Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Slúchatká 100-160E. pomoc pri zúžení výberu.

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
anythingelse
Hifi obsluha


Založený: 12 máj 2013
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: St september 18, 2013 10:20:23    Predmet: Slúchatká 100-160E. pomoc pri zúžení výberu. Odpovedať s citátom

Dobrý deň.

Čoskoro ma bude doma čakať NAD D1050 USB DAC. Zároveň sa kvôli škole presúvam do prostredia, kde by som svoju reprosústavu nemohol pohodlne používať. Na rad teda prichádzajú slúchatká.
Nemám problém s presnou reprodukciou zvuku, ani s mierne zvýraznenými bassmi, či zamlčanými stredmi. Ideálny zvuk si ešte len hladám, takže zatial sa prispôsobujem ja aparatúre.
Hudbu, ktorú počúvam by som nahrubo zašpecifikoval ako všetko okrem popu. Takže sa nedá povedať, či mi treba viac bassov, alebo nie. Mám ich však celkom rád, no ako som písal vyššie štúdiová reprodukcia mi tiež neprekáža.

Zatial som pozeral po týchto kúskoch:

Sennheiser HD 558 - u tejto značky sa vraj ťažko hladajú zlé slúchatká

BEYERDYNAMIC DT 660 Edition - tu sa mi páči 3,5mm jack, čiže nepotrebujem redukciu do môjho sluch. zosil.

AKG K 272 HD - a iné, od AKG je toho v danej cenovej kategórii naozaj mnoho.

Beyerdynamic DT 770 PRO 32

Shure SRH 840

Tiež mám problém rozhodnúť sa medzi otvorenými a uzavretými. Z hladiska prostredia v ktorom budem, mi prídu uzavreté ovela vhodnejšie, avšak mám obavy, že by mohli po pár hodinách unavovať a samozrejme, že zvukový prednes nebude taký, aký by som mohol dostať pri otvorených.

_________________
beginner
NAD D1050 USB DAC
Sennheiser HD 598
Focal Alpha 80
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne september 22, 2013 07:33:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Najprv by si si mal podla podmienok pouiztia 100% vyjasnit, ci uzavrete alebo otvorene a vyberat podla toho.

Kedze svoej potreby presne nepoznas, odporucam ti vyuzit moznost zapozicky z sk.sluchatka.net. Zapozicka celej sady sluchadiel (aj stvoro) stoji spolu 15€, avsak neplatis za pozicanie nic, ak si jedni vyberies a kupis. Samozrejme, skladas zalohu v plnej cene novych sluchadiel. Sluchadla mozes mat doma tyzden. Balik smerom ku tebe platia sluchatka.net a od teba ho platis ty.
http://sk.sluchatka.net/zapujceni/ (Da sa dohodnut aj na zapozicani inych modelov, nez ake uvadzaju v zozname na pozicanie)

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
anythingelse
Hifi obsluha


Založený: 12 máj 2013
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Ne september 22, 2013 16:37:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za odpoveď. Zatial som sa rozhodol, že prvý týždeň si vytrpím bez hudby a otestujem s akou hlučnosťou sa budem na novom mieste stretávať. Následne sa rozhodnem či otvorené, uzavreté, alebo dokonca polootvorené.

O možnostiach požičania zo sluchatka.net viem. Problém je, že v dohladnej dobe nebudem mať peniaze na viac ako jeden kus, resp. kolko peňazí budem mať, taký cenový stop bude na kúpu, čiže nebudem mať možnosť zapožičiať si viac kusov a testovať, porovnávať. V prípade testovania po jednom kuse by som sa každým ďalším testom oberal o 15 euro, čo značne zníži moje možnosti pri poslednom rozhodovaní.

_________________
beginner
NAD D1050 USB DAC
Sennheiser HD 598
Focal Alpha 80
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 15:21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Polootvorene su prakticky otvorene, na to "polo" by som sa nespoliehal.
Len naozaj uzavrete povazuj za uzavrete.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 15:46:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam AKG K 272 HD v praci a naozaj nie su na celodenne pocuvanie. Ale je vyhoda, ze si na chvilu mozem pustit hudbu naozaj nahlas, bez toho aby som otravoval ostatnych.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
anythingelse
Hifi obsluha


Založený: 12 máj 2013
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Št september 26, 2013 20:23:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja práveže pri slúchatkach nezvyknem/nepotrebujem počúvať velmi hlasno (teda, aspon myslím, dúfam Smile ), za prioritnú považujem kvalitu, následne pohodlie.
Keďže to zatial vyzerá tak, že budem v pomerne kludnom prostredí, pravdepodobne siahnem po otvorených. Ešte sa pokúsim zdvyhnúť cenový limit a znova sa pustím do výberu.
Obom ďakujem za priebežnú pomoc.

_________________
beginner
NAD D1050 USB DAC
Sennheiser HD 598
Focal Alpha 80
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
anythingelse
Hifi obsluha


Založený: 12 máj 2013
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 15:19:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakoniec vyberám medzi slúchatkami Beyerdynamic 990 Pro 250Ohm, AKG k701, AKG k601 a Sennheiser HD 598. Všetky sa momentálne dajú kúpiť ako bazarované, takže mi ostane aj na flašu dobrej whiskey. Smile

Počúvam síce aj klasiku, ale prevažuje modernejšia hudba, napr. dark jazz, trip hop. Chcem v prvom rade dobrý zvuk, ale aj pohodlie, teda aby som ich zniesol nejaké tie hodiny vkuse.

Ktoré by ste odporúčili ?

_________________
beginner
NAD D1050 USB DAC
Sennheiser HD 598
Focal Alpha 80
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ToolFan
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2010
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 21:49:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm - vynikajúci komfort (velúrové náušníky) a skvelý zvuk. Za 159,- EUR podľa mňa nemajú konkurenciu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ut október 22, 2013 09:36:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Píšeš BAZÁROVÉ, ale ak náhodou máš možnosť vypočuj si AKG K612 PRO (od 161.-EUR). Tu sa o nich dočítaš a navyše budeš mať predstavu ako hrajú oproti svojim bratom 712 PRO za vyše 400.-EUR. http://www.doucha.sk/recenzie/test-akg-k712-vs-k612-pro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ut október 22, 2013 18:17:16    Predmet: Odpovedať s citátom

DT770 su uzavrete, diskusia je tu o otvorenych.
A keby uz DT770, na sk.sluchatka.net sa daju kupit nove za 150 EUR.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Twingo
Hifi obsluha


Založený: 06 júl 2013
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Pi október 25, 2013 17:49:58    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte by si sa mal rozhodnúť či chceš analytickejší zvuk (AKG 701) alebo zábavnejší (DT990, HD598) určite si ich choď vyskúšať, ja som z alzy mal na dva týždne Senny HD598 a AudioTechnica ath-m50 aby som sa vedel aké sú tie m50 a ako hrajú otvorené slúchadlá (598mičky boli prvé otvorené slúchadlá ktoré som počul Embarassed ) do dvoch týždňoch ti ich v alze zoberú naspäť, platíš iba dopravu (90centov tuším) teraz ešte chcem tak vyskúšať akg k701 aby som si vypočul analytický zvuk, kedže ani taký zvuk som ešte zo slúchadiel nepočul Very Happy a dt990 pro (môj favorit Smile)... a aký je tvoj cenový limit ? lebo 598 sú už blízko 600viek Smile ale mal by si si to ísť požičať/vypočuť, nespoliehaj sa na názory iných čo sa týka zvuku, každý má iné uši, pre jedného sú najlepšie ath-m50 a pre iného k701, niekto povie že m50 sú prebasované, iný že nie, zase pri k701tkách ti povedia že nemajú basy, a iný zase že majú dostatok...a takto to je aj keď mi na nete radili ohľadom dt990pro a hd598 že nemajú dobrý soundstage a detailnosť, iný zase že nie...je to tažké s týmito slúchadlami Very Happy musíš si hlavne spraviť názor sám Smile
_________________
Etymotic Hf-5
Sennheiser HD 598 (už nemám)
AKG k512 MK II
Maxell RetroDJ
Koss Pathfinder
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
anythingelse
Hifi obsluha


Založený: 12 máj 2013
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Pi október 25, 2013 19:55:59    Predmet: Odpovedať s citátom

ďakujem, pár dní dozadu som sa rozhodol, že radšej niečo sviežejšie (zvykol som si na silnejšie bassy, mierne agresívne výšky mám tiež pomerne rád), DT 990 pro 250ohm žial vypadli z ponuky, takže mi ostali na výber len HD 598 po ktorých som aj siahol. doma ich budem mať až za týždeň a pol, ale neviem sa dočkať. oproti štuplom za 30 euro to bude pravdepodobne slušný skok. Smile
_________________
beginner
NAD D1050 USB DAC
Sennheiser HD 598
Focal Alpha 80
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Twingo
Hifi obsluha


Založený: 06 júl 2013
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Pi október 25, 2013 20:14:32    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ja som mal hd598 dva týžďne, tie náušníky sú úplne super, zrazu budeš počuť oveľa detailnejší zvuk, "nezliaty", dobrá separácia nástrojov a soundstage (a zistíš aké úžasné je to že sú otvorené, ak si nemal predtým nikdy otvorené na ušiach ako ja Very Happy ) Smile a aj výšky ťa asi prekvapia, mňa tie výšky dosť očarili Smile a prečo dt990 pro už nechceš ? ja sa zase rozhodujem práve k nim (ale zase nie že by som nechcel hd598čky, ešte uvidím) Smile
_________________
Etymotic Hf-5
Sennheiser HD 598 (už nemám)
AKG k512 MK II
Maxell RetroDJ
Koss Pathfinder
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
anythingelse
Hifi obsluha


Založený: 12 máj 2013
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 10:20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

tak na tie výšky sa teším. nedávno som stiahol album, kde siahajú cez 23kHz a nemám to kde poriadne prehrať. samozrejme 23k počuť nebudem, ale ako sa hovorí waves affect waves. Smile
DT 990 pro som nevylúčil, boli prvé o ktoré som mal záujem, aj vďaka atraktívnej cene. obe bazarové ponuky sú už žial neaktuálne. nové nechcem, nerád platím dane. Razz
len dúfam, že tým HD 598 dá môj NAD D1050 DAC dostatok, dostatočne kvalitného signálu.

_________________
beginner
NAD D1050 USB DAC
Sennheiser HD 598
Focal Alpha 80
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Twingo
Hifi obsluha


Založený: 06 júl 2013
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 19:11:59    Predmet: Odpovedať s citátom

To by mal utiahnuť, ja som ich mal bohužial len na zvukovke, ale už cez to boli úžasné... Smile
_________________
Etymotic Hf-5
Sennheiser HD 598 (už nemám)
AKG k512 MK II
Maxell RetroDJ
Koss Pathfinder
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
anythingelse
Hifi obsluha


Založený: 12 máj 2013
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: So november 09, 2013 13:44:52    Predmet: Odpovedať s citátom

tak som nakúpil, napočúval a musím povedať, že s lepším zvukom som sa ešte netretol. ten detail je naozaj úžasný. ale vedel som, že za daný peniaz to nikdy nebude ideál, napr. stredy ma na nich nudia. bassy pokrývajú velmi pekne, výšky až unavujú. ale musím povedať, že ma bavia, vypočul som na nich už snáď všetko čo som chcel, k velkej väčšine mojej hudby sedia a robia ju lepšiou než som ju poznal doteraz. o priestore ani nehovorím, stále sa v ňom strácam. Smile
_________________
beginner
NAD D1050 USB DAC
Sennheiser HD 598
Focal Alpha 80
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist