Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

highend forum
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Št december 11, 2014 17:44:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
V tom případě bys měl předložit důkaz.


Laughing Ty jsi dobrej. Vůbec neví, o čem mluví, takže nezbývá, než aby se choval, jak se chová. Opakovat už se nebudu.
Dobře si pamatuju, jak to vzniklo. Teď mě jen namíchlo, jak tu sám mluví o ostatních, co "mají v hlavě na**áno a o to víc posuzují". Nedalo se na něj v té souvislosti nevzpomenout. Uznávám, že to bylo trochu pod pás, jelikož se nemůže nijak bránit, protože si od začátku vymýšlí a lže, ale to je jeho problém - nemá se tak chovat. Že by se třeba omluvil nebo to vzal zpátky, mě ani nenapadlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št december 11, 2014 21:25:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Podívej se ty nafoukanej mladíku. Chováš se úplně stejně jako FFFfff___. Máš plnou hubu načtených keců a když máš něco vytvořit , tak dáváš rady kolem dokola a poučuješ chudáky stavějící stavebnice , aby jim ve výsledku vyšly grafy přesně nahovno, jak vychází. Viz vlákno o těch tvých škopcích. A když to není ono, tak "asi někdo udělal někde botu ". Přesně jako Feďa se svým zesilovačem.
Silně mi to připomíná Babicu. Když to uříznete tady, tak je to ok, když nemáte pilku, vemte rozbrušku a když nemáte ani pilník, tak to nechte být.

Ty tvý bedny nemůžou mít a ani žádný jiný takový měření, cos zde předvedl, kdyby ses na hlavu stavěl. A ty tvý hlásný trouby z Jericha už vůbec ne. Z principu. Oblbovat můžeš tatrmane někoho jinýho. Ví to všichni, kdo tomu rozumí. Přečti si pořádně Bobova vlákna, kde to pitvá (všeobecně) o měření. tam snad pochopíš.

To že tě nechává Macura být, když mu sprostě nadáváš, je jeho věc, a i když mu ve svý nafoukanosti nedosahuješ odborností ani po kotníky, tak na mě si otvírat hubu nebudeš cucáku. A pokud ti to několik rektálních alpinistů žere, je mi šumák.

Nebudu tady s tebou vést zbytečný a neplodný diskuze, páč mi za to nestojíš. A pokud se má někdo omluvit, tak jsi to ty za oblbování jiných. Však čas ukáže.

Tím jsi pro mne na indexu a Vrácenka bude brzy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2342
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št december 11, 2014 21:45:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Neodpověděl jsi mi na mojí otázku:
Basstl napísal:
Tak měřil, nebo jenom střílíš od boku?

Až postavíš něco aspoň se vzdáleně blíží RpM, nebo to aspoň změříš, tak tady můžeš něco reptat.
Do tý doby bys měl radši držet hubu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Št december 11, 2014 22:15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Že se v téhle věci zmůžeš už jen na vyhrožování fyzickým násilím, je všem jasné. O to víc ale předvádíš, jakej jsi chudák.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 11, 2014 22:51:03    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer: si tiez nieco meral a nevyslo, ci preco si taky naprudeny?

a toto si zda sa prehliadol... http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=218863#218863
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 00:08:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Prostě lže. Vymýšlí si kraviny. Proto je naprudený, protože ho s tím někdo konfrontuje a on nemá a nemůže mít v ruce nic, natož v hlavě.

Zkrátka, když někdo napíše, viz post, "tvrdím, že měření, tak jak bylo podáno a v souvislostech kolem nich a především s ohledem na "domácí" fórum Audioweb, bylo podvrženo", buď ví, proč si to může dovolit napsat (což není tento případ), nebo je to jen obyčejnej hloupej křivák. Vzniklo to už tady.


Obrázky, na které se tam odvolává, jsou tyto (původní odkazy už nefungují), jde o moje bedny "TWR".
Mimochodem, pokud zpochybňuje i ten průběh impedance -zdá se mu asi příliš pěkný, či co-, je to už opravdu idiocie.



2_flt-twr-30deg.png
 Description:
 Filesize:  10.36 KB
 Viewed:  10696 Time(s)

2_flt-twr-30deg.png



2_twr_imp.png
 Description:
 Filesize:  11.96 KB
 Viewed:  154 Time(s)

2_twr_imp.png




Naposledy upravil MaBat dňa Pi december 12, 2014 08:13:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 08:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaaaj, no tak tento zazoomovany graf vyoseneho posluchu sa nepacil ani mne... nejaka nedokonalost tam musi byt viditelna, inak to nebude nikdy "doveryhodne".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 08:14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to poslechová osa, 200 Hz - 10 kHz. Že jsem to v tomhle konkrétním obrázku zazoomoval na to podstatné, je fakt - motivace také jasná, vyhnout se dohadům, jak moc je slyšet konkrétní driver takhle vysoko - ze zkušenosti vím, že minimálně. Také jsem teď dal odkaz na kompletní graf, který je i v příslušném vlákně. Kolik lidí a výrobců ukazuje ke svým bednám taková měření?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20465

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 08:28:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Je možné uvést smoothing? 1/1, 1/3, 1/6, nebo žádný?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 08:30:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohu sem dát, a také už jsem to dříve udělal, původní měření impulzních odezev měničů. Jestli to byla 1/24 nebo 1/12 oktávy, už si nepamatuji. Víc většinou nedávám. Prakticky se to nijak nezmění - jen tak, aby zmizely "chlupy". Je to celé měřené s oknem cca 5ms (frekvenční rozlišení), ale použité měniče jsou opravdu takhle hladké. Polypropylenová membrána středobasu, drivery dole bývají také hladké. Není na tom upřímně nic až tak zvláštního.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 08:54:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím. Zip je datový soubor pro HOLMImpulse. K tomu jsem vyexportoval IR pro dva horní měniče jako WAV. Jsou to data, ze kterých tyto obrázky vznikly, měřené cca z 1m. Driver je měřen přes RC člen, takže chára je tomu adekvátně zprohybaná podle jeho impedance (korekci si pak dělám jinde), ale na posuzovanou hladkost to nemá vliv - impedance sama je hladká, stejně jako přenos RC.

http://leteckaposta.cz/712682171

http://leteckaposta.cz/812493533
http://leteckaposta.cz/399966910

Impedance:

http://leteckaposta.cz/145918086

Kolik lidí u svých beden ukáže něco takového? Kde koho podvádím?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 09:13:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Impulzní odezvy z WAV, naimportované do Arty.
Jsou to zcela běžná měření, jaká jsou realizovatelná v hobby podmínkách.



driver20_arta.png
 Description:
 Filesize:  35.28 KB
 Viewed:  129 Time(s)

driver20_arta.png



stredak20_arta.png
 Description:
 Filesize:  25.53 KB
 Viewed:  163 Time(s)

stredak20_arta.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5932
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 09:15:31    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat, ve výhybce máš indukčnost 4,7mH / 0,3R, jak to se dělá ?
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5948
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 09:15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Je to poslechová osa, 200 Hz - 10 kHz.

Názov obrázku 2_flt-twr-30deg.png je potom dosť mätúci..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 09:18:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslechová osa, ta, pro kterou je to navrženo k poslechu, nemůže být mezi 20 - 30 stupni od "nulové" osy? Proč by nemohla?
Jsou to úhly, kde je přenos nejvyrovnanější a zároveň odpovídá spektru výkonu. Tzn. ideální poslechová osa.

http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=10707


Naposledy upravil MaBat dňa Pi december 12, 2014 09:21:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5948
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 09:20:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale však môže, len je vhodné to aj napísať. Sú z toho zbytočné hádky..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 09:23:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je někde jeden obrázek, mělo by být zřejmé, že je nějakým způsobem "reprezentativní" pro tu bednu (třeba i podle nejlepšího svědomí autora), pokud už se neukáže komplet měření. BTW, vy také uvádíte jeden obrázek nadepsaný jen "Kmitočtová charakteristika", není tam ani napsané, že to je v ose...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20465

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 09:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli tomu dobře rozumím, tak složením obrázků "driver20_arta.png" + "stredak20_arta.png" vznikne průběh podle "2_flt-twr-30deg.png"? Question
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 09:26:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, za účasti výhybky a korekce přenosu RC členu, přes který byl měřen driver (je to jednokanálové měření).

Tohle, co tu je, je surové měření samotných měničů v bedně. Nikoliv měření za výhybkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20465

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 09:31:11    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:


Tohle, co tu je, je surové měření samotných měničů v bedně. Nikoliv měření za výhybkou.


OK.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 09:33:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Přenosy pro jednotlivá pásma jsou vidět zde: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=212311#212311
Resp. součtové přenosy filtr + měnič, tzn. na akustické straně.

Samotné elektrické přenosy jsou tam někde také. Ta bedna je tu už celkem slušně zdokumentovaná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 09:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro úplnost, ještě jednou samotné měniče, driver už včetně korekce. 0 - 90° po 10°, bez vyhlazení, 5ms okno. Tím jsem se už opravdu vyčerpal. Vyzývám každého, kdo o tom něco ví, pokud se mu na tom něco nezdá, nechť promluví teď, nebo ať mlčí navždy.

Je to obyčejná, levná a běžně realizovatelná reprobedna, včetně všech těch měření. Že to vypadá ve výsledku dobře, je prostě výsledek jisté snahy už při návrhu. Driver by šel použít jistě lepší, nebo přinejmenším nahoře "hezčí" -tohle bylo dané aktuální dostupností-, ale to už jsem taky psal.



vyskac.png
 Description:
 Filesize:  18.28 KB
 Viewed:  120 Time(s)

vyskac.png



horni_basak.png
 Description:
 Filesize:  14.63 KB
 Viewed:  112 Time(s)

horni_basak.png



dolni_basak.png
 Description:
 Filesize:  14.24 KB
 Viewed:  118 Time(s)

dolni_basak.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 16:46:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá, zkusíme to bez emocí. Víc k tomu nemám.

Neposuzuji a ani jsem neposuzoval vzhled beden, materiál a ani jak hrají. Jsou mi fuk.

Jediný, nad čím jsem se pozastavil tehdá bylo, když byl předveden graf, kde ve frekvenční řadě 30 Hz !!!! až 10 kHz byla chára PLUS MINUS 1 dB.

Vše bylo ke shlédnutí na Audiowebu, kde ve vlákně Reprobedny pro megalomany bylo na 71 straně popsáno vše. Chce to dost osobní odvahy přečíst, protože je to přesně jako když se banda kluků rozhodne postavit motokáru a vede je ten, kdo ví jak vypadá kolo.

Dnes si tam můžete číst stále, ale nějakou divnou příčinou všechny Batíkovy odkazy, co uvádí na své webovky a měření jsou nefunkční, stejně jako zde jak u RPM tak u TWR.

Ale nicméně Basstl na svých webovkách dotyčný graf stále má. Jedná se o ten graf vlevo nahoře.

Je to přesně tentýž, co Batík prezentoval na Audiowebu. Takže jestli je Basstl měřil, mají naprosto shodná měření. Pokud ne, tak ho pouze převzal od Batíka.





Checkovo měření Basstlových bedýnek je ovšem malinko jiné.



A na porovnání uvádím měření cháry jedněch z nejlépe měřených bedýnek, které jsem kdy viděl. Strůjcem beden je někdo, komu věřím, narozdíl od tlučhuby Batíka.
Chára na nich kolísá mezi tou samou frekvencí, tedy 30 až 10 000 v rozmezí plus minus cca 5 - 6dB. Což je výkon hodný mistra.

Jak si to kdo přebere je jeho věc. Pro mne je to dávno skončená věc a nebýt Mabatova sprostého píchnutí,(čt prosinec 11, 2014 05:11:43), tak to spalo dál.



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20465

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 17:15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten obrázek v levém horním rohu z

http://img24.cz/images/05084157985921389765.png

vypadá, že je nasčítaný a zprůměrovaný z řady různých měření (různých úhlů). Věřím, že M.B. nám to vysvětlí.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 18:45:44    Predmet: Odpovedať s citátom

K boxerově vidláctví a pokračující dutohlavé "argumentaci" nemám už vůbec nic, krom toho se teď přiznal ke svému nečestnému chování bez náznaku studu, takže ani nevím, co k tomu dodávat. A vy se pane Macuro mýlíte. Toto je měření Basstlových RpM, v principu jako každé jiné, zde uvedené. V levém horním rohu navíc napojené na měření v blízkém poli, jak se to běžně dělává. Půjde opět o cháru někde okolo poslechové osy.

Naposledy upravil MaBat dňa Pi december 12, 2014 18:51:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20465

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 18:51:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Mýlit se, samozřejmě, mohu. Proč je potom takový rozdíl proti měření od Checka? Checkovo měření mi přijde realistické, to zmíněné Vaše mi přijde opravdu podezřele až neskutečně dobré. Když máte jedinečnou příležitost vysvětlit, jak vzniklo, proč to neudělat? Nebo stále platí vysvětlení, že je to složené z odezev měničů a při "účasti" výhybky a RC členu? Ta "účast" by byla fyzická, nebo matematická?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 18:52:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to velmi prosté. Věřím, že na odpověď přijdete sám. Navíc, co na tom chcete vysvětlovat? Výhybka se dělá podle dat změřených v nějakém bodě prostoru (obecně více bodech), tedy takový je běžný postup. Stačí se posunout při měření do jiného bodu prostoru a výsledek může být mírně odlišný, ze zřejmých důvodů, navíc na skutečné výhybce se uplatňuje i vliv tolerancí konkrétních součástek, který na výchozích simulacích výhybky není. Tedy přesně řečeno nejedná se v mém případě o měření celé hotové bedny, ale o simulaci výhybky na základě měření. Pokud by byly hodnoty součástek přesné a měřilo se to znovu přesně ze stejného místa, vyjde to stejně.


citácia:
Nebo stále platí vysvětlení, že je to složené z odezev měničů a při "účasti" výhybky a RC členu?

A co by na tom bylo?? Je to jako napsat, že 3+2 = 5...
Tak si tu výhybku sestav v simulátoru a vyzkoušej! Schéma i impedance měničů jsou k dispozici. Nechápu, co je na to divné.
Navíc přenosy výhybky jsem taky ukazoval, včetně přenosů akustických.

citácia:
Proč je potom takový rozdíl proti měření od Checka?

"Takový rozdíl"?? Podívej se na škálu toho checkova grafu. Buďte trochu realističtí. Check to samozřejmě měřil z trochu jiného místa, než já.


Naposledy upravil MaBat dňa Pi december 12, 2014 19:10:08, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 19:01:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu srozumitelněji.
Je to tak, že se jedná samostatná měření jednotlivých měničů nahraná do simulátoru a doplněná simulací výhybky tak, aby průběh vyšel co nejlépe ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12788

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 19:04:51    Predmet: Odpovedať s citátom

No samozřejmě. Tak se dělají výhybky. Tyhle obrázky jsou z fáze, kdy jsem měl už vše po stránce návrhu hotové, zbývalo fyzicky postavit ty výhybky. To už si dělal Basstl sám, pokud si pamatuji. Mohla by se změřit znovu celá hotová bedna, čistě pro kontrolu, ale vyjde to velmi velmi podobně, pokud je tam vše OK. Není důvod, aby to tak nebylo. "Simulace" je to jen do té míry, že nejsou fyzicky zapojené skutečné součástky. Prohíbá na úrovni výsledných komplexních přenosů. Jako lidi, co chápou obvodařinu, si to jistě umíte představit.
Úplně nahoře je to trochu duchařina, stačí driver sundat a znovu nasadit - trochu něco změnit a už to může vyjít trošku jinak. Proto všude zdůrazňuju potřebu náležité péče při montáži driveru ke zvukovodu.

Já to při vývoji dělám tak, že přenosy pasivní výhybky, které vzejdou ze simulace, pro potřeby průběžného poslechu "naťukám" do DSP. Pro optimalizační algoritmus je to otázka zlomku sekundy, chyba je zcela zanedbatelná. Výsledek je stejný, jako bych tu pasivní výhybku stavěl. Mohu tak rychle vyzkoušet různé varianty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2342
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2014 19:27:35    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
MaBat, ve výhybce máš indukčnost 4,7mH / 0,3R, jak to se dělá ?

Já mám ve své bedně tlumivky 11mH/0,36R.
Zakázkové, z Tronicu, na I jádru.



35_p1090335.jpg
 Description:
 Filesize:  98.32 KB
 Viewed:  114 Time(s)

35_p1090335.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 3 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist