Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Enigma High Fidelity Audio
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdia, internetové obchody
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Enigma-PK
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St január 15, 2014 13:44:46    Predmet: Enigma High Fidelity Audio Odpovedať s citátom

Zdravím hifi verejnosť. Rad by som Vám predstavil novú spoločnosť s hifi štúdiom - Enigma High Fidelity Audio, ktorá sa v roku 2013 rozhodla priniesť na slovenský trh niečo nové.
Niektorí z Vás nás určite už zaregistrovali na výstave HES 2013 v Bratislave, kde naša zostava s reproduktormi Focal Stella Utopia EM mala tú česť byť ocenená 1. miestom návštevníckej ankety v kategórii najlepší zvuk výstavy.

Značky v zastúpení:
Focal
T+A
Thorens
Wireworld

Ďalšie ponúkané značky:
Onkyo, Canor, Stark, Heco, Magnat, StandAudio, Schwaiger

Podrobnejšie informácie nájdete na webstránke enigma-audio.sk, ktorá je však stále vo fáze vývoja Smile alebo na FB.

Predajňa Zvolen


Výstava HES 2013


Všetkých Vás zdravím
Peter

_________________
http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EnigmaMJ
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 6
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Po január 27, 2014 13:46:42    Predmet: Slúchadlá Focal Spirit One Odpovedať s citátom

Slúchadlá Focal Spirit One, ocenené cenou EISA "mobilné slúchadlá 2012-2013", sú teraz k dispozícii za novú, zníženú cenu 149,00 € s DPH (pôvodná cena 239,00 € s DPH).
Dostupné v bielom, červenom a čiernom farebnom prevedení.

EISA recenzia na YouTube

_________________
Michal

http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
milan20
Hifi obsluha


Založený: 17 júl 2010
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: Št január 30, 2014 10:31:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Po historickom úspechu spoločnosti Enigma High Fidelity Audio na výstave Highend Slovakia 2013, som netrpezlivo čakal, kedy otvoria svoju predajňu vo Zvolene. Už na výstave v Bratislave sa mi zvuk v ich expozícii veľmi páčil, preto som očakával špičkový zvuk aj v ich domácich podmienkach a hneď na úvod musí, dodať, že očakávania sa naplnili. Po srdečnom zvítaní s majiteľom, sme sa usadili na pohodlnej pohovke a začali sa oddávať víru hudby. Hneď na úvod sme vyskúšali nižší model z dielne T+A PA 1260 R s prehrávačom CD 1260 R. Ako repro-sústavy boli zapojené Focal Electra 1028 Be. Z množstva donesených CD som ako prvé vyskúšal Musica Nuda - Complici



Ako prvé ma prekvapil na dané podmienky neskutočný priestor s veľmi dobrou lokalizáciou. Ženský vokál ma prirodzenú farbu a aj kontrabas bol prítomný v celej svojej veľkosti. A rozlíšenie, aké predviedla táto zostava sa len tak nevidí ani v oveľa vyššej kategórii. Úplne ma šokoval prejav Berýliových výškových reproduktorov - expresivita bez agresivity, detail a prirodzená farba zvuku.
Po vypočutí niekoľkých skladieb som čakal, ako sa Electry s T+A predvedú pri náročnejších nahrávkach. Ako ďalšie CD som mal pripravené Ikuko Kawai - The New World



Veľmi dobrá nahrávka huslí s orchestrom dobre ukáže slabé aj silné stránky aparatúry. Po vypočutí pár skladieb som bol milo šokovaný, ako dobre si dokáže malý integrovaný zosilňovač T+A PA 1260 R poradiť s veľkým orchestrom.
Po tomto predkrme som sa o to viac tešil na prezentáciu reproduktorov Focal Scala V2 Utopia, zosilňovača T+A PA 3000 HV a prehrávača MP 3000 HV.
Ak som predchádzajúcou zostavou bol nadšený, tak táto ma úplne dostala. Ešte presnejší zvuk, neskutočná dynamika a mikrodynamika a plná suverenita nad akoukoľvek nahrávkou. Ale jedno ma prekvapilo najviac a to farba nástrojov. Ako keby som ani nepočúval tranzistorový zosilňovač, ale špičkový elektrónkový zosilňovač, ale s dynamikou a suverenitou špičkového tranzistora. Čo nahrávka, to balzam na dušu,len privrieť oči a počúvať.

Veľká ochota majiteľa sa prejavila aj tým, že som namiesto plánovaných dvoch hodín zostal počúvať takmer štyri hodiny. Keď som sa lúčil, bola už dávno tma a hodiny ukazovali čas, keď mal byť obchod už dávno zatvorený. S takým to ústretovým prístupom som u nás na Slovensku ešte nestretol. Všetka česť. Na záver pridávam ešte niekoľko fotografií z posluchovej akcie.










Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št január 30, 2014 10:49:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekné, držím palce... Smile
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Enigma-PK
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi január 31, 2014 15:53:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujeme velmi pekne a pridavam nieco na potesenie oka. Wink


_________________
http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Pi január 31, 2014 15:57:50    Predmet: Odpovedať s citátom

potešenie oka, to áno, ale či aj potešenie uší...?
Neviem si predstaviť, aký zvuk môže byť v tej sklenenej klietke. Rolling Eyes

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
EnigmaMJ
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 6
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Pi január 31, 2014 16:10:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Spravna poznamka.. no myslim, ze nikto z nas by sa v skutocnosti nerozhodol dat si take nieco medzi tolko skla. Smile
_________________
Michal

http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Pi január 31, 2014 18:22:37    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:39:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Enigma-PK
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne február 02, 2014 17:20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujeme Wink
_________________
http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št február 13, 2014 18:05:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak isto sa pripájam a možem len a len doporočiť.Skvelý prístup,ochota,ustretovosť a aj trpezlivosť.Velmi pekná predajna a v neposlednom rade som velmi spokojny s mojími novymi Focal Aria 906,konecne som našiel čo som hladal...
Držim palce Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: St február 26, 2014 13:16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by sa náhodou našli na predaj second hand stojany Electra S 1000 HG, mal by som záujem, príp. mám stojany ELAC LS 65 pod 330-ky na výmenu.
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Enigma-PK
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St február 26, 2014 14:12:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Electra S 1000 HG máme skaladom. V prípade záujmu nás kontaktujte na 0903 380 700. Málo kto predáva použité regálové reproduktory bez stojanov v tejto cenovej hladine. Prajem pekný deň. Peter
_________________
http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Enigma-PK
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St február 26, 2014 16:26:01    Predmet: T+A zase bodovalo Odpovedať s citátom

V druhej polovici februára Weka nakladateľstvo udeľovala odovzdanie cien slávnostného hlasovania pre HIFI zariadenia roku 2014. Dosiahli sme štyri prvé miesta, štyri druhé miesta a jedno tretie miesto, a ako čerešnička na torte je tiež ocenenie za "Značka roku 2014". Wink

_________________
http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Enigma-PK
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St február 26, 2014 17:02:05    Predmet: Odpovedať s citátom

12 mesiacov po vydaní našich prvých T+A HV produktov, zavádzame tri nové špičkové komponenty z tejto rady.



Predzosilňovač P 3000 HV


Koncový zosilňovač A 3000 HV


Zdroj PS 3000 HV

_________________
http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jaro.vr
Hifista


Založený: 16 apríl 2010
Príspevky: 135
Bydlisko: PE SK

PríspevokZaslal: Št február 27, 2014 16:26:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Porfólio značiek celkom dobré, až na to T + A. Tejto značke som nikdy neprišiel na chuť, v podstate ako všetkým nemeckým značkám, okrem výrobcov gramofónov !!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št február 27, 2014 20:23:01    Predmet: ?? Odpovedať s citátom

jaro.vr napísal:
Porfólio značiek celkom dobré, až na to T + A. Tejto značke som nikdy neprišiel na chuť, v podstate ako všetkým nemeckým značkám, okrem výrobcov gramofónov !!!


To je dosť nekonkrétne tvrdenie. Bolo by možno dobré spomenúť o aký model sa jednalo a čo bolo mimo Tvoje chute. Ak si bol na poslednej výstave - aký dojem v Tebe zanechala najvyššie ocenená zostava T+A s Utopiami? Negatívny? Kľudne napíš, že áno, ale aj prečo, aby bola o tých chutiach predstava.

Je to niečo podobné ako by som povedal, že francúzske autá , povedzme Renault Thalia by som nikdy nechcel...motor Renault má však nejakých pár rokov za zadkom Vettel a očividne nič nenamieta.

T+A má tiež za sebou už nejaký ten rok a ruku v ruke so špičkovými technológiami idú aj zvukové výsledky. Zvuk je príjemný, hladký, presný.
Sú to drahé vecičky, o cene sa síce nebavíme, ale majú aj strednú triedu, kvalitnú a zaplatiteľnú. Jedna z mála firiem, ktorej (sa do toho) nemontujú made in Číňania.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jaro.vr
Hifista


Založený: 16 apríl 2010
Príspevky: 135
Bydlisko: PE SK

PríspevokZaslal: Pi február 28, 2014 15:16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

p. Polák,
ono to chce skôr osobne si o DE značkách pohovoriť, vypisovaním by sme zabili až príliš veľa času a nemuseli by sme sa pochopiť.. Mám známeho, ktorý má lacné Cantony a ten je spokojný. Nechcem potierať nemecké značky, len som vyjadril názor. Mňa oslovila napr. repro f. Audio Physic a T+A vzhľadom k cene nič moc. A ten príklad s motorom Renault v Thálli a vo F1 je až príliš zavádzajúci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Enigma-PK
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi február 28, 2014 19:54:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem obom pánom za ich názor. Samozrejme fórum je o tom aby si každý povedal svoj názor a všetci s predajcov čo sem prispieva ide so svojou kožou na trh. A aj nie je možné, aby sa nám všetkým páčilo to isté. To nejde. A asi by to bolo aj dosť smiešne. Každý z nás sme jedinečný, každý z nás počuje inak a ma iný vkus. Rozmýšľal som dlho či sa mám vôbec zapájať do debaty, lebo nerád by som bol aby sa to tu nejak zvrhlo. Tak si len dovolím podotknúť pár faktov. Firma T+A od začiatku minulého roku získala do dnešnej doby toľko ocenení po celom svete, že ani zďaleka by nám nestačil pár rúk, skôr by sme potrebovali niekoľko párov Wink. To je fakt. A zároveň by som im týmto chcel poblahopriať, lebo neexistuje veľa firiem na svete, ktoré by sa niečim takým mohli pochváliť. Firma T+A je ako jedna z mála na svete, ktorá už roky prispieva novými inováciami a technickými riešeniami a denno denne zamestnáva kopu inžinierov, ktorí sa stále snažia vyvíjať nové technológie riešenia a zapojenia práve pre nás. Narýchlo len tak jedna zaujímavosť z minulého roka. Väčšina z nás pozná A, AB, jednočinnú triedu A, D zapojenia atď. proste je ich veľa a sú už roky známe. T+A prišlo z úplne novým zapojením a novou radou a to vysoko napäťové, HV - High Voltage za ktoré dostali radu ocenení, napr. aj EISA a to v kategórií HIGH END komponent roku 2013 - 2014 a tak isto by som im touto cestou chcel zložiť moju poklonu. Ďalej by som rád podotkol že T+A je ako jedna z mála firiem, čo je naozaj Made in Germany. Keď som bol priamo vo fabrike, tak som si všimol že ešte aj obyčajné skrutky a iný spojovací materiál mali z nemenovanej nemeckej firmy, na čom som sa pousmial, ale samozrejme perfekcionizmus mám rád tak prečo nie a patrí im všetka česť. Kopec inovácií a technologické riešenia ktoré T+A vymyslelo, používali a stále požívajú iné svetové firmy. Vo svetových rebríčkoch je T+A všade umiestnené na prvých priečkach v danej cenovej hladine, to nie je chválenie, to je fakt. Chcel by som len reagovať na kritiku - "T+A vzhľadom k cene nič moc". Na už spomínanom High End Bratislava 2013 sme získali ocenenie NAJLEPŠÍ ZVUK - to hodnotili zúčastnení návštevníci. Všetkých návštevníkov bolo do 3000 a od druhého miesta sme skončili skoro s raz takým počtom hlasov. Teraz príde to podstatné. Zapojené tam boli Focal Stella Utopia ich aktuálna cena udávaná výrobcom je 74 980 Eur. "Ťahal" ich T+A PA 3000 HV, ktorého cena je 11 664 Eur. Na to sa dá povedať len jedno. Wau... Poväčšine cena zosilňovača je asi tak 3x väčšia od PA 3000 HV, ak chcete "nakŕmiť" reproduktory v danej cenovej hladine. A to je fakt. Chcel by som sa ešte dodatočne poďakovať všetkým čo nám dali hlasy bol to úžasný zážitok, sledovať tváre ľudí a dokonca aj návštevníkov od konkurencie, ktorí si uznanlivo pokyvkávali hlavami a pripomenúť, že v reťazci okrem Focal a T+A bol ja Wireworld, Thorens a fono od Canoru.
Čo na záver? No ja by som to prirovnal k ženám. Very Happy To je nám chlapom najbližšie. Niekomu sa páčia brunetky, inému blondínky, ďalší je na ryšavé. Je to len vec vkusu a práve preto netreba nejak škatuľkovať. Prajem pekný zvyšok dňa. Peter

_________________
http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi február 28, 2014 21:10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

T+A
je jedna z mála "nečínských" nejen evropských firem, která má ve svém portfoliu všechny možné potřebné hifi produkty. Na můj vkus má zbytečně mnoho řad a typů.

Jejich výrobky a především bedny bývaly vždy hodnoceny jako výborné a jejich železo známé řady R se drželo beze změn ( nezvykle dlouho k jiným výrobcům) v prodeji.

Do doby, než přišli s elektronkovou a drahou řadou V, bylo jejich železo na dané poměry i relativně levné.

Bývalý prodejce AUDIOEGO, mu dle mého, nedělal odpovídající prodejní a inzertní promo.

Výrobky dodnes mají specifický a rozeznatelný dizajn a jsou kvalitní.
Poslední řadu HV neznám. Dost by mne zajímala, přestože není o moc levnější než řada V.

Spojení T+A a Focal jsem taky neslyšel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi február 28, 2014 22:15:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Něco málo T+A z Mnichova:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2014 01:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

jaro.vr napísal:
p. Polák,
ono to chce skôr osobne si o DE značkách pohovoriť, vypisovaním by sme zabili až príliš veľa času a nemuseli by sme sa pochopiť.. Mám známeho, ktorý má lacné Cantony a ten je spokojný. Nechcem potierať nemecké značky, len som vyjadril názor. Mňa oslovila napr. repro f. Audio Physic a T+A vzhľadom k cene nič moc. A ten príklad s motorom Renault v Thálli a vo F1 je až príliš zavádzajúci.


p.jaro.vr,

práve preto, aby sme sa vyhli nedorozumeniam, treba napísať konkrétnu skúsenosť so značkou T+A. Takto mi to ako všeobecné odsúdenie nemeckých značiek vyznelo. A to by bolo naozaj nespravodlivé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2014 09:38:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Vtipne Smile
Nemam rad znacky Sony a Naim a nepacia sa mi ciernovlase. Musim ist niekde podat vysvetlenie preco?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2014 09:48:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Vtipne Smile
Nemam rad znacky Sony a Naim a nepacia sa mi ciernovlase. Musim ist niekde podat vysvetlenie preco?


Určitě ne, ale ani nemusím bez vysvětlení psát, že je nemám rád.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Enigma-PK
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2014 11:41:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby som sa mohol zastať oboch strán, skúsim reagovať na obe strany. To čo sa komu páči a komu nie, je naozaj jeho osobná vec. Každý môžeme mať vlastný názor na čokoľvek. Na druhú stranu je fakt že s určitými vyjadreniami by som bol trošíčku opatrnejší. Prečo?.. Tu je pár dôvodov, ktoré by som rád spomenul a už tu boli aj naznačované.
Predpokladám že asi málo kto má tú možnosť mať doma všetky modelové rady od akejkoľvek značky a v kľudnom prostredí ich testovať. Ak áno tak to by musel k porovnávaniu vlastniť ešte ďalší arzenál iných značiek ku „železu“ a to, čo sa reproduktorov týka a kabeláže, čo si už fakt myslím že na slovenské a nie len slovenské pomery je to nemožné vlastniť takýto mega sklad. Jedine vtedy by mohol povedať PRE MOJE UCHO NIČ MOC. Aj napriek tomu by to bol len a len subjektívny názor jednej osoby. Lebo každý sme iný a nedá sa vyhovieť všetkým.

Môj názor na vec. Všetky veľké i malé High Endové spoločnosti mám v úcte, lebo tvoria pre nás niečo čo ja nedokážem a tým pádom myslím si že by bolo z mojich úst viac než povážlivé ich nejak škatuľkovať a hlavne odsudzovať. Dlhé roky som bol v pozícií nadšenec Hifista. A odkedy sa venujem tejto mojej záľube aj ako dovozca od vtedy si ešte viacej vážim prácu všetkých firiem, ktoré majú snahu napredovať, rásť, a hlavne robia veci kvalitne s vlastným vývojom.

Rozmýšľal som nad tým prečo tu bývajú občas trošku vyostrenejšie debaty keď sa konkretizujú nejaké značky. A mám taký pocit že som na to prišiel. Keď by som to mal prirovnať k niečomu peknému, aby sme sa zase trošku pousmiali vrátil by som sa k tým ženám. Wink Keď niekto napíše že sa mu nepáčia čiernovlásky, tak to pobúri dosť veľkú skupinu chlapov. Smile. Ale viete čo je spúšťačom lavíny? Keď sa začne konkretizovať. A to. Ked niekto napíše že Anča z Hornej Dolnej je taká a taká. To už mnohí začnú považovať za cielený útok na osobu ktorá je ich srdcovou záležitosťou a samozrejme že vzplanie debata. A poväčšine tí, ktorí napíšu o Anči že je taká a taká ani sami ju moc dobre nepoznajú možno sa im len nepáči vzhľadovo, možno preto že je práve z Hornej Dolnej, možno preto že iní kamaráti povedali že..., možno len kvôli tomu že ju zazrel na jarmoku (výstavy) Wink a tam ho nezaujala. Páni priznajme si, že je to tak. Ved sa jedná o naše „lásky“. Preto to tak osobne prežívame.

Prajem Vám všetkým pekný deň. Peter

_________________
http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Enigma-PK
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2014 12:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel by som ešte doplniť a odpovedať pánovi nick menom BOXER.

T+A a jej R-ková rada je naozaj legendárna a keď sme sa bavili o číslach čo sa predaja týka, tak sa mi niekoľkokrát prevrátili oči od toho, keď si uvedomíte že to teda nie je zrovna low end a aj napriek tomu sa ich do celého sveto popredali tisíce. A ako ste správne podotkli, to silne naznačuje o aké produkty ide a v akej kvalite.

V rada už na prvý pohľad a hlavne počutie udáva priame a nekompromisné smerovanie do úplného High Endu. To je jednoducho bez preháňania „KONEČNÁ“. Skúste si len pozrieť ich koncový monoblok M10, ktorý celosvetovo dostával hodnotenia, ako jeden z najlepších koncov vôbec. Ja som mal tú česť si ho v kľude vychutnať v poriadnej posluchovke priamo vo fabrike T+A a ešte teraz mám z toho husiu kožu, keď si spomeniem na ten zážitok. Pre tých, ktorí nemali možnosť počuť V radu. Prvá vec na ktorú môžete rovno zabudnúť je mnohokrát spomínaný „nemecký ostrý prejav“ a na spomínaný prejav som obzvlášť dosť háklivý, nakoľko som už roky naučený ba priam až rozmaznávaný lampovou jednočinnou triedou A z 300B elektróniek. Tí, ktorí to majú doma nejaký ten piatok mi dajú určite za pravdu že z tohto návyku sa ťažko vracia k tranzistorovým výškam a stredom a aj napriek tomu musím zase len stiahnuť uši a priznať áno T+A to majú vychytané. Spodné pásmo tak toho som sa dosť obával aj keď M 10 nie sú zrovna žiadni drobčekovia. Obava tam bola, keď som zazrel ich top model reproduktorov SOLITAIRE CWT 2000, ktorý mali k nim zapojený. Aj napriek extrémne veľkej náročnosti čo sa zosilňovača týka na spomínané reproduktory, M 10 si len tak pufkali, ako keby tam mali zapojené nejaké horny. Proste famózny priestor, famózna detailnosť, neuveriteľná prirodzenosť a na spodkoch perfektná a bravúrne ukontrolovaná sila.

HV séria, tak tá dosť začala stúpať V rade po krku. Nové vysokonapäťové zapojenie plus kopec ďalších vychytávok urobilo svoje. Zvuk môžem hodnotiť ako excelentný s kombináciou s reproduktormi od spoločnosti Focal a kabelážou Wireworld. Zámerne píšem konkrétne značky, lebo tie kombinácie mám napočúvané. Radšej treba si raz prísť vypočuť ako stokrát o ňom čítať. Stojí to za to. Samozrejme HV sériu máme aj u nás na predajni. Je možne priniesť na porovnanie aj svoje zosilňovače, alebo reproduktory. Nebránime sa skúšaniu ani testovaniu. A samozrejme najlepšie s vlastnou napočúvanou hudbou.

Na záver pre Vás ktorým sa páči T+A, ale zároveň nechcete investovať 4 000 eur a viac za komponent. Skúste si pozrieť E sériu. Wink Pomer cena výkon úplná bomba. Cenník nájdete na našej stránke po kliknutí na zvolený produkt sa Vám načíta aj priamo originál odkaz na domovskú adresu, kde si môžete pozrieť aj popis a technické parametre. Dávam do pozornosti napríklad integrovaný zosilňovač POWER PLANT, ktorý je zaplatiteľný a máme ho vo Zvolene na predajni k vypočutiu. Možno som Vám dal na záver do hlavy malého chrobáka. Smile

PS: na stránke stále pracujeme tak vopred ďakujem všetkým za zhovievavosť. Wink

Prajem Vám pekný víkend. Peter

_________________
http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2014 12:36:18    Predmet: musím? Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Vtipne Smile
Nemam rad znacky Sony a Naim a nepacia sa mi ciernovlase. Musim ist niekde podat vysvetlenie preco?


Ak chceš, aby to malo výpovednú hodnotu, áno. Takto si pod tým predstaví každý niečo iné...Wink Jeden jačiaceho Japonca s katanou, druhý hnusný čaj s mliekom a tretí svet pohltený čiernou dierou. Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2014 13:46:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme som to pisal s velkym nadhladom. Obvykle ostre debaty byvaju vtedy, ze to niekto zoberie osobne. Vypovedna hodnota cohokolvek je najrelativnejsia vec na svete, pretoze je determinovana skusenostami, okolnostami a urovnou poznania. Jednoduchsie povedane, vypovednu hodnotu to ma vzdy pre autora prispevku.
PMA - vysvetlenie je "fasa" vec, ale zasa ma len hodnotu pre autora vysvetlenia. Mozem napisat, ze sa mi nepacia merania, kde zasa niekto iny povie, no a co, mne sa to paci sluchovo. A je to. Aj tak kazdy skonci na tom, z coho ma nejlepsi pocit. Tu nie je co riesit.
A preto mam doma rysavu a nie ciernovlasku:-)

Inak prajem Enigme vela uspechov, dnes na SK nie je ziadna sranda zivit sa predajom audia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2014 14:37:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Enigma

Nejvíc jsou ty sváry právě od lidí, kteří nikdy žádnou (blondýnu, černovlásku či zrzavou) kočku neviděli, a/nebo dle jedné "nepovedené" odsoudí všechny ostatní.

Navíc na tomto fóru si dovolím tvrdit, že komponenty T+A, v zapojení s čímkoliv, slyšela zcela nevýznamná množinka lidí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2014 23:50:06    Predmet: IMHO Odpovedať s citátom

Každý člen fóra má právo vyjadriť svoj názor. Ale keď predajca prezentuje svoje veci alebo predajňu vo vlákne "inzercia/štúdia, internetové obchody (Štúdia, internetové obchody - reklamné oznamy a ponuky komerčných predajcov), mal by mať aj privilégium vymazať HOCIAKY comment v tomto vlákne bez toho, že by musel odôvodniť tento krok. Dôvodom je fakt, že do vlákna prispievajú aj "všeznalci" ktorí všetko videli a počuli a zbytočne "sk@rvia" vlákno nič nehovoriacimi blábolami pri čom predmetný komponent možno ani nevideli/nepočuli. IMHO - do obsah fóra "inzercia/štúdia, internetové obchody (Štúdia, internetové obchody - reklamné oznamy a ponuky komerčných predajcov" NEPATRIA comments typu "aký mám pocit", "môj kamarát to niekde videl" alebo "výrobca by to mohol vyriešiť inak" a pod. Podobnými trepaniami sa zvýši u komentujúceho len číslo v rubrike "PRÍSPEVKY a dvojbodka s číslicou".

Samozrejme držím palce konkurencii ale T+A nemám rád (lebo nepoznám) Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MartinRA
Hifi obsluha


Založený: 14 január 2014
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2014 11:26:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Už druhý krat sme mali tu cest navstivit Enigma High Fidelity Audio vo Zvolene. Tak ako po prvý krát, tak aj teraz musíme len vysoko pochváliť ochotu, odbornosť, ústretovosť a profesionalitu pánov z Enigmy. Takýto prístup dnes človek nenájde hocikde. Bez problémov som si mohol doniesť vyskúšať moju zostavu a pripojiť ju k bedniam Focal o ktoré máme zaujem. Rovnako chceme pochvalit velmi peknu predajnu s velkym vyberom.
3-4 hodiny sme na obidvoch navstevach pocuvali moju zostavu s Focal bednami, bez problemov pani zapojili regalovky alebo stojanove.
Taktiez sme vyskusali vymenit kable za zn.Wireworld ktoru v Enigme predavaju, odrazu som mal pocit ze pocuvam nie moju zostavu ale nejaku uplne inu. Tieto kable pomohli komponentom o 50per ak nie viac. Zvuk odrazu ozil, nabral dynamiku, detaily, objem, priestor...

Pri obidvoch navstevach sme si nenechali ujst vypocut si spojenie zosilovaca T+A a bedni FOCAL = toto spojenie je nieco neveritelne...tak cisty,krasny, nenasilny zvuk, detailny ale plny dynamiky a sily, pocuvatelny x hodin som v zivote nepocul. Samozrejme od zosilovaca v danej cenovej kategorii som necakal nic ine. Bolo to proste uzasne. Nemozem nic viac dodat len podakovat sa za zazitok z pocuvania, Enigmakov odporucam!
Smile Smile


Naposledy upravil MartinRA dňa Št november 06, 2014 15:16:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdia, internetové obchody Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist