Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Křečkovo DIY gramo
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: So august 11, 2012 17:34:57    Predmet: opa Odpovedať s citátom

Navrhujem Ti použiť štandardné uloženie pre klzné ložiská H7/j6. Jedná sa o pomalybežné ložisko a nemá zmysel použiť "tesnejšie" uloženie. Navrhované uloženie vyhovuje aj prípadnému olejovému mazaniu, resp. primazaniu.
_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: So august 11, 2012 17:51:28    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Moc pěkné, jen bych se zeptal, jaký je význam toho masivního kusu železa drženého šesti šrouby ? Tam by přece stačilo jen víčko, o které se opře osa ?
A když už takhle vyzvídám, jak je to s průměrem ložiska ? Pouzdra předpokládám bronzová, ale sintrovaná nebo masiv ?
A to nejdůležitější, máš nějaké informace o vhodné vůli v ložisku ( v závislosti na mazání) ?
S tím teď nejvíc zápasím, mám několik variant, můžu si to změřit na mikron, ale nevím, která hodnota je správná.




Určitě to lze udělat ekonomičtěji a masív tak zeštíhlit. No když už ten materíál však mám..

Pouzdro je ze sintrovaného bronzu. Dodavatel SKF a nebo SHBZ od Misumi. Tolerance je standart H7/f7, může se zkusit i těsnější H7/g6. Hřídele si nechám vybrousit ve více kusech, tak to vyzkouším. Průměr je 16mm

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 11, 2012 20:50:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Foxy napísal:
...Tolerance je standart H7/f7, může se zkusit i těsnější H7/g6. Hřídele si nechám vybrousit ve více kusech, tak to vyzkouším. Průměr je 16mm


Mám to ložisko trochu skromnější, průměr 8mm. Pouzdro plný bronz (nikoliv sintr.)
H7/f7 je klasika ze strojařiny, ale uvažte, co to znamená.
Když vezmu krajní meze, může být vůle mezi 13-43 um. To je obrovský rozptyl. Ale střed tolerancí, to je tak někde pod 30 um, to by asi mohlo být.

K tomu vyzkoušení - ano, ale co je kritériem pro posouzení, kolik je málo a kolik už moc ? Točit se to bude vždycky. Wink

A to jsme ještě nemluvili o tolerancích tvaru (kruhovitost, válcovitost) a drsnosti povrchu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So august 11, 2012 21:14:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Cól sem cól tam, pozri ako černoch lepí ramienko (v čase 3:0Cool....
http://www.youtube.com/watch?v=LXNXJD5F0r4
Prepáčte za OT, ale nedalo mi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: So august 11, 2012 21:17:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Bubu.. koukal sem na to před půl rokem, to raménko si zrovna pamatuji nejvíce Smile

opa:
Když vezmu rozdělaná ložiska velkých výrobců (Pro-ject a VPI) Tak se tolerance od standartu nějak neliší. Pro-ject při průměru 10mm měl vůli co pamatuji, naposled měřeného kusu 34um a VPI při 14mm 37um. Kruhovitost, pravda změřit možnost nemám. Hřídel toho ložiska z VPI byla však šmejd už od prvního pohledu. Nebo sem měl zrovna štěstí na nějaký špatný, nebo vylágrovaný kus. Majitel se však dušoval, že měl odtočeno jen pár hodin. I tak bych to zpracování ložiska z gramofonu za pomalu tehdějších 50tis jen za šasí, viděl jinak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: So august 11, 2012 21:54:07    Predmet: Re: opa Odpovedať s citátom

aretax napísal:
Navrhujem Ti použiť štandardné uloženie pre klzné ložiská H7/j6. Jedná sa o pomalybežné ložisko a nemá zmysel použiť "tesnejšie" uloženie. Navrhované uloženie vyhovuje aj prípadnému olejovému mazaniu, resp. primazaniu.

Ospravedlňujem a za preklep - samozrejme H7/g6.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2012 00:02:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Při vší úctě, Pro-Ject žádný vzor není. Vůli jsem naměřil podobnou, cca 3setiny, ale kruhovitost díry přes 10 um, což je zmetek jako hrom.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2012 12:06:08    Predmet: Odpovedať s citátom

V jaké toleranci jsou vyrobeny ložiska modelů Pro-Ject, od řady RPM výše, by nám třeba mohl prozradit zdejší “Renowovaný“ odborník Smile Stále je to, na svou cenu poměrně slušné ložisko. Zkusím se v okolí poptat na měřící přístroje a možnost změření na podobném zařízení, co máš k dispozici..nebo si myslím, že máš. Obávám se však, že po změření budu mít pak doma zas jen spoustu zmetků Laughing V každém případě dík za tvé postřehy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2012 13:52:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Foxy napísal:
V jaké toleranci jsou vyrobeny ložiska modelů Pro-Ject, od řady RPM výše, by nám třeba mohl prozradit zdejší “Renowovaný“ odborník Smile

Pochybuji, nabyl jsem dojmu, že obdivovatelé značky SEV Litovel jsou k firmě velice loajální a nějaké debaty o kvalitě nepřicházejí v úvahu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2012 17:36:40    Predmet: křečkovo DYI gramo Odpovedať s citátom

Nejedná sa len o Pro Ject - aj pri ostatných značkách, napr. Clearaudio, VPI, Transrotor a pod. sú v uložení pomerne veľké vôle. Na vôli v ložisku pri otáčkach 33, príp. 45/min. vôbec nezáleží (samozrejme pri normovaných hodnotách pre uloženie klzných ložísk). Pri veľmi presnom uložení je napr. problematické aj samotné uloženie, alebo odobranie taniera. Pri slušnej hmotnosti taniera a korpusu samotné uloženie taniera nemá vplyv na prípadné vibrácie. Skôr by som kládol dôraz na klzné vlastnosti samotného ložiska, na zabezpečenie rovinnosti medzi tanierom a základňou ložiska, resp. kolmosti osky k tanieru. Hlavnou podmienkou ložiska je zabezpečiť minimálny rotačný odpor. Z titulu rezonancií je dôležitý materiál taniera. Od ložiska vibrácie ani rezonancie nehrozia pri žiadnom z navrhovaných uložení.
_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Ne september 30, 2012 13:38:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Vliv materiálů podstavce na výsledný zvuk gramofonu. To je myslím poměrně zajímavý problém. Spousta výrobců používá svoje řešení, at už jako jednoduché desky např. z mdf, akryl, překližka. Nebo složitější sendvičové kombinace různých materiálů.

Namátkou třeba fi. Cleraudio a jeho pancerholtz podstavce. Ne jistě náhodou ho použily. Tento materiál je navíc krásný, ale i drahý a obtížně sehnatelný.


Zahraniční kolega se několik let věnoval měření tlumení a damping faktorů u různorodých vzorků.

Zde je vybraný menší přehled:

Materiál: tlumící faktor
bambusový blok: 0,200
olivové dřevo-napuštěné: 0,273
panzerholz: 0,387
sendvič akryl / mdf: 0,284
isof.polyesterová pryskyřice-mix s bentonitem: 0,399

Jak je vidět, nade vše vyčnívají tedy panzerholtz a poměrně zajímavý materiál a to mix isoftalové pryskyřice s bentonitem http://cs.wikipedia.org/wiki/Bentonit

Jsou nan při použití údajně dobré reference, rozhodl sem se jej tedy vyzkoušet. Aspon zatím ve formě vzorku. Abych si ho mohl takříjakíc očichat Smile A hlavně zkusit jak s ním dále pracovat, možnosti obrobitelnosti a pod.

Bentonit se dá jednoduše sehnat v každém zverimexu ve formě granulátu, jako pedestýlka pro kočky. Já sem použil Zverlit. Dle popisu na zadní straně, je to čistý přírodní bentonit bez příměsí. Dále je isoftalová polyesterová pryskyřice s peroxidem pro vytvrzení.
Vzorek sem odléval do víčka od spreje v poměru mixu 1:1 Tedy asi 60g jílu a 60g pryskyřice plus 1g Iniciátoru



Při prvním odlití, se mi bohužel odlitek znehodnotil tím, že i při důkladném promíchání se bentonit usadil na dně. Než začala hmota tuhnout. Doporučuji proto pryskyřici nechat mírně zatuhnout a pak vmíchávat horninu.

Odlitek pak lze jednoduše řezat, či frézovat a brousit.

Pro ilustraci, sem dneska ráno zkusil obrobitelnost:






Při dokonalém provedení odlitku v přesné formě, by se však povrch dále upravovat nemusel. Do pryskyřice lze přidat i barevné pigmenty, pokud by někdo dál šasí, do ničeho nezastavoval. Ideální tlouštka desky je údajně asi 25mm.

Ve světě už s tímto materiálem vznikají k plné spokojenosti první vlaštovky, někdo to má dokonce už i jako přivýdělek Smile

http://www.rjcaudio.co.uk/turntable-plinths.html













Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po október 01, 2012 09:04:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Což takhle olovo ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Po október 01, 2012 15:24:17    Predmet: Odpovedať s citátom

..

Naposledy upravil Foxy dňa So február 08, 2014 09:06:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2012 18:59:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Foxy napísal:
Vzorek sem odléval do víčka od spreje v poměru mixu 1:1 Tedy asi 60g jílu a 60g pryskyřice plus 1g Iniciátoru

Při prvním odlití, se mi bohužel odlitek znehodnotil tím, že i při důkladném promíchání se bentonit usadil na dně. Než začala hmota tuhnout.


Tipuji, že problém je v poměru složek, plniva by zřejmě mělo být více, než pryskyřice. Např. Wikipedie říká 80%.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Polymerbeton

Obecně jde o dlouho používaný materiál , např. i v konstrukci obráběcích a měřicích strojů.
Klasicky písek a epoxydová pryskyřice.
Například akustické stěnové obklady:
http://soning.cz/cs/materialy/akusticky-stenovy-obklad-sonit-p30/

Varianta s bentonitem je zajímavá obrobitelností, dík za inspiraci.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2012 19:38:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě nějaké info, opět se opakuje informace o 20% pryskyřice...
http://www.mmspektrum.com/clanek/mineralni-kompozit.html

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2012 19:46:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Není vhodné to plnivo napřed pořádně nechat za horka vysušit ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2012 19:55:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Take mě to napadlo, ale ten granulát je poměrně dost suchý. Možnost vysušení však mám, tak není pro příště problem.

O víkendu ještě zkusím jiný poměr mixu, snad to nebude příliš suche. Držel sem se však autorem doporučených 1:1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St október 03, 2012 08:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jsem pochopil, používají jinde polyester - ten tvrdne mnohem rychleji-takže k usazování plniva nedojde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 03, 2012 19:09:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Polymerbeton se aplikuje v tloušťce 5 - 20 mm se stupněm plnění 5 - 10 váhových dílů plniva na 1 váhový díl pojiva při ručním zpracování a 10 - 15 váhových dílů plniva na 1 váhový díl pojiva při strojním zpracování.
http://www.polymercolor.cz/_php/aplikace.php?id=pojiva

Datové a aplikační listy Spolchemie definují polymerbeton jako směs pojiva a plniva 1:4 a více.
http://www.spolchemie.cz/application_spolchemie_products/stavebnictvi/Pojiva-pro-polymermalty-a-polymerbetony.aspx

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St október 03, 2012 19:59:54    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA:

Pokud das vice pryskyrice jak 1:3 - 1:5 pak prevazujici vlastnosti projevi pryskyrice - nebude to k nicemu.
Ono se marne nenazyvaji slozky pojivo a plnivo.
Bacha na ty pryskyrice, i pri velkem plneni polyester snadno vyvari. Na takovehle veci je nejlepsi epoxy pro liti velkych tloustek, ma mensi vyvin tepla. Treba araldit DBF.

P.S. existuje spousta zajimavejsich receptur, ale ty jen do SZ Vlado Smile

_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: St október 03, 2012 20:02:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro kontrolu, sem se ještě ptal autora. Ten mi opět potvrdil v tomto případě mix 50:50 směsi (dle hmotnosti) I když připustil, že pryskyřice různých výrobců se může nějak lišit a o něco více plniva nemusí být na škodu.

Pokud jsou ještě nějaké jine receptury, sem s nimi Smile Já na tom zbohatnout nehodlám, jen se dělím o to, co zrovna řeším a tahle cesta, mě tak nějak zajímá..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 03, 2012 20:35:12    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:
OPA:

Pokud das vice pryskyrice jak 1:3 - 1:5 pak prevazujici vlastnosti projevi pryskyrice - nebude to k nicemu.


Pokud jsem se někde přepsal, tak se omlouvám, ale to je přesně, co říkám. Pojivo (=pryskyřice) cca 20%.
Můj pohled je tento: Když volně nasypu plnivo, pryskyřice má být tolik, aby vyplnila mezery. V tom případě nemůže dojít k tomu, aby něco "kleslo ke dnu"

Polyester ve větším množství se může zahřát tak, že až shoří.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 03, 2012 20:40:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Foxy napísal:
Pro kontrolu, sem se ještě ptal autora. Ten mi opět potvrdil v tomto případě mix 50:50 směsi (dle hmotnosti) ....

Kolik variant mísícího poměru plnivo/pojivo autor vyzkoušel (a vzniklé vzorky tedy proměřil na činitel tlumení), aby mohl tvrdit, že tento poměr je nejlepší ? Wink
Ono to vypadá, že prostě zkusil první, co každého napadne, totiž 1:1, ono to nějak funguje, tak to doporučuje dál. Ale to nic neznamená.
Ono by to poměrně dobře fungovalo i se samotnou pryskyřicí.... Smile

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: St október 03, 2012 20:48:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se tu někdo v ČR najde, kdo to změří, dám vzorky k dispozici. Nebo, je zašlu do UK. I taková nabídka padla. To poštovne klidně obětuji. Měřil jinak více vzorků.

Jinak každej at si šasí provede podle sebe, třeba kus obyčejný fošny. Mě tohle zajímá, příště si však rozmyslím sem něco takoveho dávat. Hádat se tu nehodlám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št október 04, 2012 11:01:47    Predmet: Odpovedať s citátom

proč hádání, myslím, že diskuze je zajímavá a zatím se nezvrhla.
kolega kdysi zkoušel variantu "samotný beton" , což nesplnilo očekávání - další varianta byla zabetonovaná do nosné zdi ( rodinný domek ).
to už nebylo špatné. Mi se hodně osvědčil kompozit - překližka- hliník, překližka- vše celoplošně slepené epoxi. vodivost té Al desky není k zahození.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Št október 04, 2012 15:01:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Určo budu zkoušet dál a snad časem se tu pochlubím i finálním kusem. Různého materiálu na pokusy tu mám spoustu a i nějaké strojní zázemí. Tak třeba nakonec postavím těch šasí několik a pak si vyberu. Aneb, kdo si hraje- Smile

V prvním případě, jde o zábavu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mako
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 76
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

PríspevokZaslal: Št október 04, 2012 21:39:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro co nejlepší výsledné vlastnosti polymerbetonu je ideální co nejmenší obsah pojiva a vzduchu.Podle toho co jsem se dočetl se dá jít až za 90 objemových % plniva.Nejlepší by tedy odlevání ve vakuu a současné zhutnění na vibračním stole.Pro dosažení co nejmenšího množství pojiva je nutné použití různých frakcí plniva.Já jsem zkoušel směs práškového karborundu o různých zrnitostech se sklářským pískem a jako hrubší frakce jsem použil čedičovou drť až do velikosti 1cm.Nejjemněší frakce byla okolo 0,2mm.Uvádí se že síla by měla být minimálně 5x větší než nejvěší frakce plniva.Jako pojivo posloužil levný polyester CHS109.Zahřívání při odlévání je značné.Já jsem zatím zkoušel vzorek o velikosti 10x10x5cm.Při odlévání jsem změřil teplotu a pohybovala se okolo 80°C.Při odléhání celého šasi to asi bude chtít nějaké chlazení a nebo odzkoušet jiný druh pryskyřice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2012 10:19:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkoušel sem tedy vzorek s 80% plniva, je to při zamíchání u pryskyřice co mám k dispozici, skutečně lepší. Tentokrát sem ho odleval v místnosti, kde je teplota okolo 25° Tak doba vytvrzení byla asi do 20minut. Příště už odliju rovnou desku v tloušce 25mm, složitější tvary dělat nebudu ani nemíním. Stále se budu držet doporučených rozměru, při měření. Deska bude zastavěná v dřevěnem rámu.

mako
Mini vibrační stůl s vakuovou bednou, sem měl puvodně už i rozestavěnou. Když sem tenkrát uvažoval o polymerbetonu a složitějším tvaru Smile Díky však, za sdílenou praktickou zkušenost.


opa
Jinak samotná pryskyřice(co mám) odlít nelze. Respektivě jo, ale dost se zahřeje a při zchladnutí silně popraská.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2012 12:29:01    Predmet: Odpovedať s citátom

s tím vakuem se musí opatrně- mi to kdysi roztrhalo odlitky i formu.
odlíval jsem epoxy s kovovým plnivem- obchodní značka Heffed - ještě se vyrábí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2012 13:17:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud by chtěl někdo využít podobný materiál a přitom se nezdržovat chemickými experimenty, navštivte kuchyňské studio, ve kterém pracují s CORIANem (používá se hlavně na odolné a bezešvé pracovní desky). Je to v principu totéž (minerální drť, pojivo methylakrylát). Dobře se opracovává, k dispozici ve spoustě odstínů, v praxi to vypadá docela luxusně (jako leštěný kámen).

Pro-Ject tento materiál myslím používá jako mezizákladnu pro svůj model Perspex.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 13 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist