Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

filuS

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
filuS
Hifista


Založený: 25 november 2011
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Pi september 13, 2013 22:30:37    Predmet: filuS Odpovedať s citátom

Sice tu nie som plne novy, no aj tak nezaskodi trochu sa predstavit.
Byvam na "dalekom vychode" (Presov), pracujem ako freelance programator a ako (byvaly?) muzikant si rad uzivam posluch dobrej hudby. Vzhladom na to, ze pracujem z domu, tak mam kopec casu na pocuvanie. Ak to vsetko skombinujem, tak v podstate investicia do audio zostavy bola nevyhnutna Smile

Co sa tyka toho, co pocuvam, tak nie som zanrovo obmedzeny, no som zatazeny na klasiku - klasika ako taka (Mozart, Beethoven, Haydn, koncerty pre klavir, trubku a slacikove kvarteta a mnoho dalsich), klasicky jazz (Louis Armstrong) a klasicky rock/metal (Queen a Iron Maiden + gothicky Nightwish). Okrem toho si sem-tam rad popocuvam nejake to instrumentalne techno (Vanessa Mae, Escala), soundtracky a nejake dalsie veci (Michael Jackson, Igorrr).

A na com to vlastne pocuvam? Som sluchadlovy posluchac a takto je ladena aj moja zostava:

Sluchadla: Audio-Technica ATH-W3000ANV
Zosilovac: ADL Svetlana 2
DAC: Matrix X-Sabre
Signalove kable: Verastarr Silver Signature (RCA->RCA), Forza AudioWorks Copper Series Twin USB
Sietove kable: Siltech SPX-300, Atlas Cables EOS MKII, Vincent Premium, Van den Hull Mainserver
Sietova ochrana a filter: IsoTek GII Orion (6 zasuviek)
Stojany: Empire EC-04 dark cherry (rack), Zoppapro Acrylic (stojan na sluchadla)
Media PC: Intel NUC platforma (i3-3217u , 4GB RAM, 60GB SSD), bezi na tom OpenELEC 3.0.6, nastavene na bitperfect streaming cez USB
Tablet: Nexus 10 (sluzi na ovladanie XBMC - na media PC nie je napojeny ziadny monitor, ani klavesnica/mys)

Je to sice len par hodin, co to vsetko mam poskladane, no rozhodne nelutujem investiciu do ziadneho komponentu (za tie dve hodiny posluchu mam v podstate len kladne dojmy, a to este bude treba hlavne komponenty nechat zahoriet pretoze su uplne nove). Povedal by som, ze je to taky "entry-level" high-end v sluchadlovej sfere za pouzitia PC ako zdroja.

Nejake to foto:




_________________
Na predaj:
- Auralic Vega DAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 07:11:05    Predmet: Odpovedať s citátom

2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist