Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Plazma alebo LCD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št november 28, 2013 09:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

No, každá sranda niečo stojí. Najlacnejšie je DVB-T len slovenské stanice je ich 13, za to neplatíš nič v rámci toho si môžeš mesačne priplácať cca 6€ a máš už aj verejnoprávnu českú TV, ESP1,2 :

http://dvbt.towercom.sk/programy-v-multiplexoch.php

Ja som napr. inštaloval satelit DVB-S,S2 zatiaľ bez poplatku. Ak by si kúpil kartu Skylink a prijímač, LNB a tanier, tak to stojí cca 150€. Máš to 2 roky bez servisného poplatku a po uplynutí platíš 1,20€ mesačne.
Len sa rozhodnúť... Smile

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št november 28, 2013 09:44:29    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol: Túto možnosť som tiež pozeral, ale už som zvyknutý na rozsah staníc čo ponúka UPC, tak DVB-T by bolo pre mňa krokom späť. Ale kto vie. Až nebude na poplatky UPCčku, čo pri neustále sa prudko "zlepšujúcej" sociálnej situácii plnej ISTÔT nemusí byť celkom utopistická predstava, bude aj DVB-T dobré.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 25, 2014 14:29:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže hlásim že ten CA modul (s označením CI+) funguje aj u mňa čo mám papierovo iba CI rozhranie. To je dobrá správa.
Ale vyvstal nám nový problém - kvalita signálu. Keď to mám pripojené cez rozbočovač (používame analógovo druhý TV) tak niektoré programy (ale nie všetky) dosť sekajú a sú priam nepozeratelné. Akonáhle to zapojím napriamo (obídem rozbočovač), tak je všetko OK. Myslíte že by pomohlo zakúpenie kvalitnejšieho rozbočovača? Teraz tam mám nejaký bežný, lacný, ktorý zatial celkom postačoval. Prípadne nejaké iné riešenie? Treba vychádzam z toho že tej druhej telky (napojenej na kábel) sa určite nechceme vzdať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 25, 2014 17:45:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte mám otázku - prečo niektoré programy vysielané vo formáte 4:3 pri zapnutom "automatickom formáte obrazovky" majú po okrajoch šedé okraje a niektoré majú čierne? Tá šedá je dosť rušivá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne január 26, 2014 15:05:00    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
majú po okrajoch šedé okraje a niektoré majú čierne? Tá šedá je dosť rušivá.


Ak su cierne, su doplnane priamo u vysielatela (pri HD kanaloch). Ak su sede, doplna to TV, zdroj je 4:3. Nastav si to v TV.

J napísal:

Keď to mám pripojené cez rozbočovač (používame analógovo druhý TV) tak niektoré programy (ale nie všetky) dosť sekajú a sú priam nepozeratelné


Rozbocovac ma prilis vysoky utlm, cize digital ma prilis velke mnozstvo neobnovitelnych chyb, co sposobuje v tvojom pripade stvorcekovanie alebo vypadavanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ne január 26, 2014 17:34:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozbočovače mají z principu min. 3dB, obvyklá hodnota útlumu je 4-5dB. Pokud to "kostičkuje", je možný, že úroveň signálu před rozbočovačem je už z nějakého důvodu "na hraně".
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 08:09:32    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
J napísal:
majú po okrajoch šedé okraje a niektoré majú čierne? Tá šedá je dosť rušivá.


Ak su cierne, su doplnane priamo u vysielatela (pri HD kanaloch). Ak su sede, doplna to TV, zdroj je 4:3. Nastav si to v TV.

Myslíš že sa dá v TV zmeniť farba toho šedého kraja na čiernu? Neviem či tam mám takúto funkciu. Aspoň som nič také v návode zatial nenašiel.
Alebo si mal na mysli iba zmeniť formát zobrazovania? To nie je práve ideálne riešenie - keď dám celú obrazovku, tak je to deformované, keď dám zoom, tak mám urezaný vrch a spodok. Vadia mi obe varianty.

vivi napísal:
J napísal:
Keď to mám pripojené cez rozbočovač (používame analógovo druhý TV) tak niektoré programy (ale nie všetky) dosť sekajú a sú priam nepozeratelné


Rozbocovac ma prilis vysoky utlm, cize digital ma prilis velke mnozstvo neobnovitelnych chyb, co sposobuje v tvojom pripade stvorcekovanie alebo vypadavanie.

Zaujímavé že včera za celý deň "nezaštvorčekoval" ani jeden kanál. Teraz neviem či sa nejakým spôsobom zosilnil samotný signál, alebo sa to celé (CA modul, TV, kábel) nejako usadilo, doladilo.
Uvidím ako sa to bude správať.

Ak by sa to zase začalo "serkať", je šanca keby som kúpil nejaký kvalitnejší rozbočovač že sa to zlepší? Do aktívneho riešenia by som nerád išiel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 21:32:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslel som samozrejme nastavit farbu na ciernu (minimalne v minulorocnych modeloch bola, takze predpokladam, ze bude aj v aktualnych).

A co sa tyka rozobocovaca, pohladat taky, s co najmensim utlmom. Konkretny typ ti neporadim - nepouzivam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 28, 2014 07:59:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže šedé pásy mám vyriešené - už sú čierne. Síce v tlačenom návode o tom nebolo ani zmienky, ale stiahol som si podrobnejšie PDFko a tam som to už našiel. Len nerozumiem prečo tam doporučujú mať zapnuté práve tie šedé. Logika mi hovorí že práve z čiernou by malo byť menej problémov. Question

K štvorčekovaniu, či až občasnému niekolkosekundovému hláseniu že je slabý signál - včera večer to zase blblo. Nerozumiem tomu. Nedela večer, keď by som predpokladal že bude viac ludí čumieť na telku, tak ide všetko OK. A v pondelok to blbne. Má to súvis? Tak isto som si nevšimol že by včera okolo 16:00 bolo niečo v neporiadku a ani o 20:00 som si nevšimol nejaké rušenia, ale niekedy po 21:00 to už začalo pri niektorých scénach trochu blbnúť a od 22:00 to už bolo takmer nepozeratelné. Po odpojení rozbočovača sa to zlepšilo (ale išiel som spať, tak neviem či natrvalo). Druhý televízor sa už väčšinou po 20:00 nepúšťa, takže tým to nebude. Ostáva možnosť, že viac signálu po tej 21:00 začínajú "cucať" susedia a menej ho ostáva pre nás, čo sa mi ale nechce veriť, skôr by som povedal že smerom k neskorším hodinám by malo pozeračov ubúdať. Maximum by som hádal niekde medzi 20:00 - 21:30.
V elektrotechnike sa nevyznám, tak je to možno sprostá otázka - môže mať naozaj na to vplyv počet zapnutých televízorv v dome (cca 45 bytov)?

Ešte k programom kde sa to prejavuje - ak som to dobre odsledoval, tak sú to väčšinou HD programy v akcii. Akcia = prvé dva mesiace po zakúpení digitálenho balíčka Basic je zadarmo zopár prémiových programov, napr. HBO, filmbox, history a pod. Na staniciach základného súboru (napr. STV, Markíza) sa to neprejavu, alebo iba v zanedbatelnej miere.
Špekuloval som aj nad tým že či niektoré rušené stanice nie sú dobre naladené, ale keď je jeden deň obraz nádherný a druhý seká, tak asi bude príčina inde ako v TV alebo v tom CA module.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 09:34:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlásim nové skúsenosti - tie prémiové programy, čo mám mať 2 mesiace zadara po dvoch týždňoch prestali fungovať. Po telefonickom reklamovaní v UPC to nejak na dialku aktivovali, takže už zase idú. Čo je zaujímavé tak po tomto čine sa štvorčekovanie prejavuje v podstatne menšej miere (tak dva - tri krát za film, predtým boli niektoré stanice takmer nepozeratelné). Na druhej strane po zapnutí televízora akoby dlhšie trvalo kým načíta tú dekódovaciu kartu.
Medzitým som bol v odbornej predajni skúmať či majú nejaký pasívny rozbočovač s nižším útlmom a bolo mi jednoznačne doporučené že bez aktívu si asi moc nepolepším. Takže až budem mať nejaké volné financie, tak skúsim nejaký aktívny rozbočovač zohnať. Ale vzhladom k čiastočnému zlepšeniu signálu ma to až tak nesúri.

Ešte mám otázku - robí to na všetkých plazmách, že pri niektorých statickejších scénach ako je napríklad západ slnka, dochádza k pomerne výraznému "posterizovaniu"? Fotografovia iste vedia o čom je reč - jemné farebné prechody sú nahrádzané plochami s rôznou intenzitou farby.
Pochopím že sa to môže vyskytovať pri zle komprimovaných videách, ale robí to aj pri HD staniciach. Je to normálne? Mám pocit že pri prehrávaní DVD to nerobí, ale vylúčiť to celkom nemôžem - nejak som na to doteraz nesústredil.
Dá sa to odstrániť nejakým custom nastavením? Prípadne môže tomu pomôcť ten zosilovač signálu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 10:10:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Na plazmě v HD (BR rip) nic takového nevidím. Samozřejmě není HD jako HD. Pravděpodobně důsledek komprese, prostě chtěli ušetřit pásmo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po marec 17, 2014 07:06:05    Predmet: Odpovedať s citátom

V piatok som kúpil aktívny rozbočovač (Hama). Prvé dva dni bol s kockovaním pokoj a išli bezproblémovo aj programy ktoré pre stále výpadky signálu boli nepozeratelné. Včera večer sa ale občas štvorčekovanie vyskytlo na Markíze, kde sa doteraz neukazovalo. Takmer vždy išlo o tmavé dynamické deje (Sherlock Holms). Tak neviem čo si mám o tom myslieť. Či to robilo aj na iných staniciach neviem, lebo som zaspal.
Som zvedavý aký bude vývoj, či to nebolo iba "počasím". Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Po marec 17, 2014 20:16:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Buď máš "málobitový" panel na TV nebo ti tu TV provider krmí humusem Smile

No, poskytovavatelé zjevně došli k závěru, že spotřebitel je slepej blb, kterej kvalitu nepozná-takže neustále přehazují kanály, "optimalizují" datový toky - což prakticky většinou znamená větší komprimaci - čili horší obraz.
Mnohdy to tak asi je, protože když někdy různě po návštěvách atd. vidím, na co se jsou schopní doma lidé dívat- no, já už byl asi bez očí Smile

Co ta tvoje TV "dokáže" chce vyzkoušet na kvalitním materiálu - tzn. buď nějaké to "HD demo" (mají téměř všechny firmy, tuto techniku vyrábějící), blu-ray disk (nejlépe příroda - např. z produkce BBC), případně kvalitní HD záznam na pořádné videokameře a přehrávat na solidním přehrávači. Obraz by měl být velmi ostrý, s přirozeným průběhem barev a s velmi dobrým dojmem plastičnosti.
Následné srovnání s tím běžným, co "dávají v TV" je v naprosté většině triskní ...

Co se týče satelitního vysílání-neplaceného-dobrou kvalitu mají volné německé stanice - např. na ServusTV-živé pořady ze studia jsou většinou velmi dobré.

Takže asi tak...

Jo a chce to i trochu si pohrát s nastavením TV - prakticky to většinou znamená vypnout téměr všechny "vylepšovače" obrazu, které jsou většinou spíš zhoršovače, nastavit vhodnou barevnou teplotu a průběh barev - nejlépe obraz přímo nakalibrovat (sonda +odborné znalosti) ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut marec 18, 2014 07:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže na začiatok musím konštatovať že včera počas asi dvoch hodín čo som pozeral, obraz ani necukol, s toho by som dedukoval že tie občasné problémy (dni zo zhoršenou kvalitou) budú niekde u poskytovatela signálu, prípadne niekde na ceste medzi ním a mnou.

ipyks napísal:
máš "málobitový" panel na TV

To naozaj netuším, kupoval som najlacnejší televízor čo zodpovedal mojim požiadavkám a schopnosti ho dva roky splácať.
ipyks napísal:
když někdy různě po návštěvách atd. vidím, na co se jsou schopní doma lidé dívat- no, já už byl asi bez očí Smile

Ja nie som nejaký extra náročný, nemám problém na tom pozerať VHSku, jediné čo mi vadilo je zamŕzajúci, vypadávajúci, či lokálne kockový obraz. Ale za ten asi televízor nemôže.
ipyks napísal:
Co ta tvoje TV "dokáže" chce vyzkoušet na kvalitním materiálu - tzn. buď nějaké to "HD demo" (mají téměř všechny firmy, tuto techniku vyrábějící), blu-ray disk (nejlépe příroda - např. z produkce BBC), případně kvalitní HD záznam na pořádné videokameře a přehrávat na solidním přehrávači. Obraz by měl být velmi ostrý, s přirozeným průběhem barev a s velmi dobrým dojmem plastičnosti.
Následné srovnání s tím běžným, co "dávají v TV" je v naprosté většině triskní ...

Žiadne také zariadenie nemám - mám iba DVD, VHS a káblovku. Smile
Ono aby tu neprišlo k omylu, tá telka má nádherný obraz (aspoň podla mojich kritérií), na to sa nemôžem sťažovať. Prírodopisné seriály od BBC sú mňamka. Jediný problém bol že na niektorých HD staniciach, ale naozaj iba na niektorých, blbol obraz, Niekde stále, niekde raz - dvakrát za film, hlavne pri tmavších rýchlich scénach. Teraz po zapojení toho anténneho rozbočovacieho zosilňovača bežia aj tie pred tým nepozeratelné stanice OK. Teda aspoň čo som mal možnosť za tie dva dni odpozorovať. Jedine v tá Markíza mala, ako som spomínal vyššie, v nedelu malé problémi, ale to mohlo byť naozaj na strane UPCčka. Dokonca mám pocit že sa teraz menej prejavuje "posterizácia" ktorú som prednedávnom spomínal.
ipyks napísal:
Jo a chce to i trochu si pohrát s nastavením TV - prakticky to většinou znamená vypnout téměr všechny "vylepšovače" obrazu, které jsou většinou spíš zhoršovače, nastavit vhodnou barevnou teplotu a průběh barev - nejlépe obraz přímo nakalibrovat (sonda +odborné znalosti) ...

Myslím že som v rámci mojich možností (či nemožností) ponastavoval všetko k mojej spokojnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi august 15, 2014 06:50:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie problémy s obrazom naďalej pretrvávavajú. Len si neviem predstaviť ako by som to reklamoval, keď niekolko dní ide všetko perfektne, potom nastane nejaká hodinka, dve keď sú niektoré programi priam nepozeratelné. Nie je to nič pravidelné, čo by som dokázal korelovať s nejakou udalosťou. Snáď len som si všimol že sa to najčastejšie deje pri priamych prenosoch z futbalu. Tam by sa dalo predpokladať že je väčší odber z káblovky (aj keď neviem či to takto funguje), ale býva to aj v čase keď určite vela ludí telku nepozerá. Tak neviem. Netýka sa to iba HD programov, ale tam sa to prejavuje asi najviac. Televízor je v tom podla mňa nevinne. Pri pozeraní DVD nikdy nebol ani náznak nejakého rušenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strana 16 z 16

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist