme s manželkou oba najednou, střídaly se sluchátka pro stejné pasáže (headbox se má 2 výstupy).

AKG 701
+ skvělá dynamika reprodukce
+ velmi dobře reprodukované a kontrolované basy
+ detailnost projevu (opravdu jak zvuková lupa)
+ vynikající podání celku, ale i separace nástrojů z tohoto celku
+ skvělá konstrukce sluchátek - design a provedení, skutečný luxus už na pohled (a nejenom)

- zúžený prostor
- ostré vyšší středy a výšky (manželka říká, že velmi velmi suché)
- celkové působení nahrávky (asi těmi výškami a zúžením prostoru) je "klaustrofobické", i při tom kratším cca 20 min. poslechu mi to nebylo příjemné a myslím, že bych je nebyl schopen poslouchat dlouhou dobu
- špatný komfort při poslechu - tlačilo mě hlavně to polstrování kolem uší (nepříjemnýpocit) a po čase také most na hlavě - velká škoda pro tato sluchátka (již to bylo zmíněno i některými dalšími posluchači zde na fóru)

Sennheiser 595
+ velmi vyrovnaná reprodukce ve všech pásmech, v celku působí velmi příjemně
+ kontrolované a dobře dávkované basy (oproti 701 bych řekl, že jsou přebasovanější)
+ skvělé středy - vokály (soprán i tenor, bas) působily velmi věrně
+ "široký" prostor reprodukce
+ vysoký komfort při poslechu, po pár minutách si připadám, jako bych je ani neměl na hlavě
+ kvalitní konstrukce, vyhotovení

+/- uhlazené výšky = nejsou ostré jako u 701, ale ani tak detailní, takže komromis pro mě ale +

- menší dynamika reprodukce oproti 701 - jediný zásadní mínus oproti akg
- menší detailnost projevu
- design působí levně, plastově (to pro ty, kterým záleží na "společenské prestiži"), pro mě no problem


Favoritem prvního večera se staly pro nás oba Sennheisery 595. Mě osobně u nich chyběla pouze ta živost, dravost, kterou dávala neskutečná dynamika sedmsetjedniček.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Št október 11, 2007 11:16:47    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
Den první:


- zúžený prostor
- ostré vyšší středy a výšky (manželka říká, že velmi velmi suché)
- celkové působení nahrávky (asi těmi výškami a zúžením prostoru) je "klaustrofobické", i při tom kratším cca 20 min. poslechu mi to nebylo příjemné a myslím, že bych je nebyl schopen poslouchat dlouhou dobu
.


Jde na vrub sluchátkového zesilovače, možná i CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št október 11, 2007 11:38:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Je fakt, že když jsem prvně použil kvalitní sluchátkáč, dočkal jsem se toho, že:
- zklidnily se výšky
- zvuk přestal být tak suchý
- rozšířil (spíš prohloubil) se prostor

Takže kdybys sluchátka testoval na lepším řetězci, možná bys to viděl jinak.
Mimochodem dynamiky a detailů není nikdy dost... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št október 11, 2007 11:54:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Je fakt, že když jsem prvně použil kvalitní sluchátkáč, dočkal jsem se toho, že:
- zklidnily se výšky
- zvuk přestal být tak suchý
- rozšířil (spíš prohloubil) se prostor

Takže kdybys sluchátka testoval na lepším řetězci, možná bys to viděl jinak.
Mimochodem dynamiky a detailů není nikdy dost... Smile


Diky za Tvuj prispevek. Jak jsem se zminil vyse, jsem si vedom , ze aparatura, na ktere posloucham muze byt pro 701-ky velkou limitaci. Ovsem do zdroje signalu nebudu delsi dobu investovat. Uvazoval bych zesilovac nebo mozna i sluch. zesilovac.
Proto musim brat v uvahu, jak to hraje na tom co mam.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2007 07:03:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak chces casom novy zosilovac, mrkni sem: http://www.casea.eu/lyra.htm super zvuk za super cenu a je z CR....teraz ho skusam na HD600 ....jedine minus su troska silnejsie basy, nez na jake som si zvykol zo zosiku Creek /ten mal zase prilis slabe/... 1.den si zhodnotil pekne, len tak dalej.
_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2007 08:56:35    Predmet: Odpovedať s citátom

IO, jestli tam máš ještě ty tkaničky, tak bych s posuzováním Lyry počkal na RG62
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2007 09:42:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
IO, jestli tam máš ještě ty tkaničky, tak bych s posuzováním Lyry počkal na RG62


Ruby a ostatni: Soucasti poslechovych testu bude i srovnani vlivu signalove kabelaze (CD - headamp) na vysledny zvuk. Na to jsem sam velmi zvedavy, protoze jsem kabelovy skeptik. Zkouset budu: tkanicku, Oehlbach NF 214, Oehlbach NF 2, RG62 mkIII (karabac), RG62 mkI (jedna zila), Cambridge Audio kabel (oznaceni z hlavy neznam, doplnim).
Tady se konecne presvedcim, zda rozdil je pro me slysitelny nebo ne (tj. nebudu nikomu predkladat, ze rozdil je nebo neni - to at posoudi jini, vzdelanejsi a sluchove nadanejsi).

Vcera vecer (druhy den) probihala pripravna faza - sauna a dobry spanek Smile

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2007 10:49:34    Predmet: Odpovedať s citátom

mno, aj s tou "tkanickou" to hra lepsie nez cokolvek co som pocul /aj ked je toho malo....pre to idem na high-end do Bratislavy/.....ked pride RG62 tak sa chystam na maly review.
_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2007 15:16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:09:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2007 22:45:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek napísal:
Zdravím

pěkný test, opravdu nechápu, proč nechcete psát o pravdách, ale jen o pocitech a dojmech: to přece např. informace o zůženém prostoru nebo pevných basech nejsou...
Jinak co se týče těchto charakteristik, je to jistě věc řetězce a ne věcí sluchátek. Řekl bych také, že je z toho pěkně vidět, že slabší sluchátka mohou podat na kompromisní sestavě poslouchatelnější výkon než ta o kus lepší.
Na Akg K 701 se můžete spolehnout v tom, co Vám říkají, takže informace o klaustrofóbním dojmu není určitě subjektivní, ale říká něco o kvalitě signálu zbytku sestavy. Sám ovšem uvádíte, že Váš řetězce Akg limituje, takže z mého pohledu O.K.
Znamená to ovšem také to, že Vámi popisované klady mají ještě VELKOU rezervu: např. pevnost basů, detailnost atd.
Jak jsem ale psal, test je fajn a nevím, proč bych měl mít výhrady, kdybyste napsal třeba to, že s těmi a těmi komponenty nepodávají Akg K 701 uspokojivý výkon.


Petr Janosek: jsou to pouze me dojmy, nic vice. Tak jsem to slysel na sve sestave. Nic vic, nic min. Mam take svuj vkus a tak kombinace osobnich hudebnich preferenci + poslech na pouze jedne konkretni sestave nemuze byt objektivni. Proto je to dojmologie platna pouze pro me a pripadne pro nektere dalsi, kteri slysi podobne a maji podobnou sestavu.

Confused

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2007 23:23:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Den treti:

Dnes jsem poslouchal spolecne s pritelem zvukarem a pak jeste chvili sam.
Pro srandu jsem porovnaval i s KPP (myslim, ze nema smysl se k tomu vyjadrovat, uplne jiny zvuk) a AKG K270 Studio (uzavrene sluchatka, zvuk uplne nekde jinde, kelimkovy, malo detailu, fadni projev - kratky poslech na jedne skladbe a pak sly pryc).

K poslechu jsem dnes vybral podstatne sirsi spektrum nahravek:

1. priloha Harnonie 10/2006 - vyberovka DG za rok 2006 (stejne jako prvni den), skladby:
- stopa 7 Mozart Rondo alla Turca (fletny + orchestr)
- stopa 8 Vivaldi Allegro z RV 169
- stopa 12 Anne Sofie von Otter (takovy light jazz)
- stopa 4 Mozart Nun liebes Wibchen (Bryn Terfel)

2. Dvorak Novosvetska (Harnoncourt) - 4. veta
3. Vivaldi Four seasons (LCO) - summer
4. Mozart Requiem (Les Arts Florisants)
5. Bach Goldbergovske variace (G. Gould)
6. Nohavica Divne stoleti
7. Joanna Rzyczniok Biel
8. Dire Straits Brothers in Arms (remastered)
9. J. Hnilicka Missa Jazz

Postrehy:

AKG 701 jsou neskutecne detailni a presna, velmi dynamicka. To se projevuje hlavne u dobre nasnimanych solovych partu (viz napr. Nohavic 5. stopa Planu, Mozartovo Rondo ...). Musim rict, ze s temito sluchatky clovek doopravdu muze rict, ze pozna tembr nastroje.
Velmi dobre kontroluji basy a podavaji je presvedcive, s autoritou.
Na druhou stranu jsou "prevyskovane" a maji slabsi podani stredu (muj dojem). Ty vysky jednak velmi unavuji, jednak svou ostrosti nektere nastroje cini neposlouchatelnymi (zalezi na narhavce a sejmuti nastroju, na finalni uprave zvukarem ... takovi brothers in arms remastered jsou uz jako nahravka posunuti vysoko se 701 se to moc neda poslouchat). Plus ty vysky vytahuji sum pozadi.
Taky jsem si vsiml, ze oproti Sennheiserum 595 podavaji nahravku vic plasticky, jakoby "simulovaly" prostorovy zvuk.
Potvrdil jsem si dojem hezkeho celkoveho podani nahravky, ktere ovsem zachovava detaily jednotlivych nastroju / sekci.
Myslim, ze pro me by byly idealni pro komorni orchestry, solove koncerty.
Skvela sluchatka!

Senneisery 595 nemaji tak dobrou kontrolu basu, maji vic nizsich stredu (coz muze nektere nahravky "zahuhnat") a nemaji tolik vysek, vysky jsou obecne oblejsi. Maji velmi hezke stredni pasmo.
595 podavaji skvele vokaly (at uz operni tenor, bas, sopran, alt, tak v popove ci rockove hudbe).
Basy jsou porad velmi hezke a dobre kontrolovane, neni jich ani moc ani malo.
Vysky jsou pro moje vnimani presne tak, jak maji byt - na rozdil od tech velmi suchych, ostrych u 701cek.
Ovsem na druhou stranu se trochu ztraci detailnost a celkova dynamika.
595 mi celkove pripadaji univerzalnejsi nez 701, da se na nich s velkym pozitkem poslouchat jakykoliv mnou posuzovany styl hudby (neposlouchal jsem ani metal, ani hard rock, ani elektronickou hudbu, atd.).
595 pravdepodobne nejsou tak verne (hifi) a detailni jako 701. Mozna maji vetsi zkresleni nez 701. Ale je to presne to, co mam rad! 595 jsou velmi muzikalni a umoznuji uvolneny, relaxovany, velmi prijemny dlouhodoby poslech.

Pominu li teda fakt, ze 701 mi nepadnou na hlavu a tlaci me, a pokud se budu zamerovat pouze na hodnoceni reprodukce tak:

1. kolega se vyjadril, ze by si koupil oba typy a podle potreby je stridal
2. ja nemam ani prostredky ani chut kupovat 2 sluchatka, takze pri nutnosti volby jsou pro me favoritem S. 595.
3. pred absolutni detailnost a presnost kladu radost z poslechu hudby; a prave 595 mi zprostredkovavaji lepsi poslech nez 701 (nejsem tudiz asi zadny hifista, ale "pouze" audiofil).

Zitra bych chtel trochu laborovat s kabely a zkouset, zda tam budou nejake rozdily.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2007 23:40:54    Predmet: Odpovedať s citátom

vlastnim K701, HD595 a aj KPP
z mojej osobnej skusenosti:

- K701 nie su v ziadnom pripade ostre, ak ano mas nejaky problem niekde inde (cd, amp)
- K701 hraju "vzdusne" a 595 "hutne"
- 595 su na dlhodobe pocuvanie menej vhodne ako K701 - zvuk je viac unavujuci - u 701 jediny problem je tesny hlavovy most ..
- plast u 595 vrzga pri kazdom pootoceni hlavy - 701 su v tomto pripade totalne tiche ..

.. jednoducho je K701 uplne ina liga ako 595 .. podobne ako KPP a 595 ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: So október 13, 2007 09:01:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Za toto co teraz poviem ma asi ukamenujete, ale po precitani vsetkych prispevkov o K701 mi je jasne ze su to najlepsie dynamicke sluchadla na svete, ale IBA vtedy ak: im naozaj sadne zosilnovac, staci mala chyba a hraju zle, ak im sadne kabel, troska iny charakter, a hraju zle, alebo CDplayer ktory musi byt super kvalitny, .....no to najpodstatnejsie: aby sa dali pocuvat, treba mat kvalitne nahrane CD....podla diskusii mi vyslo ze VACSINA /tj >90%/ nahravok je ZLA pre K701....skoda.... aby hrali dore musi byt vsetko naokolo spickove a perfektne zladene, co je pre vacsinu zanrov nemozne, takze su vlastne najlepsie...ale iba v specifickych pripadoch a pre zopar ludi pocuvajucich len zopar zanrov, ktore maju spickovy zvuk.... pre ludi pocuvajucich vsetko /tak ako ja/ a este k tomu nemaju peniaze na ostatne casti zvukoveho retazca su nevhodne, lebo to 3% zlepsenie zvuku v specifickych pripadoch nestoji za to........je to len zhrnutie vsetkych prispevkov, tak ako ich vnimam ja....sam by som naozaj chcel vlastnit K701 koli 4 dobre nahratym CD-ckam co mam doma, ostatnych >200 by som pocuval na HD600.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: So október 13, 2007 11:04:54    Predmet: Odpovedať s citátom

IO>
No nejlepší nejsou ale rozhodně se jedná o špičková sluchátka . Nejsou tak extrémně detailní jako DT 880 a zároveň ne tak hutná jako HD650 .Je to prostě takový hybrid .A to se všemi plus i mínus co z toho plynou .Vysoká detailnost má za následek náchylnost na agresivitu v nahrávkách a mnohem menší nevýhoda je i ne tak špičkové basy jako u HD650 ale zase nebudí zdání že basy jsou příliš dominantní nad zbytkem . O těch špičkových cd přehrávačích a spol. bych zas tak přesvědčený nebyl , problém podle mne je už ve zdroji tedy albu . Na druhou stranu všechny tyto chyby bych pod "nátlakem" peněz odpustil a smířil se s nimi ale já a podobně i mnoho dalších to vyřešilo zbavením se K701 a pořízení jiných sluchátek . Je ale také možné že na této úrovni sluchátek je to už o osobních preferencích protože někteří po počátečním nadšení se jich zbavili , jiní byli ochotni nedostatky tolerovat no a pro další zůstalo nadšení a prostě jim "sedli" . Proto si myslím že je nemá cenu kupovat bez vyzkoušení jen tak na základě kladných recenzí , protože pokud člověku nesednou tak bude na ně naštvaný i když chyba není ve sluchátkách ale v něm že si je napřed neposlechl v ideálním případě neporovnal při poslechu s HD650 a DT880.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So október 13, 2007 15:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

IO napísal:
o K701 mi je jasne ze su to najlepsie dynamicke sluchadla na svete, ale IBA vtedy ak: im naozaj sadne zosilnovac, staci mala chyba a hraju zle, ak im sadne kabel, troska iny charakter, a hraju zle, alebo CDplayer ktory musi byt super kvalitny, .....


toto nie je pravda - oproti 595 mi to doma hra na k701 lepsie v akejkolvek kombinacii - na akomkolvek zosaku .. ak je nahravka nekvalitna, hra to zle na oboch ...

never na bludy ktore siri p.Zajac a Janosek, naozaj netreba na k701 cd player za 30-50k a drahy kabel .... su to kraviny..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 16:05:13    Predmet: Odpovedať s citátom

4 ferenc

Nemáš pravdu, začínáš dost přehánět. 701čky jsou lepší než 595ky, ale ne o moc (žádná jiná liga) a na některých nahrávkách jejich detailnost už dost otravuje. Blbost je taky nějaké vrzání 595tek. A podle mně více unavuje zvuk 701ček.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 16:45:53    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc: jak jsem zminil uz v uvodu tohoto threadu - jedna se pouze o me osobni dojmy (= vysoce subjektivni hodnoceni), ktere je zavisle na mem vkusu, sluchu, mozku a asi take pouzite aparature. Jak jsem jsem se zminil kousek vyse, hodnotim 701 jako spickova sluchatka - ale ne pro muj soukromy poslech. Kdybych byl zvukar v studiu, tak neni co resit - mezi temi zkousenymi sluchatky je to jasna volba. 595 nejsou tak detailni a nemaji takovou dynamiku (to mi chybi oproti 701 nejvic), ale jsou podstatne komfortnejsi nez 701 (na me hlave je takrka necitim a vubec nevrzou), navic me poslech neunavuje a je pohodovy = umoznuje mi radost z poslechu pri zachovani urcite (pro me vic nez dostatecne) zvukove vernosti. 701 jsou super detailni a kdyz hraje treba solo kontrabas, tak je to radost poslouchat, to u 595 neni. Ale to extremni zastoupeni vysek je pro me neprijemne - ale jak jsem napsal, nepovazuju se za hifistu ale audiofila.
Chybel mi poslech 650. Ty asi pujdou dal nez 595 a nebudou snad tak unavujici. Zkusim najit nejakou recenzi od Kuby.
Ferenci - myslim, ze si rozumime, ze? Wink

Kuba4: cetl jsem vcera vecer Tvou recenzi na 595 (po druhe, poprve to bylo hned po jejim napsani) a musim zcela souhlasit. Nevim sice, co presne myslis tim, ze jsou na Tebe prilis analyticka (me ta detailnost nevadi, vadi mi ty prilis moc vysek - ale mozna prave to dela tu detailnost alespon v casti spektra).
Jinak Te obdivuju, jak jsi schopen ty testy delat, hodnotit sluchatka v dlouhem case. SUPER. Jen tak dal Exclamation Exclamation Exclamation

All: je to vsechno o osobnich preferencich. A nejlip se hodnoti pred nakupem. Jakmile si chlap uz neco koupi, tak vetsinou mu jeho jesitnost nedovoli ten vyrobek prilis kritizovat (pokud to neni uplny propadak). Cest vyjimkam.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 16:55:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
4 ferenc

Nemáš pravdu, začínáš dost přehánět. 701čky jsou lepší než 595ky, ale ne o moc (žádná jiná liga) a na některých nahrávkách jejich detailnost už dost otravuje. Blbost je taky nějaké vrzání 595tek. A podle mně více unavuje zvuk 701ček.


V threade
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=18900&highlight=liga#18900 na moj prispevok odpovedas:
Kuba4 napísal:
Iná liga určitě. Zase stojí polovinu, že? Myslíš, že bych si mohl poslechnout ty Tvoje sluchátkáče?


Zeby pluralita vlastnych nazorov ?

Co sa tyka vrzgania 595, tie moje vrzgaju teda riadne, maju cca 2 roky - pokial sa dobre pamatam tie tvoje maju o hodne menej .. Tie moje tiez nevrzgali ako nove - slovaci hovoria "Vyckaj casu jak hus klasu" ... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 16:57:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaše starosti bych chtěl mít.... Laughing... nebylo by lepší dát si vzájemně přes hubu jako rowdies ? Tyhle hodnocení mi připadají jako když se baby baví vo barvě svetru... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 17:14:14    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Vaše starosti bych chtěl mít.... Laughing... nebylo by lepší dát si vzájemně přes hubu jako rowdies ? Tyhle hodnocení mi připadají jako když se baby baví vo barvě svetru... Laughing


Myslim, ze nikdo tady nikomu prozatim nechtel dat do nosu.
Ja chci koupit sluchatka a tak jsem vzajemne porovnal skupinu sluchatek pripadajich v uvahu. Vysledky jsou samozrejme subjektivni - tak jak se nekomu libi blondyny a nekomu brunetky, stejne tak si vetsina z nas tady hodnoti raprodukci sluchatek ci beden. Jedna vec je vernost reprodukce a druha osobni vkus a schopnost opravdu posoudit tu vernost reprodukce oproti imaginarnimu skutecnemu zvuku ziveho hudebniho telesa. Jsem presvedcen o tom, ze vetsine z nas se budto neco libi a nebo ne, podle toho casto posuzujeme vernost reprodukce. Ale klidne me opravte (ted nemam na mysli hudebniky s absolutnim sluchem).

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 17:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani svetr, ani přes hubu, jiná liga v charakteru zvuku ne v kvalitě. Jak jsem psal již stokrát, Senny i AKG se blíží realitě každé z jiné strany. AKG, dynamikou, detailností, přehledností, Sen plností, hutností, klidem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 17:42:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Ani svetr, ani přes hubu, jiná liga v charakteru zvuku ne v kvalitě. Jak jsem psal již stokrát, Senny i AKG se blíží realitě každé z jiné strany. AKG, dynamikou, detailností, přehledností, Sen plností, hutností, klidem.


Este raz si pripomenieme tvoj citat :

citácia:
Iná liga určitě. Zase stojí polovinu, že?


Ak si mal na mysli v prvej vete zvukovy charakter a nie kvalitu tak mi potom ta druha veta v tom kontexte nedava zmysel ..

Zijem s oboma modelmi cca 4 mesiace, s 595 asi 2 roky, takze mam dostatok casu a skusenosti na formovanie nazoru ktory som odprezentoval. Nepotrebujem si ho nechat odobrovat kymkolvek..
Takisto som upozornil na problem 595 - po dlhsom casu su cele rozvrzgane a pri posluchu je to pri pohybe pocut ..
595 je oproti 701 aj v charaktere zvuku aj v kvalite uplne ina kategoria.
Moj nazor nakoniec podporuje vyssie spomenutym citatom aj sam Kuba - ano 701 su omnoho drahsie ..
Ak si niekto na zaklade kratkodobeho testu mysli opak - nic proti tomu nemam. Nakoniec si kazdy urobi obraz sam ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 17:46:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tenhle hifistickej newspeak... Laughing plná může bejt sklenice, hutnej bramborovej knedlík, klidný zátiší...připomíná mi to vinařskej slovník, tam si taky každej může představit co chce... Shocked Všechno se to dá popsat i technicky, tam je slovní zásoba dostatečná, jenomže holt to byste museli o tom něco vědět.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 17:50:24    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Tenhle hifistickej newspeak... Laughing plná může bejt sklenice, hutnej bramborovej knedlík, klidný zátiší...připomíná mi to vinařskej slovník, tam si taky každej může představit co chce... Shocked Všechno se to dá popsat i technicky, tam je slovní zásoba dostatečná, jenomže holt to byste museli o tom něco vědět.... Laughing


Majstre rad sa necham poucit. Som laik a nehanbim sa za to - kazdy sme odbornik v niecom inom ..

Iste ste poculi nejake sluchatka, mozno aj nejake doma mate, skuste nam ich predstavit technickym newspeakom ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 18:19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Všechno se to dá popsat i technicky, tam je slovní zásoba dostatečná, jenomže holt to byste museli o tom něco vědět.... Laughing


Ja jsem laik, nevzdelany hudebne ani v elektro (proto jsem take v prvnim prispevku na hore napsal, ze se bude jednat o me dojmy a ne recenzi ci dokonce o absolutni pravdu)
Rad se priucim necemu novemu, to je deviza, ktere si cenim nejvice na prave tomto foru. Ty asi patris mezi ty, kteri by mohli prezentovat i odbornejsi stranku veci. Proto bych se pridal k ferencovi a poprosil o Tvuj vecny komentar, pouze kritizovat se da vzdy, vsude, kohokoliv a na jakekoliv tema.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 18:23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:

595 je oproti 701 aj v charaktere zvuku aj v kvalite uplne ina kategoria.
Moj nazor nakoniec podporuje vyssie spomenutym citatom aj sam Kuba - ano 701 su omnoho drahsie ..
Ak si niekto na zaklade kratkodobeho testu mysli opak - nic proti tomu nemam. Nakoniec si kazdy urobi obraz sam ...


Diky za upozorneni, ze po delsim case muzou zacit vrzat. Cenna informace.

S tim zaverem, ktery jsi napsal nemuzu nez souhlasit - svym projevem jsou 595 i 701 jine. Pro me jsou ovsem v primem porovnani 701 na nekterych nahravkach takrka neposlouchatelne, zatimco 595 je v pohode. 701 jsou bezesporu skvele sluchatka - o tom zadna. Ovsem celkovym pusobenim jsou pro me 595 lepsi volba.

Samozrejme se muze stat, ze za par let je vymenim treba prave za AKG (kdo vi, jake budou v te dobe modely). Proc ne. Tady a ted - 595.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 18:28:59    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
never na bludy ktore siri p.Zajac a Janosek, naozaj netreba na k701 cd player za 30-50k a drahy kabel .... su to kraviny..


Obecně platí, že v drtivé většině alespoň trochu solidnějších aparatur používajících integrovaný CD přehrávač je přehrávač nejslabším článkem řetězce a to nejméně o třídu. I v cenové hladině 30-50k (za nový produkt) není úplně snadné najít přehrávač, který snese přísná měřítka. A nejsou to ani nejvyšší Espritoví Soňáci. Ty solidně obstojí jen jako transport.

Drahý kabel na druhou stranu zcela určitě nepotřebuješ. To mohu potvrdit. Vhodný kabel je možno sehnat za pár korun.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 18:48:31    Predmet: Odpovedať s citátom

kvalitu cd prehravaca predsa neurcuje jeho cena ale obvodove riesenie a pouzite suciastky .. p.Bunta nam objektivne (meranim) dokazal ze prehravac v ovela nizsej cenovej kategorii prekona omnoho drahsie stroje ..

otazkou je potom co su to tie "přísná měřítka"..

pre mna jednoznacne medzi cenou a objektivnou kvalitou neexistuje ziadny vztah..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2007 21:55:11    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
kvalitu cd prehravaca predsa neurcuje jeho cena ale obvodove riesenie a pouzite suciastky .. p.Bunta nam objektivne (meranim) dokazal ze prehravac v ovela nizsej cenovej kategorii prekona omnoho drahsie stroje ..

otazkou je potom co su to tie "přísná měřítka"..

pre mna jednoznacne medzi cenou a objektivnou kvalitou neexistuje ziadny vztah..


Cena samozřejmě sama o sobě kvalitní produkt nezaručí.

S tím, že někdo něco objektivně dokázal bych byl opatrný.

Sehnat levně kvalitní převodník není takový problém, jako sehnat LEVNĚ kvalitní transport (neuvažuji teď bazar). Kvalita transportu je přitom úhelným kamenem, který rozhodující měrou určuje výsledek. Některé věci vyžadují osobní zkušenost. Jinak na ně člověk není ochoten přistoupit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 1 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist