Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

bedo

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 18:18:55    Predmet: bedo Odpovedať s citátom

Teraz som si všimol túto tému tak ma napadlo, že by bolo asi slušné sa predstaviť. S hifi som začínal ešte za hlbokého socíku, samozrejme nahrávaním na kazety (ktoré napodiv stále hrajú celkom dobre). V podstate sa nevyhýbam žiadnemu zdroju signálu, ktorý "produkuje potešenie". Posledné roky dosť často počúvam hudbu online cez služby typu Spotify/Bloom.fm (a Country radio cez TuneIn) pomocou iPodu/iPhone pripojeného cez dock k zosíku. Základ mojej počúvacej zostavy je na obrázku, akurát zosík je teraz iný a bedničky sú na stojanoch...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Po december 23, 2013 17:18:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu som zmenšil obrázok, aby nerozhadzoval layout. Vadiť by to nemalo, bo aj tak na ňom nič zaujímavé nie je (možno tie whisky vzadu). Smile Popri tom ma ešte napadlo, že som vlastne nespomenul, čo rád počúvam. Ono sa to mení podľa nálady (a veku), ale z takých stabilnejších:

1. klasiku - hlavne romantikov: Borodin, Čajkovskij, Dvořák, Elgar, Holst, Korsakov, Šostakovič, Wagner, niečo aj z Mozarta a Beethovena a iných
2. s tým asi súvisí aj filmová hudba - zasa skôr taká orchestrálna, či ladená do klasiky, ako John Williams, Ennio Morricone či John Barry
3. šansón - či už francúzsky (Charles Aznavour, Gilbert Bécaud, Jacques Brel), ruský (Vladimir Vysockij) alebo americký (Scott Walker)
4. produkciu vydavateľstva 4AD - Dead Can Dance, This Mortal Coil, Mojave 3
5. českú trampskú a vodácku scénu - Hop Trop, Poutníci, Waldemar Matuška

a všetko ostatné, čo stojí za to Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Boro
Hifi obsluha


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: St február 26, 2014 00:43:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden palec nahoru za Glenlivet, ďalšie za výber komponentov od Sony a všetky zvyšné za ten iTube prehrávač, vyzerá skvelo (aj keď neviem na čo vlastne slúži a vôbec - takéto zariadenie vidím po prvýkrát v živote Very Happy ). Wink
Hudobný vkus musím tiež pochváliť, keďže u mňa tiež pravidelne znie klavírny koncert b-moll od Piotra Iljiča, či malá nočná hudba od Amadea. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St február 26, 2014 07:07:34    Predmet: Odpovedať s citátom

takže Glenmorangie nie? Smile Ešte tam bola Jameson, Talisker, Dalwhinnie a nejaké portské, ak si dobre pamätám. Proste k dobrej hudbe tak nejako patrí aj dobrá pijatika. Wink

iTube je zosík (taký ten moderný čínsky s lampovým predkom a MOSFET zadkom) - žiadny zázrak, ale zahrá to v rámci možností dobre a diaľkové uriadi aj pripojený iPod. Momentálne ho už veľmi nepoužívam (občas hraje v kuchyni), toto bolo ešte v Londýne, kde je drahé bývanie, takže aj preto boli bedničky umiestnené tak, ako boli.

Čo sa značiek týka, nijako špeciálne som Sony nevyberal (špeciálne som vyberal akurát bedničky), tak to proste vyšlo, ale je to slušný štandard za slušné ceny a aj výzorovo patria k tým lepším (myslím tieto QS, prelisom na ES radách som nejako neprišiel na chuť). Inak všetko na obrázku som kupoval cez eBay, teda okrem toho zosíka, keďže paradoxne ten vyšiel lacnejšie v normálnom obchode. Aspoň zostalo viac peňazí na muziku (a whisky)... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Boro
Hifi obsluha


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: St február 26, 2014 12:20:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zo škótskych mám najradšej práve Glenlivet a Glenfiddich, preto som ťa musel patrične oceniť za výber. Wink Very Happy
Díky za vysvetlenie na čo slúži ten iTube, aspoň som sa zase niečo nové naučil. Smile Ebayu neverím, zatiaľ som neprišiel na chuť zahraničným obchodným serverom...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St február 26, 2014 12:55:37    Predmet: Odpovedať s citátom

keď v UK nemajú bazoš, inak je to viacmenej to isté... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist