Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Posluchov test lampvy Roxana 300b a HQQF
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 11:08:11    Predmet: Odpovedať s citátom

RP napísal:
ok, nepaci sa Vam elektronkovy zvuk, paci sa tranzistorovy ale uz sa vam nepaci HHQF tranistorovy, fungujete ako zenska ked ma kramy.

Chlapče, si kompletný? Všetky tranzistoráky hrajú rovnako?

Ak si čakal poklepkávanie po pleci, ako na Sopelfóre, si sa sekol, Tam si možno king v kolektíve ďalších 2 - 3 rovnako postihnutých. Tu nie. Tu si len rypák, čo obhajuje šmejda....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 11:12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

AMS: nemusíš sa hneď prudiť, nie každý tu prítomný má doktorát z elektrotechnickej fakulty... a niekedy je treba veci vysvetliť zrozumiteľne i pre ostatných
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 11:31:35    Predmet: Odpovedať s citátom

vidim ze vacsina tu pritomnych diskutujucich je zaslepena nenavistou, daljej meranim parametrov a nasledne usudzujete ze mate tomu zodpovedajucu kvalitu, co netvrdim v mnoho pripadoch moze byt pravda, my ludia sme rozdielne hluchy. Neviem ci ste zbadali aktivitu PMA?
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=17127&highlight=
Viete co s tym sleduje ?
p.s. Elektronkovy zosilnovavc pouzivaju hudobnici, asi preco ? zameskali dobu a nikto im nepovedal, ze trandaky su in.

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 11:40:38    Predmet: Odpovedať s citátom

RP napísal:
p.s. Elektronkovy zosilnovavc pouzivaju hudobnici, asi preco ? zameskali dobu a nikto im nepovedal, ze trandaky su in.


Žvaníš nesmysly. Takže na doma si kup třeba dva takovéhle aparáty (používají je hudebníci, tak to má ten správný zvuk a je to jednopásmo Very Happy )

http://i51.tinypic.com/jikqi1.jpg

A nebo jestli radši posloucháš tvrdší muziku, kup si tohle :
http://www.dnr-musik.com/image-product/img16-1338627123.jpg

pochopitelně 2 hlavy a 2 boxy, ať máš stereo Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 11:53:47    Predmet: Odpovedať s citátom

RP napísal:
p.s. Elektronkovy zosilnovavc pouzivaju hudobnici, asi preco ? zameskali dobu a nikto im nepovedal, ze trandaky su in.


Nee, pouzivaju ich prave preto ze svojim skreslenim robia zvuk zaujimavejsi... taka elektricka gitara bez skreslovadla je este menej zaujimava ako klasicka akusticka.

Jedna vec je vyrobit zvuk zaujimavejsi, druha ho je zreprodukovat. Tu je bezpecnejsie razit cestu vernejsej reprodukcie, pretoze nejakymi tymi skresleniami si tam pridavas "informaciu" ktora tam nebola a tym pridanim, sa ti nejaka ina moze stratit.

Samozrejme, ze to nevadi ked je zvuk nejako iny ... napriklad, mne nevadi pouzivat ekvalizer (softverovy v pocitaci teda) ak sa vysledok zlepsi.

Ale mrzelo by ma, kebyze viem ze mi zosilnovac nieco neprehra co som pocul uz niekde, lebo sa mu "nechce".

Elektronky su krasne, jednoduche a lahko pochopitelne, nieco ako pestovanie zeleniny doma na zahradke.

S tranzistormi sa daju robit divy, pretoze su mensie, lahsie ovladatelnejsie, a limit co sa s nimi da dosiahnut je uplne inde ako s elektronkami.

Napriklad, prvy elektronkovy pocitac zaberal cele poschodie v jednej budove... a napr. dnesny "pocitac" vo wifi routri je radovo vykonejjsi ako tamta ozruta.

Vyvoj zapojeni elektroniek skoncil mozno pred 30 rokmi... s tranzistormi stale trva ... napriklad, klasicke linearne tranzistorove zosilnovace coskoro asi nahradia "spinane" a o 20-30 rokov budu sucasne tranzistorove linarne podobne "exoticke a zastarale" ako v sucasnosti elektronkove.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 11:58:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:
RP napísal:
p.s. Elektronkovy zosilnovavc pouzivaju hudobnici, asi preco ? zameskali dobu a nikto im nepovedal, ze trandaky su in.


Žvaníš nesmysly. Takže na doma si kup třeba dva takovéhle aparáty (používají je hudebníci, tak to má ten správný zvuk a je to jednopásmo Very Happy )

http://i51.tinypic.com/jikqi1.jpg

A nebo jestli radši posloucháš tvrdší muziku, kup si tohle :
http://www.dnr-musik.com/image-product/img16-1338627123.jpg

pochopitelně 2 hlavy a 2 boxy, ať máš stereo Laughing .


je to tvoj nazor, ale citaj nieco sa doznies
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tranzistorový_zvuk#cite_note-11
http://en.wikipedia.org/wiki/Tube_sound

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:02:24    Predmet: Odpovedať s citátom

A co bych měl v těch blábolech asi tak číst ?

Ve Wikipedii dosud neexistuje stránka se jménem Tranzistorov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:08:20    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
nie je to hlupe prirovnanie ja mam rad zemiakovu polievku od babicky, na rozdiel od modernej sackovej francuzkej z Kuflandu.

Možno tvoja babička varí dobre, ale sú aj kuchári, ktorí vedia uvariť aj tú francúzsku ďaleko lepšie ako babička zemiakovú. No v Kaufande tých kuchárov a dobrú reštauráciu asi ťažko nájdeš..A samozrejme, ak máš ako referenciu kvality len tú "pytlíkovú" z Kauflandu (aby bolo jasné-HQQF..), lebo sa najviac podobá tej babičkinej (300B) to je potom ťažká debata Very Happy ..


Naposledy upravil BV dňa Ne jún 23, 2013 12:16:29, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

miero sulasim s tebou, a neviem ci by som chcel takyto docking, ci elektronka alebo tranzistor ma svoje miesto v zosilnovacoch.
_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
ci elektronka alebo tranzistor ma svoje miesto v zosilnovacoch.

Najlepšie to bude určite bez elektrónov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:20:45    Predmet: Odpovedať s citátom

a hlavne ... elektronky, umiestne pekne vonku zo skatule a svietiace ... su z bezpecnostneho hladiska podla mna zbytocne velke riziko ... a zaujimalo by ma ci je z hladiska sucasnych noriem ok, ze sa to takto predava s lahko dostupnymi suciastkami pod vysokym napatim
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:22:32    Predmet: Odpovedať s citátom

RP. vidím, že odpovídat na otázky neumíš, běžné argumenty taky moc nechápeš... co se dá dělat, tvůj problém. Ale zkus mi vysvětlit, jeden mamlas celou dobu tvrdil, že jeho super tranzistorové zesilovače mají dokonalejší zvuk než elektronkové a že dokáže jakýkoliv zesilovač, elektronkový, odsimulovat svým zázrakem, a naráz musí lepit hybrid s elektronkou ?
Tady máš pěkné počtení a velkohubé prohášení tvého oblíbence Laughing .
Výživné je celé vlákno Laughing .

23.5.2009 19:13 [fed..mann]
Re:
Dnes již pro mne není problém nahradit jakýkoliv lampový zesilovač http://www.f..ermann.cz/index.php/nf-technika/81-teorie/248-elektronkovy-vs-tranzistorovy-zesilova lze vyrobit téměř vše, stačí si říci potřebné specifikace.


http://www.instrumento.cz/diskuse.php?tar=show_tema&id_tematu=5977&order=1&page=2


Naposledy upravil Sendy dňa Ne jún 23, 2013 12:28:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:25:06    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
nie je to hlupe prirovnanie ja mam rad zemiakovu polievku od babicky, na rozdiel od modernej sackovej francuzkej z Kuflandu.

Možno tvoja babička varí dobre, ale sú aj kuchári, ktorí vedia uvariť aj tú francúzsku ďaleko lepšie ako babička zemiakovú. No v Kaufande tých kuchárov a dobrú reštauráciu asi ťažko nájdeš..A samozrejme, ak máš ako referenciu kvality len tú "pytlíkovú" z Kauflandu (aby bolo jasné-HQQF..), lebo sa najviac podobá tej babičkinej (300B) to je potom ťažká debata Very Happy ..


aby bol kuchar dobry, opyta sa hosta "ako Vam chutulo" , nielen uvarit jedlo podla recetu a tvrdit, ze to musi chutit, ak to kuchar nerobi, je to na jeho skodu nie na skodu hosti, ti si najdu inu rastauraciu, alebo sa stavia u babicky na zemiakovu

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:27:17    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
a hlavne ... elektronky, umiestne pekne vonku zo skatule a svietiace ... su z bezpecnostneho hladiska podla mna zbytocne velke riziko ... a zaujimalo by ma ci je z hladiska sucasnych noriem ok, ze sa to takto predava s lahko dostupnymi suciastkami pod vysokym napatim


V žádném případě to není OK !!! Už jenom proto, že povrch, dostupný na dotyk prstem, má dovolené oteplení (teplota je jiná pro ovládací prvky a jiné části, různá pro normální chod a pro simulované poruchy), ale rozvodný panel á la 30. léta s výkonovýma flaškama neprojde. Amatérismus nejhoršího zrna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:27:42    Predmet: Odpovedať s citátom

sendy nikto ta nenuti klesnut sa na moju uroven a bavit sa so mnou, najdi si sabarovneho.
_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:32:53    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
ci elektronka alebo tranzistor ma svoje miesto v zosilnovacoch.

Najlepšie to bude určite bez elektrónov...

pocul som uz krasne trajuci tranzistorovy zosilnovac v IRYSON-e
cela zostava okolo 30.000,- ale musim povedat ze to hralo nadherne, takze aby bolo jasne nie som proti transitorom

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:39:02    Predmet: Odpovedať s citátom

RP: nejde len o to, ze "Sendy nechce klesnut na tvoju uroven" ... problem je tiez, ze teba nezaujima nazor odbornika, ktory ma iny nazor ako ty ... toto forum je technickejsie ako ine, prave preto ze sa tu stretavaju odbornici s laikmi.

no a pocitajme odbornikov od zaciatku vlakna s rokmi praxe co prispeli len do tohoto vlakna (o ktorych tusim ze to robia profesionalne) ...

hcrevize, kazzatel, Sendy, bubuxin, PMA, Quart, danhard, BV, horemic

a mozno i dalsi, o ktorych neviem

pride ti to este malo na to aby si stale obhajoval nazor jedneho cloveka, o ktoreho vyrobku tvrdia ze je to kram?

EDIT: je samozrejme mozne, ze vsetci tito sa mylia a F. ma pravdu ... ale ... aka je pravdepodobnost? navysen F. bol niekolkokrat vyzvany aby dokazal svoje tvrdenia ... zatial cakame
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 12:58:12    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
RP: nejde len o to, ze "Sendy nechce klesnut na tvoju uroven" ... problem je tiez, ze teba nezaujima nazor odbornika, ktory ma iny nazor ako ty ... toto forum je technickejsie ako ine, prave preto ze sa tu stretavaju odbornici s laikmi.

no a pocitajme odbornikov od zaciatku vlakna s rokmi praxe co prispeli len do tohoto vlakna (o ktorych tusim ze to robia profesionalne) ...

hcrevize, kazzatel, Sendy, bubuxin, PMA, Quart, danhard, BV, horemic

a mozno i dalsi, o ktorych neviem

pride ti to este malo na to aby si stale obhajoval nazor jedneho cloveka, o ktoreho vyrobku tvrdia ze je to kram?

Na posluchove testy nepotrebujem ziadneho odbornika na elektrotechniku, predsa sam viem urcit co sa mi paci a co nie, skor je to naopak, ako som spominal akurat PMA na dalsom vlakne testuje, a asi vie preco to robi. K tomuto sa zatial tiez zieden odbornik nevyjadril. Pisem to po 3 raz.

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:00:02    Predmet: Odpovedať s citátom

RP napísal:
pocul som uz krasne trajuci tranzistorovy zosilnovac ...


co vlastne znamena krasne? pacila sa ti nahravka, alebo sa ti pacil "zvuk zosilnovaca", alebo si nevnimal ze to hraje reprodukcny aparat ... a bolo to ako nazivo?

ozaj, nazivo ... uz davno som nebol na ziadnom koncerte "s reproduktormi", kde by som povedal ze je zvuk krasny ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:03:33    Predmet: Odpovedať s citátom

RP napísal:
Pisem to po 3 raz.


Jj, PMA sa hraje a robi si z nas srandu ze sme hluchi... :)
Pockaj na diskusiu az test skonci... tiez som sa ucastnil a zatial je "embargo" na informacie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:04:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ba ne, tentokrát se činíte v celkovém výsledku velmi dobře a statisticky prokazatelně Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

RP :
Nevím, zda si uvědomuješ, s kým se tady tak bohorovně bavíš. Jsou to vesměs elektroinženýři (BV; PMA; Sendy; Danhard..) s mnohaletou praxí v oboru.. Takže doporučuji zařadit nižší rychlost. stupeň a vystupovat poněkud skromněji..Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
RP napísal:
pocul som uz krasne trajuci tranzistorovy zosilnovac ...


co vlastne znamena krasne? pacila sa ti nahravka, alebo sa ti pacil "zvuk zosilnovaca", alebo si nevnimal ze to hraje reprodukcny aparat ... a bolo to ako nazivo?

ozaj, nazivo ... uz davno som nebol na ziadnom koncerte "s reproduktormi", kde by som povedal ze je zvuk krasny ...

vysledny zvuk zavisi od celeho rezazca, to sa asi zhodneme, a nie kazdy zosilnovac "hra" rovnako dobre v roznych retazcoch, "krasne hra" pri pocuvani ma nic nerusi ako sykavky, apodbne neprijemne javy, a jednoducho si uzivam hudbu, takto sa da hudba aj viachodin pocuvat bez toho aby ta unavovala.
Ano ziva hudba koncerty su vacsinou o nicom, ozvucenie uplne zle. Najdu sa ale svetle vynimky.
Takisto je to s kvalitou nahravok dnesnej doby, az to pojde takto dalej, bude to uplne jedno na com sa bude hudba pocuvat.

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:24:47    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
RP :
Nevím, zda si uvědomuješ, s kým se tady tak bohorovně bavíš. Jsou to vesměs elektroinženýři (BV; PMA; Sendy; Danhard..) s mnohaletou praxí v oboru.. Takže doporučuji zařadit nižší rychlost. stupeň a vystupovat poněkud skromněji..Cool


takze vazeny pane, velmi pomaly, totiz ja som na tej druhej strane co pocuvam hudbu a platim za zariadenia, a asi nie je jedno kam moje peniazky potecu, ak ano, len tak dalej. A hlavne nezabudat toto je verejne forum.
Takato retorika fungovala za komunizmu, nie teraz.

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:25:04    Predmet: Odpovedať s citátom

RP napísal:
Takisto je to s kvalitou nahravok dnesnej doby, az to pojde takto dalej, bude to uplne jedno na com sa bude hudba pocuvat.


Myslim, ze sa tymto zbytocne zovseobecnuje.

Este sa mi nestalo, aby sa mi nepacilo nieco kvoli zlej nahravke. Ak je umelecka kvalita vysoka, kvalita nahravky ma az tak nezaujima.

Vyrobit kvalitnu nahravku vyzaduje vyrazne vyssi rozpocet, a nie kazdy umelec na to ma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:27:15    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ba ne, tentokrát se činíte v celkovém výsledku velmi dobře a statisticky prokazatelně Very Happy

az Vam nedoslo PMA je "Kuchar, ktory sa opyta hosta ako chutilo"

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:31:55    Predmet: Odpovedať s citátom

RP napísal:
Takato retorika fungovala za komunizmu, nie teraz.


Myslim ze troska respektu k starsim a skusenejsim sa pozadovala v spolocnosti od nepamati.

Obcas sa to pokrivi i na uctu k mocnejsim, ale toto nie je tento pripad, kedze sme na verejnom a pre mnohych i anonymnom fore.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:36:08    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
RP napísal:
Takisto je to s kvalitou nahravok dnesnej doby, az to pojde takto dalej, bude to uplne jedno na com sa bude hudba pocuvat.


Myslim, ze sa tymto zbytocne zovseobecnuje.

Este sa mi nestalo, aby sa mi nepacilo nieco kvoli zlej nahravke. Ak je umelecka kvalita vysoka, kvalita nahravky ma az tak nezaujima.

Vyrobit kvalitnu nahravku vyzaduje vyrazne vyssi rozpocet, a nie kazdy umelec na to ma.


ano zovseobecnujem, ale tvrdim ze mozno do rokov 70 tych vacsina nahravok bola kvalitna teraz je zas vacsina nekvalitna, a to ze sa nahrava lebo nie su na to prostriedky, tak potom nech sa nenahrava.
men sa sa napr. zle pocuva nieco kde je sice umelecka kvalita vysoka ale zlenahrane, akurat ma napadol Desmod dobra hudba ale ta nahravka....
apropo akurat hraju na majstrovstvach Ceska a Slovenska v cyklistike
http://www.msrcrcyklistika2013.sk

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:36:44    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
az Vam nedoslo PMA je "Kuchar, ktory sa opyta hosta ako chutilo"
Niečo nedošlo zrejme tebe, netušíš, že PMA nahrávky "vylepšuje" pridaním rôznych skreslení a zisťuje či je to počuť alebo nie. Ako keby ti babička pridala do tej zemiakovej jed na potkany a skúšala čo nespoznáš na prvé ochutnanie..Niečo ako "vylepšovanie" mäsa vodou alebo hormónmi pri chove..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2013 13:38:38    Predmet: Odpovedať s citátom

RP napísal:
ano zovseobecnujem, ale tvrdim ze mozno do rokov 70 tych vacsina nahravok bola kvalitna teraz je zas vacsina nekvalitna


obavam sa ze to je len skreslene pozorovanie sucasnika ... pretoze mnohi vtedy propagovani interpreti upadli do zabudnutia. teraz pocuvame uz len tych co "prezili" generacny posun ... a mozno im k lepsiemu zvuku pomohlo i to ze boli dobri, tak sa im venovalo viac casu/prostriedkov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 6 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist