Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DIY HIGH-END DUAL-MONOBLOCK

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Einson
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2014
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2014 17:10:10    Predmet: DIY HIGH-END DUAL-MONOBLOCK Odpovedať s citátom

Zdravím všechny hifisty Smile

Došel jsem do stádia, kdy chci pořešit do tzv. "konečné" své audio.
A jelikož do továrních komponent nechci investovat astronomické částky, rozhodl jsem se jít vlastní cestou.

Začínám koncovými zesilovači pro BI-AMP zapojení, v provedení DUAL-MONOBLOK.
Každý o váze 65Kg a rozměrech 285x450x450mm (VxŠxH). Celohliníkové 10mm Al skříně s díly opracovanými CNC.

Pro začátek nějaké 3D "foto" z výrobní dokumentace a pár (před)realizačních foto.

http://www.diyaudio.com/forums/gallery/showgallery.php?thumbsonly=2&perpage=16&cat=500&ppuser=290992&thumbcheck=2&page=1&sortby=&sorttime=&way=&date=

P.S:
Skříně začínám dávat dohromady, zdroje mám navržené - též pomalu kompletuji.
Ale samotné koncové stupně nechci vyvíjet vlastní, ale použít nějaké osvědčené zapojení. Zatím vážně zvažuji HYPA 17. Nějaké další návrhy?


Naposledy upravil Einson dňa Pi marec 07, 2014 17:04:42, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2014 19:05:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde jsi koupil ten mesh panel ? Takhle vzdušná kisna je tak na áčko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Einson
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2014
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2014 19:33:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Mřížka je odtud: http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni-material/ramecky-sitka/ochranna-mriz-1000x480-kul-oka.html
A jinak skříň jsem navrhl v podstatě jako univerzální a velice předimenzovanou s možností možností vestavby tebou zmiňovaného "A"

A vzdušná je záměrně. Jsem zastáncem chladit, chladit, chladit,... Součástky ti poděkují nejen stabilitou a životností.

A vzdušná skříň ve smyslu místa nebude ani náhodou, právě naopak. Bude uvnitř pěkná tlačenice, div mi to tam vše vejde. Mrkni na odkaz na foto, přidal jsem další "foto".


Naposledy upravil Einson dňa Št marec 06, 2014 19:57:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2014 19:36:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně se ta skříň líbí. Wink Ale takto umístěné chladiče budou špatně chladit, raději je nakrájet na díly a postavit, pokud tedy nechceš tu skříňku stavět na přední panel.
Jo a díky, netušil jsem že ta mřížka z dexonu vypadá tak pěkně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Einson
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2014
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2014 19:52:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš pravdu, že chladit nebudou optimálně, ale ikdyby tam nakonec skončilo nějaké áčko, tak chlazení je i tak dostatečné.
Z hlediska designu je toto provedení mému oku mnohem lahodnější.
Původně jsem chtěl chladiče Fischer Elektronik SK 533 200 SA, ale v totožném rozměru nakonec mnou použitému profilu Eling ZH2428 chtěli za Fischera trojnásobek ceny Elingu Sad

Mřížka z Dexonu je fakt pěkná. Jen její reálné foto na netu nenajdeš (teda teď už ano Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2014 22:49:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš krásnou vzdušnou bednu, ve středu možná až zbytečně moc, akorát se do ní bude prášit. mě se líbí když je to účelné a i pěkné..

Ukázka nekompromisních strojů:

http://www.highendpalace.com/AMPLIFIERS.htm

http://www.whathifi.com/review/911-mk-iii-monoblocs

http://cybwiz.blogspot.cz/2012/06/accuphase-200-class-mono-amplifier.html

http://elitechoice.org/2010/06/06/pivetta-opera-one-ink-a-deal-with-the-most-expensive-power-amp/


Naposledy upravil roberto dňa So marec 08, 2014 16:01:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2014 09:53:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Maestro, na čo sú tam prosím tie tlmivky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2014 11:45:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Dizajnom fakt pekné, ale 2x100000uF/100V na zosilňovač cca 200W/4ohm je "šialený" overkill, aj kapacitou, aj napätím. Je to kontraproduktívne, rušenie z krátkych prúdových rázov nabíjania tých kondenzátorov odstup zhorší, nič iné to zlepšiť nemôže... A ak tie tlmivky majú byť pasívna L-C filtrácia zdroja, tak v takomto prevedení(vzduchové , kvôli sýteniu) budú rovnako značne vyžarovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Einson
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2014
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2014 16:53:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za chválu i kritiku.

- Do skříní se moc prášit nebude. Celý aparátek je hezky zakrytý a vykoukne tak na 2 až 3 hod denně na poslech či filmík.
A ikdyž každý dual-mono macík bude mít 65Kg, jednou za rok, či dle potřeby jim "vypráším kožíšek Smile

- Nač jsou tlumivky? Jak zmínil BV, tak L-C filtrace zdrojů (viz. simulace v galerii, odkaz níže).

- Nebude 2x100000uF, ale i tak. Mám jen pozivní zkušenost s "BIG" kapacitou.
Nebudu zveřejňovat zapojení zdrojů, po shlédnutí schématu by někteří asi omdlévali, ale pořešeny jsou opravdu komplexně a " VERY OVERKILL".
A co se týče tlumivek. NEVYŽARUJÚ - budou magneticky (i elektricky) odstíněné a mám vyzkoušené že nevyžarujú ani teplotně.
A jinak může každý posoudit sám na vlastní oči, na dalších zveřejněných "foto" jednoduché simulace originál zdroje HYPA a (zjednodušenou) verzi mých zdrojů.

Odkaz na celou galerii:
http://www.diyaudio.com/forums/gallery/showgallery.php?thumbsonly=2&perpage=16&cat=500&ppuser=290992&thumbcheck=2&page=1&sortby=&sorttime=&way=&date=

P.S: Nejsou opravdu žáné návrhy na koncové stupně, krom mnou zvolených HYPA 17 ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2014 17:14:09    Predmet: Odpovedať s citátom

HYPA 17 obsahuje 4x 6G8 filtrační kondenzátory. Je ale pravda, že na fotografii jsou 4x 4G7.
_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2014 17:25:14    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Mám jen pozitivní zkušenost s "BIG" kapacitou.

Napríklad? Čo to zlepší?Ale meraním, nie len "má to lepšie basy!"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2014 17:37:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Zlepší se zátěž diod - je větší Wink
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Einson
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2014
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: So marec 08, 2014 14:45:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jistě se shodneme na tom, že se neshodneme. Zanechme však boj s větrnými mlýny literárním postavám a vraťme se k mé otázce.
Je nějaká alternativa k HYPA 17 ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So marec 08, 2014 16:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To musíš nejlíp vědět sám, porovnávals ho přece už na své aparatuře s jinými zesilovači (nějaké DPA-čko, BVAudio, Pistoleho zesík, PMA zes, komerce..) a svým charakterem ti přijde jako " konečná ", nebo ne? Smile Teda pokud ti jde o zvuk tak by to tak mělo být.. ne o krásnou nablýskanou bednu. Neznáme ani tvé zvukové preference, ani zbytek sestavy takže těžko radit, každému vyhovuje trochu něco jiného..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So marec 08, 2014 16:52:19    Predmet: Re: DIY HIGH-END DUAL-MONOBLOCK Odpovedať s citátom

Einson napísal:
Nějaké další návrhy?

Napríklad ExtremA od Sandera Sassena
http://www.hardwareanalysis.com/content/article/1842.3/extrema-reference-class-a-diy-amplifier/


Naposledy upravil bubuxin dňa Po marec 10, 2014 10:28:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: So marec 08, 2014 17:24:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Extem A:
http://www.parttimeprojects.com/audio/diy/Images/ExtremA/1KHz%20Sine%20clipping%20to%204%20ohms.jpg
Chtělo by to ještě poladit-...........................

Blíže zde:
http://www.parttimeprojects.com/audio/diy/ExtremA.php

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Einson
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2014
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 16:44:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za návrhy.
Myslím že zůstanu u HYPA 17.
Zde odkaz na další foto z pokračující realizace:
http://www.diyaudio.com/forums/gallery/showgallery.php?thumbsonly=0&perpage=24&cat=500&ppuser=290992&thumbcheck=0&page=1&sortby=&sorttime=0&way=&date=0
"Flekatosti" černé barvy povrchu si prosím nevšímejte. Je to černý matný elox na dvojtě pískovaném povrchu. A ikdyž v reálu vypadá naprosto skvěle, tak na fotkách ač se fotí zrcadlovkou, kompaktem či mobilem jsou vždy fleky jako čert Sad
Jev je patrně způsoben různým lomem světla o částečky sametového povrchu. Na sluníčku v určitém sklonu povrch doslova třpytkuje tisíci barevnými mikrohvězdičkami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 16:57:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám ešte jeden neslušný návrh.... ;-)

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=210005#210005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Einson
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2014
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 17:10:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za návrh zesilovač na třídy D.
Prosím neber si to osobně. Ale jsem zapřísáhlý odpůrce těchto "perpetum mobile" zázraků. Možná někdy hodně, hodně v budoucnu podlehnu. Ale zatím jsem na opačném konci spektra zesilovačů "A" či "AB".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 17:14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite to nie je perpetum mobile, ale len taky fackovaci rozhybavac membran...
Spocitaj si kolko potrebujes vykonu, ak mas citlive repro tak class A/AB moze byt lepsie riesenie.
S HYPA17 som to neporovnaval, takze v tomto ohlade neporadim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2014 09:35:59    Predmet: AABBD... Odpovedať s citátom

Einson napísal:
Díky za návrh zesilovač na třídy D.
Prosím neber si to osobně. Ale jsem zapřísáhlý odpůrce těchto "perpetum mobile" zázraků. Možná někdy hodně, hodně v budoucnu podlehnu. Ale zatím jsem na opačném konci spektra zesilovačů "A" či "AB".


Keď sa chystáš podľahnúť, nie si zaprisahaný. Bolo jasne povedané, že cesta skutočného audiofila týmto smerom NIKDY nevedie. Jedine, že by tu boli ešte audiofili neskutoční...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2014 10:41:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Přístup grandiozní, však někdy poslechnouti mudrce moudré by býti mohlo...
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Einson
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2014
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2014 14:46:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže pro vysvětlení.
Už po napsání-odeslání posledního příspěvku jsem se své formulace zalekl. Ale vidím že ortodoxním fandům klasiky to neuniklo. Takže se omlouvám za špatnou formulaci.
Myslel jsem to jen ve smyslu - nikdy neříkej nikdy.
Mnohem blíže mám spíš ke krásným žhnoucím elektronkám.
Ale pro mě je nejen požitkem poslech hudby. Ale i nesmírně oku lahodící kochat se technicky i designově propracovanými audio přístroji o řádné velikosti a váze.
Např. typu: Accustic Arts AMP-III, Accuphase A-200, Bladelius Ymer, Esoteric A-02, Luxman B-1000f, ASR Emitter II, Audia Flight Strumento No. 4...
Nechtěl bych mít v poslechovce skříňku, kde by se někde v poličce krčily nějaké pidi přístrojky Laughing
A jelikož jsem z oboru elektro, tak nějaký D zesilovač (v podstatě frekvenční měnič) mě opravdu vůbec neláká.
Na výše uvedené konstrukční libůstky nemám peníz, takže si stavím dva BI-AMP macíky po 65Kg dle mých představ za "přijatelnější" cenu.
P.S: A nezkonstruoval jsem "analogovou" síťovou pračku, abych jeji přínos vzápětí zdegradoval nějakým digitálem Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2014 15:20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Pride mi, ze za tu cenu a cas co tomu das si si mohol kupit napriklad hotove SPaudio A200 a vysledok by bol vyrazne lepsi nez monobloky HYPA...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Einson
Hifi obsluha


Založený: 06 marec 2014
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2014 16:15:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Za cenu jenž investuji do stavěných koncáků bych měl 1Ks SPaudio A200.

A vestavěné HYPA 17 projdou značnou úpravou. A v neposlední řadě, není to o zbytečnosti stráveného času, ale právě naopak, o radosti ze tráveného času Laughing

Aktuální foto (snad již trochu povedené) zde:
http://www.diyaudio.com/forums/gallery/showphoto.php/photo/10645
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 19:06:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Zbytečné. Pro mně nepochopitelné až záhadné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 21:01:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi tak Smile Ale každý svého štěstí strůjce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mechanik
Hifista


Založený: 01 august 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: Revúca

PríspevokZaslal: Ne jún 05, 2016 07:36:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém že kopec ludí si vie a chce navrhnúť pekný dizajn kabice. Krabica je pekná hlavne vtedy ked je to velká kovová obluda. Problém je že na trhu nič vhodné pre takú krabicu neni. Chce to velké Ačko alebo poriadny výkon v AB triede 400W/4R prípadne viac do 4R. Alebo aspon dobrý pocit že to zvládne aj podstatne väčšie zataženie a napríklad 400W/4R a 600W/3R.
Dávať do toho 200W/4R zosilňovač je nezmysel. Ja by som radšej škodu oktáviu s motorom oktavia (vlastne VW) než maserati s motorom tej oktávie (VW). Dizajn by mal ísť trochu ruka v ruke s tým čo je dnu. A17 je určite dobrý zosilňovač ale takúto krabicu nepotrebuje ani náhodou. Bude to pôsobiť horším dojmom než keby ho niekto dal do primeranej krabice. A17 na sebe už kondenzátory má a aj mostík. To už bude lepšie tam tie mostíky ani velké kondenzátory nedávať. Kúpiť SP audio je vážne daleko lepší nápad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist