Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Projekt Infinit

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Má níže uvedené smysl?
Nemám čas na nesmysly.
50%
 50%  [ 1 ]
Jo, to by mě mohlo i zajímat.
50%
 50%  [ 1 ]
Do toho jdu, není co řešit.
0%
 0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 2

Autor Správa
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: St október 31, 2018 20:16:28    Predmet: Projekt Infinit Odpovedať s citátom

Ahoj,

Na Marcelovo doporučení:
MaBat napísal:
Nemám, ale můžeš si je koupit: https://www.soundimports.eu/en/ns2-326-8at.html?id=94863653

Jsem do těchto širokopásem šel. Mám doma 4 ks.
Momentálně jsem ve stádiu prototypu ozvučnice pro to šíro, viz uploadnutá fotodokumentace.


V plánu je dvoupásmo s L15RLY/P, trochu se to může podobat tvorbě Linkwitze, ale to je tak všecko..
Se zdejším členem nick Zelený jsem tak trochu nakousnul problematiku ozvučnice středobasu. Hrubá představa viz další obrázek.


Byl by zájem někoho dalšího do toho jít?

Já bych reprosoustavu provozoval v aktivu, ale není problém udělat k tomu i pasivní výhybku.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Naposledy upravil BlackRider dňa Pi január 11, 2019 15:22:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Št november 01, 2018 05:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Protože jsem nedočkavý, musel jsem si ty širokáče poslechnout.
Ve dvoupásmu s 10" Seasem (basák z beden Sony SS-G1).
Válec se šírem nadrzo postavený na ozvučnici té desítky.
Musím říct že hrají velmi schopně.

Prosímvás to měření zveřejňuju jen pro zajímavost, nemá nějakou extra vypovídající hodnotu. Směrovky zhruba po 10°. Citlivost neodpovídá 2.83V/1m.


Měření pak nahradím konkrétními k tomuto projektu.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št november 01, 2018 09:07:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Byť to má být jen orientačně, stálo by za to popsat podmínky toho měření. Moc tomu nerozumím. Jak se to okolo čeho a v jaké vzdálenosti otáčelo, jak to bylo pořízené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Št november 01, 2018 09:23:15    Predmet: Odpovedať s citátom


Červeně měniče.
Rozteč v ose Y zhruba 518 mm.
Ofset mezi basákem a širokáčem v ose X zhruba 105mm.
Měřící mikrofon ve stojanu zhruba 100mm pod vodorovnou osou širokopásma a na polovině vzdálenosti ofsetu mezi basákem a širokopásmem.
Vzdálenost měřícího mikrofonu od čela reprobedny zhruba 350mm.
Otáčím stojanem, ve kterém je měřící mikrofon.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št november 01, 2018 09:30:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozhodně by to chtělo ještě změřit jen tu samotnou trubku výškáče ve volném poli. Mělo by to být hodně pěkné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Št november 01, 2018 09:33:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě to udělám - jak se sluší a patří, jen už jsem to nechtěl v noci hrotit.
Jak říkáš, myslím, že to bude dost slušný.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Ne november 04, 2018 11:14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření provedeno.
Okno 2,6 ms.
0 ÷ 65° krok 5°.

Bez filtru:

S filtrem:

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 04, 2018 13:08:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm.
Pro zajímavost, dohledal jsem měření svých pokusů s 2" v malé kouli -

Výškáče jsou tohle už každopádně mizerné. Nicméně zblízka se to dá poslouchat pořád dobře. Tím spíš, jak nízkou dělící frekvenci to zvládne, tj. jak široké pásmo se tím dá přenést. Tenkrát mě to vydrželo bavit docela dlouho, jen jsem to už pak nějak nedotáhl. Úplně blbý to nebylo.



148-spx-20tb-frm.png
 Description:
~60 cm od membrány, 0 - 90° po 15°
 Filesize:  27.08 KB
 Viewed:  130 Time(s)

148-spx-20tb-frm.png



148-pkoule.jpg
 Description:
 Filesize:  144.08 KB
 Viewed:  143 Time(s)

148-pkoule.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Po november 05, 2018 08:43:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle bych určitě chtěl dotáhnout do zdárného finále.

Co se týče "frekvenčního použití měniče" - ve dvoupásmu s výše zmíněnou desítkou to lze bez problému provozovat na skorokoncertní hlasitosti. Děleno na 330 Hz mám tušení že LR36. Kmitačka naštěstí ø32,60 mm.

Vejšky klasicky nekonfliktní - to jsem od hliníku přesně čekal. I když je to navrchu hnusně zubatý, špatně se mi z toho nedělá. Ucho si zvykne docela rychle. Bude to asi chtít pohledat vhodnou vejšku? a udělat z toho tříásmo, což jsem teda moc nečekal.

Koule je lepší, tento tvůj experiment si vybavuju, snad ještě na AW. Ozvučnička bylo něco z Ikei?

Edit:
Ještě k tomu dovoupásmu s desítkou - dělal jsem takový nezávislý test.
Poslouchali jsme s přítelkyní LP, co si pořídila - přes ty bastly a když jsem se zeptal, jestli pozná co hraje, tak se dušovala že "jenom ty malý válečky, žejo?". Bylo to docela potichu, takže se to dá trochu pochopit. To mě potěšilo, desítka je k tomu prostě dobře napasovaná.

Edit2:
Dá se v domácích podmínkách změřit, při jakém příkonu (růžový šum + filtr) je reproduktor přetěžován? Možná se ptám blbě, ale ještě jsem to nezkoušel. Very Happy

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po november 05, 2018 10:10:21    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackRider napísal:
Dá se v domácích podmínkách změřit, při jakém příkonu (růžový šum + filtr) je reproduktor přetěžován? Možná se ptám blbě, ale ještě jsem to nezkoušel. Very Happy

No tak dokud nic (špatného) neslyšíš, tak je to asi v pohodě, ne? Smile

K tomu třípásmu - je s tím pak už trochu potíž, nebudu to obšírně rozebírat, ale ideální je v takovém případě mít výškáč integrovaný do společného "pouzdra" - tj. vede to na nějaký složitější patvar, nebo přinejmenším ovál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Po november 05, 2018 10:24:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyším, co si vybavuju, snad jsem ani takovým způsobem ještě žádný repro neodpravil. Smile

Jen jestli je možné to "oficiálně" nějakým způsobem měřit.

Mabat napísal:
K tomu třípásmu - je s tím pak už trochu potíž, nebudu to obšírně rozebírat, ale ideální je v takovém případě mít výškáč integrovaný do společného "pouzdra" - tj. vede to na nějaký složitější patvar, nebo přinejmenším ovál.


V podstatě mě napadlo to stejné. Jak bude chvíle zkusím celou reprosoustavu vymodelovat, různé varianty, ať se to zase pohne dál.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist