Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Postřehy z neslepých testů na diyaudio
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut december 03, 2013 11:58:52    Predmet: Postřehy z neslepých testů na diyaudio Odpovedať s citátom

Tak jsem se stal téměř dokonalým skeptikem, co se týče vypovídací schopností zvukových preferencí většiny účastníků poslechových testů, alespoň na diyaudio. Neříkám schopnosti rozlišit rozdíly, říkám preferencí. Tento můj názor se upevnil a zcela vykrystalizoval na základě neslepých testů, které proběhly v cca posledních 3 týdnech v několika vláknech na diyaudio.

Preference posluchačů jsou opravdu různé. V testu kazeta x CD řada lidí preferovala záznam z kazety jako živější, bližší realitě, s lepším prostorem atd., CD bylo často hodnoceno jako sterilní. Test si můžete stáhnout tady:

https://www.dropbox.com/s/kgpf3bdydsda1xl/files.zip

Dalším testem byl test CD vs mp3. Soubory mají stejnou délku i hlasitost, můžete si na tom zkusit ABX komparátor. Testy jsou tady:

https://www.dropbox.com/s/pq1akd7rpm9mp3d/bach.zip

Naprostá většina lidí, snad s jednou nebo dvěma výjimkami, preferovala mp3 verzi.

Vysvětluji si to tak, že je často preferovaná verze s větším šumem, větším zkreslením a menším počtem skutečných detailů. Šum a horší separace kanálů přináší "vzdušnost" a "lepší prostor", zkreslení přináší "živost". Co si o tom myslíte Vy, přátelé ze slovanetu?
V ABX testech, kterých jste se zúčastnili, jste si vysloužili absolutorium, bylo to skvělé.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut december 03, 2013 15:08:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez konkrétního ukázání, kdo jsou ti hluší tetřevi, kteří takto hlasovali, se z toho vzápětí vylžou, takže to ztrácí smysl... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut december 03, 2013 15:57:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to nedává smysl, jednak ten test byl na diyaudio (budeme je tady vláčet?) a jednak zveřejňování výsledků je dobrovolné a nemůže mít za cíl nějakou diskriminaci. Pokud bychom začali takhle postupovat, tak se už nikdo žádného testu účastnit nebude.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: Ut december 03, 2013 16:54:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si, že jedno z možných vysvětlení je to, že i technicky založení posluchači včetně přátel testů a parametrických tabulek, jsou nakonec milovníci hudby a ta zdaleka není o technice, ale o pocitech. A ty budou jistě individuální a nejspíš těžko definovatelné.
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut december 03, 2013 17:10:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jistě je to lákavé vysvětlení, ale nesdílím ho. Já za tím vidím 2 důvody:

1) nedostatek zkušeností s živou koncertní hudbou (zkuste si test Bach.zip a řekněte mi, který soubor je CD a který mp3. Mp3 byl vytvořený degradací CD souboru, obsahuje pouze méně informací. To nemá s láskou k hudbě nic společného. Z mp3 je zpět vytvořený wav, aby to nikoho nepraštilo hned do očí, pak se snadno rozhoduje. Současně budu chtít vidět výsledek ABX testu, třeba do mailu.

2) mizerný hardware, na kterém se přehrává, může vést k preferenci méně kvalitních souborů, které více šumí + zkreslují = maskují.

S body (1) a (2) si jsem jistý

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut december 03, 2013 17:20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Opamp - veřejná pochvala, zaslal správné vyhodnocení testů Bach.zip a files.zip Smile

P.S.: files.zip je vysloveně triviální, Bach.zip je o dost těžší.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Ut december 03, 2013 17:22:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Ut december 03, 2013 17:21:33    Predmet: Odpovedať s citátom

to večer schválně zkusím na integrovaným Realteku a špuntech. Nic jiného tu nemám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: Ut december 03, 2013 17:34:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA - připadám si velmi nešťastně. Mám tu diskutovat o tématu , jímž jsi toto celé uvedl (Postřehy...), a nebo pouštět si nahrávky a psát co jsem slyšel. Je to test posluchačů a nebo téma názorů? Zcela v dobrém, docela mě to mate. A taky bych třeba chtěl pochvalu.
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut december 03, 2013 18:03:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Záleží co to je za posluchače..jestli v životě nepřišly do styku s živou hudbou a poslouchají převážně mp3 ( příp.na nějakém mizerném aparátu), tak je budou preferovat ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: Ut december 03, 2013 18:22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jsme se, bez přispění PMA, vrátili k jeho původnímu tématu. Myslím si, že posluchači DIYAUDIO budou přibližně stejní jako my tady na Hifi.slovanetu. Tedy docela kvalifikovaní a ve statistickém výběru, z hlediska poslechu a HiFi, lepší než zbytek populace. Je nepravděpodobné, že jsou to naivní diletanti neznalí parametrů hudby, o to jsou výsledky podivnější. A asi nebudou všichni vybaveni šunty, které schovají nekvality zdroje signálu za nekvalitou poslechového řetězce. Bod 2 PMA s nímž beze zbytku obecně souhlasím. Ale jsem si JIST, že to není případ diskutovaných posluchačů(statisticky významně). A to bych jako hrdý čechoslovák strašně ocenil kdybychom my byli lepší než oni (viz pochválený OPAMP).
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 10:25:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je všeobecně velmi dobrá úroveň posluchačů kteří mají i solidní odborné znalosti a vděčí za to mimo jiné Pavlu Dudkovi, který v době, kdy ve světě frčely různé mrviče zvuku, dal lidem k dipozici kvalitní a nezkreslující zesilovač řady DPA. Tím se spousta lidí naučila, jak zní nezkreslený nezapatlaný zvuk a i proto je tu dost pozitivních výsledků v ABX testech.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Scylok
Nádejný hifista


Založený: 12 august 2007
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 13:28:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Testovací vývojové stadium "hifisty" mám již naštěstí za sebou, takže jsem se zase vrátil k poslechu hudby Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 13:51:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Skvělá informace. Co komu řekne?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 13:53:07    Predmet: Odpovedať s citátom

CD x mp3 - záleží na tom co a na čem a kde se to pouští. Mp3 ořeže signál a v kombinaci se špatnou akustikou, nedostatečným rozlišením beden a mazacím zesilovačem/zdrojem může onen ořezaný signál být lepší/snadnější pro reprodukci než originál. Tedy v takovém případě méně informací / méně komplikovaný signál vede k přesnější / snadnější reprodukci. Kolik lidí zde nebo na diyaudio má akusticky upravenou poslechovou místnost? Přitom akustika se na celkové reprodukci podílí největší mírou. Tedy přesně obráceně, originál ve špatných podmínkách je více zkreslující, více maskující.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 13:58:42    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
CD x mp3 - záleží na tom co a na čem a kde se to pouští. Mp3 ořeže signál a v kombinaci se špatnou akustikou, nedostatečným rozlišením beden a mazacím zesilovačem/zdrojem může onen ořezaný signál být lepší/snadnější pro reprodukci než originál.


To je přesně to co říkám, jen jinými slovy. Souhlas.

Ale jinak - největší rozlišení pro ABX test poskytnou sluchátka.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 750
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 21:54:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Povodne som sa chcel zucastnit testu ale ked som zacal trenovat na sinusoch, zistil som, ze nepocujem ani skreslenie 5% H2 na 1kHz. Som nesmierne sklamany, mam ist na operaciu alebo co ? Smile
Teraz vazne. Priemerny clovek vo veku 4x pocuje aku hodnotu harmonickeho skreslenia ?

_________________
K200Mv3 https://goo.gl/photos/u8XUTqYwusRXoBoD9
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2013 11:47:19    Predmet: Odpovedať s citátom

laco napísal:
Povodne som sa chcel zucastnit testu ale ked som zacal trenovat na sinusoch, zistil som, ze nepocujem ani skreslenie 5% H2 na 1kHz. Som nesmierne sklamany, mam ist na operaciu alebo co ? Smile
Teraz vazne. Priemerny clovek vo veku 4x pocuje aku hodnotu harmonickeho skreslenia ?

široká otázka s nejasným závěrem a závislá na všem možném, od nálady až po poměr harmonických a poslouchaném materiálu, ale jen to dokazuje skutečnost že zkreslení jednotek % (zejména) 2.harm. v případě (zejména) elektronek běžnmu uchu tak nějak nevadí. Jen člověk poté nesmí vidět měření aby nu ze sebe nebylo nevolno:-)

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2013 11:57:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, neteoretizujte a přidejte se k ABX testům a zveřejňete své výsledky. Jinak je to jen prázdná sláma. Diplomacie mě už přestala bavit.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2013 14:42:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako sa môžete spoľahnúť na výsledky ABX testov, keď sa to dá naklikať ako športka a najpeknejší výsledok zverejniť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2013 14:49:49    Predmet: Odpovedať s citátom

furto
Ono to je o serioznosti "klikača".
Bud to robis ako normalny clovek s cielom daco dosiahnut a overit si aj svoje moznosti ci schopnosti sustredeneho posluchu, alebo to urobis ako hovädo.
Sam som si to skusil na sluchadlach a integrovanej zvukovke mojho DELL a okrem toho ,ze mi hucalo v makovici a obcas som si to musel pustit odznovu tak som dosiahol poctive skore 10/6.
Vravim o tom prvom ABX od PMA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2013 15:08:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten prvý som skúšal aj ja, len na reprákoch sa mi to nedarilo roslíšiť, a špičkové slúchadlá nemám.

sú asi všetci seriozni ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: So december 14, 2013 14:23:05    Predmet: Odpovedať s citátom

tak tohle bylo fakt hustý. MP3 se moc neliší, jaký bylo bitrate ?

obrázek v png je už snad ok.



Clipboard01Bach.png
 Description:
bach jhradec
 Filesize:  15.4 KB
 Viewed:  507 Time(s)

Clipboard01Bach.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So december 14, 2013 18:05:47    Predmet: Odpovedať s citátom

furto napísal:
Ten prvý som skúšal aj ja, len na reprákoch sa mi to nedarilo roslíšiť, a špičkové slúchadlá nemám.

sú asi všetci seriozni ... Laughing


Na repro som to neskusal. A zvukovka je integrovana v DELL Optiplex755 takze ziadna slava, no a sluchadla boli AKG K514.
Ako vidis ziaden hajend. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po december 16, 2013 11:40:54    Predmet: Re: CD x mp3 Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Tak jsem se stal téměř dokonalým skeptikem, co se týče vypovídací schopností zvukových preferencí většiny účastníků poslechových testů, alespoň na diyaudio. Neříkám schopnosti rozlišit rozdíly, říkám preferencí. Tento můj názor se upevnil a zcela vykrystalizoval na základě neslepých testů, které proběhly v cca posledních 3 týdnech v několika vláknech na diyaudio.


Dalším testem byl test CD vs mp3. Soubory mají stejnou délku i hlasitost, můžete si na tom zkusit ABX komparátor. Testy jsou tady:

https://www.dropbox.com/s/pq1akd7rpm9mp3d/bach.zip

Naprostá většina lidí, snad s jednou nebo dvěma výjimkami, preferovala mp3 verzi.

Vysvětluji si to tak, že je často preferovaná verze s větším šumem, větším zkreslením a menším počtem skutečných detailů. Šum a horší separace kanálů přináší "vzdušnost" a "lepší prostor", zkreslení přináší "živost".


Výsledky tohoto testu, resp. výsledky preferencí posluchačů, jsou skutečně tristní. Jeden jediný posluchač preferoval originální CD data před souborem, který vznikl převodem do mp3. Co jsou nám schopné dát "preference" za zpětnou vazbu?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po december 16, 2013 23:41:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozpoznatelnost kvalitně udělané MP3 od originálu je malá. Nicméně datová komprese je značná a není jenom čarováním s čísly (bezeztrátová komprese umí asi jen 50% objemu). Dochází k redukci obsahu, ovšem tak, aby to vadilo co nejméně. Dá se to interpretovat i jako "zahození" nejméně důležitých informací. Co když to napomáhá snadnějšímu "čtení" hudebního obsahu a výsledkem je skutečně preference takto "vyčištěných a zprůhledněných" nahrávek ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St december 18, 2013 12:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

pokud jsou výsledky takto zoufalé je možná trojí chyba :
1)nevhodní účastníci testu : jsme hluší, bez zkušeností s poslechem živé hudby a vkusem zkaženým poslechem komprimované hudby na zkreslujícím aparátu
2)nevhodný aparát: s nedostatečným rozlišením a zkreslením, které maskuje rozdíly
3)nevhodné uspořádáná testu:vybraný vzorek je už ve své "vzorové části" komprimovaný při záznamu buď technickým omezením ( nízký vzorkovací kmitočet......) nebo režijně při masteringu.

řešení :
1) opakovat test s jiným výběrem účastníků
2) prakticky vylučuji- i s mizerným vybavením a zestárlým sluchem jsem ukázky reprodukovatelně odlišil.
3) opakovat test s jinou hudební ukázkou.

BTW jaký bitrate měl použitý MP3 ?
Ono při bitrate 320 tedy datové kompresi cca 4,5 je reprodukce jednoduššších hudebních kusů docela uspokojivá a naopakCD kvalita je pro kusy náročnější nedostatečná.

Brečím pro SACD Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: St december 18, 2013 12:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že MP3 s velkou bitrate encodované přímo z 24bit dat, při použití nelineární kvantizace, dokáže vyprodukovat na signálech s nízkou úrovní lepší (věrnější) signál než lineárně kvantizované AudioCD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St december 18, 2013 12:39:54    Predmet: Odpovedať s citátom

mp3 bylo vyrobené přímo z CD dat a bitrate je 192kbps proměnná. Sorry pánové, ale úbytek informací, zejména zvuků smyčce na strunách cella, je jasně znát. Většina lidí preferuje hudební soubory s menším množstvím informace. Důvody jsou zřejmě dva:
1) malá vlastní zkušenost s živou akustickou hudbou, jelikož převažuje konzumace konzervované hudby,
2) nevalné přehrávací zařízení, jehož nedostatky jsou na hudbě s menším množstvím informace méně patrné.

Vzal jsem si z testů pro sebe ponaučení - informace o možnosti/schopnosti slyšet rozdíl je velmi zajímavá a pro mě přínosná, preference různých posluchačů ale nebrat vůbec v potaz.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: St december 18, 2013 13:03:34    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak jsem to zrovna nemyslel. U mě jednoznačně bod 1, vážnou hudbu prakticky neposlouchám a mé návštěvy koncertů vážné hudby bych asi dokázal spočítat na prstech (i když bych si asi musel přibrat na pomoc i nohy). A z návštěvy rockových koncertů si člověk tak maximálně udělá úsudek o kvalitě zvukaře (nehledě na to, že správný zvuk např. elektrické kytary, nebo kláves, je opravdu hoodně variabilní pojem).

Spíš jsem to nadhodil jako teoretickou úvahu, osobně neznám žádný MP3 encoder, který by uměl přímo 24bit data. Napadlo mě to proto, že jsem si vzpomněl, že v dobách dávno minulých, kdy jsem se ještě motal kolem zvuku, tak jsem se v jednom studiu nachomýtl k testování nějakého engineering sample HW encoderu Atrac (tuším že to byla prototypová verze 4) a ten, dle názoru auditoria tvořeného zejména mistry zvuku, produkoval, zejména v tichých pasážích, lepší zvuk než klasická 16bit/44,1kHz. Pokud si to dobře vybavuji, tak to používalo 20bit. rozlišení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: St december 18, 2013 17:12:26    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Vzal jsem si z testů pro sebe ponaučení - informace o možnosti/schopnosti slyšet rozdíl je velmi zajímavá a pro mě přínosná, preference různých posluchačů ale nebrat vůbec v potaz.



Velmi zaujimave "neskromne" ponaucenie.

Co takto:
Rozdiely v parametroch s ktorymi ste sa hrali su velmi male - na hranici rozlisenia t.j. neoplati sa nimi zaberat a v preto su v reprodukcii dolezite ine parametre. /jednoznacne a lahsie rozlisitelne/

Napriek ironickemu podtonu - skuste sa odosobnit a zamysliet.


Sam so volakedy ladit algoritmus demosaickingu /skladanie farieb s neplnofarebneho snimaca ccd - postup spracovania obrazu/

Rozdiely v algoritme pre mna produkovali vyrazne zmeny. Poznal som algoritmus velmi dobre - zmeny boli jasne a pre mna vyrazne.

Pre testovaciu skupinu - pouzivatelov a primatelov algoritmu boli zmeny male alebo nerozlisitelne.

Je najlepsie ponaucenie z toho:

a/ testovacia skupina su blbci
b/ testovany parameter je nevyznamny a sustredim vyvojove usilie na iny parameter?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist