Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Muse Audio ORDO
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 14:48:40    Predmet: Muse Audio ORDO Odpovedať s citátom



Chtěl jsem upozornit na tento obyčejný přístroj, zesilovač s výstupem na sluchátka a DAC v jednom. Výstup do beden nebo do sluchátek se volí páčkovým přepínačem, stejně jako analogový nebo USB vstup. T amp s chipem TA 2020 dává s rozumným zkreslením do 8 ohmů cca 7W, což mi v pracovním kambrlíku 2 x 3 metry s 86dB citlivými regálovkami stačí. USB je zpracováno chipem PCM2704. Zvukově se mi jeví otevřenější než podobný FiiO A1, detailnější, ale neagresivní. Se Sennheiser HD650 nemám problém. Zpracování je standardní, v nových verzích tohoto přístroje jsou již decentní žluté kontrolky. Hraju 2 měsíce a nebyl problém, cena 2800Kč je dle mne adekvátní. High End nečekejte. Objednávat bez poštovného a bez cla můžete na Ebay, Kidult nebo Ali... dodací doba cca 14 dnů. V příslušenství je síťový adaptér, USB kabel a redukce 6,3mm sluchátkový jack na 3,5mm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 20:39:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Takhle vypadá soumrak hifi v tomhle státě..." hraje to sice z prdele, ale co bychom měli za tyhle prachy chtít... "...sem už vopravdu nemá smysl chodit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št december 05, 2013 09:12:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak nechápu ono rozčílení, pokud by Kuba použil kvalitní zesilovač tak by v popsané situaci (místnost 2x3m + regálovky) dosáhl alespoň přijatelného zlepšení?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št december 05, 2013 09:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Dosáhl, ale zlobit se asi opravdu nedává smysl, vždyť je tu spousta různých vláken, nejen o "TOP".
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Št december 05, 2013 19:04:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyhle levný T-Ampy hrajou naopak až překvapivě dobře. Ovšem v poměru k jejich ceně. Osobně bych to k nějaký sekundární reprosestavě volil jako automatickou volbu. Už s tim mám zkušenost. Valil jsem voka tehdy jak T2020 rozhejbal repro. Bohužel mi tehdá po pár dnech shořel - holt Číňan. Ovšem upozorňuji, že jsem měl jiný, levnější model, evidentně šmejd.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št december 05, 2013 21:26:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Shořel ? Tož dobře ti tak... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi december 06, 2013 11:03:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Applause
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne december 08, 2013 21:32:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Čekal jsem, že budeš Kazzateli ještě ostřejší. Jaká je česká alternativa tohoto čínského šrotu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne december 08, 2013 22:55:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Já ještě pamatuju dobu Kubíčku, kdy jsme neměli za cíl výrobu sraček a hifi jsme ctili...že to už není krédo tvý generace, za to já nemůžu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 09:53:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ono to není žádné velké hifi. Prostě jen levnej, hodně levnej zesilovač. Např. tenhle http://www.ebay.com/itm/BLACK-T-AMP-MK2-DIGITAL-STEREO-Amplifier-TA2020-Class-T-HI-FI-amp-2-x-20W-/110834884797?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item19ce4620bd

stojí v přepočtu tisícovku a za ty peníze má určitě lepší zvuk než velká část AV Receiverů a mnohé starší bazarové zesilovače s vyschlými elyty apod. Very Happy Zkrátka pro nějakého puberťáka nebo někoho bez větších nároků je to fajn levné a prostorově nenáročné řešení.

_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 11:44:25    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, rozumím. Už jsem se tady ptal na čem hraješ Kazzateli, neodpověděls. Můžeme to tedy rozšířit na otázku co (jaký přístroj) už tedy stojí za to. Tedy takový, kterým bychom hifi ctili. Jasně, je to fórum o hifi, ne o hračkách, což tento hybrid je, nemám problém se omluvit za zaplevelování fóra blbostma. Přišlo mi jen, že mezi sračkama je tento přístroj nejméně sračkový.

Ale abys byl čitelnější, OK T-amp je na piču. Napiš, prosím Tě, do nějakého tématu, co se Ti líbí jak je postavené, jak to hraje, české, zahraniční. Mně se zdá, že sepsuješ všechno. ??? Nemyslím si, že jsi takový perfekcionista, že považuješ za nej, jen to, co sám uděláš. Perfekcionisti pod tlakem uznají a pochválí i nějaký ten kousek z produkce konkurence či přístroj z druhé zemské polokoule. Nebo už si to napsal tolikrát, že to už nechceš opakovat? V posledních 10 letech?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 13:19:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Perfektních je v tomto ranku mnoho věcí, nemám problém je pochválit a případně se i od nich něco naučit...protože je jich mnoho, nebudu je tady uvádět, ale můžeš mi dá nějaký příklad a budu-li ho znát, můžu o něm napsat...dokonce i o některejch čínskejch produktech se dá napsat kladně, ale to nebudou žádný " digitály "....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 14:46:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Už jsem se tady ptal na čem hraješ Kazzateli, neodpověděls.
To by zaujimalo viacerych.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 15:34:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Některá poznání jsou nesdělitelná, nebo jen velice obtížně, protože pravému poznání předchází pokora, vnímavost a dlouhá osobní zkušenost...a to jsou věci bez konkrétního předvedení skoro nemožné...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 15:47:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nik nepochybuje o Vasej odbornosti, Vasich skusenostiach atd. , ale niekedy mi to naozaj pride, ze vsetko je na hovno a pokial niekto nema doma Vami pozehnany system za pol mega, je to sracka. Som presvedceny, ze vela ludi by zaujimalo, na com doma v skutocnosti hrate - ci na vyladenom systeme za 5 mega v kompletne akusticky upravenej miestnosti, alebo iba stekate od klavesnice a pritom si pustate online radio z reproduktorov na notebooku (no flame).

Radit, ze hento je sracka, tamto je sracka je najjednoduchsie. Ale realita je taka, ze nie kazdy ma neobmedzene (financne) moznosti. Som presvedceny, ze ta cinska spotrebka je schopna zo 2 roky posluzit trebars studentovi. Kazdemu je jasne, ze o ziadne hifi nejde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 18:04:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Odare, Ty jsi fakt osel. Mad

Takže nějak nevím, který rank máš na mysli, Kazzy. Předpokládám, že NAD D 3020 je taky úplně na nic. Primare i32 s upgradem MM30? Napiš tip na jeden zajímavý přístroj, prosím Tě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 18:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

3020 byl slušnej stroj, alespoň ve smyslu, že se jeho konstrktéři pravděpodobně trochu věnovali při vývoji i poslechu a nesplácali zapojení z prvního, co je napadlo...hrál tedy o trochu líp, než by člověk při jeho ceně předpokládal, nicméně k posrání to nebylo....
Ten Primare je digitál, má proto svý nectnosti, který mají všechny digitály...jestliže je recenzent neslyší a naopak se nad ním rozplývá, to pro mě značí, že je hluchej jak tetřev a potažmo i idiot bez poslechový zkušenosti...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 19:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Akurat ze clovek sa s posluchovou skusenostou nerodi... :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 19:36:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale kdo chce, se to většinou naučí...existují ovšem výjimky... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 19:39:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo to se to kecá, ale aby si udělali test, to ne Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po december 09, 2013 20:24:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Mnohokrát se přesvědčil, že slyším dobře... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Ut december 10, 2013 21:26:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen pro upřesnění, ten NAD D3020, co psal Kuba4, je digitál, resp. hybrid:

http://nadelectronics.com/products/digital-music/D-3020-Hybrid-Digital-Amplifier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut december 10, 2013 23:34:49    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, já si ho spletl s oním před dvaceti lety známým modelem, za což se omlouvám...je-li to tedy digitál, pak mě vůbec nezajímá...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 11, 2013 00:32:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Digitál, ktorý radšej nazývajme Class D je zaujímavy hlavne z technického hladiska a hoc nemusí hrať lepšie ako Class A/AB/B riešenia, stále sa nájdu blázni, ktorí si to čudo (ja napr. Hypex NCore) hoc aj zo zvedavosti kúpia... :)

Avšak tento miniatúrny Class D zosilňovač by som asi nechcel, keďže to nemá ani 4Ohm a ani výkon...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St december 11, 2013 06:55:23    Predmet: Odpovedať s citátom

...je-li to tedy digitál, pak mě vůbec nezajímá...
Jen bych připomněl že několik let zpátky tu mnozí technicky zdatní a uznávaní jedinci tvrdili že přes USB nemá smysl posílat data pro DAC neboť technické parametry (Jitter) jsou dané a nepřekonatelné. Jak to dopadlo ví dnes už asi každý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St december 11, 2013 08:22:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúste si niekedy vypočuť mierom spomenutý Hypex.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St december 11, 2013 09:37:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Bubuxin
O ktore konkretne moduly ide....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 11, 2013 09:56:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Janik, o NC400... akurat je to dost mimo zosilnovac tohoto vlakna, kedze len cena za potrebne moduly pre stereo je cca 1000 Eur. No tie najlacnejsie moduly Hypexu zacinaju na 70 Eur... tak by bolo zaujimavejsie porovnat s nimi ked uz. A samozrejme su aj dalsi vyrobcovia Class D...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Ne december 22, 2013 18:52:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Malej digitální zesilovač, podobnej tomu, co tu představil Kuba4, vlastním už nějakou dobu, používám ho celkem běžně k poslechu hudby na rekreační chatě, která je bez elektriky.Zesilovač napájím z olověnýho akumulátoru, má relativně malej hudební výkon, ale díky svojí vysoký účinnosti, nemění zbytečně drahocenou energii na teplo.

Jeho zvuk je vynikající a ve spojení se širokopásmy, má velice přirozený projev s dostatkem basů a perfektním vykreslením prostorovosti nahrávky.

Sezóna skončila, na chatu teď nejezdím a zesilovač skončil doma, v krabici pod postelí.Jenže tohle vlákno, nebo spíš celkem očekávaný negativní reakce na přístroje týhle kategorie, mě postrčili k tomu, abych jedno volný sobotní odpoledne krabici vytáhnul a zesilovač zkusil připojit k dospělejm reprosoustavám.
Popravdě, čekal jsem sice, že to bude hrát docela dobře, protože s již zmiňovanejma širokopásmama zvuk přístroje znám, ale, že to s plnotučnejma reprosoustavama bude hrát TAKHLE dobře, tak to jsem vážně nečekal.
Začal jsem postupně vylepšovat co se dá.Nejdřív jsem obyčejný reprodvoulinky vyměnil za plochej reprokabel od Kabelguru, místo CD přehrávače jsem připojil DAC, zvuk se samozřejmě zlepšil, ale pořád byl znát nedostatek energie v reprodukci.Proti zesilovači klasický koncepce měl digitální zesilovač nedostatek basů.
Zesilovač jsem odpojil a rozebral.Vyměnil jsem původní kovový reproterminály, který měly nejistej kontakt s reprobanánky za osvědčený a kvalitní terminály Cliff.Basy to zlepšilo a byl jich najednou dostatek.Znovu jsem zesilovač rozebral a na napájecí konektor jsem přiletoval elektrolytickej kondenzátor, abych snížil impedanci napájecího přívodu.Nahradil jsem malý elektrolyty v cestě signálu za foliový kondenzátory stejný hodnoty a provedl ještě pár drobnejch úprav.
Poslech hudby s pomocí tohohle malýho zařízení mě tak bavil, že jsem tím strávil zbytek soboty a celou neděli.Proti mýmu dosavadnímu zesilovači,se zvuk vylepšil především v celkový čistotě, v podání vejšek a středů.Basů jakoby na první poslech ubylo, ale ve skutečnosti se pročistily a staly se přesnějšíma.Zlepšilo se vnímání dynamickejch změn v hudbě.
Začal jsem výrazně vnímat rozdíl mezi stejnejma nahrávkami v MP3 kvalitě a ve FLACu.To jsem před tím moc neřešil, on ten rozdíl na předešlym zesilovači asi trochu zanikal.
Vzhledem k úžasnýmu zvuku tohohle malýho digitálního zesilovače a s přihlýdnutím k jeho naprosto směšný ceně, nejsou namístě rychlý soudy typu „hraje to jako z prdele…“
On totiž jako z prdele nehraje ani můj předešlej DIY zesilovač Dispre/Symasym.Jenže tenhle malej čínskej digitál má prostě lepší zvuk.

Mimochodem…moc jsem se těšil na pondělní návštěvu mýho kamaráda a zkušenějšího kolegy, co tomu řekne.Jeho výraz v obličeji si budu dlouho pamatovat…
Tak doufám, že k tomu taky něco napíše
Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 22, 2013 19:22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour, ukážeš fotku toho výsledku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 1 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist