Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Schováváte si účtenku při každém nákupu?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 10:36:32    Predmet: Schováváte si účtenku při každém nákupu? Odpovedať s citátom

Mám z první ruky informaci o reálném použití následující finty:

Nakoupíte třeba v supermarketu, zaplatíte, účtenku necháte na pultíku u pokladny, a vyrazíte s nákupem k domovu nebo k autu. A v tom k vám přijde ochranka, která vás zadrží s tím, že jste ukradl(a) nákup někomu z nejmenovaného etnika, kdo má k tomu nákupu účtenku v ruce, a že policie už je na cestě.

V tomto případě postižený "zloděj" svůj nákup naštěstí platil kartou. Sami přivolaní policisté potvrdili, že kdyby "zloděj" neplatil kartou, ale v hotovosti, tak by musel nákup odevzdat držiteli účtenky, a mohl by být i stíhán pro krádež.

Rozebíralo se to například zde:
http://www.kudlanka.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=5662
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 10:42:45    Predmet: Odpovedať s citátom

V Hypermarketoch si od urciteho casu blok vzdy beriem prave z tohto dovodu. Raz ma uz pri dverach z nicoho nic kontrolovali a chvalabohu, ze som si vtedy blok zobral. Doteraz netusim, preco kontrolovalil prave mna. Zaujimalo by ma, ako si potencionalnych problemovych zakaznikov vytypovavaju. Ak clovek blok nema a platil v hotovosti, moze sa jedine spoliehat na to, ze predavacka pri pokladni dosveci, ze pred par minutami tam platil (ak si pamata).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 11:06:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si ešte od čias socializmu vždy beriem všetky účtenky a to aj od najdrobnejších nákupov. Už mnohokrát sa mi to vyplatilo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 11:45:28    Predmet: Re: Schováváte si účtenku při každém nákupu? Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil vivi dňa Št jún 13, 2013 14:11:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 12:02:06    Predmet: Re: Schováváte si účtenku při každém nákupu? Odpovedať s citátom

vivi napísal:
vernostne karty hypermerketov
Natroj, ako viest databazu, co si si kedy kupil. Na zaklade toho velmi ucinna reklama "na mieru". Marketingovy ojeb sucasnosti, na ktory skace vacsina ludi Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 12:41:06    Predmet: Re: Schováváte si účtenku při každém nákupu? Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Natroj, ako viest databazu, co si si kedy kupil.

Samozrejme, ved na ten ucel to bolo vymyslene. Osobne to kludne zverejnim aj na webe Smile. Nevadi mi evidovanie historie mojich nakupov. A pokial mi niekto bude na zaklade toho cielene ponukat typ tovaru, ktory kupujem - nemam s tym problem. Ajtak kupujem vyrobky len na zaklade svojej skusenosti (a teda kvality), nie na zaklade toho, kolko to, ci ono stoji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 14:49:24    Predmet: Re: Schováváte si účtenku při každém nákupu? Odpovedať s citátom

Vacsina supermarketov ma na pokladne nasmerovane kamery. Takze ak by bol fakt nejaky problem, tak ich poziadam, aby ma pozvali na sledovanie "kratkeho filmu" Smile.
Ale v zasade si beriem doklad o kupe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 16:33:30    Predmet: Odpovedať s citátom

jj těma kamerama kontrolují i pokladní..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 16:40:44    Predmet: Odpovedať s citátom

A hlavne netreba zabudat na malickost - Vam musia vinu dokazat. Nie vy mate povinnost sa "vyvinovat". Na toto zial vela ludi zabuda - klasika pri policajnych kontrolach. Clovek v strese pred zelenymi mozgami prizna aj priestupky z pred 2 rokov Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 17:17:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Třeba v supermarketu nenakupuji! Místní majitel obchůdku už se všemi "živly" zatočil. Stačí trochu toho fyzického přístupu, policajty v zádech a je klid. Myslím, že trik s účtenkami tady rozhodně nikomu nestojí za to. Laughing

Možná takový Merhaut má podobné vysvětlovací postupy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 17:34:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě nákupy v super/hypermarketech také docela iritují, tudíž se jim, pokud to jen trochu jde, vyhýbám.. U některých druhů potravin ovšem není zbytí a musím tu "torturu" podstoupit.. To, co tady popsal Kozousch, se mi ještě (klepu na stůl) nestalo, ale rozhodně si dám pozor (a účtenky beru od teď od všeho)..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 18:13:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mě je to pěkný nesmysl !
Kozouši, ty vtipálku.

Ale je pravda, že spousta lidí v supermarketech se nechá úplně jednoduše okrást jen tím, že si odloží vedle sebe peněženku při nandavání nákupu do tašky (nebo zpět do vozejku), ženský si nechávaj ukrást kabelku, aby jí pak ostraha našla vybrakovanou o pár uliček dál a hlavně se lidi nechávaj okrást na parkovišti.

Několik let jsem se tímhle povoláním živil, takže dobře vím, co je možné a co ne.Čeho všeho jsou lidi schopný a čeho jsou schopný zloději.
Pracoval jsem v Kolínskym supermarketu, denně chodili skupinky cikánů, kradli, ale neměli dost fištrónu, aby si kradený zboží předávali mezi sebou.Takže ty co kradli, ty jsem za pokladnama chytil a zboží jsem u nich taky samozřejmě našel.Vrchol jejich geniality bylo schovávání krabiček cigaret do ponožky.Dělali to pravidelně, nic lepšího naštěstí nedokázali vymyslet.
Když přijela skupina cigošů z venku, bylo to horší.Poslali na mě toho největšího a zbytek vpohodě prošel.

Párkrát jsem se se zlodějema i popral, ale ne z důvodu, že bych chránil majetek supermarketu, spíš jen tak z principu.

Ocitnul jsem se i na druhý straně.Jako zákazník jsem dost otrlej, kecy ostrahy mě nemůžou rozházet.
Na...pane vemte si košík...pravidelně oznamuju...díky, ale já nakupuju do kapes !
Pak se za mnou hoši držej jak hovno košile...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 18:44:02    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
pane vemte si košík...pravidelně oznamuju...díky, ale já nakupuju do kapes !
Toto musim raz vyskusat Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 20:18:47    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Na...pane vemte si košík...pravidelně oznamuju...díky, ale já nakupuju do kapes !..
A na budku jsi ještě nedostal ? Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: So jún 08, 2013 22:04:13    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
A na budku jsi ještě nedostal ? Mr. Green


Ne, protože jsem ještě nenarazil na tak velkýho frajera, jako jsem já sám !

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne jún 09, 2013 07:16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Podle mě je to pěkný nesmysl !
Kozouši, ty vtipálku.

Nestat se to člověku, kterého zná moje žena osobně, tak to neprezentuji jako z první ruky. Ale když to víš líp ty, tak s tím samozřejmě nic nenadělám ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Ne jún 09, 2013 10:29:12    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
sekal napísal:
A na budku jsi ještě nedostal ? Mr. Green


Ne, protože jsem ještě nenarazil na tak velkýho frajera, jako jsem já sám !

Laughing


Ty musíš mít bab !? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Po jún 10, 2013 00:09:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Predčasom mi prišiel email s varovaním na podobné praktiká špekulantov - zdá sa mi to nepravdepodobné, ale uznám, nie nemožné. Ako už bolo spomínané, hlavne pri nakupovaní v reťazcoch je všetko moje počínanie pri nákupe na kamerách (pokladne primárne), čo by bolo využiteľné pre moju ochranu, ak by som dotyčného zažaloval za podvod a polícia by si záznam vyžiadala. Neviem si totiž celkom predstaviť, že po prejdení pokladňou ma ochranka zadrží, odníme nákup a len tak ho dá "spoluobčanovi" oháňajúcim sa mojím platobným dokladom vybraným z odpadkového koša - navyše ak požiadam, aby bola k vyšetreniu prípadu privolaná polícia, na čo mám právo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po jún 10, 2013 16:15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty asi nepracuješ v maloobchodě, viď. Ty jsi asi nikdy nechytil zloděje a nesnažil se ho usvědčit na základě záznamů z bezpečnostních kamer. Můžu tě ubezpečit, že záznamy z bezpečnostních kamer jsou ti v obou případech v naprosté většině případů přesně na totéž ... Ass kissing

Ale já nikoho nenutím, ať moje upozornění bere v potaz. Heslo zní "cizí zkušenost je nepřenosná" a "ta kamna před dotykem nepálí" ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po jún 10, 2013 17:33:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobře, uznávám, že na tom může bejt špetka pravdy.Ale to bych teda fakt chtěl zkusit na vlastní triko.Já jsem takovej konfliktní typ a hrozně rád si i přez upozornění ověřuju, že ty kamna vážně pálej...
Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JFI
Nádejný hifista


Založený: 23 marec 2009
Príspevky: 72

PríspevokZaslal: Po jún 10, 2013 21:16:04    Predmet: Re: Schováváte si účtenku při každém nákupu? Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Mám z první ruky informaci o reálném použití následující finty:

Nakoupíte třeba v supermarketu, zaplatíte, účtenku necháte na pultíku u pokladny, a vyrazíte s nákupem k domovu nebo k autu. A v tom k vám přijde ochranka, která vás zadrží s tím, že jste ukradl(a) nákup někomu z nejmenovaného etnika, kdo má k tomu nákupu účtenku v ruce, a že policie už je na cestě.

V tomto případě postižený "zloděj" svůj nákup naštěstí platil kartou. Sami přivolaní policisté potvrdili, že kdyby "zloděj" neplatil kartou, ale v hotovosti, tak by musel nákup odevzdat držiteli účtenky, a mohl by být i stíhán pro krádež.

Rozebíralo se to například zde:
http://www.kudlanka.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=5662


I kdybyste tu účtenku neměli a ani neplatili kartou, tak supermarkety mají kamery v každé uličce, u všech pokladen, u vstupu do supermarketu. Účtenka sama o sobě není doklad vlastnictví. Prostě jste si ji zapomněl vzít. Vyzvěte supermarket a policii ke kontrole video záznamu. Když bude nejhůř, trvejte na kontrole otisků prstů na bankovkách v dané pokladně. Případně na vrácených bankovkách ve vaší peněžence, kde budou otisky pokladní. Video ale jako důkaz stačí a supermarkety ho používají na usvědčení zlodějů.

Ale celá ta historka je jen aprílový žertík. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ut jún 11, 2013 08:21:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Ty asi nepracuješ v maloobchodě, viď. Ty jsi asi nikdy nechytil zloděje a nesnažil se ho usvědčit na základě záznamů z bezpečnostních kamer. Můžu tě ubezpečit, že záznamy z bezpečnostních kamer jsou ti v obou případech v naprosté většině případů přesně na totéž ... Ass kissing

Ale já nikoho nenutím, ať moje upozornění bere v potaz. Heslo zní "cizí zkušenost je nepřenosná" a "ta kamna před dotykem nepálí" ...


Neprežívaj to tak.
Že je pre hypermarket jednoduchšie nič neriešiť a Teba ako okradnutého vyhlásiť za hlupáka, ktorý si neschoval účtenku a nariadiť Ti odovzdanie nákupu spoluobčanovi, to je pochopiteľné, avšak oni nie sú orgán, ktorý má právo to takto rozhodnúť...
Ja ťa pre zmenu ubezpečujem, že ak uplatníš svoje práva a oni ich nebudú rešpektovať, majú problém pre zmenu sami...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iljas
Hifista


Založený: 28 január 2008
Príspevky: 116
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut jún 11, 2013 15:04:09    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
JFI: ...Když bude nejhůř, trvejte na kontrole otisků prstů na bankovkách v dané pokladně. Případně na vrácených bankovkách ve vaší peněžence, kde budou otisky pokladní.


Predpokladám, že toto bolo súčasťou veselšieho tónu v tejto diskusii, lebo ak sa jednalo o supermarket, tak tam sa pri pokladni môže za krátky čas "premlieť" xyz kupujúcich, a ako dokážeš, ktoré bankovky boli Tvoje? Nevraviac o tom, že odber daktyloskopických stôp by sa nevykonával na mieste ... celá takáto predstava je viac menej úlet Cool

Účtovný doklad nepreukazuje vlastníctvo, to je správny postreh, takže ak niekto tvrdí, že som mu mal ukradnúť ním zakúpený tovar, musel by sa skutok krádeže preukázať - či už svedectvom alebo videozáznamom, a to môže byť práve kameň úrazu pre "sťažovateľov" (čiže podvodníkov) ... a BTW, samotná účtenka dokazuje iba zakúpenie istého druhu a počtu tovaru, nedokazuje, že je to presne TEN istý tovar ... ale ako námet na historku je to dobré a nevylučujem, že sa v prípadoch, ktoré im za to stoja, o to nepokúšajú častejšie (napr. nákup jedného drahšieho ks tovaru - drahšia fľaša alkoholu a pod., kde je uveriteľnejšia historka, že ju vám niekto vzal po zaplatení spred nosa z pultu ako to, že niekto vám ukradol celú tašku alebo priamo tašky s nákupom ...).

Poučenie - účtenky pre istotu berte, na váhe vám to nepridá, a zahadzujte až doma Cool

_________________
BV Audio: F3S/Excel, PRE1, PA300SSE, CD Creek Destiny 2, Musical Fidelity M1 DAC II, Logitech Squeezebox, Tesla NC452 + AT95E, Musical Fidelity V-LPS II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 11, 2013 20:13:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Tenhle případ je podle mě jedním z tzv. městských mýtů (urban legends) a krásně by zapadl do třídílné sbírky takových příběhů s názvem "Černá sanitka" od Petra Janečka. Jsou tu obsaženy typické prvky těchto vyprávění: Na první pohled uvěřitelný, ale ve skutečnosti nereálný děj, dále vyjádření podvědomého strachu většinové společnosti z cikánů (stejně tak by to mohl být pankáč nebo třeba bezdomovec) a koneckonců i nepřímý způsob, jakým se k nám ta historka dostala je typický - nezažil ji přímo vypraveč, ale jen "kamarád kamaráda", v tomto případě tedy kamarád manželky. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Ut jún 11, 2013 20:57:57    Predmet: Odpovedať s citátom

TigiGold, veľmi pekne si to zhrnul, inak autor vlákna je na tunajšom fóre známy šíriteľ takéhoto tmavšieho, akože humoru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St jún 12, 2013 10:10:57    Predmet: Neveríš, uveríš.. Odpovedať s citátom

Mnohé veci sú neuveriteľné, pokiaľ sa netýkajú priamo nás. Špekulantov žijúcich z dôvery a emócií nič netušiacich, do vlastných problémov zamyslených občanov je okolo nás veľa, stačí sa trochu "zapozerať". Fingovaní núdzni žobráci ....Okradol, alebo podviedol vás skutočný bezdomovec? Mňa teda nie. Všetci spomínaní podvodníci mali iskru v oku, výrečnosť, priam talent. Postihnuté deti, matka, chorá tehotná manželka..pýtajú priamo peniaze, nechcú jedlo, sú najedení...sú pasení, alebo sami pasú a žijú si primerane, zatiaľ čo my pracujeme a platíme dane....

Jeden "nevinný" príklad za všetky z minulého týždňa -..."Dobrý deň, prepáčte, nemôžete mi pomôcť? Mám chorú manželku, žijeme na ulici a nemáme kde spať. Dávam mu 50 centov - ale, viete, noc v nocľahárni stojí Euro..." Tak oslovte aj iných..." "Viete, je už večer, neviem...dávam mu ďalších 50 centov....ďakujem veľmi pekne...a nemáte nejaké železo?" "Momentálne nie, odpoviem, ale budeme upratovať, len neviem kedy".
..."To nevadí, keď budete vedieť, zavolajte mi na mobil - prezvoním Vás, dobre?"...Shocked

Takže tak....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: St jún 12, 2013 13:27:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ber to tak, že každý se musí nějak živit..Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JFI
Nádejný hifista


Založený: 23 marec 2009
Príspevky: 72

PríspevokZaslal: Št jún 13, 2013 09:23:06    Predmet: Odpovedať s citátom

ještě mě napadlo, že bych požadoval kontrolu otisků prstů na nákupu. když jsem ho ukradl i s taškou, tak musí být otisky okradených na zboží,ne? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Št jún 13, 2013 10:42:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky tý historce moc nevěřim. Sekuriťáka ať už v uniformě nebo bez (detektiv) jsem dělal při škole dlouhodobě na mnoha prodejnách (mimochodem lepší "neintelektuální" brigádu si nedovedu představit). Děly se tam šílený věci, je toho fakt hodně na dlouhý přátelský rozhovor třeba v hospodě, ale tenhle trik s účtenkama fakt ne.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist