Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Konec cd?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2007 10:58:58    Predmet: Odpovedať s citátom

To su šťastné, PMA. Ale příchylnost k novějším formátům krom tebe občas deklaruje asi už jen kryton a já. (Omlouvám se, pokud jsem na někoho zapoměl.) Pak je tu pár lidí, kteří uznají, že hudební data asi brzo budeme víc skladovat někde po větším množství než 700MB a budou snáze dostupná, ale jinak se nemusí nic změnit. A zbytek spíš vyjadřuje naději, že se nic měnit nebude.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2007 12:37:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud diskuse je o budoucnosti, kde téměř vše je dostupno v HD ve formě datových souborů a za 20 tisíc je k tomu možné sehnat zvukově neurážející player, pak říkám, už aby to bylo. Komu se bude stýskat po CD, tak si ty svoje CD prostě nagrabuje do WAVů a bude si je vesele na zmíněném playeru přehrávat dále, třeba upsamplované na 24bit/192kHz. Původní booklety budou moci používat také.

Nahrávky budou k zakoupení v HD za určitou cenu i v LD (Low definition) Smile za cenu nižší. Možnost volby bude zachována. Jiná věc je, že důsledkem bude zvýšení podílu nelegálního kopírování. Zvláště v situaci, kdy originál a kopie budou na disku k nerozlišení. DRM to neřeší. Už teď se od něj ustupuje a jeho uplatnění lze v budoucnosti očekávat spíše jen u části HD obsahu. To bude velkou část uživatelů tlačit ke konzumaci LD dat, protože přínos HD (zvláště u ryze zvukových záležitostí) bude pro většinu zanedbatelný.

Důsledek výše uvedeného: zánik SACD/DSD (alespoň pro komerční využití).

Vše co jsem napsal ovšem neznamená, že nejsem schopen žít s CD. Když se to dobře ošetří jde o soužití, které se dá vydržet. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2007 12:52:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovedu si představit, jak audiofilové budou nadšeně připlácet za HD nahrávky (protože prostě HD), které budou ve skutečnosti kvalitní upsamply z CD rozlišení Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2007 12:55:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jedno varování pro vlastníky externích D/A převodníků. Je celkem pravděpodobné, že v případě HD dat s DRM nebudou moci externí převodník využít, respektive budou nuceni poslouchat přes tento převodník HD nahrávku downsamplovanou na 16bit/44.1kHz (i když se bude jednat o legálně pořízenou HD nahrávku).

Toto nenastane pouze v případě, kdy externí převodník bude podporovat DRM. To ale není možné při použití SPDIF. Nutné je HDMI.

Možnost výroby DIY převodníků se tedy značně zkomplikuje, respektive prakticky nebude vůbec možná.


Naposledy upravil kryton dňa Pi november 23, 2007 13:06:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2007 13:04:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Silně pochybuji, že HD s DRM bude trhák. Tím by se jenom ještě více snížíl zájem o HD a lidé by zůstali u CD, spíše MP3 kvality.

Vzhledem k postupnému ústupu od DRM ze strany velkých vydavatelů to vypadá, že (snad) hrozba DRM pomalu pomíjí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2007 17:48:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Už se přesouváme zase někam jinam, ale budiž. Jestli můžu, jsem docela přesvědčený, že kopírování bude narozdíl od marihuany s heslem "Legalize it!" úspěšné.

Zákon, který se těžko vymáhá, totiž nemůže trvale platit - to je celkem stará zásada. Navíc nemůžete kriminalizovat tak velkou část společnosti. Současná představa o autorských právech je ostatně (nemýlím-li se) stará teprve nějakých 150 let, takže nejde o žádný úhelný kámen naší civilizace. A prosím, nevrhejte se na mě s otázkou, jak se to vyřeší: kdybych na ni znal dobrou odpověď, mám teď přinejmenším Nobelovu cenu za ekonomii. Nějak se to ale vyřešit musí. Nemůže to zůstat, jak to je.

Věřil bych na něco takového, jako je možnost kdykoli si cokoli stáhnout za velice malý peníz - vědomí, že vše je k dispozici stále, povede k tomu, že lidi nebudou tahle data skladovat každý doma, ale stáhnou si to, co budou chtít zrovna poslouchat - tj. v posledku nějaké i-rádio, jenže v rozlišení, jaké bude posluchač chtít (v jakém formátu, to teda fakt nevím). Je to jako chodit do knihovny nebo se dívat na tv. Taky nemáte všechny zajímavé knížky doma v knihovně, stejně jako všechny dobré filmy. A nevadí vám to.

Plkám, co? Ještě že jsme v bojisku. A je pátek.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2007 19:16:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je velmi decentní bojisko.

Lord Humpf, it's your turn. Would you kindly load your gun and shoot at me?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2007 19:27:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Oh, shoot first, please, Sir.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2007 20:38:00    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
... stáhnout za velice malý peníz - vědomí, že vše je k dispozici stále, povede k tomu, že lidi nebudou tahle data skladovat každý doma, ale stáhnou si to, co budou chtít zrovna poslouchat


Na druhou stranu je vždy lepší paušál (jednorázové pořízení do vlastnictví), který dále nelimituje aktivitu uživatele, než situace, kdy cena je úměrná tomu kolik jste si toho poslechli. Při každém poslechu nějaké skladby přemýšlet, jestli mi to stojí za ty prachy ... nic moc představa. Znám to z datových tarifů u mobilů. Není nad paušál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2007 21:04:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Paušálem by se to ale dalo řešit obdobně. Zkrátka si předplatíš nějaký program - třeba klasiku od DGG v určité kvalitě. Vybereš si některé sekce Universalu apod. Už se to přece u některých společností, nabízejících download dělá.

Podvádět se dá samozřejmě u všeho - podvádí se i u pitomé kabelovky.

Fantazírování, to je moje. Už dám pokoj. Poslechnu si ještě jednoho Kovaceviche a jdu na pivo.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 23:05:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajimavy tema. Nevenoval jsem mu pozoronost do ty doby nez jsem zjistil, ze konec CD realne horzi. Otazka je - bude tu tak velky trh, aby se hifistum nabidly kvalitni nahravky? Jaky na to mate nazor? Trochu me to znervnoznuje. Dalsi otazka - co myslite, budou se dal CD lisovat, nebo se doprodaji soucasne zasoby a pak nazdar bazar, klupte si 256 bit MP3?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 00:30:07    Predmet: Koniec CD Odpovedať s citátom

Ako sa dohodnú mocní tohto sveta, taký systém tu (ešte) bude, hlavne aby zarobil čím viac peňazí tak, ako stále zarába aj technicky nekvalitný CD formát.
Neviem, ako ostatní vnímate, že CD vyrobené kedysi hrajú lepšie, ako tie isté súčasné, remastrované, za remastrované ceny.
Príklad: Rozdiel zvukovej kvality Pink Floyd Wish You Were Here spred 15 rokov a súčasného remasteru je pri priamom porovnaní evidentný v neprospech novej edície. Zvuk je síce na prvé počutie detailnejší, akosi dynamickejší, avšak pri pozornom skúmaní umelý, ostrý a unavujúci, z pôvodného vyžaruje vyváženosť a zvuková pohoda.
Keď takúto súčasnú "kvalitu" porovnávame napr. s SACD výsledok môže byť značne zavádzajúci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 03:25:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nestraš s těma Floydama, já si chci tu krabici koupit Smile Tím novým remasterem jsi myslel ten 2007 z toho boxu kde jsou všechny řadovky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 08:57:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, CD boli z roku 1994 a 2004 klasická edícia EMI. Chcel som skôr poukázať na rozdiel kvality zvuku pochádzajúcej z toho istého zdroja. Ako podklad bol remaster urobený v roku 1992.
Je to to isté a nie je to to isté. Sad

Dostali sa vám do ruky tzv. ekologické DVD? Pripomínajú mi ruské plastinky, ktoré plnili vo veľkosti singla úlohu pohľadnice a hudobného pozdravu? Najprv si si prečítal niečo o Kijeve a potom si pustil na gramo rozprávku o Carevi a jeho dočke(dcére). Mohol si ju použiť aj na pozorovanie zatmenia Slnka.Stálo to 25 kopejok (2,50Kčs) a išlo o srandu.

Sranda ťa ale prejde, keď v dobrej vôli kúpiš CDčko, ktoré je v krabičke, z ktorej sa po dvoch otvoreniach ulomí dekel, CD nosič je o polovicu tenší ako pred 10 rokmi a zvukovo tiež na chuja - keď už hovoríme o ZSSR.. Zaplatíš 699,-SKK a rýchlo si ho aspoň užiješ, pretože aj o jeho životnosti by som pochyboval. Už zajtra ti ho nemusí načítať. Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 09:10:03    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Nestraš s těma Floydama, já si chci tu krabici koupit Smile Tím novým remasterem jsi myslel ten 2007 z toho boxu kde jsou všechny řadovky?


Můžeš se těšit, je to hodně dobře udělané. Já z toho radost mám, zvuk je opravdu detailnější ale rozhodně neunavující.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 09:11:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Palipol :

predvčerom som jedno ekologické DVD videl prvýkrát. Dcéra dostala
od švagrinej nejakú rozprávku, tak reku že jej to pustím a pozerám ako puk, že čo to je. V pohode sa to dá ohýbať a príklad s ruskou plastinkou je výstižný, tie ja pamätám. Inak na tom eco DVD je tuším aj značka, že sa to nesmie dávať do prístrojov, čo nemajú výsuvnú mechaniku, pre istotu som to ešte nepúšťal, moc dôvery to nebudí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 19:51:51    Predmet: Koniec CD Odpovedať s citátom

Dúfam, že cez toho DVD "médium" vidieť až k lepším zajtrajškom, ako cez modrú plastinku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zbyneksk
Nádejný hifista


Založený: 19 november 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: So december 15, 2007 00:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ad EcoDisk, popis je napr. zde vychvaluje do nebe, zato diskuze jiz je o necem jinem:
http://www.dvdinform.cz/index.php?text=1130-tema-dne-ecodisk-mala-anketa-na-zaver
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So december 15, 2007 11:13:57    Predmet: Konec CD Odpovedať s citátom

Dúfam, že sa táto "inovácia" prenikne aj do zvukových nosičov..no poteš Pán Boh No ...Čo znamená ekologické? Dá sa to po použití zjesť, alebo s tým pohnojiť záhradka? 200 rokov životnosť? To testujú už od 18 storočia?

Nič sa nedá robiť, treba sa pripraviť a odložiť si balík "klasických" CDR - jedného dňa poslúžia ako "stabilizátory" a stanú sa žiadaným artiklom...to bude kšeft!!Idea Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 10:00:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem hudební velkožrout, musím doma mít všechny formáty, na kterých je hudba, co mě zajímá, a musí to hrát nejlíp, jak je možné Smile

Takže starý rock nejlépe na LP, nová hudba na CD, neb ji většinou nikdo jinak nenabízí a časem i nějaké to SACD asi bude. Neznámá hudba v mp3, flac (wav), jak je zrovna možné ji získat, poslechnout se to prostě musí. Hraju to přes notebook, jitterkiller a DAC, i kdyby to hrálo trochu hůř než z CD transportu, protože s pálením CDr je práce a pokud se mi to opravdu líbí, tak proč si to radši nekoupit v originálu...

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 13:21:35    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
PMA napísal:
Prachobyčejnou M-Audio Fast Track USB (správně nainstalovanou). Měření mám na stránce (angl. verze).

No já dosud vycházel z výkladu Glasmana a Krasomila, kteří tvrdili, že USB je pro kvalitní zvuk z důvodu vysokého jitteru nepoužitelné. Změnilo se něco?

Pod spojením "správně nainstalovanou" zřejmě rozumíš to, že se na kartu posílají RAW data a tedy že nikde na cestě nedochází k převzorkování a zaokrouhlování. Přesně tak (ASIO, Foobar) jsem zkoušel zapůjčenou USB kartu Sonica Home Theatre přes SPDIF (i analogově). Zvuk = mlha bez dynamiky a detailů. Je pravda, že jsem neměl žádná HD data. Jen klasický WAV z CD.

Někdy bych si to u tebe rád poslech.


Zajimal by mne vysledek toho poslechu zda k nemu doslo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 13:56:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ohledně USB - např. oblíbený starší čip PCM2902 používá pro audio-out adaptivní režim (vlastní oscilátor, ale průběžně přes PLL dolaďovaný, aby byl vstupní buffer rozumně zaplněný), ale pro audio-in režim asynchronní (vlastní oscilátor bez ladění a sám si řadiči v PC hlásí, zda má tento přidat nebo ubrat ve čtení vzorků). U asynchronního režimu je jitter v podstatě na úrovni krystalového oscilátoru u čipu. Na měření (převážně audio-in) tak USB rozhraní zdá se nehraje tak podstatnou negativní roli.

http://focus.ti.com/lit/ds/symlink/pcm2902.pdf
http://www.audioasylum.com/forums/pcaudio/messages/7719.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 15:30:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už jsme u toho USB ... lze datový tok po USB něčím ošětřit? Nějakým přidaným bufferem, nebo tak něco? Když hraju z notebooku do ART G2, opravdu to hraje hůře, než když to samé potom vypálím a hraju z placky. By mě zajímalo, jestli i ten přenos přes USB je možné povýšit na stejně kvalitativní úroveň, jako přímo z CD ... ?

EDIT:
dustin - předběh jsi mě. Tak já to jdu proštudovat ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 10:41:19    Predmet: Odpovedať s citátom

V súvislosti s názvom vlákna sa mi stala zaujímavá príhoda-
min. týždeň som potreboval pre niekoho discman a navštívil som relatívne veľkú predajňu s užitko-spotrebko-elektrožerkou NAY. Na moje prekvapenie: v ponuke len jeden model (Philips) utopený medzi mp3 s vysvetlením predavača, že s tým nech nerátam - s produkciou pomaly firmy končia atď...atď... (ešte min. rok tam bol pult s cca 20 modelmi rôznych cen. kategórii)
Bral som to s rezervou a navštívil DATART - kde sú v ponuke 2 modely (!) - (spomínaný Philips a ešte Samsung) Red angry Koniec sveta sa teda neúprosne blíži Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ne apríl 13, 2008 09:59:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Hudebni prumysl prodluzuju agonii - socialni CDcka: http://ekonomika.idnes.cz/cedecka-pro-chude-pomahaji-gramofirmam-prezit-fom-/spotrebitel.asp?c=A080411_214225_spotrebitel_zra

Ja taky naletel, koupil jsem si Joe Cockera s vlajeckama.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 20:44:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy

Pri dnešnej cene napr. 2GB mp3 prehrávačov, ktoré na prenosné účely komplexne vyhovujú podstatne viac, ako klasický plackostroj samozrejme dopyt po prehrávačoch tekto konštrukcie klesá.
Na zmenu produkcie CDnosičov to má zanedbateľný vplyv, stále je to primárny zdroj dát, pri dnešnom rozšírení PC ľahko spracovateľných.

gabik

Sociálne CD sú pre tých, čo nemajú 600, ale len 300. A tí, čo si ho konečne za 300 kúpili uspokoja ďalších 20 kolegov nelegálnymi kópiami (ktorí nedajú ani 300, ale len hubičku, alebo iné primerane lacné požitky). V tom ja vidím dôvod ďalšieho pokles dopytu a v budúcnosti aj koniec produkcie akéhokoľvek kopírovateľného média.

Odhadujem, že ešte 10 rokov bude výroba CD pokračovať, ak sa mocní nerozhodnú inak. A ak si budeme naše mašinky šanovať, tak ďalších 30 rokov nás ešte bude toto médium "přiměřeně" uspokojovať.
No a potom ten spomínaný koniec sveta.


Naposledy upravil palipol dňa Po apríl 14, 2008 20:58:55, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 20:56:37    Predmet: Odpovedať s citátom

I 600 i 300 za CD je pořád IMHO strašně moc.
Já třeba poslední měsíc koupil snad 15-20 originálek s průměrnou cenou hádám kolem stovky (nejlevnější jak jsem se dnes díval na výpis z karty cca 69 Kč, nejdražší tuším 179,-). Podotýkám, že to jsou ceny včetně dopravy až do schránky domů!! Proč tedy když to jde jiným (viz www.cd-wow.co.uk), proč to nejde u nás? 300 kaček za vořezanou verzi CD, to je peklo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 21:05:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
I 600 i 300 za CD je pořád IMHO strašně moc.
Já třeba poslední měsíc koupil snad 15-20 originálek s průměrnou cenou hádám kolem stovky (nejlevnější jak jsem se dnes díval na výpis z karty cca 69 Kč, nejdražší tuším 179,-). Podotýkám, že to jsou ceny včetně dopravy až do schránky domů!! Proč tedy když to jde jiným (viz www.cd-wow.co.uk), proč to nejde u nás? 300 kaček za vořezanou verzi CD, to je peklo.


Záleží čo. Oldřicha Nového kúpiš v Levných knihách za 29, horšie je to s Pink Floydmi.

Neposúdim kvalitu samotného média. Porovnal som novú nahrávku J.M. Jarreho "Oxygene", nevidel som, ani nepočul rozdiel medzi sociálnou a plnou verziou. Máte niekto iné skúsenosti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 05:12:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež som kúpil manželke nejaké "regionálky" a hrá to. A pokial je tých 300 korún navyše len za pár stránok bookletu tak je to naozaj zlodejina. Veď za 3 stovky kúpim knihu s farebnými obrázkami. A tie booklety aj tak väčšinou nečítam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 10:00:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty "socialni CD" jsou uplne stejny, akorat nemaji plnohodnotny booklet podle toho clanku.

Ja ted objednal asi 10 CD z jpc.de, cena 170 euro i s dopravou (5.99). To znamena prumerna cena 17 euro jedno CD, pres 400,- Kc. Odvazanej z toho nejsem.

Kuprikladu Katie Melula - Pictures, "De-luxe edition", japan import - tento honosny nazev znamena 2 pinicky navic a 22 Euro misto 13. Koukam, ze cd-wow je o dost levnejsi, tak holt priste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist