Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výber sluchátiek do 250€
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 14:03:06    Predmet: Výber sluchátiek do 250€ Odpovedať s citátom

Zdravím, prosím poraďte pri výbere sluchátiek do 250€. Viem že najlepšie je to osobne vyskúšať, ale taká možnosť nieje..
Rozhodujem sa medzi:
1. AKG K-701
2. AKG K-612 PRO
3. Sennheiser HD 600
4. Sennheiser HD 598
5. Beyerdynamic DT 990
6. Denon AH-D1100

AKG K-701 ma zatiaľ zaujalo najviac.. Aký je váš názor?


Naposledy upravil miknov dňa Ne október 27, 2013 14:22:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 14:12:27    Predmet: Re: Výber sluchátiek do 250€ Odpovedať s citátom

miknov napísal:
...najlepšie je to osobne vyskúšať, ale taká možnosť nieje..


v tom pripade si hod mincou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 14:23:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj to je možnosť, ale rád by som počul aj váš názor.. Smile Možno ste niečo z toho počuli a porovnávali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 14:33:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie sluchatka (v ramci odlisnych znaciek) maju natolko odlisne charaktery, ze sfleku odporucit jedny z nich je bez znalosti zvukovych preferencii alebo stylu pocuvanej muziky nemozne.
A to nevravim o subjektivnom pocite "pri noseni", kde kazdy preferuje nieco ine. Mna napriklad tebou preferovane AKG 701-tlacili, takze by som ich neprekusol, aj keby boli zvukovo idealne (co niesu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 14:43:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem vedieť čo by ste vybrali z toho zoznamu. Ja počúvam rôzne žánre podľa nálady ( jazz, rock a aj tanečné ) A vedeli by ste upresniť aký zvukový charakter majú jednotlivé modely?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 14:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Mna napriklad tebou preferovane AKG 701-tlacili, takze by som ich neprekusol, aj keby boli zvukovo idealne (co niesu).


Môžem vedieť prečo sa vám zvukovo nepáčili?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 14:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Je uplne jedno, co by som si vybral ja, ked mozes preferovat uplne iny zvuk.
Recenzie od Kubu si mozes precitat tu:
http://cdprehravace.wz.cz/sluchatka/zebr.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 15:01:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď nemám možnosť vypočuť všetky sluchátka veľmi mi pomôže aspoň hodnotenie ľudí, ktorí riešili podobný problém.. Ďakujem za ten link.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 15:52:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Napiš do čeho to chceš připojovat a jaký zvuk preferuješ (případně s čím máš zkušenost, protože jinak je to střelba).
Ještě bych doporučil zařadit do výběru DT880...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 16:00:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak nechceš investovať do sluch. zosíka, ihneď by som vyradil (minimálne) k701, o ktorých je všeobecne známe, že bez zosíka "nehrajú". 990 som nepočul, ale prevláda názor, že majú "zapustené" stredy, čo mne osobne nevyhovuje pri hudbe. "Rovno" by mohli hrať K612. O HD 600 sa píše prevažne, že majú plnšie basy a teplejší prednes. Celkovo kategória tebou vybraná si už zaslúži slúchadlový zosík. Resp. sním sa ešte viac prejaví kvalita slúchadiel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 16:10:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdroj digitálneho signálu bude PC alebo CD, ale pôjde to cez sluchátkáč.. Zatiaľ zvažujem Audio-GD NFB-12.

Naposledy upravil miknov dňa Ne október 27, 2013 18:29:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 16:32:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud tím není myšleno přímo z PC, ale vždy přes NFB-12, tak klidně všechny zmíněné modely - konkrétně dle toho, co máš radši zvukově. Snad jen ty Denony bych vyřadil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 16:33:00    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj Miknov,

za mna su fajn Senny HD 600, AKG K 701 sa mi velmi nepacili, nejak neviem povedat preco, tie Denony co tam su som nepocul, ale ja sam mam Denony, takze uvidis Smile..

brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 16:53:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Má niekto skúsenosť s AKG K-612 PRO? Čítal som recenziu kde to porovnávali s K-702 a K-612 PRO sa im zvukovo páčili viac.
"If I could get the K612 sound, in the K702 body (complete with removable cable), staying with the K612 pads and headband though, I would be completely happy."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 17:55:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud hodláš sluchátka krmit z PC tak mám dobrou zkušenost s Sennheiser HD 598. Za mě AKG 70x nedoporučuji. Mám je doma a vím jak jsou zatraceně náročná na zdroj signálu. A většina stížností lidí je způsobená tímto faktem.

Jinak výběr sluchátek v této cenové kategorii je trošku o osobních preferencích. A každému může vyhovovat něco jiného. A ten seznam co jsi tady uvedl je hodně široký.

_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 18:04:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdroj digitálneho signálu bude PC alebo CD, ale pôjde to cez sluchátkáč..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 18:34:12    Predmet: Odpovedať s citátom

@miknov: Náročná myslím sestavu od 30k výš.
_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 19:19:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je opísaný zvuk k612 PRO, navyše v porovnaní s drahšími 712 a vôbec nedopadli zle. http://www.doucha.sk/recenzie/test-akg-k712-vs-k612-pro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 19:24:23    Predmet: Odpovedať s citátom

@Lacoh: Nedávno se na konkurenčním webu testovaly K712 a dotyčný z nich moc nadšený nebyl. Takže si vyber. Smile
_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 19:26:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže vychádza mi z toho že 701 sú náročné na kvalitný zdroj signálu a odhaľujú každú nedokonalosť nahrávky. Záleží aj na kvalite sluchátkáča.. To potom asi bude rozumnejšie kúpiť HD 598/600, alebo K-612 Pro.. A čo hovoríte na Beyerdynamic DT 990 počul to niekto? Je pravda že mne sa veľmi dizajnovo nepáčia, ale prvoradý je zvuk..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 19:32:09    Predmet: Odpovedať s citátom

xmarek. tam sú porovnávané s HD800 za vyše 1000.-EUR. Už len to, že boli spolu porovnávané, svedčí o tom, že sú fakt kvalitné. Ja som zasa čítal, že do 500 EUR sa jedná o najlepšie slúchadlá, resp. majú najmenej chýb z pomedzi ostatných vo svojej kategórii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 19:40:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ide o to že ja som ochotný dať za sluchátka maximálne 250€ Smile Videl som test AKG K-612 PRO vs. K-712 a dopadlo to tak že 712 mali 10/10 a 612 mali 9,5/10 bodov a cenový rozdiel je tam brutálny.. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 20:17:37    Predmet: Odpovedať s citátom

@Lacoh: O tom, že jsou ty sluchátka kvalitní není sporu. Ale něco za něco. Dotyčný musí počítat s tím, že bude muset investovat poměrně hodně do slušného DAC+zesilovače a taky s tím, že ty sluchátka (stejně jako většina v této kategorii) mají tendenci odhalovat nedokonalosti v nahrávce. A výsledek může přinést dotyčnému velké zklamání. Nemluvě o tom,že např. AKG 70x mají charakter zvuku který nemusí každému vyhovovat.
Osobně někdy raději šáhnu po HD59x a mám jistotu, že můžu poslouchat pomalu cokoliv.

_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 21:48:49    Predmet: Odpovedať s citátom

xmarek napísal:
@miknov: Náročná myslím sestavu od 30k výš.
Kecy v kleci: K701 hrají naprosto famózně na sestavě za 5k. Přestaňte tady všichni K701čky démonizovat. Prostě pokud někomu jejich zvuk nesedí, tak ani předražené krámy za 30tisíc nic nevyřeší.

xmarek napísal:
@Lacoh: Nedávno se na konkurenčním webu testovaly K712 a dotyčný z nich moc nadšený nebyl. Takže si vyber. Smile
Kdes přišel na to, že z nich nebyl nadšený? Bylo to snad jeho závěrečné tvrzení: Mají mé vřelé doporučení! Question Shocked

miknov: k NFB12 ber klidně K701, ale jen po tom, co si je předem poslechneš!!! DT990 jsou pak o dost jiná: hodně basů, dost převýškované a méně středů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 22:03:00    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom je problém, že neviem kde by som si tie K-701 v BA mohom na živo vyskúšať.. Ešte uvažujem o K-612 ktoré dopadli v teste celkom dobre v porovnaní s K-702. Ja už som z toho jeleň Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 27, 2013 22:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakoniec som sa rozhodol pre AKG K-612. Beriem to z Alzy kde je možnosť vrátenia tovaru do 7 dní. To by malo stačiť na odskúšanie.. Smile Dám vedieť ako to dopadlo. Ďakujem všetkým za pomoc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 28, 2013 07:53:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja myslim pokud nemáš velký zkkušenosti tak se ti budou líbit všechny sluchátka ze seznamu pokud ten dac-ampík bude hrát trochu teda slušně (vyřadil bych jen Denony ty budou hrát hůř a HD598 sou fakt ošklivýVery Happy).
Spíš na mě trochu působíš chceš si koupit sluchátka a sestavu a bojíš se do toho investovat, což se nedivim bez poslechu, ale pokud si koupíš jen sluchátka tak jistě spokojený nebudeš tak pozor na to si nejspíš teď udělal..

A nebo můžeš trošku eperimentovat Customworks DAC s Hypa1 do začátku asi neni co řešit. Nebo třeba ozkoušet místo Hypy a ušetřit teď je docela chválenej Schiit Vali za 120doláčků.
Nebo zvukovku Asus Xonar do začátku.
USB-dac ampíků je hodně v tom se člověk moc už ani nevyzná..a zkoušej sluchátka no ty budou asi nejdůležitější Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 28, 2013 20:19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím, máte pravdu že nemám veľa skúseností so sluchátkami.. Moje zatiaľ "najlepšie" sú HD205 Laughing Práve som doniesol tie K-612 domov a len tak zo zvedavosti nakoľko nemám dnes veľa času som trošku počúval z albumu Dire Straits - Brothers In Arms. Konfort je neporovnateľný s 205 a zvuk je vďaka otvorenej koncepcii vzdušný a prirodzený.. Zatiaľ nejdem detailnejšie opisovať zvuk nakoľko ich mám iba chvíľu a nemám ešte sluchatkáč, ale neskôr sa k tomu vyjadrím podrobnejšie. Rád privítam záujemcov, ktorý by to chceli počuť a fundovane sa k tomu vyjadriť. (BA) Napíšte prosím ss. Samozrejme keby doniesli niečo adekvátne na porovnanie najlepšie HD600/598, DT 880/990 prípadne K-701 a vlastný HeadAmp/DAC. Zatiaľ mám z toho dobrý pocit, ale nemám s čím porovnať.. Laughing Počúval som zatiaľ z CD analóg cez Denon 715R.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miknov
Nádejný hifista


Založený: 04 november 2012
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 28, 2013 23:30:53    Predmet: Odpovedať s citátom

knopi napísal:
Nebo třeba ozkoušet místo Hypy a ušetřit teď je docela chválenej Schiit Vali za 120doláčků.


A kde by sa dal kúpiť Schiit Vali? Ani na ich stránke som ho nanašiel..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 29, 2013 07:41:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě to nejspíš neprodávaj, ale třeba to tak dobrý nebude Wink

Naposledy upravil knopi dňa So november 02, 2013 11:05:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist