Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tuning CD SONY cdp XB-930QS
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
RomanTT
Hifi obsluha


Založený: 14 november 2007
Príspevky: 13
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po december 10, 2007 09:22:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Malá otázočka: Aký fermagnetický materiál by ste použili na odtienenie trafa (krabička resp. vyroba krabičky ktorá to trafo prekrije) PS:Ak by išlo o špec. feromagnetický plech, poprípade kde by sa to dalo zohnať. Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
voxar
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 59
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi jún 27, 2008 16:55:04    Predmet: Odpovedať s citátom

aj konzervovy plech... ale radsej nieco hrubsie... nex to pritiahne magnet ... ale neurob magneticky zavit nakratko...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laloch
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2008
Príspevky: 5
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 10:17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

RomanTT
Kdyztak muzu poslat servisni manual. Osobne jsem s tuningem sveho XB920 (az na operaky totez jako 930) zacal vymenou Mitsubishi 5238 v I/V konvertoru. Tenhle obvod je skutecna pohroma. Mute obvody mam v planu prestavet na relatka, jako je to treba v minidisku JA20ES, kde je stejna analogova cast jako v XB920/930.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
voxar
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 59
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 13:44:48    Predmet: soňijowa 930ka Odpovedať s citátom

a za co si to vymenil?...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laloch
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2008
Príspevky: 5
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 17:10:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ted tam mam LM6172 v I/V konvertoru a LME49720 ve filtru, ale moc jsem s tim neexperimentoval a vubec jsem to nemeril. Urcite by to slo udelat i lip. Dokonce jsem nechal i puvodni kompenzaci, coz je docela cunarna, protoze ten LM6172 ma crossover frekvenci 100MHz, kdezto M5238 ma 6MHz. Celkem by mne zajimalo, jestli ma prehnana kompenzace vstupni kapacity vliv na zvuk. Kdyz jsme u parametru, ten M5238 ma SNR 73dB (!) a rychlost prebehu 20V - hruza. To snad museli panove v Sony udelat schvalne aby to nehralo na midrange prehravac moc dobre Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
voxar
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 59
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 16:35:19    Predmet: mas pravdu.. Odpovedať s citátom

to lm-ko je dobre.. skusil si opa dajake .. ? alebo analogy(AD)?..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laloch
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2008
Príspevky: 5
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2008 01:05:16    Predmet: Odpovedať s citátom

jenom opa2134. Melo to vyraznejsi basy (zkresleni?) a zasykavalo to. Ten 6172 je rychlej a stabilni. Byla to sazka na jistotu. Navic mi sednul od prvni chvile, tak jsem to dal neresil. Stacilo mi, ze mi Sara K uz nestrka hlavu primo do ksichtu, ale drzi se holka pekne za bednama Smile Ale jak rikam, nic jsem nemeril. Krome prolistovani par datasheetu je to oskliva alchymie.

PS: ale i ten OPA2134 byl o tridu lepsi nez puvodni M5238.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
voxar
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 59
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2008 17:24:05    Predmet: Odpovedať s citátom

kolko si tam ten opa mal?... ako cas?..... tie opa potrebuju trochu casu na rozohratie..ale niesom agent OPA .. analog divajsi Smile su daco medzi tym .. ale aj tak dik za feedback.. i/v konvertor ma byt ryxly a lm-ko to je ... nabezne hrany su dolezite a tu je dost rezerva prave u lm... zlepsuje to aj citlivost na jitter ...inak mas moje uznanie za odvahu.. skus este zablokovat napajanie medzi + a - labkami na integraci nejakym doooobrym kondikom .. polystyreňak alebo black gate nejaky maly (0,47uF) a medzi + stredom a - a stredom ... pojde to iste viac do neutrality a zlepsi sa priestor a mikrodetail a dosiahnes viac vzduchu.. proste muzika bude viac "tam" .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laloch
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2008
Príspevky: 5
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2008 18:05:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic ve zlym, ale na rozehravani operaku neverim. Mel jsem je tam asi tyden. Ne proto, aby se rozehraly OPA, ale proto, abych se rozehral ja Smile Puvodne jsem je tam chtel nechat delsi dobu a pak zkusit zase neco dalsiho, ale dyl jsem ty sykavky proste nevydrzel.

Blokovaci kondenzatory +/GND -/GND jsem tam dat chtel, ale nejak jsem zanedbal pripravu a proste jsem je nemel Sad Dostane se na ne pri likvidaci mute transistoru. Blokovani +/- dodal vyrobce.

Mimochodem, kdyby mel nekdo tip na LEVNE hodiny (ja vim, asi blbost), zkusil bych i upgrade hodin. Davat TentLabs do prehravace, ktery jsem poridil za necele tri tisice, se mi veru nechce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2008 18:13:15    Predmet: Odpovedať s citátom

"Mimochodem, kdyby mel nekdo tip na LEVNE hodiny "
--------------------------------------------------------------

trebars www.bvaudio.sk , modul hodin stoji 2200,- slovenskych.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laloch
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2008
Príspevky: 5
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2008 18:22:43    Predmet: Odpovedať s citátom

nj, koukam na to Shocked
Myslel jsem, ze jsou drazsi.
Dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So august 31, 2013 23:14:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Na dovolené jsem narazil na tohle tuningové téma a dnes po návratu domů jsem se na mojí XB930ku vrhnul. V podstatě šlo jenom vykuchání stávajících operáků (M5238 + OPA2134), zapájení precizních patic a náhrazení AD746 (dvojitý bifet od AD744) + LME49720. Jsou to opampy ze šuplíku - AD746 je na tom šumově stejně jeko původní Mišivbuši, ale rychlejší, s menším THD. Dále došlo na odpojení obvodů MUTE a přemostil jsem odpory 470R mezi výstupem výst. bufferu, takže výstup bufferu jde přes 100R na výstupní cinche.
Podle základních principů psychoakustiky se mi to teď zdá detailnější a přiblížilo se to ESI Julče Smile Uvidíme, co s tím provedou LM6172....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist