Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sluch. zosik - piskanie v lavom kanale

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
filuS
Hifista


Založený: 25 november 2011
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Ne október 06, 2013 23:22:52    Predmet: Sluch. zosik - piskanie v lavom kanale Odpovedať s citátom

Pred nedavnom som si poskladal sluchadlovu zostavu, a vsetko je super az na jednu vec - potrpim si na extremne "cierne" pozadie (ak je ticho, tak proste musi byt ticho). Oproti staremu zosiku je to teraz nebe-a-dudy, ziadne sumenie, praskanie pri zmene hlasitosti, proste parada. Teda, az na jednu vec - v lavom kanale pocut slabe, no zretelne vysokofrekvencne piskanie a ani za svet zistit, co konkretne ho vyvolava (a uz vobec nie ako sa ho zbavit).

Je dolezite podotknut, ze to piskanie je len v lavom kanale, nech sa deje cokolvek.
- skusal som vymenit elektronky z lavej strany na pravu; piskanie je stale v lavom kanale
- vymenil som signalove kable; piskanie stale v lavom kanale
- prehodil som kable na vstupe (pravy z DACu isiel do laveho v ampe a naopak); piskanie stale v lavom kanale

Problem je, ze to piskanie pocut len vtedy, ak je DAC zapnuty - v pripade, ze je vypnuty tak to nepocut. V okamihu zapnutia DACu sa v priebehu par sekund postupne objavi to piskanie. Dalsia zaujima vec je, ze to piskanie pocut aj v pripade, ze je zapojeny len jeden kanal do zosilovaca - pocut to slabsie, ale stale to tam je. A je jedno, ci je zapojeny len pravy alebo len lavy kanal - piskanie je vzdy v lavom kanale. Potom ked zapojim druhy kanal, tak to piskanie ziska trosku na intenzite.

Dalsia zaujimavost je, ze ked som na vstup zosilovaca pripojil Cowon J3 (cez AUX->2x RCA), tak to piskanie tam nebolo. A ked som DAC zapojil do stareho zosiku, tak to piskanie tam tiez nebolo. Uz som z toho cely zmateny - pokial nenajdem zdroj problemu, tak nemozem ani nic dat reklamovat. Problem je, ze z toho vsetkeho, co som vyskusal, mi vychadza, ze kombinacia X-Sabre + Svetlana 2 si proste nesedi, no to ani zdaleka nebude stacit ako dovod reklamacie (pravdepodobne by isiel DACan ako prvy). Najhorsie je, ze okrem toho piskania som s celym retazcom nadmieru spokojny a je to prakticky presne to, co som od toho cakal a chcel.

Aj zosik aj DAC su relativne malo jazdene (u mna to hralo dokopy asi 30h + nejake tie hodiny na testovanie u vyrobcu) no nemam pocit, ze by sa to s pribudajucim casom lepsilo.

zosik: http://www.analog.co.kr/svetlana2.html
dac: http://www.matrix-digi.com/en/products/49/index.html

_________________
Na predaj:
- Auralic Vega DAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 06, 2013 23:39:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tam aj ked odpojis DAC od pocitaca? Ak to je notebook, tak odpoj adapter a skus len na baterky. Resp. iny PC.

Ak nepomoze, tak asi DAC - zdroj, regulatory alebo odflaknuty filter na vystupe. A na vystupe moze byt vysokofrekvencny bordel. Resp. bordel tam bude i ked ten DAC nebude zvladat nase radia a bude si oscilovat. Vezmi ho niekam na premeranie osciloskopom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne október 06, 2013 23:46:08    Predmet: Re: Sluch. zosik - piskanie v lavom kanale Odpovedať s citátom

filuS napísal:

Je dolezite podotknut, ze to piskanie je len v lavom kanale, nech sa deje cokolvek.


Nepiska ti v uchu? Very Happy

Predpokladam, ze ked prehodis sluchatka (otocis ich o 180° a nasadis naopak), tak bude piskat opacny kanal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
filuS
Hifista


Založený: 25 november 2011
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Po október 07, 2013 00:13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Do DACanu nemusi byt nic zapojene, to som uz skusal - ci tam je strceny USB kabel, ci je PC zapnuty/vypnuty, ci to je nastavene na USB/COAX/AES - stale rovnaky vysledok. Pre istotu som to skusal aj v inych izbach, cisto len DAC -> zosik (bez PC) - akonahle sa zapne DAC, tak je tam to piskanie (prisahal by som, ze ked prilozim ucho k DACu, tak na mieste, kde to ma zdroj, tak pocuem jemne piskanie, ako ked mi piska trafo k notasu. No ruku do ohna za to nedam...). Kebyze som vedel kde a mal cas, tak ho odnesiem na meranie. To by teoreticky mohlo byt mozne, ak sa nemylim, tak v Presove sidli Canor, a ti by nieco take mohli mat.

Btw, Ak otocim sluchadla, tak piskanie je samozrejme v pravom uchu (co je ale stale lavy kanal Wink ).

A nie, v uchu mi nepiska Smile

_________________
Na predaj:
- Auralic Vega DAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist