Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

highend forum
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 17:03:46    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Graf, který vzbudil pozornost, byl výsledkem simulace, z měření dvou měničů a přidané výhybky v simulátoru. To nebylo uvedeno a proto celá další diskuze. Kdyby to autor uvedl, žádný poprask by nebyl.

Takhle to nebylo a ty to dobře víš. Každý si to může přečíst a opakováním to nezměníš. K tomu grafu nebylo uvedeno ani to, že jde o dodatečné (a nadbytečné) měření celé bedny znovu. Stejně, jako to neuvádí nikdo.

BTW, stále čekám na odpověď, v čem ta měření nevyšla dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 17:20:17    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Miero, vysvětli mi, jakým způsobem bych zmanipuloval to checkovo a marcinovo měření, která jsou mimochodem prakticky stejná, jako to moje, přinejmenším přes velkou část pásma, kde je to kritické. To by mě opravdu zajímalo, těch tvých 10%.


Ale nie, to nebolo k tomu - tých 10% ako pravdepodobnosť, žeby "niekto" tu na fóre chcel prikrášľovať realitu nejakou manipuláciou.

A meraní RpM1 na AKELi som sa priamo účastnil a aj som ich dosť dlho počúval a snáď i pri vhodnom umiestnení.

Akurát potom pri posluchu sa mi páčilo sedieť nižšie než na stoličke... http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/akel/2/P1300998.JPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 17:23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Však taky ta stolička je už celkem vysoká, když tam člověk sedí vzpřímeně. Je to míněno pro pohodlný posez v křesle, což asi bývá o něco níž. Vertikálně tam je samozřejmě jistá změna v cháře, to je jasné. Pokud se pamatuju, dělal jsem to pro poslechovou rovinu zhruba ve výšce dolního okraje WG. Čím se sedí dál, tím je to tolerantnější. A vůbec, čert ví, čím vším to mohlo být... Ale to je opravdu pro maximálně "kritický" a hnidopišský poslech. Třeba já u toho často lehávám úplně na zemi a vůbec mi nevadí, že to zní zas úplně jinak.

Naposledy upravil MaBat dňa Ne december 14, 2014 17:31:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 17:31:25    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Neustále tu o mně píšeš jako o nějakém vykradači a kopírovači know-how, tak mě zajímá, co o tom reálně víš. A nejlépe přímo od tebe. Dík, to mi stačí.

A propos, jak souvisí to, co jsi tu napsal (všechno je to až na drobnosti pravda) s tím jestli jsou ty moje změřené cháry pravé, nebo zfalšované? Tj. s dosavadním "tématem"? Vůbec nijak. S jakou potřebou jsi to psal ty? To nebyla potřeba si tak trochu kopnout? Podívej se taky nejdřív na sebe...


Nehovoříme tu o nějakém vykrádání nebo kopírování know-how - šlo o to, že pokud by tu snad měl někdo pocit, že je RPM1 nebo 1518 jako celek tvoje originální dílo a argumentace okolo je tvoje původní know-how, tak jsem považoval za nutné shrnout fakta jak jsem je uvedl, a nevidím na tom nic špatného - ostatně to korektně u těch beden sám uvádíš jako zdroj a inspiraci, tak jaké kopnutí... ostatně by ti to přeci mělo pomoct v argumentaci, když to koncepčně vytvořil sám velký Geddes... nebo ne?

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 17:33:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje argumentace okolo čeho?

Poslední věta je přesně to, o čem jsem psal. A navíc ta věta ani nedává smysl - výhybky jsou moje práce.

RpM-1, natož pak TWR, je moje originální dílo. Použil jsem Geddesův WG, tedy přesněji řečeno jím prosazovanou hyperbolickou geometrii (pokud se to tak česky dá nazvat). Když někdo použije 1" Eton na vejšky, jakej použil Sýkora v Aragornech, pod to 5" a 11" a postaví si tří-a-víc-pásmovou bednu s širokou směrovostí a relativně rovnou chárou, s vlastnoručně navrženými výhybkami, není to jeho originální dílo?

Co pak všechny ty zesilovače podle Cordella, Curla, Hawksforda a dalších? S těmi je to jak?


Naposledy upravil MaBat dňa Ne december 14, 2014 17:55:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 17:54:43    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Moje argumentace okolo čeho?

Poslední větu nechám raději bez kometáře. To je přesně to, o čem jsem psal. A navíc ta věta ani nedává smysl - výhybky jsou moje práce.

RpM-1, natož pak TWR, je moje originální dílo. Použil jsem Geddesův WG, tedy přesněji řečeno jím prosazovanou hyperbolickou geometrii (pokud se to tak česky dá nazvat). Když někdo použije 1" Eton na vejšky, jakej použil Sýkora v Aragornech, pod to 5" a 11" a postaví si tří-a-víc-pásmovou bednu s širokou směrovostí a relativně rovnou chárou, s vlastnoručně navrženými výhybkami, není to jeho originální dílo?


Výhybky jsou tvoje práce, to souhlasí. Jen mně vždycky zmate, když si něco přečtu na diyaudio od Geddese a pak totéž tady od tebe... člověk pak neví co je čí... asi to bude tím, že tomu nerozumím...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 17:56:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Stejně tak jsem schopen ti říct i spoustu z toho, co ti říkala už učitelka v mateřské školce Rolling Eyes
Jestli myslíš, že tohle jsou příspěvky s nějakou úrovní, tak nejsou. Lidí, kteří tu cestu sami prošlapávají, je opravdu jen pár, s mimořádnou inteligencí a schopnostmi. Ostatní to mají od nich. Platí to tak všude, i u tebe, v tom co děláš a o čem tady píšeš, ať už to děláš a píšeš o tom jakkoliv. Přiznej si to a přestaň s tou jedovatostí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 18:05:48    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Stejně tak jsem schopen ti říct i spoustu z toho, co ti říkala už učitelka v mateřské školce Rolling Eyes
Jestli myslíš, že tohle jsou příspěvky s nějakou úrovní, tak nejsou. Lidí, kteří tu cestu sami prošlapávají, je opravdu jen pár, s mimořádnou inteligencí a schopnostmi. Ostatní to mají od nich. Platí to tak všude, i u tebe, v tom co děláš a o čem tady píšeš, ať už to děláš a píšeš o tom jakkoliv. Přiznej si to a přestaň s tou jedovatostí.


A proto Geddese velice respektuji, přestože mi jeho "styl" argumentace moc nesedí a tobě děkuji za popularizaci tohoto konceptu v CZ-SK prostoru. Hraje to za ty prachy výborně - je to za málo peněz hodně muziky.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 18:17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Není zač. Podívej, tady jde teď o to, že mě PMA a boxer označili za manipulátora se zvěřejňovanými měřeními - že jsou příliš dobré, než aby to byla pravda. Pokud k tomu nic nemáš, jako že zjevně ne, budu ti vděčný, pokud si to už necháš jinam. Nevím, v čem to mělo posunut téma byť o píď dál.

Pokud je tedy vůbec ještě něco, co to může někam posunout Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 19:01:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Protože se seru do všeho, zkusím něco napsat i k tomuto tématu.

Věřím, že se nejedná o podvod, že jde o skutečně naměřené průběhy, které po spojení s vypiplanou výhybkou v simulátoru daly prezentovaný graf.
Určitě nikdo nepředpokládá, že ta křivka vznikla (nebo byla upravena) v grafickém programu bez souvislosti s realitou.

Věřím i tomu, že tento způsob prezentace je mezi profesionály běžný a že automaticky počítají s možností, že se jedná o tento případ.

Současně si ale myslím, že jde o zbytečné nedorozumění, kterému bylo možné předejít s ohledem na to, že fórum sleduje řada nadšenců bez větších znalostí v oboru, kteří mnohdy o této metodě (skládání v simulátoru) nemají ani potuchy.

Takže pokud jste si již dostatečně vynadali a vysvětlili souvislosti, možná by šlo debatu uzavřít následujícím doporučením. Při prezentování grafu vzniklého výše uvedeným způsobem, by bylo vhodné doplnit následující komentář:

Chlapi, ta čára je, jako když střelí, ale měli byste vědět, že to není měření hotové reprobedny, ale reálně naměřené průběhy samostatných reproduktorů nahrané do simulátoru a doplněné (simulovanou) výhybkou, kterou jsem ladil tak dlouho, až to vyšlo takhle hezky.
Nicméně když budou dodrženy hodnoty nasimulovaných součástek výhybky v reálu, je pravděpodobné, že měření celé bedny vyjde stejně, nebo velice podobně.

Na závěr bych chtěl autora konstrukce požádat o pochopení toho, že když někdo vidí graf v takovém rozsahu +/-1dB, vyvolá to pochybnosti zcela bez ohledu na to, jakým způsobem graf vznikl, protože je to v rozporu s dlouhodobou zkušeností, že i velice drahé a dokonalé reprosoustavy mají často problém dostat se do pásma +/-5 dB .

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 19:08:33    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Na závěr bych chtěl autora konstrukce požádat o pochopení toho, že když někdo vidí graf v takovém rozsahu +/-1dB, vyvolá to pochybnosti zcela bez ohledu na to, jakým způsobem graf vznikl, protože je to v rozporu s dlouhodobou zkušeností, že i velice drahé a dokonalé reprosoustavy mají často problém dostat se do pásma +/-5 dB .

To ale opravdu není můj problém. Ostatně i proto si stavím bedny sám, jak nejlépe to jde. Kdyby to šlo běžně koupit, ještě pokud možno za snesitelný peníze (vybrat bych si dokázal, ne že ne), udělám to s radostí. Pravda je, že mě to baví, ale času, který to už sežralo, je nesmírně moc, až se to bojím si přiznat.

O to víc tě pak naštve, když výsledky tvé práce, kterou jsi mimochodem dělal pro ostatní zdarma, označí sprostě za podvrh. Navíc někdo, kdo o tom sám má jen řekněme velmi mlhavé představy (abych už nebyl sprostý a nenutil nikoho k sebezapření).

PS. Zdráhal bych se pak označit to za dokonalé reprosoustavy. Drahé jistě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 19:38:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Safra, to vypadá, že tady snad řádí soudružka závíst, nebo co Rolling Eyes
Každej si přeci může ty bedny postavit a oměřit dle libosti Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 19:40:10    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
...Každej si přeci může ty bedny postavit a oměřit dle libosti Laughing

Nemůže, protože nikdo by k nim nedokázal navrhnout výhybku.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 19:42:14    Predmet: Odpovedať s citátom

He? Schémata výhybek jsou samozřejmě volně k dispozici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 19:49:32    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
coughu, už jen k tomu všechno změřit a udělat fungl nové a vlastní výhybky (ty Geddesovy jsem ani neviděl), vyžaduje nemalé know-how. Dokázal bys to ty?

Pardon. V tom případě jsem toto nepochopil správně... Embarassed

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 19:50:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To zas nechápu já. Jak jsi to pochopil?

Výhybky k RpM-1 (existují dvě verze) i TWR jsou volně dostupné. To jsou otevřené projekty, i když zvukovody k tomu už nijak nezprostředkovávám. I to jsem dělal ve svém volnu zdarma. Teď už to nedělám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 20:11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

TWR
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=212311#212311

RpM (žiaľ už nie sú dostupné)
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=251736#p251736
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 20:12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechme toho, nějak jsme se zamotali. Prostě mě nenapadlo, že jsou výhybky volně dostupné, když coughovi píšeš, že by je neuměl navrhnout. Proč by to tedy měl měřit a navrhovat, když je to hotové a všem k dispozici ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 20:13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
RpM (žiaľ už nie sú dostupné)
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=251736#p251736

Pokud by to někdo chtěl, stačí mi napsat. Ten web už opravdu nefunguje, jak už jsem psal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 20:24:12    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Prostě mě nenapadlo, že jsou výhybky volně dostupné, když coughovi píšeš, že by je neuměl navrhnout. Proč by to tedy měl měřit a navrhovat, když je to hotové a všem k dispozici ?

Napsal, že jsem veškeré know-how jen převzal od Geddese. Na to jsem reagoval, že i měření a návrh výhybek z čisté vody, což jsem na tom všem dělal a dělám, si taky nějaké vlastní zkušenosti a znalosti žádá. V tom mi Geddes ani nikdo jiný nepomáhal. BTW, součástí bylo i napsání softwaru, který mi to celé velmi usnadnil. Pokud to není know-how, pak nevím, co ano. Cough by nic takového samozřejmě nezvládl, ale o to nejde. Nejde jen "převzít know-how od Geddese" - to by mohl i on a přesto by takové bedny dohromady nedal.


Naposledy upravil MaBat dňa Ne december 14, 2014 20:27:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 20:26:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto vlákno mi príde ako dobrá tragikomédia... založená na predsudkoch a neporozumení písaneho textu :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 20:28:59    Predmet: Odpovedať s citátom

To je většina vláken...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 20:37:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Bol som zvedavý a podarilo sa mi dokonca aj nájsť schémy výhybiek RpM z MaBatovho archívu na ulož.to

Na ukážku, že to ide, keď sa nechce len rýpať...

Zdroj: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=207279#207279



2_rpm-1_2012-09.small.png
 Description:
Výhybka RpM-1
Autor: MaBat
zmenšené z originálu
 Filesize:  32.22 KB
 Viewed:  231 Time(s)

2_rpm-1_2012-09.small.png



2_rpm-2_rev2_2012-09.small.png
 Description:
Výhybka RpM-2 rev2
Autor: MaBat
zmenšené z originálu
 Filesize:  35.35 KB
 Viewed:  194 Time(s)

2_rpm-2_rev2_2012-09.small.png




Naposledy upravil miero dňa Ne december 14, 2014 20:39:59, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 20:38:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 20:48:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro mě z toho plyne asi tolik, že pouštět se do reprosoustav tohoto typu bez opravdu hluboké znalosti problematiky, nebo přímé a garantované podpory někoho, kdo ty znalosti má, není vůbec rozumné.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po december 15, 2014 21:29:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Mrzí mě, že se skupina nadprůměrně inteligentních lidí nedokáže slušně domluvit. Chybí tady trochu empatie a úcty ke druhým. Spíš dosahuje tento thread urovně, jako když se děcka přetahují na pískovišti o lopatičku.

Přitom by stačilo někdy v duchu napočítat do deseti a lépe se technicky vyjadřovat místo odsekávání, koneckonců jste vystudovali všichni vysokou školu.

Štastné a veselé Vánoce přeji všem !

PS: Poslat do hajzlu mě jistě můžete, jen to dokreslí místní úroveň.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 16, 2014 06:52:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Check: preboha kde si na to prišiel že IQ, prípadne vysokoškolský diplom (a napríklad aj birmovka a tisíce ďalších vychytávok) má niečo spoločné zo schopnosťou slušne jednať?
Ako vravel môj starší kolega - kto nemá "kinderstube", tomu nepomôže ani desať vysokých škôl. Bohužial to tak je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 16, 2014 09:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo by obdivuhodné, ak by toto fórum bolo ako dobré fungujúca organizácia, kde každý vie čo má robiť a robí to dobre a celá tá ich snaha vedie "k vytýčeným cieľom". No chceme niečo takéto?

Tuto na fóre sú ľudia, a teda hlavne hifisti a ich ambície a predstavy dostupnosti kvalitnej hudby v súčasnosti, smutné spomienky na koncerty v minulosti, zdravotný stav obľúbených kapiel, psychický stav nielen dobrých speváčok, nesprávne zmerané IQ, nastavenie EQ, váha zosilňovača, vzhľad predných i zadných panelov, stav opletov kabeláže, zastúpenie kovov v elektrickom rozvode, výška napätia v elektrickej sieti, názor rodiny na obľúbený žáner hudby, politická situácia EU a jej názor šetrenie energie a použitie olova, hladina alkoholu v uskladnených fľašiach, nejaký ten hifi deficit či dobrý pocit zo seba a každodenná chuť robiť niečo dobré.

Myslím, že by sme si tu mohli viac pestovať schopnosť povzniesť sa nad nejednoznačnú situáciu a tak nejak od srdca sa zasmiať, že akýsi chudák na internete sa ma snaží uraziť, ale ja sa predsa uraziť nenechám a odpoviem mu niečo vtipné a keď pôjde, tak aj niečo poučné, ale hlavne nech je tu veselo a príjemne. Však koniec tohoto roka sa už blíži, potom sa takmer isto bude blížiť ďalší koniec a potom snáď ešte ďalší, ale raz určite príde aj môj koniec. A až tu potom nebudem, nech sa pri čítaní tohoto fóra odniekiaľ zhora tak dobre od srdca zasmejem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Ut december 16, 2014 10:02:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Křesťanský svátky se kvapem blížej a tak málo lásky k bližnímu ?

To jako vážně ?

Jak to souvisí s tematem vlákna na tomhle technickym fóru ?
Přečtěte si to od začátku.Nejdřív to bylo o hodně špatným měření levnejch, komerčně vyrobenejch reprobeden, spousta vysvětlování jak se to dělat má, a jak ne, pak spousta osočování, urážek a taky spousta hrubejch záplat na hrubej pytel.
Nic víc.Život jde dál.

A člověk, kterej se tady běžně prezentuje jako prodejce, sprostě uráží jinýho prodejce a obviňuje ho z podvodu, tady pak moralizuje, že ho "mrzí" jak se tady lidi k sobě chovaj.

To sou paradoxy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 16, 2014 10:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

sedour: a nesnazis sa tu prave zaniest este aj ten stary spor o generator 7.83Hz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 7 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist