Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ekta grande
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Ne júl 03, 2011 16:00:36    Predmet: Ekta grande Odpovedať s citátom

Dobrý deň.

Chystám sa na tento projekt od Troelsa. Neplánujem žiadne zmeny oproti jeho projektu.
Má niekto s daným ptojektom skúsenosti?
O aky material sa jedna - bitumen na tlemenie?? asfaltové pásy?? Prípadne aky by bol najvhodnejší material na tlmenie"?
Niekdy som používal na stavbu bední DTS. Aký materiál by ste mi na to odporučili??
Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne júl 03, 2011 16:05:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud chceš tlumit 4mm bitumenu, tak raději udělej bedýnky z materiálu o 4mm tlustším a tlumit nic nemusíš Smile. Zvýší se pevnost a nebude to rezonovat. A ještě to výjde levněji. Je to doporučení od Velkého Boba.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Ne júl 03, 2011 16:46:05    Predmet: Odpovedať s citátom

No bez tlmenia sa to asi neobejde? Predná stena 36mm ostatne cca 25mm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne júl 03, 2011 16:59:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyplň jen objem dle rad či poslechu vatou. Ale pokud tam pro dobrý pocit tam ten bitumen chceš dát, tak ho tam dej, ale já ti psal, co je lepší.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Ne júl 03, 2011 17:16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie bitumen nechcem tam silou mocou dat. Práve pýtam si rady od skúsenejších ludí. Ak možte poradte načo by som nemal zabudnúť čo je lepšie atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ne júl 03, 2011 22:03:51    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou mi rady. Bitumen má zhruba jednou takovou hmotnost než MDF stejného objemu, navíc má samozřejmě jiné vlastnosti než MDF. Takže použití 4mm bitumenu či folie AMS-Tecsound doporučuji.
Použití o 4mm silnější MDF je pouze ekonomické řešení pro nízkorozpočtový projekt.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2011 11:04:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky stavím Ekty Grande, ja tam nacpal 5mm bitumenu a Basotect.

Proč ses rozhodl pro tento projekt? Nechci ti to vymlouvat, jsou to krásný bedny, ale za tu dobu co je stavím jsem do toho nacpal už solidní peníze a dospěl jsem k názoru, že jsem měl počkat a postavit něco s větším basákem a nestálo by to o moc víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2011 18:32:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel som nieco so scan speak meničmi a asi najviac mi vyhovovali ekta grande.
Na bednu bude staciť materiál MDF?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2011 20:05:01    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
To jsou mi rady. Bitumen má zhruba jednou takovou hmotnost než MDF stejného objemu, navíc má samozřejmě jiné vlastnosti než MDF. Takže použití 4mm bitumenu či folie AMS-Tecsound doporučuji.
Použití o 4mm silnější MDF je pouze ekonomické řešení pro nízkorozpočtový projekt.


Hmotnost ano, ale co pevnost? Tu má kolikrát nižší než MDF? Ozvučnice musí být hlavně pevná. Hmotnost je spíše jen výhodou.
Samozřejmě u 25mm či 36mm tlustých desek už je ta pevnost dostatečná.
N.A. moje rady brát v potaz nemusíš, stavíš bedny, tak máš hodně zkušeností. Toto radil pan Sýkora, tak to beru jako velmi kvalitní zdroj informací.
Já osobně mám v bedýnkách bitumen taky Smile. Koupil jsem tehdá toto:
http://www.prohifi.cz/tlumici-material/tecsound-4-mm

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2011 22:57:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pevnost se nedosahuje primárně tlouštkou stěny ale konstrukcí výztuh. Myslel jsem Karfíku že jsi inženýr-strojař a to bys snad mohl vědět...ne?

Jeremysk : Bitumen na lepší projekt určitě ano! Poctivě udělaná konstrukce bedny je jedním ze základů (nikoli postačující podmínkou -ale jednou z nutných ano).

A to co říká kocour zvaž - bedna s basáky má něco do sebe Smile

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
mechanik
Hifista


Založený: 01 august 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: Revúca

PríspevokZaslal: Pi júl 08, 2011 14:21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

stena pevnejšia nebude, tak ako ani plech na ktorý sa bitumen dá neni pevnejší ale niekde vyššie podla mna bude lepšie tlmená, myslel som si že najlacnejší bitumen je tento http://monacor.sk/frontend.php/product/show/5012/MDM-830
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: So júl 09, 2011 07:46:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Mechanik. Ten bitumen od monacoru je akej hrubky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne júl 10, 2011 11:35:19    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole napísal:
Pevnost se nedosahuje primárně tlouštkou stěny ale konstrukcí výztuh. Myslel jsem Karfíku že jsi inženýr-strojař a to bys snad mohl vědět...ne?


To je samozřejmě pravda, ale bavíme se tu o polepování stěn bitumenem, ne o nějaké vnitřní konstrukci ala BW Matrix.
A pokud to bude Ekta Grande jako tady na obrázku, pak bude spokojen i Pistole Smile.
http://www.troelsgravesen.dk/ektagrande_files/EKTAGRANDE_JESPER_04.jpg

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ne júl 10, 2011 20:32:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám na to trochu jiný názor.
Bitumen určitě nic nezkazí, a pokud na něj jsou peníze tak proč ne.
Bedny této velikosti stavím z 28mm MDF, vnitřní výztužné příčky vždy lepím do drážky hluboké 1/3 tloušťky stěny, jinak ta příčka drží jen na tenké šlupičce té MDF a tak to vůbec nadrží...vruty nic nezachrání, spíš jsou na škodu, časem budou vidět i pod 1,5mm silnou dýhou.
V těch příčkách to chce kulaté otvory, takto vyřízlý rám se čtvercovou, nebo obdélníkovou dírou je k ničemu.
Spoje na tupo jsou také dost velký kompromis co se týká pevnosti a časem budou také vidět i pod dýhou.
Pokud to budeš stříkat barvou, tak bude vidět naprosto všechno co jsem popsal, žádné kity a primery ti nepomohou.
V té bílé barvě ta bedna vypadá nádherně, nedávno jsem dělal něco podobného s Visatony, třípásmové d'appolito, vysoké 150cm, také v bílé barvě a jedny s bambusovou dýhou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Po júl 11, 2011 14:02:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je vidět vyloženě praxe a zkušenosti. Thumb up
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Po júl 11, 2011 18:54:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže takováhle výstuha je podle tebe k ničemu? TO si nemyslím.... Spoje na tupo jsou jistě kompromis, ale určitě se to vychytat dá. Je s tím ale práce a možná víc, než to udělat rovnou pořádně. Šrouby jsou ale peklo. Ty u mě naučily. Někde to je vidět vždy, ale někde to zase nevyleze vůbec. Zajímavý je, že zrovna spoje natupo a šrouby mi vylezly na věcech, který sem chtěl mít opravdu pěkný a naopak na věcech, kde mi na tom až tak nezáleželo to nevylezlo. Pokud se bedna stříká, lze spoustu věcí zachránit kitem i primerem. Jen je potřeba to správně používat a nebýt nedočkavej. Musí to být pořádně proschlý, jinak to samozřejmě vyleze.


22032011156.jpg
 Description:
 Filesize:  60.89 KB
 Viewed:  848 Time(s)

22032011156.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ut júl 12, 2011 09:13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě jsis všiml, že se MDF deska dá snadno loupat po vrstvách, a když něco přilepíš jen na povrch tak to prostě nedrží, uloupne se to jen s vrchní vrstvičkou, kam se prosáklo lepidlo.
Když to slepíš v řezu, tak to drží perfektně.
Usuzuju z toho, že i co se týká rezonancí stěn té reprosoustavy, tak lepší potlačení bude v případě, když to bude jako kompaktní celek.
Reprosoustavy vždy lepím najednou všechny její díly.
Trofám si tvrdit, že na výsledném zvuku je to velmi dobře poznat, několikrát jsme to porovnávali.
Dost napoví i poklepávání na reprosoustavu, popřípadě dotyk při provozu.
Na mizerně udělané reprosoustavě je to i vidět při měření.
Kdysi jsem předělával zákazníkovi výhybky v reprosoustavách, byli od jednoho nejmenovaného výrobce, a byli shodou náhod osazeny naprosto stejně jako reprosoustavy, které jsem v té době mněl, dokonce i vnitřní objem se shodoval na 0,5L. Ty moje se mu velmi líbili, bohužel ty jeho byli z dýhované DTD 18mm a bez příček a bylo to naprosto jasně slyšet.
Cca před 15-ti lety jsem dost často chodíval do Plzeňského studia DU-KI, měli tam tou dobou dvoje naprosto stejné reprosoustavy Visaton, jen jedny byli z MDF a ty druhé z betonu, rozdíl byl opravdu velký...

To jestli něco pod barvou proleze nebo ne je taky hodně závislé na ročním období, jak dlouho se desky skladují a kde.
Jestli jsi někdy viděl jak se skladují ve velkoskladech, kde je v podstatě venkovní klima, tak bys hned pochopil.
Pak se ta deska musí převézt, bez ohledu na počasí, při naskladnění do dílny je hned změna teploty a vlhkosti, při lepení je změna vlhkosti jen na styčných místech.
Po nalakování působí na tu desku většinou vlhkost jen z jedné strany,z té vnitřní, což je také špatně.
Potom další transport k zákazníkovi.
A musí to vydržet několik let jinak by tě hnali Very Happy
Jednoznačně to vyznívá ve prospěch lepení na pokos, ve výsledku je s tím méně práce a výsledek stoprocentní.

Kousek ode mně je renomovaná autolakovna, posledních pár let stříkají i dost nábytku, kolikrát jsem byl u toho, kdy jim truhlárny dodaly naprosto špatně připravený, nebo vyrobený nábytek k nastříkání...nepomohlo nic, jen znovu a pořádně to udělat.
Nejhorší fušeřina se kterou jsem se setkal je používání chemoprénu na takovéhle věci, nebo na dýhu.
Jaký měl výraz na tváři lakýrník, když se mu začali rovnat a následně rozlepovat prohnutá opěradla židlí, vyrovená z ohýbatelné MDF s nalepenými krajními vrstvami, poté co to nastříkal pličem...já ho viděl Shocked

Koukám, že jsem se rozepsal, snad to někomu pomůže. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ut júl 12, 2011 18:52:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tohle samozřejmě nezpochybňuju. Narážel sem na to, že výztuhy s čtvercovými nebo obdélníkovými výřezy jsou k ničemu. Výztuhy taky zafrézovávám, ale nemyslím si, že by byly funkční jen výstuhy s kruhovými dírami a nemyslím si ani to, že pokud se to nezafrézuje, že je to taky k ničemu. Pořád je to mnohem mnohem lepší jak nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut júl 12, 2011 20:35:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to se fakt tesim an svoje nove bedny, ty stavajici jsou zmastene takovym zpusobem, ze horsi to byt uz nemuze a to myslim doslova a do pismene, jinymi slovy narez v obi a vruty, tadne lepeni nic, obycejna 18mm drevotriska a basovou bednu a na stredovyskovou taky. Takze kdyz vsechno necham tak jak je a udela se poradna bedna, coz se teda uz dela, tak se z toho asi poseru jake to bude zlepseni podle toho co bylo psane vys. Ale spis si myslim ze neposeru, ze to bude takove nejake vicemene stejne, jen to bude lip vypadat...

Mimochodem podle toho co bylo napsane by ty bedny nemohly hrat ani za nic, a pritom hrajou tak, ze to je docela mazec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ut júl 12, 2011 22:14:29    Predmet: Odpovedať s citátom

TOm: tak to sem zvědavej, co pak napíšeš. já si taky myslím, že to bude hrát stejně. Nemám to ale ničim podložený a nikdy sem neměl možnost porovnat dvoje stejný bedny s rozdílnou kvalitou provedení skeletu. když ale něco dělám, dělám to co nejrobustnější, už jen prostě z principu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St júl 13, 2011 00:58:16    Predmet: Odpovedať s citátom

nebude to srovnatelne porovnani, bude to v radu tydnu, takze se k tomu nebude vubec lehke vyjadrit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 13, 2011 09:14:53    Predmet: Odpovedať s citátom

jediny podstatny rozdiel moze byt v oblasti 200-strelim 800Hz, kde by mohli parazitne kmity bedne patlat stredy. Osobne si ale myslim, ze nic velke sa nestane, vacsi vplyv ma tvar a nekolmost priecok ako samotny material.
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St júl 13, 2011 09:27:18    Predmet: Odpovedať s citátom

je nejaky specialny dovod preco pouzit ten predrazeny karosarsky bitumen namiesto klasiky zo stavebnin?? (nanasanie teplovzdusnou pistolou na MDF dava v DIY podmienkach lepsie vysledky ako samolepky)

p.s. debatovat o tom ci pouzit alebo nepouzit bitumen je strata casu

_________________
ars longa, vita brevis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St júl 13, 2011 10:48:40    Predmet: Odpovedať s citátom

2Skipy: zápach, nižšia hmotnosť (ktorá ale vadiť nemusí, možeš nalepiť aj dve vrstvy ľahšieho materiálu).
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=11162&start=90#136365

2Mechanik: Kúpil som ten Vibraflex (viď linka), je lacnejší ako Tecsound a v pomere "hmotnosť-cena" jasne vedie. Tipol by som, že tebou zalinkovaný monacor je Vibraflex hrúbky 2,5mm, akurát metrový plát rozrezaný na 6 kúskov (výzorovo zodpovedá Vibraflexu).
http://www.noisecontrol.nl/media/newmedia/bestanden/Vibraflex%20EN%20(NCS.P.4110.1.2).pdf

Povedal by som, že lepiť v ozvučnici bitumeny hrúbky menšej než 4mm sa skôr míňa účinku.

Kúpil som vo firme Autoomega v Čadci.
http://autoomega.sk/index.php?query=search&ukaz=vsetko&search=vibraflex&variant=a

2Filip: Výborné informácie! :-)

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St júl 13, 2011 11:28:52    Predmet: Odpovedať s citátom

"Vibraflex (viď linka), je lacnejší ako Tecsound "
žeby chyba v počtech Wink

Vibraflex 4mm 20,-Euro za 50x100cm
Tecsound 4mm 1.050,-Kč za 100x200cm

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St júl 13, 2011 12:02:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to potom pardoon, myslel som, že pri Tecsound je cena za 1m2.
Ospravedlnujem sa.

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: St júl 13, 2011 22:23:56    Predmet: Odpovedať s citátom

já použil tecsound 2mm s alu folii a na to to každý bedny 5kg Audiosystem DP-5000 celkem to je vrstva tak 3-6mm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mechanik
Hifista


Založený: 01 august 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: Revúca

PríspevokZaslal: Št júl 28, 2011 17:59:29    Predmet: Odpovedať s citátom

michal mishek, písal som do monacoru akú hrúbku má ten v odkaze ale nič neodpísali, podla tvojho vibraflexu (4mm 1x1m, 8kg) to vážne odpovedá 2,5mm

EDIT:
"Deska je o rozměru 1x2m, tloušťka 4 mm. plošná hmotnost 7 kg/m2, Všechny fólie Tecsound jsou opatřeny samolepící vrstvou."

takže rozdiel 1kg
a cena:
vibraflex cca 40E m2
a tecsound cca 20E m2

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=16&t=2835
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi júl 29, 2011 11:15:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné, Monacor je neýhodný (pri hrúbke 2,5), Tecsound naopak vyzerá ako veľmi zaujímavá kúpa, viac informácií ale nedám, lebo v ruke som ho nemal.
_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi júl 29, 2011 12:32:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Všechny zkušenosti ohledně měření a tlumení rezonancí ať už chtěných nebo nechtěných naznačují, že jakákoliv plošně přidaná hmotnost s malou tuhostí vzhledem k základnímu materiálu pouze posune rezonance níž. Takže primárně musím zopakovat použítí výztuh a sekundárně dodat lokálně přidávanou hmotnost (srovnatelnou s hmotností příslušného bloku) do předpokládaného maxima výhylky rezonance.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist