Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Plazma alebo LCD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 17:50:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám to úplně stejně. Ani satelit už nepouštím, není čas a důvod Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 19:14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni neviem čo sem stále pletiete kadejaké DVBneviemčo, keď som jasne napísal že bežím analógovo cez UPC kábel. Nanajvíš som ochotný časom prejsť na digitálne rozhranie.
Horšia správa je že sa mi ozvali z druhého servisu s odhadom ceny za opravu medzi 50 - 80E - čo už samozrejme nie je akceptovatelné. Teraz je otázka či ten prvý servisák tými 35timi eurami iba lákal zákazníka a nakoniec to navýši, alebo je to za ten peniaz schopný reálne urobiť.
Začínam pre istotu zase poškulovať kde vziať tých 300 eur. Väčšia obrazovka je predsa len dosť velké lákadlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 20:26:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte ma napadá otázka - ak tie moje repráky náhodou nie sú magneticky tienené - na plazmu to nebude mať vplyv?

Inak k pozeraniu TV a kvalite programovej ponuky - ja by som nebol až taký skeptický. STV2, ČT2 - kopa kvalitných dokummentov. Spektum a Discovery sa trochu pokazilo, ale aj tam sa dá občas niečo pozrieť. To len ako príklad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 22:13:31    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Väčšia obrazovka je predsa len dosť velké lákadlo.


Pokial nezmenis zdroj signalu, bude aj velke sklamanie. Jedine, co je plus v tvojej situacii je sledovacia vzdialenost 4m, na ktoru je tato TV mala. Ale v pripade mizerneho zdroja signalu to plati opacne.

Sme na hifi fore, snad netreba vysvetlovat, co znamena "mizerny zdroj signalu" (a v pripade analogoveho UPC to zavisi este aj od kvality a dlzky kablovych rozvodov)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 22:47:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi pred 2 rokmi starym rodicom kupili 82 cm LCD FULL HD TV LG. Nakolko rozvod je v baraku tahany starym analogom, protestoval som, ze to bude vyzerat "grcne". Stalo sa. Na starucickej 55 cm CRT OVP je obraz lepsi ( = nejako je to "maznute" a clovek to tak nevnima). Na novej TV doslova farebne "mapy", rozpixelovavanie obrazu, pre mna nepozeratelne.

Kazdy mame ine naroky. Pre niekoho je to mozno kvalita dostatocna, ale minimalne odporucam ist do Datartu / NAY a vyziadat si, nech ti tam pustia cosi z bezneho analogoveho signalu (ak je to vobec v predajni mozne). Tam uvidis, ako to vyzera a spravis si (v ramci moznosti) svoj nazor, ci ist do toho aj za cenu, ze nemas adekvatny zdroj signalu.

Moj svagor sa tiez rozplyva, aky ma obraz na Digi . . . ja sa len popod fuzy smejem, lebo on este poriadny obraz na svojej TV (mimochodom VELMI dobrej TV) v zivote nevidel. Nemal moznost. A mozno aj dobre - pre neho Laughing Keby mu tam pustim referencny BluRay Avatar, asi by si myslel, ze ma novy televizor Laughing

Spominal si dokumenty, schvalne odporucam dokument Africa od Davida Attenborougha z roku 2013 v 1080p. Tam clovek pochopi, na co je dobre 1080p Wink A v tom momente na nejake pozeranie Discovery, Spektrum, CT2, STV2, Viasat, Animal Planet . . . zabudnes.


Naposledy upravil Odar dňa Po november 04, 2013 22:55:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 22:54:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar>suhlas.

Este dokoncim - je skoda nevyuzit toho digitalu, ak mas UPC kabel uz natiahnuty a si zakaznik, lebo maju slusnu kvalitu SD aj HD kanalov, beru signal priamo zo SIX-u a aj SD kanaly maju velmi slusny bitrate (na rozdiel od DVB-T). Detto HD kanaly, bitrate kanalov je viac ako dvojnasobny oproti rovnakemu cez satelit (priamo porovnatelna je len Markiza), naviac mas tam vsetky nase kanaly v HD. A co je nemenej dolezite na tomto fore - zvuk je tiez o poznanie kvalitnejsi ako pri DVB-S (pri priamom porovnani to dopadlo v prospech DVB-C).

P.S. Vdaka za tip
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 07:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

To ste mi teda dali chrobáka do hlavy s tým digitálom!
Teraz som kukal čo to za zázraky UPCčko ponúka. Asi najviac sa mi páči predstava CA modulu, nech mi tam nestraší ďalšia škatula, ale ak som to správne pochopil, tak ten nepodporuje HD a ešte to mesačne stoijí o euro viac ako škatulové riešenie bez HD (ale zase sa ušetrí na elektrine). Za tú istú cenu (2,90 mesačne) majú v ponuke HD škatulu dokonca s podporou nahrávania na externé zariadenie. To znie celkom zaujímavo, len už to spolu s káblovkou vyjde na cca 18E mesačne. K tomu splácať telku .... Kua - to aby som si zriadil tlačiareň na peniaze. Smile No ale keď tvrdíte že oproti analógu je to "nebe a dudy", tak vám budem veriť. Ešte je otázne čo to spraví s DVDčkom. Dúfam že to bude pozeratelné. Bluray kupovať zatial nemienim.
Ďalšia vec čo vo mne začína hlodať je že keď by už bolo takéto "kino", tak by nemuselo byť od veci ostať pri "kine". No a to práve v časoch keď už som napevno rozhodnutý prejsť na čisté stereo. Šlak ma ide trafiť. Musel sa ten starý TV posrať? Teraz ma to núti ísť s dobou. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 07:33:28    Predmet: Odpovedať s citátom

sam mam stereo a s filmami nemam ziadny problem, ziadne "domace kino" nemusi byt
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 08:56:36    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 12, 2014 10:31:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 13:19:39    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Ešte je otázne čo to spraví s DVDčkom. Dúfam že to bude pozeratelné.


DVDcka su pozeratelne. Hlavne original DVD9 (neprekomprimovane na DVD5) a treba to komponentne prepojit (ziadny kompozit).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 19:01:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som bol pozrieť ten Panasonic v TPD. Mali vystavený iba model z väčšou uhlopriečkou. Bežala tam dokola ukážka z nejakými futbalistami a bolo mi vysvetlené že to tak musí byť, že to tak majú zazmluvnené s Panasonicom. Takže jediná vec na ktorú som prišiel, že nepoznám rozdiel medzi HD ready a full HD čo hral vedla (za podstatne večší peniaz). Pravda neskúmal som to z 20tich cm, ale na to ani nie sú tieto televízory určené. Mal som nejaké veci na USBčku, reku čo to spraví - tak som ho tam pichol, ale keďže nemali dialkové práve k tomuto TV, tak som sa k obsahu nedostal. Čiže akékolvek detailnejšie skúmanie v tomto type obchodu je prakticky zámerne znemožnené. To ma dosť sklamalo. Jedno pozitívum tam predsa len bolo - hral im tam cenový konkurent toho Panasaonicu - Full HD LED od Philipsu s o niečo menšou obrazovkou. Samozrejme že tam bežalo zase niečo celkom iné, čiže priame zrovnanie bolo nemožné, ale musím povedať že ten obraz napriek úžasnej detailnosti (hlavne zblízka) sa mi zdal nejaký sterilný, volajak mi to nesedelo. Pozeral som zo zvedavosti ešte nejaké LCD, ale to už bola väčšinou tragédia. Nevravím že i ných podmienkach, z iným signálom by to nemohlo byť lepšie, ale podlo toho čo som tam videl by som si ich určite nekúpil.
Druhá vec čo ma dožrala - bol som sa tam pýtať na možnosti splátok - trochu som sa na nich pripravil cez internet, ale bolo mi to prd platné - oni tam operujú s celkom inými sumami. Hotové kocúrkovo. Musel som odísť, lebo mi z tohoto podnikania na slovenský spôsob prišlo zle.
No ale aj negatívny výsledok má svoje pozitíva - aspoň som si ujasnil, že pravdepodobne pôjdem po tej plazme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 19:10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, ci ti to pomoze, ale dobra stranka, ktora sa zaobera recenziami TV http://www.hdtvtest.co.uk/news/category/reviews Ked som vyberal TV pred par rokmi, mne to pomohlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 19:12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Překvapilo mě v Electroworldu, jak pěkně mají udělané porovnávání TV různými shodnými signály. Všechny jsou napojené na společný okruh, do kterého si ovládacím panelem před nimi vybíráte sami různé typy signálů. Fakt pěkné a užitečné, rozdíly v obrazu jsou obrovské.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 22:31:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Porovnavanie TV v obchode je prd platne, ked su standardne nastavene na presaturovany a nepozeratelny "shop mode".
Nema to ziadnu vypovedajucu hodnotu. Plati totiz jedna poucka (a predajcovia to vedia): Akykolvek TV sa da nastavit tak, aby vedla stojaci TV vyzeral horsie.

V presvetlenej miestnosti taktiez nebude vidno najvacsi problem dnesnych LCD s LCD podsvietenim - clouding (loteria). A nakoniec - pri dobrom fullHD zdroji a pomalych scenach vyzera aj ten najhorsi LCD relativne dobre.
Prave peklo pride, ked sa tam bude zobrazovat nejaky mizerny SD ... to, co na CRT vyzeralo srandardne dobre (vzdy a bez ohladu na kvalitu), da LCD zozrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 00:03:58    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Porovnavanie TV v obchode je prd platne, ked su standardne nastavene na presaturovany a nepozeratelny "shop mode".
Nema to ziadnu vypovedajucu hodnotu. Plati totiz jedna poucka (a predajcovia to vedia): Akykolvek TV sa da nastavit tak, aby vedla stojaci TV vyzeral horsie.

Súhlasím. Ale je nejaká iná možnosť porovnania väčšieho množstva rôznych typov obrazoviek od rôznych výrobcov pohromade? Asi nie.
Dá sa ešte riadiť recenziami, ktorých až tak vela nie je a komentami zákazníkov v Eshopoch, ktoré sú takmer pri všetkých TV kladné a len málokto vypichne nejakú drobnosť, ktorú väčšina vôbec nerieši. Nehovoriac o tom že nepoznám nároky tých ludí, neviem aký majú zdroj signálu, v akom prostredí to pozerajú.....
Asi jediná možnosť je sa cez toto všetko prelúskať, vylúčiť menej spolahlivé značky (ak sa to vôbec dá), zvážiť svoje finančné možnosti (v mojom prípade skôr nemožnosti) a dúfať že ma potom nebude niekolko rokov doma šlak triafať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 00:14:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Až tak naprd to není, když nějakých 20-30 TV vedle sebe jede ze stejného zdroje a můžu si přepínat SD/HD/animace/titulky/ještě pár dalších. Pochybuji, že by se tam s nimi prodejci nějak tunili, je jim šuma fuk, kterou si kdo koupí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 09:46:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Firma Panasonic zákazníkům ulehčí rozhodování, zda plasmu nebo LCD:

http://tech.ihned.cz/c1-61115960-panasonic-konec-vyroby-plazma
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 11:09:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavá správa. Skvelá je aj diskusia k tomu článku. Niektrí ludia sú fakt exoti.
Po zverejnení tohoto počítam že nastane riadny frmol, aby si ešte zopár štastlivcov stihlo nejkú tú Panasonicplazmu ešte kúpiť. Laughing
Osobne chcem ešte prejsť niekolko predajní, či ma ešte niečo iné neosvieti, ale pokial nie tak asi pôjdem do toho Panasonicu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 11:22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Firma Panasonic zákazníkům ulehčí rozhodování, zda plasmu nebo LCD:

http://tech.ihned.cz/c1-61115960-panasonic-konec-vyroby-plazma


Zaujmavé čo píšu:Paradoxně právě letos Panasonic představil novou generaci displejů se špičkovými parametry, které se vyrovnaly legendárním obrazovkám Kuro od Pioneeru.

Dobre som teda investoval pred 6timi rokmi do 127cm plazmy rady Kuro od Pioneer.

Plazma je Plazma-neváhaj a Panasonic kupuj!!! Lebo nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
regebob
Nádejný hifista


Založený: 31 október 2012
Príspevky: 54
Bydlisko: Hont

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 11:58:55    Predmet: Odpovedať s citátom

pred cca. 20 rokmi som si vybral zivnost na "montaz pozemnych a satelitnych anten" ci ako sa to volalo, par rokov som sa tym zivil a este aj teraz sem-tam nieco namontujem vo volnom case.
videl som uz nespocetne mnozstvo TV v kombinacii s roznymi zdrojmi signalu, ale ked sa mi vlani pokazila prva plazma(po cca 4 rokoch, kupena pouzita, HD ready 107cm) tak som stal pred dilemou, co si vybrat.
asi 2 tyzdne som cital rozne recenzie a diskusie na toto tema, porovnaval televizory v predajniach, potom som sa vybral do kamaratovho elektra a zobral Samsung PS43D450 vtedy za nejakych 360€.
pozeram zo vzdialenosti asi 4m na freeSat zakladnu ponuku, niekedy prepnem na Astra free(ORF HD vyzera fajn, aj ked mam zase len HD ready) aby som sa utvrdil v tom, ze mi zatial lepsi TV netreba Smile
trvalo mi par dni, kym som si obraz nastavil podla seba na najlepsiu kvalitu a jedine co by som zmenil, keby som kupoval teraz, je velkost, asi by som zobral 125-ku do max. 500€(viac by som za televizor nedal)
najvacsia slabost plazmy je podla mna zrkadlenie, ked je umiestnena oproti oknu, tak sa cez den neda pozerat(pomozu napr. zaclony)ale vecer je obraz super.
PS: tymto nechcem nikoho nahovarat na nic, ani sa hadat ci je lepsie LCD alebo plazma, su to moje skusenosti a dojmy, druhi to mozno vidia inac.
vela zdaru pri vybere
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 14:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
....

Tym som chcel povedat, ze od vyroby su nastavene zle, nie zeby to predajcovia naschval nastavovali este horsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 11, 2013 08:46:03    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak 42ka plazma je doma. Vytiahol som pásmo a trochu som to pomeral - takže kukáme na ňu zhruba zo vzdialenosti 3,60 metra a musím povedať že tá velkosť obrazovky je tak akurát.
Aby som len nechválil - kým som ju zprovoznil, tak ma to stálo vela nervov a pátrania po internete. Koho by napadlo že treba v menu uviesť inú krajinu užívania ako Slovensko či Čechy aby bol analógový signál pozeratelný a nešumel. ??? Priložený návod, či už tlačený, alebo na CD je nejaký oklieštený. Na internete som našiel podrobnejší. Trochu som sklamaný z prepínania kanálov - na DVB-C mi ide nejakých 6 našich kanálov v HD čo je potešujúce, ale potom sa to dosť zložito prepína na analóg. Ja s tým nemám problém, ale neviem ako si s tým poradí 80 ročná, horšie vidiaca osaba (aj kvôli nej sme vlastne kupovali takýto velký televízor), prípadne malé deti.
Čo sa kvality obrazu týka, tak v HD je skvelý - radosť pozerať.
Analógovo je to taktiež pozeratelné, iba v tmavších scénach je badatelnejší šum. Samozrejme chýba tomu tá HD brilancia.
DVD má tak isto uspokojivý obraz (záleží aj od nosiča), jemne mi brumí zvuk, predsa len 6m scart kábel nie je práve najideálnejšie riešenie, tak isto je DVD na inej zásuvke, čo môže robiť tiež neplechu. Časom pôjde DVDčko k televízoru a skúsim to prepojiť kompozitne, tak snáď tento problém odpadne.
Prehrávanie z flešky (USB) je tak isto v pohode. JPGčka vyzerajú fajn, divix som mal narýchlo iba menej kvalitný, ale pozerať sa to ako tak dalo. Trochu ma mrzí že neprehralo video z foťáku, ale to natáčam ojedinele, takže to nie je tragédia.

Takže až na tých niekolko drobností som zatial spokojný. Za necelých 350E je to asi dobrá kúpa. To predošlé OVPčko stálo tuším vtedy nejakých 18 000 korún, čiže tento je takmer za polovicu s o tretinu väčšou obrazovkou. Teraz len ostáva dúfať že sa neposerie dva dni po záruke.
Časom pravdepodobne prejdeme na UPC digital, len to je cca o 4 eurá mesačne drahšie, a to by bol ďalší neželaný pravidelný výdaj, hlavne teraz keď som už zadlžený viac ako je zdravé. Na druhú stranu ak by v tom set-up boxe boli všetky kanály v jednom priečinku a zjednodušilo by sa tým ovládanie, tak by to mohlo stáť za to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po november 11, 2013 10:32:04    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="J"]No tak 42ka plazma je doma. Vytiahol som pásmo a trochu som to pomeral - takže kukáme na ňu zhruba zo vzdialenosti 3,60 metra a musím povedať že tá velkosť obrazovky je tak akurát.

Takže až na tých niekolko drobností som zatial spokojný. Za necelých 350E je to asi dobrá kúpa.

A kupil si teda Panasonic? Kde? A aký typ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 11, 2013 10:50:00    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
A kupil si teda Panasonic? Kde? A aký typ?


http://www.tpd.sk/katalog/tv-a-video/plazma/?detail=29464

Akurát som to ešte v piatok stihol za cenu 345. Pozerám že už všade zdražel. Že by to súviselo s avizovaným ukončením výroby a s tým spojeným mnou predpokladaným zvýšeným záujmom o tieto výrobky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po november 11, 2013 12:25:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám v práci možnost dlouhodobého porovnání tv různých firem a typů. Pro mě osobně byla nakonec jasnou volbou plasma Panasonic řady ST, viz například: http://www.alza.cz/42-panasonic-tx-p42st60e-d398497.htm (mám 42, 50 palců se mi už do paneláku "nevešlo"). Ceny šly neuvěřitelně dolů, a žádné další plasmy už nebudou, Panasonic (který převzal patenty Pioneeru) s nimi končí. Kdo zaváhá, bude čučet na šedý ledky:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po november 11, 2013 13:22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
aj kvôli nej sme vlastne kupovali takýto velký televízor

Predpokladam, ze to je ironicka poznamka.
Kupit najmensiu HD ready plazmu a pozerat na nu z 3.6 metra Smile
Casy sa zmenili, ta tuto vzialenost s kludom 60". Ja pozeram na podobnu velkost z 2.6 metra a je to zalostne male, obzeram sa po 55".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 11, 2013 14:12:44    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Predpokladam, ze to je ironicka poznamka.
Kupit najmensiu HD ready plazmu a pozerat na nu z 3.6 metra Smile
Casy sa zmenili, ta tuto vzialenost s kludom 60". Ja pozeram na podobnu velkost z 2.6 metra a je to zalostne male, obzeram sa po 55".

Žiadna irónia. 80 ročná zle vidiaca osoba v našej domácnosti je skutočne reálna a zlepšenie viditelnosti na obrazovku hodnotí kladne.
To že by sa tebe zdal ten TV neadekvátne malý je v poriadku, každý máme iné predstavy čo je dostačujúce. Budem vychádzať z mojich pocitov + pocitov mojej rodiny a tu by som si dovolil tvrdiť že ten televízor je až privelký vzhladom k celkovej estetike obývačky - stal sa dominantným prvkom, čo nebolo primárnym cielom nákupu. Hlavne za svetla. Večer keď svieti iba TV a akvárium, tak už nepôsobí natolko rušivo. No ale snáď si na ten velký čierny plochý obdĺžnik časom oko navykne.
Spokojnosť ohladom sledovacej vzdialenosti som už vyjadril v predošlom príspevku. Pre mňa/nás je to tak akurát a vnímame to ako pozítvnu zmenu. Ďalšia vec je kvalita signálu, ktorá z tejto vzdialenosti nie je natolko rušivá. Trochu si dovolím to prirovnať k fotogtrafiám, alebo obrazom. Nie som človek čo skúma fotky na monitore pixel po pixeli a obrazy tak isto nepozerám lupou. Ovela dôležitejší je pre mňa celkový dojem, ako nejaký drobný nedotiahnutý detail, či trochu šumu na fotke, ktorú na vytlačenej človek nezbadá.
No a poslednou vecou sú financie. Toto bol v pomere velkosť obrazovky/cena takmer neprekonatelný kauf. Aj napriek tomu mám stále trochu výčitky svedomia že sa nám kvôli nemu zvýšilo zadlženie.
Ale pokial by som mal neobmedzené prostriedky tak by som pravdepodobne nešiel do väčšieho TV (možno o číslo väčšieho - ale nie do nášho interiéru), skôr by som asi išiel do vyššieho radu s obrazovkou Neoplazma, kde bola čierna ešte trochu viac čiernejšia (ale zase až tak velký rozdiel to v tom obchode zas nebol).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Po november 11, 2013 15:26:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to asi všetko vec zvyku. Mal som 37", 50" a momentálne mám tri roky 55" a už sa mi to zdá v niektorých momentoch malé... Smile
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Po november 11, 2013 18:55:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Môžem potvrdiť čo napísali jupol a vivi, niečo cez dva roky mám niečo také

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/TX-P42G20B/Specification/3569566/index.html

a z necelých štyroch metrov sa mi už po cca. dvoch mesiacoch zdala 42" uhlopriečka sakramentsky malá... Obraz v digitále je skutočne krásny, dúfam len, že ma nečaká kamarátov osud, ktorému sa typovo trocha iná plazma Panasonic pokazila asi tri týždne po vypršaní záruky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po november 11, 2013 20:26:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Aspon budes mat dovod kupit si novu. G20 je 3 rocny model, uz presluhuje Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Ďalšia
Strana 14 z 16

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist