Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Metropolitní opera New York v Praze

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2007 23:47:42    Predmet: Metropolitní opera New York v Praze Odpovedať s citátom

V Praze na Žižkově, v kině Aero, přímý přenos ve full HD. Viz zde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2007 17:02:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Vy Pražáci se máte! Very Happy
Jsem zvědav, jak se to našim hifistům bude líbit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 22:21:29    Predmet: Odpovedať s citátom

V sobotu jsme s ženou jeli na Donizettiho Dceru pluku. V Aeru jsem nikdy nebyl, trochu mě překvapilo prostředí jak vystřižené z filmů o dělnickém Žižkově padesátých let. Zato v té době určitě neměli modré parkovací zóny, a tak jsem musel poloprázdnými ulicemi jet pěkný kus, až mimo modrou zónu (pár zastávek tramvají zpátky). Bohužel letitý web Aera v rekonstrukci na takovou "drobnost" nijak neupozorňuje, takže jsem to zpět z parkoviště málem nestihl (v sobotu večer tramvaje moc často nejezdí).

Kino bylo našlapané, spoustu lidí v oblecích (vzhledem k okolnímu prostředí docela komické - ale nedivím se jim Smile ).

Obraz špičkový, výborná kamera, střídaly se záběry na celou scénu s detaily na tváře zpěváků. Vzhledem k velikosti operního domu jsme určitě měli lepší výhled než většina diváků.

Hlavní protagonisté byli zcela fenomenální zpěváci, nejsem však žádný odborník, abych mohl popisovat detaily. Nicméně žena, učitelka zpěvu, byla ohromená.

Zvuk v kině nic moc, ostatně snad jako vždy při ozvučené akustické hudbě. Ještě nikdy jsem nebyl na ozvučeném koncertě klasiky, kde by "mistr zvukař" nepomrvil zvuk. S ženou si říkáme, jestli vůbec existuje nehluchý zvukař Smile Naštěstí se koncerty klasiky nezvučí často.

Ve zvuku zcela chyběly basy, spíše bych si tipnul na chybějící SW v Aeru. Nedovedu si představit, že by v přenosu nebyl LFE kanál.

Klasika - naprosto zmatený surround zvuk. Plátno přede mnou, zezadu jde tleskání (OK), triangl, činely, housle (chvíli zezadu, chvíli zepředu). Zpěv hlavních postav někdy jen zepředu, někdy současně i zezadu, takže to udělalo efekt krásné ozvěny. Mistr mixér měl jistě spoustu efektních nápadů, ale mně to z prostorového pojetí udělalo guláš. Určitě jsem neměl pocit, že sedím v hledišti MO, spíše se stále přesouvám někde mezi orchestrem a jevištěm.

Zvuk neměl téměř žádnou dynamiku. Chápu, že stávající komerční technologie nedokáže přenést celý dynamický rozsah akustického provedení díla, ale taková komprese určitě nebyla zapotřebí. Celkově byl zvuk relativně potichu, při filmu je podstatně hlasitější. Rozdíl mezi jasně piánovými pasážemi a burácením orchestru ve vypjatějších pasážích byl zcela minimální, měl jsem z toho takový plochý nevýrazný dojem.

Můj soukromý závěr, který nikomu nevnucuji - výborný nápad, skvělé představení, špičkový obraz, ve výsledku však nekvalitní zvukový doprovod. Osobně svým známým nebudu sám aktivně doporučovat navštívit další sezónu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ne november 09, 2008 15:48:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Začala další sezóna. Udělal někdo s přenosy z Metropolitní opery v českých kinech dobrou zkušenost? Respektive, byl někdo na víc než jednom představení?
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut november 11, 2008 10:45:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To zní jako jednoznačná odpověď. Smile
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut november 11, 2008 18:13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
To zní jako jednoznačná odpověď. Smile

Neutral
Mel by jsi vyzkouset a poreferovat tady

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut november 11, 2008 19:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No, byl jsem k tomu projektu od začátku skeptický, takže jsem se nikam nehrnul. Ale zároveň jsem byl zvědavý na reference.

Shodou okolností jsem se ale teď ocitl na jednom představení - v Ostravě. Vcelku bych se shodl s dustinem. Podle všeho dokonalé profesionální výkony, znehodnocené technikou na výstupu. Vepředu natáhli do stojanu kapesník asi 3x5 metrů a na něj promítali. K tomu zněl rovnoměrně šumař na rozpálené plechové střeše. Měl jsem sice podezření, že někam možná nějaký subwolvér schovali (občas jakoby něco zabublalo), ale asi byl raději potichu a podladěnější než metalákova brzdová lanka poránu. Měl jsem dojem, že přecenili mou nenáročnost. Neumím si totiž představit, že by někdo spokojen byl.

(Snad je zřetelné, že jsou opravdu jen dojmy bez nároku na odbornost a objektivitu. Pokud se vám nějaké předstvení líbilo, klidně to napište. Nemusíte mi ani nadávat, ani se mnou polemizovat.)

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: Ut november 11, 2008 20:27:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, panove,
Pokud se termin "Mistr zvuku" zmenil na termin "Sound Design",
neni se cemu divit.
Protoze drive bylo pri prenosech bezne, ze za pultem sedi hudebni reziser (muzikant - umelec) a zvukovy reziser (technik) bylo jasne, ze umelecka
a technicka stranka se budou doplnovat. Dnes tomu tak neni. Dnes
je tam performer - sound designer - ktery se rozhodl, ze nebude polejvat
chodnik petrolejem a natahovat provazky z rohu do rohu mistnosti, ale
ze bude "delat sound" v metropolitni opere.
Metodou pokus - omyl, bez akustickych zakladu, zato vyzbrojen
"moderni" technikou s furou efektu. Toto je, panove, vysledek.

_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut november 11, 2008 22:06:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Můj hlavní problém byl v tom, že použili reprodukční zařízení, které asi nebylo určené pro takovou produkci - mají tam asi instalováno něco pro divadelní efekty (a možná se i na tom šetřilo). Vysloveně šílené zvukové efekty jsem nezaznamenal - ale popravdě jsem byl tak znechucený, že už mi tahle stránka věci byla skoro lhostejná. Podle mě zpackali pěknou příležitost (což jsem ovšem čekal, jen jsem si občas namlouval, že jsem zbytečně pesimistický, takže jsem byl zvědavý, co řeknou ostatní). Ale možná tomu nerozumím - vím jen, že už se tam nevypravím. Za ty peníze lze užít docela pěknou kulturu v nějakém restauračním zařízení. Nebo si koupit nějakou nahrávku.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist