Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

highend forum
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 13:03:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladám, že od bední "rovných" do 12kHz a bední rovných do 20kHz je ešte dlhá cesta.

To že má niekto "štastie" a nájde kombináciu reprákov ktorá zahrá rovno do 12kHz snáď ešte nie je dôvod toho človeka kameňovať!?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 13:05:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 13:13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte navyše v uhle ~30st. mimo osu, kde to málokto meria...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 13:14:37    Predmet: Odpovedať s citátom

U všech dalších i nejznámějších bedýnek je to horší než u těchto.

Aerial Model 20T $23,500/pair-$28,000/pair





Rockport Technologies Antares $41,500/pair




Peak Consult Empress $25,000/pair




Dynaudio Evidence Temptation $30,000/pair


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 13:14:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero, tím že někdo neměří i ve 20 a 30 stupních, by se neměl nikdo chlubit. Na grafech u Basstla to máš pro úhly do cca 60 stupňů (bude to reálně asi víc). Kdo něco takového u svých beden ukáže? Vím jen o checkovi (který to ukazuje fikaně v offsetu) a pár dalších bastlířích, kteří nesledují žádnou politiku. Myslíš, že když to někdo vyladí v ose a to jediné ukáže, že jinde je to obecně pořád tak pěkné? "Moje" bedny jsou dělané na všechny cháry kromě osové. Mezi 15 - 30 vychází nejlepší přímá chára, která se s úhlem dál od osy mění jen pozvolna i velmi vysoko ve frekvenci (konstantní směrovost). To je něco, co jen tak neuvidíš. Aragorny jsou v tomhle také velmi dobré. Liší se šířkou svazku, který mají tradičně daleko širší - směrovost u nich definuje hlavně ozvučnice, měniče jsou tam takové, že sami směrují jen málo. Podrobné měření ale co vím nikdy zveřejněné nebylo.

Naposledy upravil MaBat dňa Ne december 14, 2014 13:41:39, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 13:24:45    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer, este pridam tie dolezite grafy s odchylkou voci ose pri natoceni

Aerial Model 20T


Rockport Technologies Antares


Peak Consult Empress


Dynaudio Evidence Temptation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 13:28:07    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, to jsou grafy normalizované pro osovou cháru. Předpokládám, že víte, jaké to má důsledky.

boxer je zjevně typ člověka, kterému stačí cenovka nebo pěkně zvelebená aura výrobce, aby měl jasno a o věcech dál nepřemýšlel, i když se to snaží -dost nešťastně- maskovat. S takovými se nedá normálně bavit, ale u tebe bych čekal, že to půjde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 13:59:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 14:02:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked


ImgW boxer ked mu vyboxovali sánku.jpg 1.jpg
 Description:
 Filesize:  35.1 KB
 Viewed:  138 Time(s)

ImgW  boxer ked mu vyboxovali sánku.jpg 1.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 14:10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj, relatívne... napr. tuto u Dynaudio Evidence Temptation je pekne vidieť, že na ose je na 4kHz prepad, no mimo osu to bude rovnejšie.



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 14:11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Jj, relatívne... napr. tuto u Dynaudio Evidence Temptation je pekne vidieť, že na ose je na 4kHz prepad, no mimo osu to bude rovnejšie.

Přesně tak, takže z těch obrázků není úplně názorné, co se tam skutečně děje. A teď mi řekni, co bude důležitější? Je lepší poslouchat (a ukazovat) to přímo v ose, kde je díra, nebo někde mimo osu, kde ta díra nikde není? Předpokládá to samozřejmě, že mimo osu to není ještě horší, třeba i z jiného důvodu.

Takováhle díra v ose má takřka nulový vliv na zvukový výsledek - stačí nesedět přímo tam (upřímně, takováhle "díra" by nejspíš nebyla slyšet ani v té ose). Oproti tomu stabilní propad, nebo ještě hůř hrb mimo osu, který na osovém měření vidět není, má vliv daleko větší. Přinejmenším na spektrum vyzářeného výkonu - hlavně se pak typicky jedná o rezonanci, která je vždy špatná, a nikoliv difrakci, která až tak vadit nemusí. Tedy pokud to nejsou prostě jen špatně směrově navázané měniče, což bývá jev víc než častý. Špičková bedna v tomto ohledu je třeba Revel Ultima Salon2.


Naposledy upravil MaBat dňa Ne december 14, 2014 14:52:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 14:51:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxer: Měl bys pro upřesnění vědět následující fakta. Existuje jistý Earl Geddes, který je velice chytrý pán (mj. člen AES), jeho příspěvky lze dohledat například na DIYaudio.com, jednom z mála fór kam pravidelně přispívá.

Nic z toho, co tady kritizuješ – že v CZ prostoru vznikly nové unikátní bedny RPM1 - koncepcí něco originálního resp. co by bylo vynalezeno v CZ prostoru jedním člověkem je tvůj velký omyl – je to čistá aplikace Geddesových tezí/patentů pro danou velikost waveguidu a navázaného středobasu pod tím. Pro více informací o Geddesových bednách http://www.gedlee.com/. Ostatně hlavní lokální propagátor této koncepce se na Geddese odvolává, takže je to z jeho strany korektní.

A nový projekt zde prezentovaný a nazvaný 1518 je už naprostou kopií reprosoustavy New Summa (NS15) od Earla Geddese. Je naprostou kopií velikostí waveguidu i zde „doporučovanými“ měniči (BC speakers 15 palec NBX a kompresní driver DE500). http://gedlee.azurewebsites.net/Loudspeakers/NS15.aspx . Ano, konkrétní řešení výhybky se bude lišit, ale prakticky to bude totéž, pokud se bude klást důraz na mimosové navázání obou měničů.

Čili nejedná se o nějaké lokální originální CZ know-how, je to celé převzaté know-how Earla Geddese, včetně důrazu na vyrovnaný power response, což je opět převzatá teze (asi nejen) Earla Geddese.

Je třeba poděkovat hlavnímu propagátorovi Geddesova konceptu v CZ-SK, že tuto Geddesovu koncepci neúnavně lokálně propaguje, byť trošku nešťastným způsobem, a to nejen veřejně – měl jsem zájem o "poslední pár volných 1518 waveguidů“ a poslal mu SZ, což bylo z jeho strany zcela odignorováno. Netuším proč...

Je to velká škoda, protože se domnívám, že Geddesův koncept New Summa 15 je jedním z nejefektivnějších způsobů jak se dostat k výbornému zvuku za málo peněz.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 14:57:19    Predmet: Odpovedať s citátom

coughu, už jen k tomu všechno změřit a udělat fungl nové a vlastní výhybky (ty Geddesovy jsem ani neviděl), vyžaduje nemalé know-how. Dokázal bys to ty?

Když někdo napíše

citácia:
..dokonce jsem chtěl Geddesovu kopii, která je tu inzerována na Slovanetu, doporučit svýma dvěma kamarádům (kteří tu naštestí nechodí) ke stavbě a zorganizovat to pro ně, protože to má potenciál. Ale to psycho, že bych musel komunikovat s hlavním popularizátorem a kopírovačem Geddesova know-how v CZ-SK prostoru při stavbě – podle toho jak se nejen tu projevuje nejen v tvém vláknu mně naprosto odradilo – že jim s čistým svědomím poradím něco zcela jiného.


tak jistě chápeš, že s ním nemám zájem dál spolupracovat. Myslel jsem, že je to jasné. Bylo IMHO docela drzé se pak soukromě ozvat a chtít to koupit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lamicz
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2014
Príspevky: 38
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 15:07:29    Predmet: Odpovedať s citátom

No, pro mne z této diskuze vyplývá maximálně to, že můžu svými RpM max zatopit - nikdy je nikomu už neprodám, pak budou mít třeba ten správný "teplý" zvuk Very Happy
_________________
DAC: Topping D90, D30
Flašky: 2x 8W A 6C33C F. Hlava
Různé: 2x 50W D, TDA7294V EZK
DIY: Danwatt, Danwatt MkII, H-ENG, LM3886 EZK
bedny: Teslabuki, LSM, ARS 944 uprava TLU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 15:08:25    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
coughu, už jen k tomu všechno změřit a udělat fungl nové a vlastní výhybky (ty Geddesovy jsem ani neviděl), vyžaduje nemalé know-how. Dokázal bys to ty?

SW řešení výhybky v aktivu levou zadní. V pasivu mně to nezajímá a ani to neumím.

MaBat napísal:

...tak jistě chápeš, že s ním nemám zájem dál spolupracovat. Navíc jsem tě ušetřil toho psycha. Myslel jsem, že je to jasné. Bylo IMHO docela drzé se pak soukromě ozvat a chtít to koupit.


Děkuji za vysvětlení. Asi to bylo tak nejlepší řešení.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 15:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Cough

Víš že si tě vážím. Vše o Geddesovi jsem si taky přečetl.

Opakuji jen a stále.

Měření bedny co by v reálu, jak drzý mladík ukazuje, je dle mého nereálné. Nemluvím ani o vyzářené energii, ani o tom, zda je koncept špatný či dobrý, zda se mi líbí bedny nebo cokoliv jiného, zda hrají či nehrají, jak je to mimo osu či zezadu, je mi to fuck.

Graf plus minus 1 dB při přímém měření bedny v prostoru ? Ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 15:11:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Prostor, ať už je tím míněno colikov, je irelevantní, pokud se to měří bezodrazově. Což je jaksi samo sebou.
Doteď jsi to nepochopil?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 15:17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
MaBat napísal:
coughu, už jen k tomu všechno změřit a udělat fungl nové a vlastní výhybky (ty Geddesovy jsem ani neviděl), vyžaduje nemalé know-how. Dokázal bys to ty?

SW řešení výhybky v aktivu levou zadní.

Asi jako Horbach-Keele veksli bez znalosti vyzařovacího diagramu, že?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 15:22:28    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
cough napísal:
MaBat napísal:
coughu, už jen k tomu všechno změřit a udělat fungl nové a vlastní výhybky (ty Geddesovy jsem ani neviděl), vyžaduje nemalé know-how. Dokázal bys to ty?

SW řešení výhybky v aktivu levou zadní.

Asi jako Horbach-Keele veksli bez znalosti vyzařovacího diagramu, že?


Jak víš co vím nebo nevím, co znám či neznám? Svěř se nám...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 15:27:15    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
Vše o Geddesovi jsem si taky přečetl.

Díky za upřesnění, jsem rád, že víš co je převzaté a co původní.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 15:28:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to z tvého projevu zcela zřejmé, tedy aspoň tomu, kdo to sám umí. Krom toho jsi tu zatím neukázal jediné měření toho, co jsi stvořil. Tedy přesnějii řečeno, co coffee stvořil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 15:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
... Je naprostou kopií velikostí waveguidu

Jak víš, že je ten WG přesně stejný? Já to třeba nevím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 15:39:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Já vůbec nemám ambice se prezentovat jako konstruktér reprosoustav, nedejbože prezentovat výsledky práce někoho jiného (coffee) jako svoje dílo... ... každý jsme nějaký...
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 15:39:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Chceš naznačit, že prezentuji nějaké cizí dílo jako vlastní?

- Můžeš tedy zdokumentovat, jak přesně jsi dělal tu H-K veksli a na základě jakých dat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 16:04:44    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Každý máme iný obrazový a zvukový vkus.Ked Ta to baví a vyžívaš sa v tom ,vpohode.Ja som tolerantný človek.
Ja počuvam inu muziku aj pozerám iné filmy. :D :rotfl:

Ale na tento akčnák sa chytá málo filmov a myslím, že by sa ti tiež mohol páčiť...
https://www.youtube.com/watch?v=aO6t9p1HoWI

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 16:16:53    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
- Můžeš tedy zdokumentovat, jak přesně jsi dělal tu H-K veksli a na základě jakých dat?


Jak souvisí moje dávné hrajkání se s Rephasem a Horbach-Keele vexlí s tématem? Vůbec nijak. Jen potřebuješ všem ukázat, že něco nevím? Že mám v určitých oblastech návrhu reprosoustav mezery ve vzdělání? Ano mám mezery. A co má být? Já nemám ambice se prezentovat jako kostruktér reprosoustav, beru to jako porozumění souvislostem poslechu a dávání si věcí dohromady a dost se při tom učím, jak reprosoustavy asi fungují a jak se to projevuje poslechově versus realita... Už jsi spokojen, že máš poslední slovo? Že máš navrch? Že jsi vyhrál? Ano, vyhrál. Ostatně všichni ti to tady na fóru přejí...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 16:37:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Neustále tu o mně píšeš jako o nějakém vykradači a kopírovači know-how, tak mě zajímá, co o tom reálně víš. A nejlépe přímo od tebe. Dík, to mi stačí.

A propos, jak souvisí to, co jsi tu napsal (všechno je to až na drobnosti pravda) s tím jestli jsou ty moje změřené cháry pravé, nebo zfalšované? Tj. s dosavadním "tématem"? Vůbec nijak. S jakou potřebou jsi to psal ty? To nebyla potřeba si tak trochu kopnout? Podívej se taky nejdřív na sebe...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 16:54:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímalo by ma, kto si myslí, že tie prezentované merania boli, resp. sú sfalšované a MaBat to urobil úmyselne aby sa predviedol, že aký je on "frajer".

Ja osobne dávam max. 10% pravdepodobnosť tejto podivnej variante a teda minimálne 90% variante, že to tak proste vychádza a že MaBat nemá naozaj dôvod manipulovať výsledkami aby tu získal nejaké uznanie, či čo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 16:57:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero, vysvětli mi, jakým způsobem bych zmanipuloval to checkovo a marcinovo měření, která jsou mimochodem prakticky stejná, jako to moje, přinejmenším přes velkou část pásma, kde je to kritické. To by mě opravdu zajímalo, těch tvých 10%.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 17:01:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Graf, který vzbudil pozornost, byl výsledkem simulace, z měření dvou měničů a přidané výhybky v simulátoru. To nebylo uvedeno a proto celá další diskuze. Kdyby to autor uvedl, žádný poprask by nebyl.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 6 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist