Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Mercury Living Presence

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2014 21:00:01    Predmet: Mercury Living Presence Odpovedať s citátom

Kúpil som si niekoľko SACD s klasikou a medzi nimi aj Rimsky-Korsakov & Borodin - LSO/Dorati, na ktorom ma zaujalo:
"...this SACD presents, for the first time, Antal Dorati's electrifying interpretations in their original three-channel (left, right & centre) versions. In addition to this direct-to-DSD 3-channel stereo, the disc includes a new DSD stereo, plus the original CD transfer."

Keďže nemám multikanál, tak som sa len chcel opýtať, či ste to náhodou niekto nepočuli hrať na tie 3 kanály a aký ste z toho mali dojem v porovnaní so stereom. Ja som pravdu povediac ani netušil, že sa nejaké veci nahrávali trojkanálovo.

K hudbe sa asi netreba vyjadrovať - úžasná farebná orchestrácia, tak ako to vedia hádam len Rusi. Len mám pocit, že na niektoré perkusie ani SACD celkom nestíha, celkom rád by som to počul z master pásov, ako to zvládli tie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St január 15, 2014 07:38:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Náhodou som ešte narazil na zaujímavý text o zvukovej majsterke, ktorá bola zodpovedná za nahrávky Mercury Living Presence: Wilma Cozart Fine: The Muse of Mercury

"She insisted that CDs and original LPs represented two different views of the original, that neither was a perfect replica, and that both told different, but equally valid truths about the originals. What I learned from this was to accept digital sound and its possibilities on their own terms and not get caught up with misguided euphonic tube-like colorations that were themselves a distortion of the original."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St január 15, 2014 07:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=17043
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St január 15, 2014 08:44:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za odkaz, zaujímavé čítanie, tú tému som musel nejako prehliadnuť. Normálne pred založením novej dám fórum prehľadať, ale tentokrát mi zahlásilo niečo v zmysle, že "nemôžem hľadať tak často" alebo tak nejako. Hmm.

Ako tak čítam o Chicagu a nahrávaní na 3 mikrofóny, tak ma napadlo moje ďalšie SACD Dvořák: New World Symphony - Chicago Symphony Orchestra/Reiner zo série RCA Living Stereo, či tieto série náhodou spolu nejako nesúvisia...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St január 15, 2014 11:49:10    Predmet: Odpovedať s citátom

...to sú iné nahrávky, ale tiež super... je to úplný začiatok histórie stereo nahrávania ... a dá sa to kúpiť v jednej krabici :

http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto.php?photo=27786&cat=all&ppuser=92836

http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto.php?photo=27787&ppuser=92836

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St január 15, 2014 13:51:39    Predmet: Odpovedať s citátom

60 CD za 90€? To znie ako "bargain" Wink

Na SACD tvrdia, že je to čistý DSD prepis z master pásov, platí to aj pre tie CD? Ide mi len o to, aby tam nebol nejaký "remastering" alebo iná zrada...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi január 31, 2014 17:34:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte nejaké zaujímavé čítanie: 50 Years Living Presence: 1951-2001

Wilma Cozart Fine: 'Not so long ago a dealer called and told me that he had some trouble in selling a pair of Thiel high-end loudspeakers. The client had been listening to all sorts of music but was unable to decide if he would buy the speakers. Until the dealer played this CD and the client went home with the speakers and the CD.'
The performance of Mussorgsky's original piano version of 'Pictures at an Exhibition' by pianist Byron Janis was recorded decades ago (December 25 - 29, 1961) in New York, in the Ballroom Studio of C. Robert Fine - Bob for insiders - to whom Wilma Cozart was married four years earlier. Today this recording is as modern as it was then, because the sound quality and the total image are a showpiece (in the best sense) of what is possible in recording technique, and will remain so for years to come.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št február 13, 2014 17:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ako je to s tymi datumami? Na platni je napisane recorded in September 1961 in New York.
Mimochodom klavirny original v podani Byrona Janisa sa mi paci viac, ako Ravelova orchestracia, aj ked aj ta je skvela...



P1020748.JPG
 Description:
September 1961 in New York
 Filesize:  103.96 KB
 Viewed:  248 Time(s)

P1020748.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Št február 13, 2014 18:47:46    Predmet: Odpovedať s citátom

možno bolo viac vystúpení a možno sa niekde vlúdila chybička, každopádne by som to rád počul aj z LP... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št február 13, 2014 23:42:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzera, ze toto je jedina nahravka Mercury living presence:

Pictures at an Exhibition for Piano by Modest Mussorgsky
Performer: Byron Janis (Piano)
Period: Romantic
Written: 1874; Russia
Date of Recording: 09/1961
Venue: Ballroom Studio A, Fine Recording, NY
Length: 29 Minutes 35 Secs.

Hra to z LP veeelice dobre. Teda momentalne z Nakamichi 660ZX a TDK MA-XG cez sluchatka... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist