Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DENSEN B-110
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 13:12:42    Predmet: DENSEN B-110 Odpovedať s citátom




DENSEN B-110 nový model integráče, druhý kus na Moravě jsem měl dnes několik hodin doma na první testování. Hrál jsem z Thule CDP B-150 Digi a na Dynaudio Controur 1.1

Rozdíly oproti mému naposlouchanému SONY FA777ES byly zřejmé od prvních sekund:

- pocitově více detalů - bohužel jen ve formě pseudodetailů, plus jako důsledek otevřenějších výšek

- pocitově větší zvukový objem - ale rozevlátější, méně uchopitelný

- živější údernější přednes - zejména u bicích byly ty úderové nástupy jakoby rychlejší

- otevřenější výšky - bohužel doprovázeno větší agresivitou, až sykavkami

- "prostorovost", bohužel alias fázová nekoherentnost - u Q-soundu Waterse Amused pes neštěkal od sousedů ale mezi bednama, vše bylo mezi bednama, u neefektních nahrávek byla scéna nebodová, ale oproti tomu co mám v uchu rozevlátá.

Není to zesilovač pro mne, je sice to, čemu se říká muzikální, ale pro mne je ten efekt "oživlosti muzikantů a větších hlav a nástrojů" jenom krátkodobý, pak si začnu všímat co mi vadí a pocity padají dolů.

Sony je podstatně ukázněnější a pro dlouhodobý poslech mého typu vhodnější. Umí podat i méně povedené nahrávky a přitom nějak extra nezabarvuje ty povedené.

Nicméně je to zesilovač, který může uspokojit spousty jiných posluchačů, co se rádi nechají strhnout životným projevem a nepitvají co a jak. Je fakt, že má malá Dynaudia ožila a to je tenhle Densen je ryze výkonově dost slabý.

Hráli jsme solidní audiofilská vydání staré rockové muziky 70.let, samí japončíci a repertoire repuk - Pink Floyd, ELP, Still Life + tedy ten haf haf Waters

---- tak to jsem napsal před pár dny na hifi.nazory.cz ---- co se strhlo je ve vedleším vláknu, zde prosím jen k tématu


Ještě přidám poznatek BV v jeho reakci na výrobcem prý udávanou nutnost rozehrání 72 hodin!

BVa:

Edit:Hľadal som nejaké merania, tu je to:
Jediné, zrejme prvé aj posledné objektívne hodnotenie s meraním..
B-100 (Stereophile..)
"However, the amplifier wasn't to keen on reactive loading. A load of 8 ohms in parallel witj 2uF resulted in bursts of oscillation on the negative cycle; as did as little as 0.1uF loading, the steady-state response overshoots to +10dB at 112kHz. This amplifier was not unconditionally stable""As regards for distortion, the Densen was perfectly satisfactory but didn't meet the manufacturer's specificationof a typical 0.01%/ For example, when the Densen was cold, THD on a 1kHz tone measured 0.15% at 10W into 8 ohms. Once warmed up, the Beat 100's THD fell to 0.13%. At rated power, the distortion figures were 0.2% at 20kHz, 0.3% midband, and 0.3% at 20kHz "
Je tam toho viac, celé je to tu:
http://www.densen.dk/b-100/stereophile.html
Už len to, že výsledky sú 15-30x horšie, než udáva výrobca hovorí dosť. Nestabilný zosilňovaš so skreslením lampového konca, to je naozaj ikona.

A mou repliku:

BV ad "Už len to, že výsledky sú 15-30x horšie, než udáva výrobca hovorí dosť. Nestabilný zosilňovaš so skreslením lampového konca, to je naozaj ikona." - ano, to je strohé a naprosto výstižné.

Stejně si ale neumím představit, že by si v dnešní době dovolila nějaká firma vážně doporučovat "nevypínat" (alias rozehřívat 72 hodin, což je de facto totéž) přístroj typu zesilovač, protože by sebe sama označila tímto za vrcholně neekologickou a technologicky nekompetentní. A případné obkecávky, že to je důsledek neexistence zpětné vazby, by byly technicky neobhajitelné. To by přeci nikdo soudný neriskoval, už jen kvůli dopadům na trhu.


Naposledy upravil merhaut dňa Št november 22, 2007 13:28:45, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 13:24:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych se pana Bunty (popřípadě dalších konstruktérů PMA, Kazzatele) zeptat,
- jaké výhody může mít dobře zvládnutý zesilovač bez celkové zpětné vazby
- jakým úskalím musí čelit konstruktér zesilovače bez zpětné vazby
- a jaké zvukové a měřitelné projevy se dají očekávat při nedostatečném technickém zvládnutí takovéto konstrukce.

Dá se to popsat rámcově, zjednodušeně, pro "střední technické kádry"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 13:41:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Vše, co poslechově popisuješ, svědčí o tom, že je to zesilovač se zkreslením jako sviňa, tj. že to konstruktér nezvládnul.... Jaký úskalí má takto řešenej zesilovač už bylo stokrát popsáno a já nemíním s tím zase ztrácet čas....Nechápu, proč sem nějaký blb vozí tuhle firmu, existuje nejmíň deset jinejch dánskejch výrobců, který jsou mnohem lepší...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 14:09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

BVa napsal (přesun z jiného vlákna):

Je to "len" silne tepelne závislé, to je všetko. Zrejme to aj dosť hreje (neviem?), potom to nevypínanie predĺži životnosť (tepelné cykly polovodičov). O absencii NFB by som pochyboval, s ohľadom na "overshoots to +10dB at 112kHz", čo hovorí o problémoch s kompenzáciou v zapojení s NFB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 14:16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle díkec za jasný názor, který snad leckomu otevře oči.

Já jsem za sebe rád, že se posluchačsky už umím ubránit tomuto typu soundu, který je sice pro někoho takzvaně "muzikální" (což je de facto zneužití významu tohoto slova), ale pro mne po chvíli docela nepříjemný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 14:30:36    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut
Jednoducho sa to popísať nedá, je o tom dosť dlhé vlákno na diyaudio.com
A doplním ,že ten odkaz na meranie (jediné dostupné..) sa týka typu B-100, nie B-110.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 14:47:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkná krabice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 14:52:35    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:

- jaké výhody může mít dobře zvládnutý zesilovač bez celkové zpětné vazby
- jakým úskalím musí čelit konstruktér zesilovače bez zpětné vazby


Jak to dopadne či nedopadne záleží čistě na konstruktérovi a jeho erudici. Neexistenci CELKOVÉ zpětné vazby je nutné vyvážit lokálními zpětnými vazbami, ev. kompenzací nelinearit převodních charakteristik. Nějaký typ zp. vazby tam bude vždy, zesilovač BEZ ZPĚTNÉ VAZBY je marketingová fikce a bublina.

Dohadovat se co je lepší či horší je nesmysl, jelikož to závisí na konkrétní obvodařině a konstrukci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
587sk
Hifista


Založený: 19 december 2006
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 17:30:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobne som sa nechal nachytať na "muzikálnosť a pseudo priestorovosť"
Creek EVO, radšej som sa vrátil k NAD 325.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 19:43:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Treba uznat, ze je to krasavec. Zaujimalo by ma, ako je to chladene - nevidno ziadne chladice.
I ked tych1 60/8 nie je az taky pruser uchladit.

Trochu marketingu : http://www.densen.dk/index.php?page=products&produkt=b110
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 19:48:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tipuju, že to bude mít nějaký kus kovu uvnitř, spojený s kovovou/hliníkovou skříní zesilovače a chadit to bude celým povrchem skříně. Podobně je udělaný třeba integráč od Audionetu a uchladil v pohodě svých 100/8. I když pravda hřál dost.
Ale design mají krásnej, to je fakt. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 19:53:02    Predmet: Odpovedať s citátom

aj GRADO robi pekny dizajn ....

Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 19:53:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Zítra to kluci jdeme znovu testovat... Nic už tak dlouho "nezvedlo" emoce, tak jsem zvědavý, co v tom Densenu je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 19:54:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Co to vůbec stojí, když už je to taková pecka, zvedající emoce? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 19:56:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Co to vůbec stojí, když už je to taková pecka, zvedající emoce? Smile


Nějakých 44K.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 20:09:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Franta napísal:
Zítra to kluci jdeme znovu testovat... Nic už tak dlouho "nezvedlo" emoce, tak jsem zvědavý, co v tom Densenu je.


Ono to ani tak nezvedlo emoce, ako nepochopitelne sektarske prejavy.
Sorry za OT Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 20:14:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:
Franta napísal:
Zítra to kluci jdeme znovu testovat... Nic už tak dlouho "nezvedlo" emoce, tak jsem zvědavý, co v tom Densenu je.


Ono to ani tak nezvedlo emoce, ako nepochopitelne sektarske prejavy.
Sorry za OT Smile


No právě! Proto je to tak nepochopitelné. Teď zrovna je na ČT2 dokument o "Opoziční smlouvě". Navrhuju takovou uzavřít v otázce "Densen" Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2007 12:58:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak trochu dojmů z testu č. 2 dám i tady. Celá ta "debata" se dostává do trochu jiného světla, když to porovnám s praktickými zkušenostmi ze včerejška. Proběhlo to v Ivanovicích na Hané u našeho nového kamaráda Pavla - první odběratel B110. Už mu to hraje týden doma, tak byl předpoklad, že je trochu "zajetý".
Perfektně ošetřená elektrika s vlastním stíněným přívodem od tavné pojistky, samostatné zemnění jen pro poslechovku, síťové šňůry stíněné, Belkin filtr, z kterého jsme "vytrhali" TV, dvd a video. Vzal jsem si pro objektivitu kolegu z oboru. Poslechový pokojík v rámci možností pečlivě akusticky upravený. Přijeli jsme v šest večer a odjížděli v deset. Jen jsme měnili jedno cd za druhým. Nemám, co bych k tomu dodal. Prostě to hrálo muziku, ale tak blízko původnímu zdroji, že to bylo něco vyjímečného. Občas jsme si představocvali, že jsme přímo ve zvukové režii při míchání! Ještě ke komponentům : reproduktory ALR Note 5 - nepoznával jsem je, CDP byl Thule CD 150 bez digitu II, jen 16/44,1. Signálové kabely Gryphon, repro Neutrik.
Takže to je závěr testu č. 2. Jak jsem předpokládal, vnější podmínky fatálně ovlivňují výsledný dojem, jako ostatně vždy. Ještě to zkusím v domácích podmínkách a můžu dělat nějaké další závěry. Debata na obou fórech byla trochu předčasná, asi z nedostatku jiných námětů. Smile Doporučuji se zaměřit na kvalitu el. sítě. Úměrně ceně vlastněných přístrojů. Zase se to potvrdilo a závídím těm, kdo bydlí na vesnici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2007 13:16:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevěděl jsem, že Neutrik dělá i repro... Cool Jinak tvoje závěry jsou impresionismus jak vyšitej...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2007 13:17:35    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Nevěděl jsem, že Neutrik dělá i repro... Cool Jinak tvoje závěry jsou impresionismus jak vyšitej...


repro-kable
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2007 13:24:21    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Nevěděl jsem, že Neutrik dělá i repro... Cool Jinak tvoje závěry jsou impresionismus jak vyšitej...


Nechci, Pavle, polemizovat! Jako vždy, je to opravdu impresionismus. Jen jsem se snažil poctivě popsat své dojmy z poslechu. Fakt to bylo zajímavé, v mnoha směrech lepší než to, co mám doma. Tak třeba i impresionismus. Stejně tak na mě zapůsobil i BVA nebo NVE, když mám vzpomnět něco z nedávné minulosti, co jsem na vlastní uši slyšel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 10:22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Já už jsem to říkal Frantovi i psal do mailu: mně je zesák, co hraje jednou tak a podruhé jinak krajně podezřelý. Pokud je tak háklivý na vnější podmínky, tak jak ho prodávat, když ve studiu bude hrát zcela jinak, než u někoho doma? A bude nutno k němu připojit nejen filtr, ale filtr jen a jen pro něj, odpojit všechny tv, dvd v dohledu, vybudovat samostatný okruh s tavnou pojistkou, bydlet na vesnici, ...

Navíc si myslím, že i podle tohoto Frantova popisu je jasné o jaký typ zvuku jde. Po čase se nepochybně dostanu k druhému poslechu B110, jsem zvědav, jaký typ zvuku nabídne háklivý Densen tentokrát ...

P.S. Včera jsem strávil celý den se zesákem BVaudio A300SE (viz příslušné vlákno), na těch samých nahrávkách, co se testoval Densen B-110 (i mnoha dalších), při třech úrovních hlasitosti - a to je pro mne jiná liga. Čistý zvuk za všech podmínek, stabilita a vše levou "vlažnou" zadní ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 12:16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

A ten BV je za 2/3 ceny Densena? Nebo ho prodáváš dráž?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 12:43:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Já ho neprodávám, ale podle ceníků je BVa ještě za míň, než za 2/3 ceny Densena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 10:30:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tento ostře sledovaný zesilovač právě "drtím" do pátku doma. Předběžně tvrdím, že to není špatné. Co se týká hudebních informací, tak jeden z nejmuzikálnějších zvuků, co jsem doma měl. Taky mě šokuje ten obrovský rozdíl ve zvuku u Jardy doma a těch dvou dalších poslechových zkušeností. Elektrika kazí všechno, něco je asi víc háklivé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 20:49:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Právě pročítám na stránkách výrobce "filozofii" firmy. Kdo by chtěl, jsou tam velmi zajímavé přístupy k hifi.

http://www.densen.dk/index.php?page=designconcepts&page2=indepth

...during the process of developing High-End a lot of producers move away from the music, just focusing on other parameters. And that is why only a few companies in the world are able to develop Hi-Fi that can play music. And why the cheapest product from the High-End often is the best in the range.

Například.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 21:20:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Z pohádky do pohádky - nadhled je potřeba Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: St november 28, 2007 21:32:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Právě že to mohu porovnat přímo s praxí. Něco na tom je, fakt. Hraje to rytmus hudby, jakkoli netechnicky to zní. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Št november 29, 2007 22:46:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Další v pořadí čtvrtá zkouška proběhla u našeho kamaráda Michala, který po poslechu u mě doma nemohl vydržet do večera až to vyzkouší u sebe. Tak jsme to tam převezli. Elektriku nemá ošetřenu, tak mě výsledek ani tak moc nepřekvapil, spíš se potvrdilo, co jsme zjistili už u Jardy. Vůbec to nehrálo. Převezl jsem to zpátky a rychle zapojil. Zase to hraje. Takže do běžného prostředí ve městě nepoužitelné! Tak jaké asi mají podmínky v tom Dánsku?

Komponenty u Michala : CDP - Thule CD150 DigitII, reproduktory Dynaudio C1.4, reprokabel Neutrik-profi, signálový Oehlbach Heavenly Sound(syčivé stříbro)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Št november 29, 2007 23:04:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Franta
Nepřipomíná mi to silně sestavu,na které poslouchal J.Marhaut?
Pouze 1.1. za 1.4.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist