Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Za hifi ještě hifnější !!!
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 19:44:34    Predmet: Odpovedať s citátom

A není to jedno?
Hlavně že je sranda... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 19:45:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som poukazovanie na bullshity úplne nezatracoval... Nezorientovaným návštevníkom môže celkom pomôcť nakopnutie, že prečítané treba brať s rezervou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 20:00:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaktože se nic neděje? Jaktože není nějaké nosné téma? Já se třeba snažím být taky svěží... to je moje nosné téma. Jen budu muset trošku pozapomenout a vygumovat si z hlavy to, co jsem se doposavad naučil o mikrofonech, stereomikrofonních technikách, Williamsových křivkách, v mixu o delayích, panningu, nastavení dozvukových procesorů, poslechu neamplifikované hudby v reálných prostorách, translace této hudby na nosič...

S troškou rhodia na kabelech, zlata na pojistkách, žhnoucíma lampama osvětlujícíma naléhající Jacinthu to určitě půjde. Ještě mi k tomu chybí nějaká ta domácí žoužel. Zkusím se poptat u rodžrse jestli nemá navíc psa, protože koně s rolničkami mi neprojdou, poslouchat koně s rolničkama, to je totiž úžasná hudba a Jacintha by mohla žárlit... navíc je to příliš nákladné - je třeba šetřit na MFSL vinyly a pojistky (nejen proti zlým technokratům, co se mi snaží namluvit, že fyzika platí i na mně) - a když mi nenabídnou nic ve Furutechu, zkusím Allianz.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 20:17:57    Predmet: Odpovedať s citátom

To na tých konoch ked zneli rolničky http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/detske-pisnicky/rolnicky-rolnicky-443775
už chodil Mikuláš a ku Vladovi222 po zákrutách sice prišiel ale do BVaudio vobec nedorazil nenašiel to a tu drahu poistku za 50€ (54€, 71€) mu teda nedoviezol. Smile Dancing happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 20:42:37    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Konkrétne Ste mi pustil úsek skladby kde kone ťahajú nejaké sane , či koč a znejú pri tom roľničky. U mňa doma tá časť znie tak, že vľavo zo zadu sa priblížujú smerom k ľavému repráku tie kone prejdú okolo neho a za dupotu kopýt a cinkania roľničiek postupne prechádzajú k pravému repráku, prejdú okolo neho , pokračujú smerom doprava zo dva metre a potom postupne zatáčajú do ľava a postupne odchádzajú v pravo vzadu do neznáma za tým pravým reprákom.

Jak jsi to popsal, si to pamatuji ze starých beden v mém bývalém bydlišti. Už je to docela let, ale pamatuji si, že dojem z efektů na té desce byl vskutku impozantní až zarážející - bylo tam víc takových míst, možná ještě zajímavějších. Od té doby už jsem to slyšel jen párkrát v různých podmínkách, ale ten vjem už nikdy nebyl tak povedený. Nevím, co je k tomu potřeba, princip těch efektů jsem nestudoval, ale že to může fungovat až strašidelně přesvědčivě, je fakt, a nepochybně je spousta lidí, kteří to také tak poznali. Záleží jistě na celkových akustických okolnostech, nejen samotných bednách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 20:51:53    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Nebo docela mraky příspěvků s následujícím obsahem: " ... " že, coffee
Po Tobě v H-E klubu na Lopuchu nezůstaly ani ty tečky, jak důkladně jsi tam po sobě zametl (viz archiv)..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 20:53:01    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Povšimněte si také formy Coughem zkopírovaného příspěvku. Vladko222 se, jak se zdá, rozhodl zavést nová pravidla ve slovenské gramatice ohledně vykání. Tedy když pominu několik dalších "běžných" hrubek, kterými už tak nějak tradičně náš Vladko své příspěvky rád vyšperkovává..Laughing


Sekal, čo Ty máš stále s tou gramatikou? Tvoja mama bola učiteľka a drezúrovala ťa,keď neustále sleduješ gramatické chyby v mojich príspevkoch a neustále na ne upozorňuješ? Máš nejakú traumu z Tvojho detstva, keď sa na to stále
zameriavaš?
Čo máš proti písaniu Ty a Vy s veľkým písmenom? Slušný ľudia to tak na znak úcty inému bežne píšu v korešpondencii.

citujem z -> http://jazykovaporadna.sme.sk/q/3041/
"Veľké začiatočné písmená v tvaroch zámen Ty, Tvoj píšeme podľa Pravidiel slovenského pravopisu na znak úcty v priamom písomnom styku (tzn. v korešpondencii – v liste aj v e-maile), napríklad Milá mamička, pozdravujem Ťa z Paríža.. alebo Ahoj, Fero, posielam Ti odkaz na stránku, o ktorej som Ti hovoril.

Tvary zámen Vy, Váš píšeme v korešpondencii na znak úcty s veľkým začiatočným písmenom nielen pri vykaní, t. j. ak sa vzťahujú na individuálneho adresáta, ktorému vykáme, napr. Vážený pán Kováč, odpovedáme na Váš list...; Vážená pani Malá, obraciame sa na Vás...), ale aj vtedy, keď sa obraciame na kolektívneho adresáta, t. j. na viac osôb alebo na organizáciu a pod., napríklad Vážení kolegovia, pozývam Vás..., Vážená redakcia, posielam Vám príspevok na tému..., Vážení klienti, obraciame sa na Vás...).

Sekal, mimochodom čo vecného je v Tvojom príspevku? Ide Ti o o obsah, alebo len o to aby si sa len s niekym za každú cenu posekal?



[/i]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 21:06:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Rolničky poznám. Je to obľúbená skladba môjho kamaráta. Je to efektné, ale stačí posunúť bedne o 15 cm a tá halucinácia hrá inak. IMHO čosi podľa toho hodnotiť je dosť odvážne. Ale cením si názor fundovaného hifistu. Asi prvý príspevok od Vlada, ktorý o niečom je Laughing Tak mu to nekazte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 21:10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Bože můj, ty jsi takový trouba Vladko222.. Řekl bych, že na dostupných c-s fórech momentálně nemáš konkurenci..Laughing

P.S. "Malá" nápověda - nejedná se o T ani o V, nýbrž o S..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 21:16:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavne že Ty si dokonalý, a pojedol si všetkú múdrosť sveta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 21:20:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Rolničky poznám. Je to obľúbená skladba môjho kamaráta. Je to efektné, ale stačí posunúť bedne o 15 cm a tá halucinácia hrá inak. IMHO čosi podľa toho hodnotiť je dosť odvážne. Ale cením si názor fundovaného hifistu. Asi prvý príspevok od Vlada, ktorý o niečom je Laughing Tak mu to nekazte.


Odar hodnotil som iba to čo mi BV pustil.
Nikde nepíšem že to je referencia podľa ktorej hodnotím. Prosím nevkladaj mi to do úst.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 21:36:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto nie je hodnotenie?
Vlado222 napísal:
Vaše audio ma o tom že by ste robil nejaké extra dobré hi-fi nepresvedčilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 21:46:39    Predmet: Odpovedať s citátom

K vladovu příspěvku nemám žádné stanovisko, poněvadž příslušné poslechové zážitky nemám. Je ale pro mne zajínavý tím, že upozorňuje na existenci něčeho takového. Kdybych mohl, zkusil bych si s tím pohrát - mám jistou hypotézu na téma podobných sluchových iluzí. Ostatně iluze je celé slavné stereo. Bohužel nemohu - nejsou lidi.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 22:18:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To použité na té (a nejen) Watersově desce je nazývané QSound. Jak to přesně funguje, nevím, ale funguje to - za nějakých podmínek, které zjevně není úplně samozřejmé splnit. Od té doby se mi to nepovedlo. Čistě jako možná indicie, mně to fungovalo v prostoru, který byl uspořádáním dost L-R symetrický. Bedny byly až v rozích relativně malé místnosti - dnes bych je tak asi nedal, ale zrovna tohle tam fungovalo bezvadně. Posluchač zhruba na vrcholu rovnostranného trojúhelníka, možná kousek zpět.

Naposledy upravil MaBat dňa Ut november 25, 2014 22:29:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 22:27:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to jednoduché a složité zároveň. Princip je jednoduchý. Teď to jen udělat "správně". Mono stopa. Pan center. Pak zkopírovat do další stopy. Další stopu v protifázi. A teď jeden pan vlevo, druhý vpravo. A teď to příjde - hrajkání si s tím delay, resp. pre-delay, hall, eq., panorama, volume resp. automation pan zleva doprava pro přejezdy koní hifistovi do úsměvu. Na gearlslutz a fórech o mixu dost tipů k mixu. Je třeba se s tím prohrabat. Naštěstí jsou na to dnes všelijaké VST pluginy, různé auralizéry apod, dokonce i ten Qsound. Tehdy to prý byl drahej box, který si nemohl dovolit každý producent (rodžrs si to cvaknul), dnes je to teoreticky brnkačka, jen si s tím vyhrajkat - jak píše Bohouš - problém je čas. Ani mně to tak moc nezajímá.... Ostatně zajímavé na tom je to, že se vesměs hovoří o efektech, reálné přirozené hudební nástroje takto zaznamenané asi moc nejsou (asi zní dost blbě)... A tím se dostáváme k jádru pudla. Je to čistá virtuální-vohnutá realita, naohýbaná na efekt, kde naprosto není možné určit co je správně a co špatně (nedejbože si namlouvat něco o tom jak je ten kůň asi daleko (já tvrdím, že je 2.5 metru našikmo v kuchyni a okusuje pažitku z květináče a je to arabský plnokrevník) a kam ten kůň asi tak dojel - do hifistova úsměvu). Asi se při reprodukci počítá s jistými featurami poslechového prostoru a beden, které tento efekt zvýrazní či naopak potlačí, resp. se počítá se záměrnými nedokonalostmi tohoto prostoru a beden. Takže hodnotit na tom stereoobraz nedejbože "kvalitu" hifikomponentu je přinejmenším problematické až úsměvné. Zejména v kontextu kompetence diskutujícího v polemice o drahých pojistkách. O to šlo. O nic jiného.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 22:32:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Správně je to, co slyší ten ve studiu, a to, co on tím zamýšlí a jaké to chce mít. Ještě tam je to součást umění - vytváření iluze, umělecký záměr. Dál už by to měla být jen reprodukce, objektivně hodnotitelná. Aspoň takto to celé dává smysl a je také možné mluvit o nějakém standardu, jinak těžko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 22:51:17    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Správně je to, co slyší ten ve studiu, a to, co on tím zamýšlí a jaké to chce mít. Ještě tam je to součást umění - vytváření iluze, umělecký záměr. Dál už by to měla být jen reprodukce, objektivně hodnotitelná. Aspoň takto to celé dává smysl a je také možné mluvit o nějakém standardu, jinak těžko.

Souhlas, ostatně už jsem to Coughovi psal i jinde.

cough napísal:
Je to jednoduché a složité zároveň. Princip je jednoduchý. Teď to jen udělat "správně". Mono stopa. Pan center. Pak zkopírovat do další stopy. Další stopu v protifázi. A teď jeden pan vlevo, druhý vpravo. A teď to příjde - hrajkání si s tím delay, resp. pre-delay, hall, eq., panorama, volume resp. automation pan zleva doprava pro přejezdy koní hifistovi do úsměvu. Na gearlslutz a fórech o mixu dost tipů k mixu. Je třeba se s tím prohrabat. Naštěstí jsou na to dnes všelijaké VST pluginy, různé auralizéry apod, dokonce i ten Qsound. Tehdy to prý byl drahej box, který si nemohl dovolit každý producent (rodžrs si to cvaknul), dnes je to teoreticky brnkačka, jen si s tím vyhrajkat - jak píše Bohouš - problém je čas. Ani mně to tak moc nezajímá.... Ostatně zajímavé na tom je to, že se vesměs hovoří o efektech, reálné přirozené hudební nástroje takto zaznamenané asi moc nejsou (asi zní dost blbě)... A tím se dostáváme k jádru pudla. Je to čistá virtuální-vohnutá realita, naohýbaná na efekt, kde naprosto není možné určit co je správně a co špatně (nedejbože si namlouvat něco o tom jak je ten kůň asi daleko (já tvrdím, že je 2.5 metru našikmo v kuchyni a okusuje pažitku z květináče a je to arabský plnokrevník) a kam ten kůň asi tak dojel - do hifistova úsměvu). Asi se při reprodukci počítá s jistými featurami poslechového prostoru a beden, které tento efekt zvýrazní či naopak potlačí, resp. se počítá se záměrnými nedokonalostmi tohoto prostoru a beden. Takže hodnotit na tom stereoobraz nedejbože "kvalitu" hifikomponentu je přinejmenším problematické až úsměvné. Zejména v kontextu kompetence diskutujícího v polemice o drahých pojistkách. O to šlo. O nic jiného.


Děkuji za krátký exkurz do postprocessingu. Každopádně postprocessing je součástí umění. Námitka, že je to zasahování do přirozeného zvuku a nelze podle toho nic posuzovat mi přijde podobná přání, aby v galerii byly namísto obrazů fotografie bez úprav. Z hlediska umění, jak je vnímáno snad od počátku věků, nikdy nešlo o přesné zachycení reality, ale naopak co největší podnítění smyslů diváka. Tedy kupříkladu herci nosili vysoké boty, aby byli větší, nebo masky aby působili ještě více pitoreskně.

Popisovaný efekt snadno dosáhnou alespoň trochu slušné bedny - což BVaudio beze sporu jsou a v dobré akustice. Co je to dobrá akustika je bohužel black-box, ke kterému se nebudu vyjadřovat. Bohužel pro subminiaturní akustiku poslechových místností pro běžné hifi neexistuje žádný relevantní výzkum kromě modálního pásma, ani žádné normy nebo doporučení. Všechna existujídí doporučení jsou založena na lineární interpolací z velkých nebo obrovských prostor nebo prostor určených k nahrávání a to nedává kompletní obrázek. Navíc i v těchto obrovských místnostech navržených dle normy jsou obrovské zvukové rozdíly, ačkoliv by podle normy být neměly.

Tedy jsem si zcela jist, že dané bedny byl v lepší místnosti daný efekt od Waterse zahrály. V místnosti jsem byl a akustiku slyšel. Akustika je dobře technicky udělaná, zřejmě i dle normy. Podle mě ale chybí rozbité difuzní odrazy a prostor za bednami i za posluchačem. V daném prostoru jsou pouze velmi odrazivé boční stěny (sklo a holá stěna) a nebo velmi pohltivé plochy (dvě stěny + strop). Předně bych tam poslechové uspořádání otočil na délku a i tak bych se efekt už možná dostavil, zase by byly asi problémy s basy.

Přijde mi to tu jako hon na čarodějnice. Když někdo napíše svůj názor, tak je hned za blbce. Vlado to napsal slušně. Sice špatně identifikoval důvod, proč je něco jinak, ale napsal to normálně. Za nějaké gramatické chyby prudí akorát někdo, kdo si potřebuje vyleštit ego. Chyby dělá každý a kdo ne, tak právě jednu udělal.

O kterou nahrávku se konkrétně jedná?

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 22:58:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to zajímavé, ale ze své zkušenosti bych se skoro domníval, že kvalita beden samotných v otm bude hrát až druhořadou roli. Že jádro efektu samotného bude někde jinde. Bedny, na kterých to fungovalo nejlépe, co jsem slyšel, zrovna nebyly nic moc. Půjde asi hlavně o ten zbytek - myšleno od beden dál směrem k uším.

Amused to Death, je tím různě protkaná celá ta deska.


Naposledy upravil MaBat dňa Ut november 25, 2014 22:59:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 22:59:23    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:


Děkuji za krátký exkurz do postprocessingu. Každopádně postprocessing je součástí umění.


Wow! Hlavně u Flojdů a Nohavici.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 23:40:23    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Je to zajímavé, ale ze své zkušenosti bych se skoro domníval, že kvalita beden samotných v otm bude hrát až druhořadou roli. Že jádro efektu samotného bude někde jinde. Bedny, na kterých to fungovalo nejlépe, co jsem slyšel, zrovna nebyly nic moc. Půjde asi hlavně o ten zbytek - myšleno od beden dál směrem k uším.

Amused to Death, je tím různě protkaná celá ta deska.


It manipulates timing, amplitude and frequency response to produce a binaural image.

Ta frequency response je dost podstatná. Pro lokalizaci reálných zdrojů mimo základní pravolevý rámec je podstatná směrová závislost frekvenční charakteristiky vnějšího ucha a ty trojrozměrné čáry máry tím pádem s frekvenčními chárami pracují. Na jejich vyznění mají vliv především frekvenčně směrové vlastnosti beden a nedá se tak jednoznačně říci, jaké jsou "správné".

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 23:42:31    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
check napísal:


Děkuji za krátký exkurz do postprocessingu. Každopádně postprocessing je součástí umění.


Wow! Hlavně u Flojdů a Nohavici.


No

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 00:00:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslechl jsem si toho Waterse - Amused to Death - Too Much Rope. Nakreslil jsem odkud jsem slyšel ty rolničky a koně. Koně byly většinou asi metr pozadu za rolničkama. Včíl mudrujte, mudrlanti.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 00:04:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Lacné káble alebo poistka, možno unavené kone Very Happy U mňa v obývačke dvojzáprah s rebrinákom neotočí ani Waters - to je k tej vernosti, ale poníky s káričkou možno dá Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 01:43:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tam tiež počujem že tie roľničky nejdú spolu s koňmi .
Najskôr keď idú kone z ľavej strany z diaľky z poza repráku tak roľničky neviem lokalizovať potom postupne keď kone idú okolo ľavého repráku, tak kone idú kúsok za roľničkami, uprostred sa spoja, pokračujú spolu ďalej, pri pravom repráku kone pokračujú ďalej okolo repráku doprava , roľničky zvonia stále pri pravom repráku a kone uháňajú ďalej doprava ale už bez roľničiek (to sa zvukárovi, resp. tomu kto to mixoval moc nepodarilo Very Happy ) a následne na to zatočia doľava a dozadu.
Nikde som nepísal že to je realita. Každému normálnému človeku je jasné že je to namixované v štúdiu. Viem si živo predstaviť ako by v štúdiu počas nahrávania niekto rúbal drevo, potom by tam prebehli zľava do prava okolo mikrofonov kone s roľničkami a následne na to by okolo tých istých mikrofónov z opačnej strany prefrčalo dvestovkou nejaké športové auto. No a nehovoriac o ďalších efektoch ktorými je cele album popretkávané, čo všetko by muselo v tom štúdiu pobehovať.
Reproduktory nemám umiestnené v rohoch ako tu bolo písané že aby sa dosiahol ten efekt. Ak by som ich mal umiestnené blízko rohov tak by som dosiahol presne opačný efekt . Repráky by nezahrali to čo zvukár namixoval, ale všetko by bolo zahuhlané, zadunené . Mám ich pekne v priestore cca 90cm pred zadnou a 70cm od bočných stien. Viac si nemôžem dovoliť lebo miestnosť má rozmery 3,5 x 4,5m.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 13:11:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pusti si tú skladbu do slúchadiel, vtedy budeš počuť, aký priestor je tam reálne nahraný.
Že cez reprosústavy počuješ priestor v nahrávke inak, je dané hlavne posluchovým priestorom. Veľký význam majú odrazy. Stačí len mierne pootočiť reprosústavy okolo zvislej osi a priestor sa zmení. Aké dôsledky potom môže mať zmena rozmerov miestnosti, vzdialeností reprosústav, zatlmenia miestnosti...?

Počul si audio zostavu v úplne inej posluchovej miestnosti a robíš z toho nesprávne závery o vlastnostiach reprosústav, či dokonca o celej zostave. Navyše na nereálnom zvuku, ktorý nemá nič spoločné s hudbou. K čomu má taká audio zostava slúžiť, ak nie na posluch hudby? Kone s roľničkami sú trápne.
Ako skúsený "hifista" by si predsa takéto základné veci mal vedieť.

Tá diskusia o high-end poistkách ma dobre pobavila. Akým hlúpostiam sú ľudia stále schopní uveriť? A ešte aj zaplatiť za to nehorázne peniaze? Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 14:22:49    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Pusti si tú skladbu do slúchadiel, vtedy budeš počuť, aký priestor je tam reálne nahraný.

To záleží, jestli byl mix cílen pro sluchátka, nebo pro bedny. Budou to zřejmě odlišné postupy.

Viz http://www.qsound.com/library/Q3D4OEM4_4.PDF
Jak to přesně dělají, těžko napíšou. Existují k tomu ale nějaké patenty (Danny Lowe, John Lees, např. 5105462), tam by to mohlo být popsané zevrubněji.

Není nakonec nějaké doporučení, jak to nejlíp poslouchat, přímo v bookletu? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 14:57:16    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:


No


Doufal jsem, že ještě jsi schopen rozeznat ironii Wink

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 15:07:18    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Námitka, že je to zasahování do přirozeného zvuku a nelze podle toho nic posuzovat mi přijde podobná přání, aby v galerii byly namísto obrazů fotografie bez úprav.
S tym suhlasim. Ale ako tu zaznelo vyssie - v idealnom pripade by to malo zniet tak, ako to znelo v studiu. A to, ako to znelo v studiu, nevie nikto z nas. Takze ci idu kone z tade, alebo hentade . . . mozeme sa iba domnievat, co je "to spravne".
check napísal:
Když někdo napíše svůj názor, tak je hned za blbce. Vlado to napsal slušně.
Je to tazke, ked od "znamej firmy" najdes na fore jedno promile slusnych prispevkov, ktore o niecom su. Potom sa neda cudovat nad tym, ze ten prispevok vacsina ludi berie na srandu kralikov a dalej si ho dobera. Moze si za to on sam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 17:40:09    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
MaG napísal:
Pusti si tú skladbu do slúchadiel, vtedy budeš počuť, aký priestor je tam reálne nahraný.

To záleží, jestli byl mix cílen pro sluchátka, nebo pro bedny. Budou to zřejmě odlišné postupy.

To je možné, ja som tým myslel, že cez sluchátka bude vždy počuť len "priestor", ktorý je v samotnej nahrávke, teda bez vplyvu akustiky v posluchovom priestore. Pri posluchu cez reprosústavy je akustika priestoru neoddeliteľnou súčasťou reprodukcie, preto to pôvodné hodnotenie bolo nezmyselné. A to pri slúchadlách neplatí.


Naposledy upravil MaG dňa St november 26, 2014 19:41:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 17:41:38    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
MaBat napísal:
MaG napísal:
Pusti si tú skladbu do slúchadiel, vtedy budeš počuť, aký priestor je tam reálne nahraný.

To záleží, jestli byl mix cílen pro sluchátka, nebo pro bedny. Budou to zřejmě odlišné postupy.

To je možné, ja som tým myslel, že cez sluchátka bude vždy počuť len "priestor", ktorý je v samotnej nahrávke, teda bez vplyvu akustiky v posluchovom priestore. Pri posluchu cez reprosústavy je akustika priestoru neoddeliteľnou súčasťou reprodukcie, preto to pôvodné hodnotenie bolo nezmyselné. A to pri slúchadlách neplatí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 2 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist