Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hradiště 2013
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št september 05, 2013 01:29:40    Predmet: Hradiště 2013 Odpovedať s citátom

Nejede náhodou z Prahy, z okolí nebo přes Prahu do Hradiště někdo, kdo by mne mohl vzít na palubu ? Čas nerozhoduje, na benzín přispěju.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 15:43:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Sem piste mudrosti z akcie Smile

Akcia opat ako vzdy skvela, rovnako ako gastrospeciality. Tentokrat v podani Iva dokonala vec gulasovito srbskeho typu, ktorej meno som uz zabudol Smile A samozrejme podakovanie Bohdanovi.

A dufam, ze ten Absint ste uz tento rok dorazili.

Na foto je ukazka z merania chladnicky.


Naposledy upravil Troton dňa Po september 16, 2013 08:21:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 15:48:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Co všechno hrálo? Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 19:58:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Hralo sa tu na všeličom/všeličo a ešte niektorí dodatočne išli vypočuť BV MAX a Coffe/tomtom riešenie v dome.

Hralo sa ne prototypy prevodníkov Babi/Gregor a na Cassea. Inak hlavným stereo komponentom boli JBL 240Ti a na mono reprodukciu sme vypočuli aj tento veľký 4 pásmový projekt. Mne sa nechcelo poskladať rozrobene JBL 4345. Signál sa zosilňoval A200 SP audio a babaudio starší koncák na báze 380. Zdroj signálu sme mali z PC na báze Atomu a klasické Onkio s prekopanou elektronikou.

Mňa zo všetkého najviac zaujala 4 pásmová reprobedňa viď predošlé foto. Zaujalo ma, že polypropylén excelentne zvláda 15" prevedenie. Najviac práce však vynikajúco odvádzal nejaký 5" stredno tónový polypropylénový reproduktor. Už pri jednoducho nastavenej 24dB/okt. aktívnej výhybke a váhach na jednotlivé pásma, bol prednes a spojenie týchto dvoch pásiem výnimočne dobré - úplná pochúťka s fyziologickým pocitom spôsobeným najnižšími oktávami napr. japonských "bubnov".
Ďalej ma zaujal malý páskový menič so štvorcovým prierezom, pravdepodobne 20x20mm. Vynikajúco zahral vrchné pásmo (metličky a činely). No almázia.
Ako stredo výškový menič bol použitá 50mm Ti kalota. O tomto pásme si neviem spraviť názor, nakoľko keď sme si púšťali jednotlivé pásme samostatne alebo v spojení 2 susedné pásma, tak v pôvodnom rýchlom nastavení hrala veľmi úzke frekvenčné pásmo. Keď sme ho pustili hore bez obmedzenia rozsahu, tak reprodukoval hudobný signál bez anomálií alebo neprirodzeného prevýšenia z kritického lámania membrány. Proste ak by niekto chcel výškač bez poslednej oktávy, tak by to s ním šlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 20:32:27    Predmet: Odpovedať s citátom

A stačila na dobrý posluch tá štvorpásmova "chladnička" aj keď bola len jedna?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 20:46:01    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 12, 2014 10:42:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 20:47:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo to spáchal, Komp nebo Sýkora? Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 20:50:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem sa poďakovať jmd (Bohdanovi) za perfektne odvedenú organizáciu celej akcie. Nakoľko som na tomto stretnutí bol po prvý raz, prichádzal som s malou dušičkou, no ostatní účastníci ma prijali tak, ako keby som tam chodil odjakživa. Atmosféra bola veľmi priateľská a uvoľnená. A som rád že som mal česť spoznať osobne členov fóra a tiež aj samotného VB. Vzdávam tiež hold Ivanovmu kulinárskemu umeniu. Ešte teraz mi tečú sliny keď si spomeniem na fantastický guláš - jeden z najlepších aký som kedy jedol.
Mal som so sebou aj merací aparát a bol som pripravený aj na "kalibrovanie" mikrofónov, no žiaľ akosi sa to do toho rámca nevošlo - Veľký Bobo meral Bubuxinove štvorpásmo osadené unikátnymi meničmi. To čo som videl cez plece Bobovi z merania meničov, dáva vynikajúce predpoklady na konštrukciu špičkovej sústavy. Určite by som si ich chcel vypočuť v páre po dokončení. Na mňa urobil mimoriadny dojem 15 palcový basový menič Audiotechnology v basreflexovej ozvučnici (vraj ladená na 22 Hz) a páskový výškač unikátnej konštrukcie. A merania týchto meničov skutočne zodpovedajú zvučným značkám ktoré majú na svojich štítkoch. A Bohdan má pravdu v tom, že sústava hoci len s provizórne nastavenou aktívnou výhybkou hrala veľmi dobre. No predsa len jednu výhradu mám - podľa mňa bol objem nízkych tónov príliš vysoký. Vzhľadom k tomu, že sme boli vo voľnom priestore to tak nevadilo, ale v miestnosti a v páre by to asi neznelo najpríjemnejšie. Vo vnútri sa hralo na spomínané Babaudiove trojpásmo JBL v pôvodnom zapojení. Hrali veľmi pohodovo, ale mne trochu chýbalo lepšie rozlíšenie vyšších stredov - väčšia vzdušnosť. Nie je to však chyba, niekto takúto reprodukciu preferuje. Z Ľubom sme sa dohodli, že ich zmeriam a navrhnem nové zapojenie výhybky. Sám som zvedavý ako to bude znieť potom. Ostatné aparáty boli veľmi dobré a neutrálne a A 200 stíhala aj vysoké hlasitosti. Prekvapila ma aj zvuková kvalita starého HDCD Onkya potuneného Babaudiom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 21:34:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Takisto ďakujem Bohdanovi za zorganizovanie stretnutia a všetkým zúčastnením za neskutočne pohodovú atmosféru.

Hralo sa na PC s i-3 , nie Atomom.

DAC bol prototyp mojej spolupráce s GG s PCM1794 a data dodávala slave-nuta Esi Julia Xte.

CD Onkyo malo pôvodné len servoobvody. Pôvodný DPS DACacu bol nahradený novým DPS s dig. filtrom PMD100, galvanicky oddelený low jitter MCLK oscilátor a reclockované D/A multibit AD1862N-J.

Najlepší zvuk, nebol na Hradišti, ale u Tomaša v "dome postavenom okolo reprobedne" Very Happy
Tak reálny zvuk som ešte nepočul, gratulujem Cofeemu a Tomašovi !
Teším sa o rok !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 21:42:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Kdo to spáchal, Komp nebo Sýkora? Smile

Vse jsem inicioval ja ve spolupraci s bohousem, v prubehu se pridal jeste Ivos, ktery uz ma zminenou bednu, na ktere se meri.

_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 08:13:25    Predmet: Odpovedať s citátom

V prvom rade sa chcem poďakovať Bohdanovi a ďalším ktorí prispeli k organizácii a super atmosfére na stretnutí. Počas víkendu som počul 2,5 špičkového systému a ich majiteľom tiež ďakujem za možnosť vypočuť si ich. Veľa som nefotil, tak dúfam že tí čo fotili viac sa s nejakými fotkami pochvália.
K 4 pásmu.... teší ma že sa bedňa páčila, ale nebudem sa chváliť cudzím perím. Ja som len postavil bedne a dotrepal ich na meranie, na ostatné sú tu iní odborníci čo vedia čo použiť a ako to zladiť dokopy. Aj keď... bez bedni to nejde Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 20:20:39    Predmet: Hradiště 2013 Odpovedať s citátom

Bylo to moc fajn. Thumb up Bohdan, díky moc za organizaci, Bubuxin, díky moc za skvělé tmavé pivá a stavbu a přivezení 0.5 hifi Smile a hlavně díky Sendymu, Oliverovi a Janovi (johnyj) za pomoc v kuchyni. A samozřejmě díky za přínosné diskuse se všemi - ať již téma diskusí byla hifi či nehifi.

Už se těším na příští ročník.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 20:25:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Padla tu zmínka o HDCD (PMD100 v CD Onkyo), má to vliv i při přehrávání normálního CD formátu ? máte to někdo zmapované, co konkrétně ta komprese dělá ?
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 21:48:44    Predmet: Odpovedať s citátom

PMD100 - ak sa prehráva HDCD tak to hrá výborne, ale Foobar s HDCD pluginom hrá tiež dobre.
Rozdiely sú malinké.
Základná výhoda AD1862 je reclocking 20mm od jeho pinu LE a jeho malý setting time. Z hľakiska jitteru najlepšie riešenie + I/V convertor s OPA s 1kV/usec.

Pri prehrávaní normálneho CD formátu by som dal prednosť foobaru so soxom a upsampling na 176,4 kHz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 08:56:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám skromnú otázku ku tej "chaldničke": Ten stredový kaloťák nie je náhodou DSM50FFL od Visatonu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 09:04:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Je
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 09:10:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 14:10:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Když tady čtu ty ohlasy, nemůžu se zbavit dojmu, kterej jde asi nejlíp nazvat jako " nadšenej amatérizmus "...je to totiž pouhá změť subjektívních dojmů a kromě konstatování, že guláš se povedl zde není prakticky jediný koherentní názor, nic co by svědčilo o tom, že se něco konalo systematicky s maximálmě možným vyloučením subjektivity...jinak řečeno, vše je furt stejný, předvádění rajčích pírek....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 15:53:10    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel to bude tym, ze ste sa tejto akcie nezucastnili osobne Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 16:14:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zúčastnil jsem se asi pěti předchozích a bylo to furt to samý...teď už jsem to vzdal...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 16:22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Když tady čtu ty ohlasy, nemůžu se zbavit dojmu, kterej jde asi nejlíp nazvat jako " nadšenej amatérizmus ".....


A co bys čekal, vždyť to je účel Smile

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 16:26:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono to asi bude tym, ze sa v podstate nic neporovnavalo...Hralo sa z toho co bolo k dispozicii...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 16:45:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Jediný kto objektívne meral bol Veľký Bobo. A napriek kyslému komentáru sa teším na ďalšie stretnutie ktoré ma vytrhne z každodenného stereotypu a zabezpečí že ďalšie aspoň dva týždne som znesiteľnejší (nie som taký frfľavý) pre svojich najbližších.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 16:49:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Očekával bych třeba, že když se tam táhne Sejkora i s celým vybavením, že tam dá to udělaný měření s pár vysvětlujícíma slovama a ne fotku svýho skeletu, kterou nelze hodnotit....nebo že to nejlíp hrálo u Tomáše doma, když nevím, o kterýho Tomáše se jedná...nebo že Babaudiovy JBL neměly dostatečně dobrý vyšší středy, když hrály v tý velký místnosti, která je akusticky zcela napiču...a další a další...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 17:03:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To by zaujímalo aj mňa, ako má Tomáš postavený dom okolo bední.
Inak ja vám fandím, všecko nejde tak ako si kazzatel predstavuje Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 17:13:38    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
místnosti, která je akusticky zcela napiču


Posledné 2 možno 3 roky osádzam 3 akusticky pohltivé paplóny vedľa seba prevesené cez tyč meter od steny za reproduktormi. Na druhom konci je niečo podobné. Tento rok sme otvorili skriňu po ľavej strane poslucháča, plnú prešivákov a na dvere som zavesil 40cm molytánový matrac. Na pravej strane je postavený matrac a posteľ opretá o stenu...Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 17:19:33    Predmet: Odpovedať s citátom

furto napísal:
To by zaujímalo aj mňa, ako má Tomáš postavený dom okolo bední.
Inak ja vám fandím, všecko nejde tak ako si kazzatel predstavuje :)


tomtom ma na to skoro trademark ... daj si v google s uvodzovkami hladat "house around speaker" a najde ti prispevok i s fotkami na diyaudio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 17:25:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejaké testy menšieho rozsahu sa konali na prevodníkoch. Pre mňa to napr. nemalo význam, tak som sa nezúčastnil. Myslím že sa znovu v menšom rozsahu a vypätí síl porovnávali zosilňovač A200 a niečo najbližšie k 380. Toho som si však všimol už príliš neskoro. Nič nebolo plánované a silené. "Program a témy" boli voľné. S VB sme sa v kľude porozprávali o akustickom meraní, reprodukcii výsledkov z merania a následnej aplikácii.

Pilo sa pomenej, o 2.30 už snáď spali všetci. Púšťali sme si muziku a v skupinkách s rôznymi témami panovala pohoda. Čo viac si priaťWink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 17:42:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohdan tak som si to predstavoval a tak to aj bolo Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 22:31:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak už vím jaký je to žít v reprobedně, alespoň tedy teoreticky ( " tělocvičnost " takovéhoto poslechového prostoru ve mě krapet vzbuzuje rozpaky, ale mohu se samozřejmě mejlit...podobný projekt byl kdysi uveřejněn v HaZ, ovšem vyžadoval posluchače natřeného vyjetým olejem...ale doba pokročila, dnes už to asi není nutný... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist