Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Konec cd?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 12:31:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobně bych to viděl na podobnou cestu, kterou nedávno převálcoval distribuci DVD prodej na novinových stáncích. Je to každopádně 100x blíže k zákazníkovi i když kultura prodeje je tady mimo. Ale řekněme si úpřimě, koho zajímá kultura prodeje CD při rozdílu ceny 500,- vs 65,- Podle mého názoru asi nikoho. Distributoři DVD jsou jako ve snu, takový tržby a obraty neměli ani v nejrůžovějších snech. Piráti jdou z kola ven. kdo by pálil DVD, když stojí v trafice 38Kč. zatím je to samozřejmě jen začátek a výběr a nabídka je chudá, ale podle mě to ukázalo netušené možnosti a spokojenst na obou stranách.

Internetový prodej narazil na cenovou bariéru zvanou poštovné a balné, u levných věcí, kdy poštovné dosahuje ceny za zboží začíná být produkt touto cestou neprodejný. Ten, kdo si dokáže vyjednat poštovné skorozdarma tak, jako cd-wow, (pro zákazníka zcela zdarma, resp. poštovné nehradí žádné) jednoznačně zvítězí.

Pak je tu ještě cesta marhautova, uzká komunita nepotřebuje kupovat CD na sklad, stačí jim třeba dlouhodobé zapůjčování. (Když vidím ten svůj regál cca 250 CD, z nichž jsem naprostou většinu neslyšel už několik let, tak v tom vidím akorát vyhozený prachy a půjčovnu začínám reálně chápat.) To ale může snižující se cenou cdček jít taky do kopru.

Já o CD nosič nemám obavu. Každý jiný hudební je jen problém na cestě. A to skoro nikdo nechce. Osobně jsem dost skeptický i na nastupující Blue-Ray. Ale to už je moc polemiky Smile

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 12:40:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Viděli jste minulý týden časopis Reflex? Bylo u něj jen tak přibaleno cd Robert Balzar Trio. Žádný obskurní výběr, nýbrž řadová deska stará 4 roky + jedna skladba z nové desky. Krásná reklama.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 12:51:04    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Viděli jste minulý týden časopis Reflex? Bylo u něj jen tak přibaleno cd Robert Balzar Trio. Žádný obskurní výběr, nýbrž řadová deska stará 4 roky + jedna skladba z nové desky. Krásná reklama.


Mám to doma. Reflex máme předpaltné. Bohužel to CD mi nepřipadne dobře nahrané Sad Nebo to tak asi podivně hraje i v originále, nevím. Ale už jsem se tímto názorem setkla i jinde. Ale jinak samozřejmě dobrý způsob k distribuci. Nicméně v tomto případě dostane CD každý i ten, kdo ho nechce. To je plýtvání.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 13:04:12    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:
Nicméně v tomto případě dostane CD každý i ten, kdo ho nechce. To je plýtvání.

Nicméně v tomto případě si aspoň 90% národa trochu rozšíří hudební obzory, po všech těch nesmyslech ala X-faktor, Vondráčková, Gott, atd ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 13:08:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Distribuce CD stejně jako "příbalových" DVD je blbost. A nebo nanejvýš jen okrajově pro pár mainstreamových titulů. Jinak i ona slavná distribuce DVD jako "příbalů" není žádný převrat nebo dlouhodobá záležitost, je to jen další hřebíček do rakve DVD jako nosiče resp. svezení se na krátkodobé vlně před úmrtím nosiče. Ze začátku to fungovalo, ale teď jdou náklady "příbalů" rapidně dolů resp. narůstá remitenda (a tím i problémy "co s ní"). Zatímco dřív lidi koupili v příbalu prakticky cokoliv, teď už jich je tolik, že si sakra vybírají. Prostě 10x nižší cena neznamená 10x vyšší prodej.

Navíc tu nastává kanibalismus, kdy lidi nekupují plnocenná vydání a čekají na jejich vydání jako příbal. To vede k dalšímu poklesu standardních prodejů, které zisky z prodeje "příbalů" nahrazují jen horko těžko. Nehledě na to, že majors do "příbalů" své ovečky nepouštějí a nevypadá to, že by se mělo něco změnit.

Dle mého názoru je budoucnost v online půjčovnách (u filmů) resp. prodejnách (u hudby). Vzrůstající náklady na distribuci a prodej klasických nosičů jsou při jejich postupně klesající koncové ceně neudržitelné. Online prodej je cesta k minimalizaci nákladů a tím k zachování zisků i při výrazně nižší ceně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 13:17:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Uváděl jsem Balzara v Reflexu hlavně jako příznak "konce cd". Merkův popis asi bude vcelku správný. Sám bych jej ovšem tak citově nebarvil Smile

Vrácená dvd jsou zajímavá - z toho kouká návrat na trh opět se sníženou cenou. Nebo jako "milá pozornost" navíc k nějakému zboží.

Jestli je Balzarova deska dobrá nebo dobře nahraná, tady asi není podstatné. Jako reklama to nejspíš funguje. Mj. v tom, že ji dostane i ten, kdo nechce. Aspoń já narážím na reklamy, které bych raději neviděl, poměrně často. A divil bych se, kdyby měl někdo jinou zkušenost. Cool

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 13:25:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Příbaly jsou chytrá věc, útočí na pudy těch co vidí pidicenu a koupí to, aniž by ten film vůbec potřebovali vidět, znám pár desítek lidí, co tomu docela propadli, kupují, shromažďují všechno, bojí se aby jim něco nezmizelo v nenávratnu, to že máloco z toho si pustí je vedlejší Smile

Žena si koupila tuším Pelíšky a stačí jí ten pocit, že to má, stejně se na to koukne v bedně až to bude vysílat Nova, nebo Prima Smile

Těch remitend se bát nemusí, náklady jsou v kačkách a pak to po čase vrznou do levných knih ...

Potopí to půjčovny DVD (vycucne to finančně stejnou cílovku, nejde o průnik titulů, ten není), prodeje velkých titulů asi ne, protože Pána prstenů ani Titanic nikdo v dohledné době nepřibalí ...

Budoucnost je ve hvězdách a mě konkrétně nezajímá, já to rád doklepu s CD/LP a nějakým tím audiofilským flacem na hd ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St apríl 16, 2008 18:17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
AlienCZ napísal:
Nicméně v tomto případě dostane CD každý i ten, kdo ho nechce. To je plýtvání.

Nicméně v tomto případě si aspoň 90% národa trochu rozšíří hudební obzory, po všech těch nesmyslech ala X-faktor, Vondráčková, Gott, atd ...


Jé, kéž bys měl pravdu Smile A na Káju mi nešahej jo? Smile

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wawrik
Hifista


Založený: 12 november 2006
Príspevky: 196
Bydlisko: Blava

PríspevokZaslal: St apríl 16, 2008 18:41:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Navíc tu nastává kanibalismus, kdy lidi nekupují plnocenná vydání a čekají na jejich vydání jako příbal. To vede k dalšímu poklesu standardních prodejů, které zisky z prodeje "příbalů" nahrazují jen horko těžko.


Čo blbneš, Merku... Ktorého DVD sa kedy predalo len v CZ 200 000 kusov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St apríl 16, 2008 18:58:54    Predmet: Odpovedať s citátom

wawrik napísal:
Merk napísal:
Navíc tu nastává kanibalismus, kdy lidi nekupují plnocenná vydání a čekají na jejich vydání jako příbal. To vede k dalšímu poklesu standardních prodejů, které zisky z prodeje "příbalů" nahrazují jen horko těžko.


Čo blbneš, Merku... Ktorého DVD sa kedy predalo len v CZ 200 000 kusov?


Tři oříšky pro popelku šli v první vlně 500 000 a ještě se dělal dotisk.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wawrik
Hifista


Založený: 12 november 2006
Príspevky: 196
Bydlisko: Blava

PríspevokZaslal: St apríl 16, 2008 19:03:27    Predmet: Odpovedať s citátom

wawrik napísal:
Čo blbneš, Merku... Ktorého DVD sa kedy predalo len v CZ 200 000 kusov?

... predtým, ako sa začali pribalovať k časopisom a novinám. Tak mala znieť celá veta, samozrejme... Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 04:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:
Osobně bych to viděl na podobnou cestu, kterou nedávno převálcoval distribuci DVD prodej na novinových stáncích. Je to každopádně 100x blíže k zákazníkovi i když kultura prodeje je tady mimo. Ale řekněme si úpřimě, koho zajímá kultura prodeje CD při rozdílu ceny 500,- vs 65,- Podle mého názoru asi nikoho. Distributoři DVD jsou jako ve snu, takový tržby a obraty neměli ani v nejrůžovějších snech. Piráti jdou z kola ven. kdo by pálil DVD, když stojí v trafice 38Kč. zatím je to samozřejmě jen začátek a výběr a nabídka je chudá, ale podle mě to ukázalo netušené možnosti a spokojenst na obou stranách.

Internetový prodej narazil na cenovou bariéru zvanou poštovné a balné, u levných věcí, kdy poštovné dosahuje ceny za zboží začíná být produkt touto cestou neprodejný. Ten, kdo si dokáže vyjednat poštovné skorozdarma tak, jako cd-wow, (pro zákazníka zcela zdarma, resp. poštovné nehradí žádné) jednoznačně zvítězí.

Pak je tu ještě cesta marhautova, uzká komunita nepotřebuje kupovat CD na sklad, stačí jim třeba dlouhodobé zapůjčování. (Když vidím ten svůj regál cca 250 CD, z nichž jsem naprostou většinu neslyšel už několik let, tak v tom vidím akorát vyhozený prachy a půjčovnu začínám reálně chápat.) To ale může snižující se cenou cdček jít taky do kopru.

Já o CD nosič nemám obavu. Každý jiný hudební je jen problém na cestě. A to skoro nikdo nechce. Osobně jsem dost skeptický i na nastupující Blue-Ray. Ale to už je moc polemiky Smile



Pravda,ale kam by ta cesta vedla?!Pochybuji,že by se tam objevilo byť jen jedno CD mého žánru.Pochopitelně by to začlo "tvým" Kájou,což jde ale mimo mě(pozor,nešahám ti na něj Mr. Green ),spíš mám obavy,že by se Čechy zaplavovaly kdejakým škvárem typu "Majkla Dejvida".

Mě se můj rohový "regálek" s asi 1000 CD docela líbí. Je pravda,že některé kousky budu muset oprášit,ale je to nejsympatičtější kousek nábytku.A určitě jsem už dokázal i blběji vyhazovat prachy.

Stydlivě přiznávám,že v naší rodině není ani jeden exemplář z těch levných DVD Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 14:59:51    Predmet: Odpovedať s citátom

petrmel napísal:

Pravda,ale kam by ta cesta vedla?!Pochybuji,že by se tam objevilo byť jen jedno CD mého žánru.Pochopitelně by to začlo "tvým" Kájou,což jde ale mimo mě(pozor,nešahám ti na něj Mr. Green ),spíš mám obavy,že by se Čechy zaplavovaly kdejakým škvárem typu "Majkla Dejvida".

Mě se můj rohový "regálek" s asi 1000 CD docela líbí. Je pravda,že některé kousky budu muset oprášit,ale je to nejsympatičtější kousek nábytku.A určitě jsem už dokázal i blběji vyhazovat prachy.

Stydlivě přiznávám,že v naší rodině není ani jeden exemplář z těch levných DVD Embarassed


Já tedy myslím, že je to takové to fizolofování a věštění, co by a jak by vždycky nakonec ukáže až praxe. Distribuce se několik let urputně bránila "novinovému prodeji" s množstvím dnes naprosto lichých argumentů. Stav je nyní asi takový, že distributoři se perou o jednotlivá media - noviny, nebo rovnou vydávají samostatné DVD edice. A všichni svorně slibují, že nabídka bude časem ještě širší. Takže uvidíme. Osobní postoj k vlastním CD je tak nějak podle vkusu každého soudruha Smile To je jasné. O tom není sporu.

Nemyslím, že v novinových edicích vycházejí jen samé šunty. Vyšla kompletní TOP serie českých pohádek a nejoblíbenějších komedií, z mého pohledu to nejlepší z české kinematografie za posledních 100 let. K tomu vyšlo i docela dost úspěšných a koukatelných filmů Hollywoodu, DTS kovým vydáním RAMBA počínaje a romantickým hitem "Seznamte se Joe Black", či hitovým muzikálem Chicago, nebo komedií o deníku Bridget Jonesové ... konče. Téměř každý týden je ve vycházejícím průměrném braku alespoň jedna tutovka v ceně dvou piv. Kdyby to tak bylo u CD tak sláva. Ale musí se s tím nějak začít a do toho se asi nikomu moc nechce a to je škoda. protože fakt, že to funguje, je vidět u DVD.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 15:39:00    Predmet: Odpovedať s citátom

OK,co se týče DVD máš pravdu.Tam to zafungovalo a mám dokonce kolegu,který si přivstane,jen aby "sehnal" DVD na pokračování o největší české legendě (major Zeman Hypnotized ? ).
Ten samý tah s CD ale vidím skepticky.Jen tak namátkou ti vyjmenuji 5 titulů,které jsem naposledy poslouchal a tipni si zda by někdy vyšly v podobné "akci",jak to nyní probíhá s DVD.
The TANGENT - Not As Good As The Book
UNDER THE SUN - Under The Sun
FROST - Milliontown
KAIPA - Notes From The Past
AMBEON - Fate Of A Dreamer

Jasně,budoucnost ukáže,kdo je vždy nejblíže své pravdě.Stejně jsem ale přesvědčen,že tu "mojí" muziku si nikdy na novinovém stánku nekoupím Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 15:45:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Prilohy CD (kdyz to neni zrovna intelektualsky Reflex) pravdepodobne v pristich letech budou "masovky" nebo ty, co se spatne prodavaj (superstar, xfactor...).
U nas je vubec problem s distribuci. Na jednu stranu si stezuji, ze klesa prodej CD, na druhou stranu nas v CR nektery tituly nejdou vubec koupit. Kuprikladu Robbie Robertson - ani vltava, ani bontolnand. Pri tom na Amazonu ma mraky hodnoceni, to znamena, ze neni uplne neznamej. A tak diky bohu za zahrnanicni e-shopy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 16:05:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Občas zajímavé CD přílohy jsou v hudebních časopisech.Ale silně pochybuji,že jako příloha Blesku by bylo CD tzv.SUBSCRIBER z Rock&Popu,kde jsou např.Dead Soul Tribe,Riverside,Kino,Blackfield,Ritual,Sieges Even,Amplifier,Moimir Papalescu aj. Jó X-Factor či Superstar,to jistě.
Bože kam ten svět spěje Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 06:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě film a hudba na CD je něco úplně jiného. Výběr a cílování by zde muselo fungovat úplně jiným způsobem a určitě by to šlo ze začátku použít jen na masovku. Kapely, o kterých nikdo nikdy neslyšel by v "blasku" asi těžko mohly vyjít. Ale jsou hudební časopisy, zaměřené na určité žánry, nebo oblasti a tam by cesta mohla být. Ale řada titulů by stejně nikdy nevyšla. Je totiž fakt hodně kapel a nahrávek, které nikdo nezná a v čr je třeba má jen 10 lidí. Takovou asi těžko někdo vydá v serii 10tis. K novinám, protože to nikdo nebude chtít. Způsob výběru bude jiný, distribuce může být podobná. Problém s cenou je obecně hlavně distribuce.
_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Beda
Hifi obsluha


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 13:03:05    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:
Samozřejmě film a hudba na CD je něco úplně jiného. Výběr a cílování by zde muselo fungovat úplně jiným způsobem a určitě by to šlo ze začátku použít jen na masovku. Kapely, o kterých nikdo nikdy neslyšel by v "blasku" asi těžko mohly vyjít. Ale jsou hudební časopisy, zaměřené na určité žánry, nebo oblasti a tam by cesta mohla být. Ale řada titulů by stejně nikdy nevyšla. Je totiž fakt hodně kapel a nahrávek, které nikdo nezná a v čr je třeba má jen 10 lidí. Takovou asi těžko někdo vydá v serii 10tis. K novinám, protože to nikdo nebude chtít. Způsob výběru bude jiný, distribuce může být podobná. Problém s cenou je obecně hlavně distribuce.


Tak by je poznal Hammer
Táta měl s tímhle národem pravdu:"Řezat,řezat a zase řezat"!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 01:05:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že síla klasického provedení CD typu "jewel box" a pod. je v možnosti přiložení obrázků, dokumentace apod. Pochybuji, že by třebas u tzv. vážné nebo alespoň vážně míněné muziky tohle bylo nějak nahraditelné v rámci "novinové distribuce". U DVD je to jiná - tam se do krabice dokumentace zpravidla nedává a vydavatelé využívají možnosti přidání bonusů.

Prodeji CD v současné době konkuruje především prodej hudby po internetu, což je symptom celosvětového zblbnutí. Nicméně pokud se něco má prodávat v komprimované podobě po internetu, tak se to stejně nejdřív musí udělat pořádně a tím pádem se kolečka skoro určitě budou vyrábět i nadále, i když jich možná nebude tolik.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po júl 31, 2023 15:04:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Optické médium (CD, dvd) je mrtvý nosič asi jak vinyl po "revoluci" co končil
namnoze v popelnici. Že se pak nečekaně vrátil to je jiná...

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po júl 31, 2023 15:45:18    Predmet: Odpovedať s citátom

11,6 milionu CD v UK, to není málo.

https://darko.audio/2023/01/no-vinyl-did-not-outsell-cds-in-the-uk-in-2022/

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jirkash
Hifi obsluha


Založený: 18 marec 2023
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Po júl 31, 2023 20:24:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Žádné pevné medium není mrtvé. Pořád je to fyzický nosič, který i bez netu a pravidelné platby hraje kdy chci.
_________________
Některým očkovaným Covid vymlel zcela rozum a zdravý úsudek, nástroj pro tupé a mediálně vymleté

Žlutomodří dementi národa - ukrajinovlezdoprdelkové a vlajkaři
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 31, 2023 20:27:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To nie, mnohe napalene CDcka uz dnes neprehrajes. Napr. sa im odlupuje odraziva vrstva.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jirkash
Hifi obsluha


Založený: 18 marec 2023
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Po júl 31, 2023 20:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám vypálená cd z doby neplnoletého mládí, kdy jsem je ještě více vypaloval než kupoval a hrají dodnes. Stejně tak letité kazety. Nesměl člověk nahrávat nebo vypalovat na šmejd. A dnes mám už pěknou sbírku originálek a i semtam něco vypálím, když si chci udělat svůj výběr.
_________________
Některým očkovaným Covid vymlel zcela rozum a zdravý úsudek, nástroj pro tupé a mediálně vymleté

Žlutomodří dementi národa - ukrajinovlezdoprdelkové a vlajkaři
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ut august 01, 2023 10:32:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Už nevypaluji asi pět let, je to ztrátové a neefektivní. Značky ? co přišlo pod ruku
v krámu vč. "no name" zatím načítá všechny, no možná 98% studie potvrdila
životnost Verbatim 100 let jo požijem to uvídim.

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut august 01, 2023 10:59:10    Predmet: Odpovedať s citátom

jirkash napísal:
Žádné pevné medium není mrtvé. Pořád je to fyzický nosič, který i bez netu a pravidelné platby hraje kdy chci.


Souhlasím. Net sice poskytuje nekonečnou nabídku, ale je to pro mě až nuda, navíc s nejistou kvalitou upravených dat. Stream používám jen jako background. Mám skoro 60 let staré jazzové desky pořád v dobré kvalitě. Co tu za 60 let zbyde z dnešního streamu? Who cares, že. Klipová doba, selfies, sociální sítê, …..

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist