Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Projekt "1518"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 87, 88, 89  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 00:05:48    Predmet: Odpovedať s citátom

..

Naposledy upravil sekal dňa Št december 14, 2017 15:19:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 06:09:45    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Snad nikoho neurážím, říkám jen, že s tím jde snadno něco vytvořit a také ale snadno zkazit, pokud se to neumí nebo nejsou jasné souvislosti. To se snad může napsat. A že by to zvládla chytrá opice, si fakt myslím, stejně jako věřím, že by to nakonec zvládl sekal Laughing

To jsou komplimenty!


A kdyby to náhodou nebylo někomu jasné - http://repromania.net/forum/viewtopic.php?p=95161#p95161

Napíšu to tedy popravdě, sekale. Nevěřím, že bys to zvládnul. A teď už prosím tě jdi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 06:53:22    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
MaBat, k stavbe malych dobrych trojpasiem by som sa rad pridal, tie B2031A ma uz prestavaju bavit. Menice uz mas kupene?

Měniče mám, 5" i 6". Zatím se pořád spíš trochu bojím, co z toho vyleze, navíc ty výškáče jsou tam už hodně titěrný. Až to bude, klidně ti to půjčím. Mám to teď hlavně jako studijní materiál, ale poslouchat to snad půjde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 08:59:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozeram, ze uz si to oeditoval, ale z PDFka dostanes DXF pomerne jednoducho. Najprv prekonvertuj na PS a potom pouzi toto: https://cloudconvert.com/ps-to-dxf

Vid priloha.

A rad ich vyskusam. Diki.



6in SB16PFC25-04 REV-2.lite.zip
 Description:

Download
 Filename:  6in SB16PFC25-04 REV-2.lite.zip
 Filesize:  42.19 KB
 Downloaded:  79 Time(s)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 10:13:46    Predmet: Odpovedať s citátom

miero, to by bylo senzační. No vidíš, to mě vůbec nenapadlo, dík.

Jé, to je super pocit, když se tu člověk taky něco naučí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 10:29:07    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
velky bobo napísal:
Já mám v úmyslu pokusit se dotlačit úhel 90° co nejvýš, kdyby se to povedlo do 15 kHz, byl bych šťastný jak blecha.

No tak to jsme dva, a mám pocit, že třeba u beden jaké jsou předmětem tohoto vlákna (ale i u B2*, kde je 1,4") se přesně tohle ještě docela povedlo. A taky jsem štastnej jako blecha Very Happy

Neviem či ešte dodatočne VB upresní informáciu, ale mám dojem, že tým myslel do polpriestoru t.j. napr. v horizontálnej rovine +/-90°. Kdežto ty sa snažíš vtesnať do kužela s uhlom 90°. Tým pádom sú to dva odlišné ciele a možno aj pohľady ako dosiahnuť svätý grál v domácej reprodukcii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 10:38:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, co na tom chceš ještě upřesňovat, řeč byla v celém kontextu o zvukovodech, a tam se mluví prostě o šířce svazku (beamwidth).
A o nějakém svatém grálu nebyla řeč už vůbec. Byl izolovaně zmíněn jeden z mnoha možných konkrétních a dílčích technických cílů, tak do toho furt netahejte nějaký báje.

Byl bych spíš zvědavý, co z toho bude, protože mám, nevím proč, pocit, že bedny na hifi ne, ale pokud by o tom chtěl VB víc mluvit, tak by to jistě udělal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 11:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Hranica "hifi" je dost nejasna, napr. tento kolega sa toho nebal a myslim ze k tomu nepotreboval ani Xover -- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24104
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 11:16:34    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Ale tak snad je tu už aspoň trochu jasnější, proč je potřeba dělat ty zvukovody přibližně stejně vysoké i široké. Nesmí se to s tím poměrem stran přehnat, a pokud, tak ten menší musí být pořád dostatečně velký (což ale pořád neznamená, že to bude nakonec nějak super).

Coffe, Tomto a Cough sa so zvokovodom tvarovo vyhrali tuším do každej strany inak, tak aby podla potreby v danej miestnosti rozprestreli vyziarenu energiu. Naviazané to majú pod a nad uzsou stranou horny dvomi tusim 12" stredobasmi vyzarujucimi podľa D'Apolito. Pritom im to hra velmi dobre. Hornu maju aj v tej najstrmsej strane dôkladne zaoblenu naviazanú na zakrivenú stenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 11:23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

A viděl jsi - máš k tomu měření? Jestli ne, tak jsou to jen báje, a sorry, na ty zvědavej nejsem.

Naposledy upravil MaBat dňa Ne august 06, 2017 11:28:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 11:24:39    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Hranica "hifi" je dost nejasna, napr. tento kolega sa toho nebal a myslim ze k tomu nepotreboval ani Xover -- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24104

Nebát se je nejdůležitější! Hlavně nebát se o tom něco dozvědět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 11:48:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Chalani majú aj merania. Určite nie su štandardné ako si zvyknutý používať, ale vyjadrujú to podstatné čo treba podobne ako tvoje merania. Keďže sú to v stene zabudované reprosustavy, tak sa hybalo len s mikrofonom v celej miestnosti a najme v mieste posluch. K tomu sa nasledne este doladovali akusticke upravy miestnosti. Je to potrebne vnimat ako komplexné riesenie vrátane miestnosti. Autor Coffe pomeral aj jednotlivé menice a aj modul D'Apolito s hornou. Tento modul je vlastne jedna veľká ťažká krabica. Meria to tak ako to aj vyzerá, podľa predpokladov, bez anomalii, difrakcii, skor naopak vyšlo to veľmi dobre. Velmi dokladne do detailov sa s tým vyhrali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 11:52:12    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd, zda sa, ze ten ovalny tvar ma svoje caro, kedze ho skusa i bubuxin. akurat si mohol vybrat iny typovy nazov nez oswg, to "OS" na zaciatku je skratka od uplne niecoho ineho -- https://cs.wikipedia.org/wiki/Sf%C3%A9roid
jedine zeby si ten stred pre driver presunuli niekam mimo osy, ale i tak by na to ten nazov oswg nesedel. tak hadam, ze to bude aspon terapeuticky nazov po vzoru majstra sekala.


Naposledy upravil miero dňa Ne august 06, 2017 11:53:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 11:52:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže nemáš, a samostatné měření směrových vlastností ani té horny, ani toho "D'Appolita" podle všeho nikdy nikdo neviděl. Sorry, mě to fakt dál nezajímá, bájnou omáčku klidně vynech Smile To, že to je ve zdi, neznamená, že na tom nezáleží, a že se to dá všechno spláchnout ustáleným stavem někde po místnosti (nic jiného nenaměříš, protože už na to nemáš dost bezodrazového času).

Sem to ani nepatří. Když už, tak se tu řeší zvukovody s konstantní směrovostí přes jejich pásmo, a rád bych v tom pokračoval (teď jistě vyskočil některým lidem tep a tlak, ale je mi to srdečně fuk).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 12:03:24    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat, a odhadujes ze toto od Procella ma tu smerovost konstantu ako tvrdia?
citácia:
High Frequency 1.5” driver with a Polyester diaphragm on a Procella designed elliptical constant directivity wave guide
...
-6dB Constant directivity | 80°H x 50°V from 1.5kHz | 4th Order Linkwitz-Reilly 1.6kHz, BSC

https://procella.audio/product/p8/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 12:08:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam nemají meření? Od těch 1,5 kHz mi to přijde pořád lehce optimistické, ale možné to asi je. Aspoň mají tu slušnost a napíšou tam, od jaké frekvence to má být. Pokud už tam neukážou celé měření (které jistě mají, a které nejspíš nebude špatné). Vypadá to docela sympaticky, takový nenafintěný.

A ještě jednou, problém není a priori v elipse, ale v její velikosti. Malej WG nedělá dlouho nic a pak se to zúží, protože u elipsy je vyzařovací úhel pro ten menší rozměr typicky už taky dost malej. Tady to mají ještě docela mělký, takže to nejspíš nebude tak výrazný. A jak se zúží svazek, jde v důsledku dolu i vyzářený výkon a mění se spektra odrazů, to už snad nemusím psát.

To jsou úplně základní věci, ale tím, že to skoro nikdo neukazuje, tak pořádně není o čem se bavit. Já ty horny dělám zatím vesměs kruhový, takže co naměřím horizontálně, platí v tom pásmu horny i vertikálně - o to to mám snazší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 12:45:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked skusam ten empiricky Keeleho vztah na tu hornu v P8 tak tych 1.5kHz vychadza len v jednom rozmere:
- 25000/80/0.2 ~ 1500
- 25000/50/0.1 ~ 5000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 12:53:21    Predmet: Odpovedať s citátom

miero, chtělo by to vidět změřené. Na první pohled je to vertikálně opravdu už dost malé. Pro 90° je takový pravidlo (aby to rozumně vyšlo), že WG by měl být aspoň zhruba tak velký, jako membrána basáku (a spíš o něco víc), na který to chceš navázat. Je otázka, nakolik to tady bude opravdu 50°. To je jen 10 cm?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 12:56:14    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Takže nemáš, a samostatné měření směrových vlastností ani té horny, ani toho "D'Appolita" podle všeho nikdy nikdo neviděl.

Ja ziadne merania nemám, ale videl som ich u chalanov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 12:58:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Jistě chápeš, že pro mě je to informace stejné hodnoty, jako že jsi viděl jednorožce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 13:38:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosim ta, hĺbka alebo dĺžka zvukovodu je daná jej predpísaným zakrivenim a podmienkou plynulého naviazania na vyústenie z driveru? Napr. neviem ci niekde používaný kužel, progresívne zvacsujuce, exponancialne atď. Je na to nejaky podobný jednoduchý vzorec ako pre min. priemer?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 13:55:41    Predmet: Odpovedať s citátom

ak poznas sirku a uhol, tak hlbku spocitas s pouzitim trigonometrie:
hlbka = sirka/2 * tan(45 - (vyzarovaci_uhol_v_stupnoch / 2))


Naposledy upravil miero dňa Ne august 06, 2017 14:25:24, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 13:57:37    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Prosim ta, hĺbka alebo dĺžka zvukovodu je daná jej predpísaným zakrivenim a podmienkou plynulého naviazania na vyústenie z driveru? Napr. neviem ci niekde používaný kužel, progresívne zvacsujuce, exponancialne atď. Je na to nejaky podobný jednoduchý vzorec ako pre min. priemer?

Co? Jestli teď očekáváš nějakou nalejvárnu ve dvou odstavcích, tak na to zapomeň.

Jasný je tohle - pokud od zvukovodu chceš jako primární funkci ovlivnění směrového chování, a chceš to frekvenčně nezávisle, tak to musí být kužel. Ovšem v kuželu se ideálně šíří kulová vlna, a protože nejsou k dispozici zdroje kulové vlny, musíš ustoupit a přizpůsobit to výstupu reálných driverů, kde se ta vlna nejčastněji tvoří jako přibližně rovinná. Z toho ti vyjde hyperbola, což je skoro kužel, s hladkým napojením na začátku. Dál už je to dané jen požadovaným úhlem pokrytí a nejnižší požadovanou přenášenou frekvencí, čímž je daný odpovídající úhel rozevření a celková velikost toho kuželu. Hloubka už podle toho nějaká vyjde. Hladké navázání na výstup driveru už je jen další "detail", kterých tam je ještě tak tisíc.

Ten kužel se dá do nějaké míry i zderofmovat, třeba tak, aby to na vyústění byla nějaká elipsa, pak se také nějak zdeformuje i vyzařovací diagram, ovšem ne nutně nějak jednoduše. Dá se to udělat líp i hůř, protože tím zvukovodem se šíří všechno možný, jen ne ta samotná jedna vlna, kterou bys tam chtěl mít.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 14:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem pekne, myslim ze si to vysvetlil veľmi zrozumiteľne. Mňa to zaujímalo v súvislosti s mojou miestnosťou v Hradisti pri využití rohov v miestnosti 12x6x4m ale aj pri rýchlom letmom prepocte stredovyskovej sekcie. v JBL4345.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 17:05:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak ten letitej článek od Keeleho je samozřejmě tohle - http://www.xlrtechs.com/dbkeele.com/papers.htm (7)

Od té doby odteklo ještě hodně vody...

- Když se podíváte na ten obrázek, je to neúprosné. Pro 90° a 800 Hz už jste někde na 30 - 35 cm. Přidejte k tomu nějaké zakončení a jste aspoň na 45 cm. Udělejte to vertikálně 20 cm s úhlem 40° a jste někde na 3 kHz. Pod tím se to bude rozšiřovat až k dělící frekvenci s basákem, kde to bude možná navazovat horizontálně, ale vertikálně už ani omylem (resp. buď jedno, nebo druhé).

Ten velkej kulatej WG (nakonec asi Ø48 cm u 1518) tu fakt není náhodou...
Když to teď uděláme nějak šišatý, možná se trochu zbavíme toho zvlnění okolo osy, což je taky jediná (drobná) nevýhoda toho kulatého, který je jinak exemplární. Pokud by se to ale mělo výrazněji zhoršit všude jinde, bylo by to silně kontraproduktivní - což je taky přesně to, co tu psal Bartoli. Jenže to se nedozvíme, dokud neuděláme prototyp a nezměříme to. Proto bych taky navrhoval udělat nejdřív nějaký ověřovací kus z něčeho jiného, než lepené MDF.



keele1975.png
 Description:
 Filesize:  99.91 KB
 Viewed:  79 Time(s)

keele1975.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 18:08:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pripadne skusit nasimulovat. Wavebox[1] sice nevie odrazy, ale aspon zaklad tam uz je.

[1] http://www.falstad.com/wavebox/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 18:17:24    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak bys to v tom chtěl dělat? Tohle je velmi komplexní 3D problém - určitě na to existujou nějaké simulační nástroje (FEM, BEM), ale to už bude levnější a nakonec asi i rychlejší to prostě vyrobit. Neumím s ničím takovým, ani to nemám k dispozici. To mají možná u JBL (a možná tam s tím i umí - asi jo, když přišli s M2).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 20:11:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Njn, na toto zial nemam teoreticke znalosti. Ale simulacneho softveru pre Matlab je na to hromada, napr. u k-Wave maju i pekny rozcestnik: http://www.k-wave.org/acousticsoftware.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 20:21:25    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
MaBat napísal:
velky bobo napísal:
Já mám v úmyslu pokusit se dotlačit úhel 90° co nejvýš, kdyby se to povedlo do 15 kHz, byl bych šťastný jak blecha.

No tak to jsme dva, a mám pocit, že třeba u beden jaké jsou předmětem tohoto vlákna (ale i u B2*, kde je 1,4") se přesně tohle ještě docela povedlo. A taky jsem štastnej jako blecha Very Happy

Neviem či ešte dodatočne VB upresní informáciu, ale mám dojem, že tým myslel do polpriestoru t.j. napr. v horizontálnej rovine +/-90°. Kdežto ty sa snažíš vtesnať do kužela s uhlom 90°. Tým pádom sú to dva odlišné ciele a možno aj pohľady ako dosiahnuť svätý grál v domácej reprodukcii.


Mám na mysli 90° kužel, tedy +-45°, totéž, o čem je tady řeč od začátku. Není to pro hifi, i když i tam to vyhoví, poněvadž i třípásmovka se střeďákem 10" už směruje dost výrazně od cca 1 až 1,5 kHz a tak to může krásně navazovat. Tlačit hornu níž je IMHO nesmysl, i když to tam teoreticky může hrát, mechanická rezonance měničů 1,4" bývá kolem 800 Hz a narůstá zkreslení výchylkou membrány a kompresí vzduchu, to se obejít nedá. Pokud jde o dolní mez zvukovodu, je to neostré, hranice je zhruba tam, kde poloměr vlnoplochy na výstupu horny odpovídá čtvrtvlně, podívejte se na cháry CD horen. Frekvenční chára nasyrovo mne, jak už jsem podotýkal, nezajímá, stejně se to skoro vždycky rovná elektronicky a není problém požít pulzní zesilovač s DSP - už jsem to dělal a hrálo to sakra dobře, ať se hifisti třebas poserou.

PS. Vlnoplocha je v rozumné vzdálenosti vždycky sférická a směrovost je daná rozložením hustoty výkonu ve svazku.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Po august 07, 2017 06:09:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Driver tedy nějaký Celestion? Pamatuju si, že jste mi kdysi rozmlouval CDX1-1745, ačkoliv dodnes nevím úplně proč, mně pořád přijde docela dobrý (byl nakonec v těch bednách na AKEL, taky s 10" na středech, dělené okolo 1,3 kHz myslím). Ty dnešní 1,4" s 3" membránou snesou opravdu dost a některé je IMHO možné klidně pustit i ještě o poznání níž - na doma. Než to třípásmo s 10" mi takové dvoupásmo přijde výhodnější - na doma. S jiným ozvučováním nemám zkušenosti žádné. Na doma k 800 - 900 Hz celkem bez problému dosáhne i jednopalec - to je vyzkoušené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 87, 88, 89  Ďalšia
Strana 75 z 89

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist