Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Křečkovo DIY gramo
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
striga
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Sebedražie Prievidza

PríspevokZaslal: Po február 25, 2008 19:25:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobré ložiska sa robia aj z Very Happy Very Happy Very Happy a to nie výmysel


Bearing_hole.jpg
 Description:
 Filesize:  49.36 KB
 Viewed:  771 Time(s)

Bearing_hole.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: So marec 01, 2008 09:57:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Z tématu krabice na DPA jsem si "vypůjčil" tip na firmu STER METAL Hořovice (http://www.stermetal.cz) a byl jsem mile překvapen jejich rychlou reakcí a ochotou. Skladem mají široký sortiment a jsou ochotní uříznout a poslat i kusové malozakázky. Ceena u hliníku cca 140-180,- Kč/kg.

Vzhledem k tomu, že mají různé průměry tyčí, otevírá se pole i pro designové skvosty (masivní rohové nohy, podstavy pro raménko, podtalíře, schované a poháněné pod úrovní základnové desky, atd.. Stačí šikovný soustružník, který polotovar stočí na přesný průměr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
patmann
Hifista


Založený: 18 september 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nedaleko od Ostravy

PríspevokZaslal: So marec 01, 2008 19:50:07    Predmet: Odpovedať s citátom

"Tyče kruhové - vedeme od Ø 6mm až do Ø 500mm" - s toho se dá ufiknout i super talíř dle libosti Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 09:30:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Udělat talíř jako kolo od vozu problém určitě není. Otázkou pak ale je ložisko, které ho bez problémů (a bez zvýšené hlučnosti) unese a motorek, který ho bude pohánět. Samozřejmě - lze použít magnetické nadlehčování, dva-tři motorky, ale to už se dostáváme do jiné technologické i cenové úrovně. Já se proto spokojím s cca 5 kg těžkým talířem.

Potěšilo mě, že na podobném projektu pracuje víc nadšenců, než bych čekal. A moc bych uvítal kolegu Tomíčka (ale i další), kdyby sem chtěl začít psát. Jím použitý materiál talíře se mi moc líbí. Tuším asi, co to je (sám jsem to taky zvažoval)... Co ty na to, nechceš to tady rozvést?

striga
Tak už mne nenapínej a prozraď z čeho je to ložisko. Otočný stojánek na sušenky? Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tomíček
Nádejný hifista


Založený: 02 marec 2008
Príspevky: 79
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 10:08:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Křeček

Ahoj, zdravím všechny příznivce analogu a tvůrce DIY zvlášť.. Very Happy

To co myslí striga je podle mne ventil z hlavy automobilového motoru včetně jeho pouzdra. Již jsem to měl taky v ruce, základní vlastnosti ložiska ventil splňuje, ale je problematické s tím dál pracovat vzhledem k jeho tvrdosti, aspoň mi se to nepodařilo..

Jak křeček správně odhadl, vycházím ve svém DIY z brusného kotouče.
Má různé velikosti, tvary, barvu, ale hlavně je to kvalitní homogenní materiál, vyrobený s velkou přesností a vyvážený (točí se v tisících otáčkách a nesmí vibrovat). Díky středním upínacím dírám různých průměrů není problém udělat vhodný mezikus jako pouzdro libovolného ložiska. Vzhledem k váze ale je lepší masívnější ložisko. Já nejspíš použiji pro první typ gramofonu ložisko z RPM, pokud se mi podaří sehnat..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 11:54:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:

striga
Tak už mne nenapínej a prozraď z čeho je to ložisko. Otočný stojánek na sušenky? Mr. Green

Vidím, že som sa asi o dve hodiny oneskoril, ale skutočne som na to prišiel sám Very Happy , akosi som sa nad tým veľmi nezamýšľal, ale stále sa mi to videlo známe - kedysi som v aute už menil ventily aj s púzdrami. Výhoda je tam tá, že sú bežne dostupné nástroje na opracovanie - temer každý starší automechanik má doma výstružník na presné prispôsobenie púzdra drieku ventila. Trochu viacej práce dá úpevnenie toho ventilu k podstave, ale aj to sa dá vyriešiť celkom elegantne. Chlapi, normálne ste mi dali chrobáka do hlavy, aj keď gramo mám... Laughing Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rowing
Nádejný hifista


Založený: 03 september 2007
Príspevky: 64
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 12:02:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Super, jen se nezdráhejte informovat o svých výrobcích a pokrocích. Možná mě časem také zlákáte. Největší problém je samozřejmě to ložisko, jakýkoliv hluk z něj se samozřejmě do signálu přehrávané desky může dostat a také dostává. Pohyb musí být naprosto hladký a tichý, což je problém. Při zkoušení ložisek ať už z té hlavy videa, ventilu motoru nebo jiná zkuste talíř roztočit a poslouchat lékařským fonendoskopem přikládaným na základní desku. Asi se budete divit co za rámus z toho leze a lze slyšet, že Křečku Razz
A tohle se musí právě bezvadně vyřešit a odladit, jinak ten gramec bude mít problém a bude to slyšet Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 12:07:35    Predmet: Odpovedať s citátom

U grama je výhoda tá, že rýchlosť otáčania taniera je nízka. Roztočená videohlava na 45ot/min je tichá ako zlý študent pred tabuľou, pri vyšších otáčkach už šumí-teda aspoň tá moja Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 13:20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano video hlava na 33.3 ot není slyšet to už je větší hluk z toho jak jede stylus z přenosky v drážce i v tiché pasáži na LP takže z tohoto moc strach nemám ale i já pořád hledám ještě lepší řešení.Zkoušel jsem starší pouzdra z TESLA šasi mám tři z různých typů a i když jsem zkusil všechny kombinace (pouzdro z jednoho typu a hřídel z jiného) vždycky tam je dost velká boční vůle která je vidět už okem a pokud na tom bude talíř tak 15cm od středu ke kraji talíře ta výchylka udělá až 3 mm takže se talíř houpe.U video hlavy co jsem použil já je výchylka jen 0.5mm (myšleno talíř - základna)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tomíček
Nádejný hifista


Založený: 02 marec 2008
Príspevky: 79
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 13:28:37    Predmet: Odpovedať s citátom

stephunk

Já jsem video hlavu zkoušel taky, ale po zatížení byla hodně slyšet. Bez podpěrné kuličky, jak píše petrmo , nepoužitelné. Kulička se však musí velmi pečlivě v díře pod hřídelí vystředit, jinak při zatížení mírně "šmajdá" a zanáší další hluk. Nějak se mi to ale nepodařilo vyladit, tak jsem prozatím tento způsob výroby ložiska opustil.. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 13:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

petrmo napísal:
Zkoušel jsem starší pouzdra z TESLA šasi mám tři z různých typů a i když jsem zkusil všechny kombinace (pouzdro z jednoho typu a hřídel z jiného) vždycky tam je dost velká boční vůle která je vidět už okem a pokud na tom bude talíř tak 15cm od středu ke kraji talíře ta výchylka udělá až 3 mm takže se talíř houpe.

Chlape, tak teraz som sa pobavil, to ako keby si napísal, že si skúšal meniť priemer vrtákov od 3-5 mm na závit M3 a ani jedna diera nebola dobrá Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 13:39:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel všechny ty ložiska se dělali se stejným průměrem jak NC 450 tak i HC 16 ale ty vůle byli i pokud jsem je zkopletoval tak jak byli určené a vůle byla ještě větší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 16:45:32    Predmet: Odpovedať s citátom

V poslední době jsem měl v ruce už 5 ložisek ze starých TESLA gramofonů. Ani téměř nový subtalíř s ložiskem nemá zcela tichý chod a viditelně hází. Myslím, že to vyplývá už z technologie výroby (jsou to odlitky nebo výlisky). Totéž platí i pro krycí talíře. Ve své době a cenové třídě to bylo adekvátní, ale pro kvalitní DIY - nevím, nevím. A navíc je (s ohledem na použitý materiál) velkým otazníkem i jejich tvarová stálost v čase (viz starší příspěvky na toto téma zde : http://www.elektroworld.info/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=9.)

Resumé - dělat se s talířem, přesně opracovaným na setiny mm a pak ho posadit na nekvalitní ložisko a házející subtalíř nepovažuji za smysluplné.

Tomíček
Ty brusné talíře (popř. i unašeče pro ně) jsem objevil už loni. Jsou opravdu velice přesné a vyvážené. Kolegové v dílně mi ale resolutně odmítli do nich vrtat, jsou prý extrémně tvrdé a křehké. Pozor i na vložku kolem upínacíhom otvoru - bývá ocelová, tzn. magnetická. Možná zbytečně plaším, ale měl jsem za to, že žádná otáčivá komponenta by neměla být z magneticky aktivního materiálu. Zkušenější mě případně jistě opraví - předem děkuji.


Naposledy upravil Krecek dňa Ne marec 02, 2008 16:59:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 16:51:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa tanier nemusí mať bezpodmienečne 10cm s 15kg. V budúcnosti si ho dám odkrojiť z 25mm mdf. Musí to stačiť, ak je tanier moc ťažký, sebalepšie ložisko odpíše za krátky čas..Takže tanieru dávam maximálne kiloapol Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 17:15:47    Predmet: Odpovedať s citátom

stephunk
Myslíš že tlumení rezonancí hmotou a vahou talíře, nebo stabilizace otáček jeho setrvačností je zbytečnost? To se mi nezdá. Výrobci skutečného high-endu přece nedělají tlusté těžké talíře jen jako designové lákadlo. I když - od určité úrovně (váhy) to bude asi hlavně o tom pocitu... Otázkou je, kde je ta racionální hranice. 1,5 kg to ale myslím nebude. Wink

Tady by pomohla a mlhy rozptýlila renownovaná a dlouholetou praxí ověřená zkušenost ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 18:08:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé, v průmyslové měřicí technice existuje zařízení zvané kruhoměr. Jeho princip je podobný gramofonu, na otočný talíř se upne měřená součást, vycentruje a potom se induktivním snímačem měří odchylka od ideálního kruhového tvaru. Přitom ovšem nosnost toho otočného stolu je mnoho kilogramů a těžiště měřeného dílu může být i mimo osu. Dosahovaná přesnost měření (odchylky kruhovitosti nebo čelního házení) se pohybuje okolo 0,05 um (mikrometru). Ložiska takových zařízení jsou buď čistě mechanická (valivá), nebo také pneumatická či kapalinová. Asi si nikdo nebude dělat ke gramofonu ložisko, do kterého bude čerpadlem tlačit olej, je to dost komplikované zařízení. Ale mechanické ložisko by mohlo být inspirací. Vypadá to tak, že pevná část ložiska je přesně broušený otvor, uvnitř je osa spojená s otočným stolem a mezi tím je velké množství vybraných kuliček v plastové nebo mosazné kleci. Axiální vymezení je klasicky kuličkou. Ta musí být ovšem umístěna přesně v ose a plocha na kterou dosedá je zcela hladká a kolmá k ose otáčení. Výroba takového ložiska je velmi náročná věc a patrně nezvládnutelná amatérskými prostředky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomíček
Nádejný hifista


Založený: 02 marec 2008
Príspevky: 79
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 18:13:25    Predmet: Odpovedať s citátom

křeček

Pokud je materiál umělý korund s keramikou, vrtat se dá specielním vrtákem do kamene (bez příklepu.. Very Happy ) , pomalu s chlazením..
Ale proč bys talíř vrtal?
U všech kotoučů kovové pouzdro středové díry není, myslím že je jen u vysokootáčkových. Vzhledem k různým průměrům (20,32,50,76,127mm..)ho převrtávat nemusíš,stačí použít větší průměr a vytočit z duralu (bronzu..)
mezivložku na Tebou použité ložisko.

stephunk

S tou váhou je to trochu ošidné..I na mém NC470 má plechový talíř 1kg,
u třeba RPM9 ( akryl ) už je to přes 3kg... A to ještě v mnoha případech připočti přítlačný "puk"..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rowing
Nádejný hifista


Založený: 03 september 2007
Príspevky: 64
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 19:19:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak, vyšší hmotnost talíře má samozřejmě svůj smysl.
Jakmile hmotnější jednou roztočíš tak jej i slabší motorek na správných otáčkách lehce udržuje a ty jsou stabilní bez výkyvů. Hmotnější talíř také lépe tlumí případně rezonance atd. Myslím, že optimální je být někde mezi 3-10 kilogramy. Lehčí již neplní tak dobře svou funkci a těžší je již náročný na výrobu, uložení, ložisko atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne marec 02, 2008 20:46:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Bando jedna,
tak ste ma vyprovokovali aby som prekonal svoju lenivosť, išiel do pivnice a oprášil "rokmi zájdený” DIY tanier aj s ložiskom a urobil pár fotiek. Laughing Takto by to malo vyzerať, kedysi (70. roky minulého storočia) sa to tak robilo. Problém je akurát v tom, že ja som to dostal vtedy ako nepodarok (sústružník pokazil ten kužeľ v tanieri, kakže tá oska tam nesedí ako by mala. Sad Ale ak by som to silou mocou chcel oživiť, dá sa vyriešiť. Je tam vidieť všetko čo vás zaujíma! Ešte dodám, že vonkajší priemer je 298 mm a výška 28 mm.



02.jpg
 Description:
 Filesize:  25.11 KB
 Viewed:  476 Time(s)

02.jpg



03.jpg
 Description:
 Filesize:  42.18 KB
 Viewed:  481 Time(s)

03.jpg



04.jpg
 Description:
 Filesize:  66.11 KB
 Viewed:  454 Time(s)

04.jpg




Naposledy upravil JC dňa Po marec 03, 2008 07:09:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
striga
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Sebedražie Prievidza

PríspevokZaslal: Po marec 03, 2008 04:53:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to ventil z auta, našiel som to niekde na nete začínam stavať gramo tak hľadám čo je dostupné.je zaujímavé z čoho sa dá všetko spraviť.


Bearing.jpg
 Description:
 Filesize:  115.01 KB
 Viewed:  518 Time(s)

Bearing.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
striga
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Sebedražie Prievidza

PríspevokZaslal: Po marec 03, 2008 04:56:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je vidieť ako to je


turntable_front.jpg
 Description:
 Filesize:  112.49 KB
 Viewed:  667 Time(s)

turntable_front.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Po marec 03, 2008 07:08:28    Predmet: Odpovedať s citátom

striga
Zaujímavé... ja by som to riešil úplne opačne, do taniera púzdro, ventil do podstavy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomíček
Nádejný hifista


Založený: 02 marec 2008
Príspevky: 79
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po marec 03, 2008 08:00:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Striga

Nevypadá to věru špatně.... Thumbs up

Ještě nějaké lepší nožičky, ne? Zajímal by mne detail vyvedení signálu na cinche , mohl by jsi příležitostně vyfotit detail ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
striga
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Sebedražie Prievidza

PríspevokZaslal: Po marec 03, 2008 17:50:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je moja emailovka tu sa nedá dávať veľa obrázkov, výkresov
wetsoft_2004@post.cz



Altmann_turntable.jpg
 Description:
 Filesize:  102.01 KB
 Viewed:  793 Time(s)

Altmann_turntable.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rowing
Nádejný hifista


Založený: 03 september 2007
Príspevky: 64
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 08:16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je opravdu DIY s velkým Y Razz
To unipivotní ramínko je prostě unikátní.
Na to bych se rád přijel podívat a poslechnout naživo Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 09:02:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Rowing
No mne to pri prvom pohľade pripadalo (Striga odpustí) takú dlhú varešku Laughing . Nuž, čím hlhšie rameno, tým viacej sa blíži pohyb prenosky priamke Smile . Striga prepáč, naozaj to nemusí zle hrať, materiál ramienka je balza?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
striga
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Sebedražie Prievidza

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 16:26:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Niečo som objavil na nete ako robia ložiská niekomu to pomôže


turnneuscheu.jpg
 Description:
 Filesize:  22.43 KB
 Viewed:  599 Time(s)

turnneuscheu.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
striga
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Sebedražie Prievidza

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 16:28:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je to veľké ale zaujímavé


lager_04.gif
 Description:
 Filesize:  11.68 KB
 Viewed:  15777 Time(s)

lager_04.gif


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 17:17:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek citát:
Z tématu krabice na DPA jsem si "vypůjčil" tip na firmu STER METAL Hořovice http://www.stermetal.cz a byl jsem mile překvapen jejich rychlou reakcí a ochotou. Skladem mají široký sortiment a jsou ochotní uříznout a poslat i kusové malozakázky. Cena u hliníku cca 140-180,- Kč/kg.
-----------------------------------------------------------------------------------
Můj gramofon má lehký MDF talíř. Podezírám ho z vibrací. Tím je s MC přenoska nepoužitelná. Připojím se ke Křečkovu All-wan a dle jeho rady proměřím šuplerou poměrně složitý MDF výlisek anglické Regy.

Vždyť její 3x dražší model se liší pouze trochu lepším ramínkem a právě hliníkovým talířem. Tristní pevně vyvedený kabel kupodivu zdobí i tyto modely.

Překvapuje mě vitalita nových členů. Po dlouhém volání po domácích masivních odlívaných gramofonech je tu hned několik stavitelů. Bravo!!!
Zajímá mě i Studio Eso, co slibuje na výstavě v praze exhibici soustružené práce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 18:54:08    Predmet: Odpovedať s citátom

efičák
Nic se neboj, vachrlatý papundekl z prohnilého Essexu nahradíme poctivým Al-kotoučem z bratrského ruského bauxitu. REGA nemůže být seriózním výrobcem, však i fasádu na fabrice (mmch. bývalá obecní šatlava) má celou oprýskanou, viz http://www.rega.co.uk/html/factory%20tour%202.htm.

A jako finální lék na Tvou hifineurózu zalijeme imperialistické chřtány poctivým jihočeským betonem. Teprve potom se citlivé MC rydlo rozezní v plné kráse. A dušička bude mít konečně pokoj.
Jinak to nebude, jinak to nevidím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 2 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist