Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

moja posluchovka
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 21:11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Št december 29, 2022 23:39:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 22:45:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Vedel som ze vtip sa bude pacit. Ja mam akvarko v kupelni kde akustiku nekazi a je nan pekny vyhlad z Shocked
vanhalen, mas to pekne a hlavne je ze ta bavi pocuvat hudbu.
all: pozrite si posluchovky vazenych hifistov na niektorom z vedlajsich for...... Holy kut, hole okna, posluchovko-obyvacka spojena s kuchynou a mozno aj otvorena na schodisko..... aaaale Nordost to zachrani.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 20:16:56    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
vanhalen napísal:
Pokial ide o prehulenost basov hlasim: ziadne prehulenie. Akvarium je siroke len 30 cm a za nim je este asi 20 cm volneho priestoru. Repro nie su uplne v rohu, ale mierne pred akvariom /ako som napisal 55 cm od zadnej steny/ a asi 25 cm od bocnych stien. Basreflex na zadnej stene dole.

Inak, co presne by, podla vas, akvarium napustene po vrch vodou malo s tym zvukovym prejovom robit?


Akvárko široké len 30cm? Chcel si napísať hlboké nie? Inak by si mal repráky od seba 30cm.
Čo sa týka prehulenosti basov to je relatívne. Každý pod tým pojmom rozumieme niečo iné. Nie je bas ako bas.
55cm od zadnej a 25cm od bočnej je málo. Duplom ked vďaka akvárku a stolíku ti za reprákmi vzniká dutina do ktorej máš vyústený výfuk z budiek.
Mimochodom repráky so zadným BR sú najnáročnejšie na umiestnenie čo sa týka vzdialenosti od stien.
Každý reprák potrebuje okolo seba prriestor. Aj ten bez basreflexu. Viem o čom hovorím lebo sám som mal v minulosti repráky, ktore nemali basreflex a potrebovali tiež okolo seba priestor. Najlepšie hrali ak som ich mal cca 75cm od bočných a cca 1m od zadnej steny.
Repráky nevyžarujú zvuk len jedným smerom ale všetkými smermi. Sú repráky so smerovejšími meničmi ale aj menej smerovými. Nie každé sa chovajú rovnako.
Ak máš medzi reprákmi nejakú sklenennú plochu, to je jedno či je to veľké okno, či TV, alebo akvárko, zvúk (určité frekvencie) ktorý vychádza z tvojich búdiek dokola okolo nich sa od tohto skla odrazí do miestnosti a dorazí k tebe skôr ako by mal.
Čo myslíš prečo sa dávajú akustické absorbčné panely za repráky? Píšeš že ich máš za nimi aj ty. Ale kde ich máš? A aké? Tie tenučké molytany určite nízke kmytočty neabsorbujú.
Majú sa dávať tak že keď sedíš v posluchovom bode tak by si v nich mal vidieť repráky ak by to boli zrkadlá.A to nielen za reprákmi, ale aj na bočné steny a aj na strop. Tie pohltia alebo podľa použitého materiálu poprípade rozptýlia prvé zvuky aby sa nasledne nešírili po miestnosti a neznásobovali a nerobili tú galibu ktorú som mal na mysli.
Akustika miestnosti je oveľa zložiitejšia ako sa na prvý pohľad zdá, ale aspoň ten základ prvých odrazov musíš dodržať.


Po bocnych stenach mam kniznicu a obrazy, volne plochy su minimalne.

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 20:17:35    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol napísal:
Pri posluchárni nejde o uniformitu, iba je dôležité dodržať fyzikálne zákony akustiky a sklenené plochy tomu vôbec nepomôžu...


aj ked su plne vody?

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 20:18:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Voda ti nepomoze, ked sa ti vsetko od skla odraza.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 20:19:56    Predmet: Odpovedať s citátom

ipyks napísal:
Máš ,prosím, někde pořádnou fotku toho akvárka?


Co myslis pod poriadnou fotkou akvaria?

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 20:28:41    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Vedel som ze vtip sa bude pacit. Ja mam akvarko v kupelni kde akustiku nekazi a je nan pekny vyhlad z Shocked
vanhalen, mas to pekne a hlavne je ze ta bavi pocuvat hudbu.
all: pozrite si posluchovky vazenych hifistov na niektorom z vedlajsich for...... Holy kut, hole okna, posluchovko-obyvacka spojena s kuchynou a mozno aj otvorena na schodisko..... aaaale Nordost to zachrani.


tO BUBUXIN: dakujem.Wink

TO ALL: Má to akusticke nedostatky a ani tie moje "zeleza" nie su ziadny high end, ale ked lezim na vlne a pustam dire straits, pink floyd, diaNu krall, kari bremnes, camell a co ja viem co vsetko este, tak to akvarko je uplne na najvhodnejsom mieste.Wink

ps: Chcel som len predstavit svoju posluchovku, ved na to tato sekcia fora tusim sluzi. Ak som nieco zle pochopil, opravte ma.Wink Kazdopadne som vdacny za pripomienky skusenejsich a znalych. Ja len hudbu pocuvam, techniku do detailov neriesim. Fungujem na principe: Chuti, nechuti. A zatial mi chuti a velmi, ked prestane, mozno, ak budu prostriedky a chut, nieco zmenim.Wink

PS: V miestnosti mam este dve gitary a kombo (zakryte hrubymi dekami).Wink

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 20:38:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Voda ti nepomoze, ked sa ti vsetko od skla odraza.


minimalne nerezonuje, ci sa mylim?

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 04:28:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Van Halen máš pravdu keď si so svojou posluchovkou spokojný tak je to v poriadku.
Prezentoval si svoju miestnosť ako moja posluchovka, pod čím rozumiem miestnosť určenú len na počúvanie a tak mi to nedalo nepovedať si svoj názor na fotku čo si sem zavesil .
Píšeš že po bočnýh stenách máš knižnicu a obrazy voľných miest minimalne. To je dobre .Škoda že si sem nehodil fotku za denného svetla z viacerých pohľadov, možno by si sa nedožil až takej kritiky. Zrejme nechceš na nete mať vyvesené tvoje súkromie. Tomu rozumiem.
Tak isto má aj bubuxin pravdu s niektorími hi-fi high end hi-fistami a ich obývako priestormi. Keď vidím v inzercii napr. na hifi online bazáre fotky veľmi drahých komponentov ktoré predávajú v akých holo priestoroch majú tú svoju aparatúru tak mi je z toho nanič Megapuke a viem si živo predstaviť tie ozveny ktorémusia byť ako na vlakovej stanici v čakárni.
Ja tiež nemám posluchovku ako z učebnice. Miestnosť v ktorej počúvam je miestnosť ktorá neslúži len na počúvanie a musel som robiť preto kompromisy ale v rámci možností som ju zatlmil či zariadil k mojej spokojnosti.
Čo sa týka tých rezonancii akvárka, či voda v ňom absorbuje rezonancie neviem (možno áno) ale sklo je sklo a je to najhorší material čo sa rezonancii týka ako materiálu použivaného na police racku pre hifi komponenty. U Tvojho akvárka o rezonancie nejde, Iba ak by si mal komponenty priamo na ňom, alebo ak by ho zvuk z aparatúry a miestnosti rozvibrovával a rezonancie z neho by sa prenášali do stolíka s Tvojim hi-fi v ňom.
Hlavne si uživaj hudbu. Lebo ak hudba nebaví tak hi-fi nespĺňa svoj účel.



5545.gif
 Description:
 Filesize:  5.81 KB
 Viewed:  16033 Time(s)

5545.gif


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 21:01:05    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Van Halen máš pravdu keď si so svojou posluchovkou spokojný tak je to v poriadku.
Prezentoval si svoju miestnosť ako moja posluchovka, pod čím rozumiem miestnosť určenú len na počúvanie a tak mi to nedalo nepovedať si svoj názor na fotku čo si sem zavesil .
Píšeš že po bočnýh stenách máš knižnicu a obrazy voľných miest minimalne. To je dobre .Škoda že si sem nehodil fotku za denného svetla z viacerých pohľadov, možno by si sa nedožil až takej kritiky. Zrejme nechceš na nete mať vyvesené tvoje súkromie. Tomu rozumiem.
Tak isto má aj bubuxin pravdu s niektorími hi-fi high end hi-fistami a ich obývako priestormi. Keď vidím v inzercii napr. na hifi online bazáre fotky veľmi drahých komponentov ktoré predávajú v akých holo priestoroch majú tú svoju aparatúru tak mi je z toho nanič Megapuke a viem si živo predstaviť tie ozveny ktorémusia byť ako na vlakovej stanici v čakárni.
Ja tiež nemám posluchovku ako z učebnice. Miestnosť v ktorej počúvam je miestnosť ktorá neslúži len na počúvanie a musel som robiť preto kompromisy ale v rámci možností som ju zatlmil či zariadil k mojej spokojnosti.
Čo sa týka tých rezonancii akvárka, či voda v ňom absorbuje rezonancie neviem (možno áno) ale sklo je sklo a je to najhorší material čo sa rezonancii týka ako materiálu použivaného na police racku pre hifi komponenty. U Tvojho akvárka o rezonancie nejde, Iba ak by si mal komponenty priamo na ňom, alebo ak by ho zvuk z aparatúry a miestnosti rozvibrovával a rezonancie z neho by sa prenášali do stolíka s Tvojim hi-fi v ňom.
Hlavne si uživaj hudbu. Lebo ak hudba nebaví tak hi-fi nespĺňa svoj účel.


Dakujem. Ono to akvarium je na skrinke z drevotriesky robenej na mieru a tym padom velmi masivnej a pevnej,presne na tento ucel. S tym sukromim si trafil.Wink Chcel som len pridat svoju trsku do tej sekcie. Viem, ze sa da vylepsovat vela, ale ta miestnost tiez nieje len na posluch, hoci som urobil v ramci moznosti maximum, aby bola. Teraz aktualne riesim vymenu stareho DVD za bluray, co by prehraval aj SACD a FLAC. Ak mas napady, kukni, zalozil som na to temu. Dakujem.

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 21:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Viem čítal som to vlákno.
Okrem CDP mám multikombajn oppo 83 a som s ním spokojný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 22:24:56    Predmet: Odpovedať s citátom

vanhalen napísal:
ipyks napísal:
Máš ,prosím, někde pořádnou fotku toho akvárka?


Co myslis pod poriadnou fotkou akvaria?


Takovou, na které je i vidět, co v něm máš Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Po január 06, 2014 11:29:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ipyks napísal:
vanhalen napísal:
ipyks napísal:
Máš ,prosím, někde pořádnou fotku toho akvárka?


Co myslis pod poriadnou fotkou akvaria?


Takovou, na které je i vidět, co v něm máš Smile


Zvazim to, vid vyssie

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Po január 06, 2014 11:32:34    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Viem čítal som to vlákno.
Okrem CDP mám multikombajn oppo 83 a som s ním spokojný.


Predava to OPPO83 niektoi v SR?

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po január 06, 2014 11:45:00    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.hanzelaudio.com/ je autorizovany distributor OPPO pre Slovensko (vid. http://www.oppo-bluray.co.uk/where-to-buy.aspx?pg= ).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Po január 06, 2014 12:50:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
http://www.hanzelaudio.com/ je autorizovany distributor OPPO pre Slovensko (vid. http://www.oppo-bluray.co.uk/where-to-buy.aspx?pg= ).


Dakujem.Wink

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Boro
Hifi obsluha


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut február 04, 2014 18:39:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Úžasné akvárko!!! Shocked Vizuálna kulisa je pri počúvaní hudby určite neskutočná... Perfektne vymyslené, prajem príjemné zážitky! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist