Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

400W monoblok - Hypex NCore NC400 - Class D
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut október 22, 2013 08:25:10    Predmet: Odpovedať s citátom

To ne, ale dá se něco soudit z preferencí zmršených signálů proti neupraveným.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut október 22, 2013 08:37:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Hypex nCore400 je vyborny Dckovy zesilovac, a to nejenom ve sve cenove kategorii, ale snese srovnani s daleko drazsimi a honosnejsimi stroji. Porad je bohuzel slyset, ze to je Dcko, ale je to v mire takove, ze uz to tak straslive moc nesere jako pri poslechu jinych Dckovych zesilovacu. Ostatne tataz Dckova zvukova signatura byla pritomna v daleko vetsim mnozstvi na hodne zde diskutovanych bednach Grimm, ktere v sobe maji Hypex class D moduly, byt ne plne nCore typu. Bylo to slyset jak na vystave v Praze tak v Bratislave, ze to jeste neni uplne ono. Jeste par let asi bude platit, ze pro spickovou reprodukci na stredy a vejsky je stale treba spickovy linearni zesilovac, avsak nCore prokazuje, ze se ta doba muze velmi rychle zkratit...
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ut október 22, 2013 08:40:35    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 12, 2014 10:36:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut október 22, 2013 09:03:39    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA
Aká je časová os v tom meraní? 200ns/div alebo 500ns/div?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut október 22, 2013 09:13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

cough: nepochybuju o tom, že se D zesilovače pořád zlepšují. Jsem zvědavý, jestli se to někdy dostane na úroveň kvalitního lineárního zesilovače.

BV: čas je delší, díky tomu, že jde o podstatně výkonnější spínací prvky, které mají větší nelineární kapacity a delší spínací časy. Mně šlo o to ukázat způsob buzení (dead zone), který je principiálně stejný, aby nedošlo ke cross conduction. Sám jste to slovně popisoval.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut október 22, 2013 14:05:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Však on si je Bruno problémů dobře vědom.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut október 22, 2013 17:39:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Necekam ze mi nekdo nerekne, ze to vsechno davno vi Smile , ale....

prave u Ncore a i u Ucd (u Ncore je to ale dotlaceny ad absurdum) je deadtime vazany teplotou chladice a ztlaceny na minimum, plus lepsi mosfet drivery o plus "ostrejsi modulacni smycka" , aby bylo mozne vubec takove IMD a THD tahat z D zesilovace. I proto hlavne Ncore tolik topi, protoze deadtime je ztlaceny na minimum = crossconduction je na hrane.

PMA napísal:
cough: nepochybuju o tom, že se D zesilovače pořád zlepšují. Jsem zvědavý, jestli se to někdy dostane na úroveň kvalitního lineárního zesilovače.

BV: čas je delší, díky tomu, že jde o podstatně výkonnější spínací prvky, které mají větší nelineární kapacity a delší spínací časy. Mně šlo o to ukázat způsob buzení (dead zone), který je principiálně stejný, aby nedošlo ke cross conduction. Sám jste to slovně popisoval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut október 22, 2013 17:48:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Je bezva, že to zoptimalizovali. Má to taky 100x menší výkon, než to co jsem měřil.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 06:07:42    Predmet: Odpovedať s citátom

2coffee
:)ale...,však to všetko je popísané v "technical papers" , nakoniec inak to ani nejde. Čo najmenší dead time a maximálny zisk v smyčke NFB sú v podstate jediné možnosti (okrem zvyšovania kmitočtu a "ideálnejších" spínacích prvkov) ako zlepšiť linearitu. Ale dynamické vlastnosti (aj výstupný filter v NFB prináša nutné kompromisy, aj keď DF 10000 vyzerá pekne..) to nezlepší , práve naopak. A viac tepla pri zmenšovaní dead time znamená asi aj nejaké priečne prúdy, takže už trochu "za hranou", tým nutne aj viac "samorušení"...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 06:19:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Docela mě zajímá dynamické (časové) chování, o kterém Bruno taktně mlčí. Píše jen tolik, že to téměř bez většího nárůstu zkreslení zvládá 20kHz na plný rozkmit. Tam bude mez a z toho lze odhadnout nikde neudávanou slew rate. Uvidíme, mohl bych to mít zanedlouho na stole. Pak mě zajímají malé signály a generované rušení.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 08:01:48    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
nikde neudávanou slew rate

Na výstupe je filter 30uH a kapacita 680n (hodnota v predchádzajúcich typoch, v Ncore to asi bude rovnaké), tým je "slew rate" limitované. Kompromis medzi odfiltrovaním "nosnej" a súčasne prenosom minimálne do 20kHz..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 08:08:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Za půl hodiny to mám na stole ...

LC výstupní filtr podle datasheetu je 10uH, 2uF.

P.S.: tak už to tu cvrliká Smile . Obrázky nechám nejdřív zcenzurovat majitelem Smile

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 09:37:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak aspoň pár postřehů, VF na výstupu je 942mVp-p/446kHz. Spektrálně jen 2 harmonické, naštěstí.

Odstup -80dB/2Vrms při měření-vzorkování 48kHz. Při předřazení analogového filtru 22kHz vzroste na -81,17dB/2Vrms. Je to solidní hodnota, nikoliv však omračující.

Zkreslení jsou velmi malá, datasheet platí.
Celek po propojení s dalšími komponenty je háklivý na vytvoření zemních smyček, ale dá se to dost snadno řešit - pokud jsou komponenty ve třídě II, tak problém nevznikne.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 10:20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, odpoledne/večer s Vámi oběma počítám.
Propojení celku CD + preamp + Hypexy je bez problémů, žádné šumy, brumy ani cvrkoty.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 10:30:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, ak mas este chut experimentovat tak skus tie monobloky dat za repro a napojit ich kratsim reprokablom, pripadne nejakou kovovou prepojkou ak by ti sedeli rozostupy svoriek :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 10:31:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Šum na výstupu ref 2Vrms při vzorkování 48kHz. Další obrázky později.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 11:37:36    Predmet: Odpovedať s citátom

VF složka na výstupu, dále 1kHz bez filtru (tak jak to jde z výstupu) a 1kHz s analogovým filtrem 22kHz (dvojitý RC člen).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 11:38:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoková odezva.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 11:48:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Sonda 1:10, alebo na displey je reálna hodnota dieliku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 12:33:18    Predmet: Odpovedať s citátom

1:1
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 14:24:15    Predmet: Odpovedať s citátom

25kHz na výstupu.
Na poslechové dojmy se můžete ptát cougha, při přímém srovnání v podstatě zopakoval, co je napsáno tady:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=197860#197860

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa St október 23, 2013 16:22:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 14:54:14    Predmet: Odpovedať s citátom

cough --> Mozes sa prosim viac rozpisat, co myslis "Dckovou zvukovou signaturou"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 15:02:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Mňa zaujalo, že tieto zosilňovače sú tiché aj ako celá zostava (čo sa týka počuteľných cudzích ruchov)...
Tých 500kHz čo z toho lezie v úrovni 1V sa dotlačí po prvý filter pasívnej výchybky. Vo vzduchu alebo v uchu už z týchto artefaktov nič nezostane;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 15:10:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Už pětatřicet let si voblbujete ucho digitálem a snažíte si namluvit, že to vlastně nevadí...a teď zase tohle...není vám pomoci.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 15:22:26    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Mňa zaujalo, že tieto zosilňovače sú tiché aj ako celá zostava (čo sa týka počuteľných cudzích ruchov)...
Tých 500kHz čo z toho lezie v úrovni 1V sa dotlačí po prvý filter pasívnej výchybky. Vo vzduchu alebo v uchu už z týchto artefaktov nič nezostane;-)


Má to horší odstup, než dobrý lineární zesilovač. Na měření co jsem tu dal je to jasně vidět. -80dB/2Vrms. Údaj z datasheetu -102dB/2.8Vrms je jednoduše nepravdivý. Měřené šumové pozadí Hypexu je docela vysoké. Výhoda je absence síťových složek. To ale neplatí když zkusíte loopback. Pak to bylo nepoužitelné.

Diplomacii stranou - cough preferoval PA4 proti Hypexu.
Hypex má výhodu v tom, že je malý a je srovnatelný nebo lepší než komerční zesilovače v kategorii do několika desítek tisíc. Na kvalitní lineární zesilovač ale zvukově nemá.

Ještě vidím jednu výhodu - bastlíř bez větších znalostí si může koupit hotovou desku a celkem snadno si dá dohromady solidně fungující zesilovač.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 15:30:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar: není nad to se samožersky citovat: http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=2754&p=47248&#p47248

Je to o tom, že Dčkové zesilovače subjektivně neprodukují přirozený dozvuk a obálku kolem nástrojů a hlasů - vše se jakoby rychle ztratí v tichu "vzduchoprázdnu". To je to, co nazývá kazzatel děravejma vejškama. Něco jako kdyby signál procházející Dčkovým zesilovačem měl místo symetrického průběhu signálu (stejný pre a post ringing) jako u lineárního špičkového zesilovače v některých případech zdůrazněný preringing - "pocukrování" vejšek - stejnovejšky, ale zcela potlačený postringing - signál zmizí v tichu, jako kdyby někdo do signálu dal pozvolný gate na -60db od FS.

U hypexu Ncore400 je slyšet, že patří do rodiny Dčkových zesilovačů, ale tento neduh je u něj minimalizován do té míry, že v mém novém hájdžend systému si už několik měsíců vesele spíná 10 modulů Hypex ncore400... Shocked

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 15:54:43    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
... v mém novém hájdžend systému si už několik měsíců vesele spíná 10 modulů Hypex ncore400... :shock:


Mozes niekam zverejnit ako to mas pozapajane, nech sa mozeme tiez kochat?


Inak... :D

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 16:11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

cough vdaka za vysvetlenie - nie je potom rozumnejsie pouzit class D cisto na basy a na zvysok pasma A/B (pripadne ciste A)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 17:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: vsjo budět Smile bylo to doposavad zapojeno provizorně na bastl-mdf-deskách, bubuxin to teď dává do custom hliníkových krabic. Na celý systém bude samostatné vlákno, až to bude k prezentováníhodné jako celek.

odar: ano, to dává smysl. Já mám teď hypex ncore i na vejšky a středy a jsem celkem spokojený, je to v pohodě, byť vím, že to jde líp. Časem tam asi bude něco v kategorii SPAudio A200, PA4 apod, ale ve finále na akustické straně jsou daleko důležitější věci s daleko větším dosahem na výsledek než nějaké hrajkání se se zesilovači. PA4 byla samozřejmě mnohem přirozenější ve zvukovém projevu než ncore400, ale ten rozdíl mně příjemně překvapil, že to není nebe a dudy, řečeno lidově....

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 23, 2013 18:08:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Se zeptám.. To rušení 446 kHz je na stabilní frekvenci, nebo to "plave" ?
Totiž, jestli by nebylo dobré kromě dolní propusti zařadit ještě notch filtr naladěný na tento konkrétní kmitočet - potlačení by mohlo být větší při menším ovlivnění propustného pásma... Question

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 2 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist