Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Projekt "1518"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 87, 88, 89  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 07:50:05    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Záleží na tom, čemu se říká citlivost. Já to posuzuju ne podle asymptotické, nýbrž podle kolena. Nejlepší volby měničů dávají do poloprostoru v platu nad kolenem cca 92 dB a na 20 Hz 89 dB (1m, 1W) s objemem cca 350 litrů. Do obýváku to zrovna není, ale u instalací varhan bývá místa dost. Ale možná najdu ještě něco lepšího. Samozřejmě aktivním filtrem se to dá dost vylepšit a ani to nemusí být DSP. Stačí úplně analogový highpass druhého stupně a dá se to vytáhnout na 20 hertzech třebas na 92 dB v 250 litrech a přitom je reprák chráněný před vykmitnutím. (Ostatně ten filtr by klidně mohl být taky pasivní).

No jo, 350 litrů, to pak jo. Tedy ne, že by takoví šílenci neexistovali, třeba Basstl by si to jistě postavil, a jak ho znám, tak pěkně ze čtyřicítky MDFky Very Happy Wink

Zatím zápasím s Tritonií, snažím se uškudlit každej litr, ale vypadá to, že moc pod celkových cca 150 to nepůjde, ty dvě horní pásma taky něco užerou. A to bych byl rád někde na 35 Hz@-6 dB, jestli se zadaří, ačkoliv to zase není kdovíjaký kritérium (a jestli není na doma spíš míň taky někdy víc).

Sám bych se úplně spokojil s 15" ve sto litrech uzavřených, to je pro mě momentálně tak optimum, viz obr. Jestli to tak nakonec nedopadne i tady. Kdyby nic jiného, je to krásně předvídatelné a hlavně bezproblémové. Stále zvažuji pro ten 12" bandpass, ale to už by se nevyhnutelně muselo prototypovat, asi dost zdlouhavě, aby to za něco stálo. Na to si nejsem jistý, že bude mít někdo čas a chuť. Další možnost je samozřejmě basreflex. S tou nevýhodou, že by se tam musela dělat ta poměrně nízko položená pasivní dolní propust - to u toho bandpassu není tak kritické.

Jinak ten 15" by nemusel být nutně tenhle. Dayton má i jiné a pořád zaplatitelné basové mašiny. Tenhle jen stojí stejně, jako 12" od Ciare, a v prakticky stejném objemu nakonec zahraje dost možná i líp.

- Jádro bedny je dané a tohle už je "jen" doplnění o nějaký spodek, možností je spousta a stejně si s tím udělá co chce místnost. Vyloučená není ani možnost 2 x 15" v otevřené bedně.



DCS385-4_100L.png
 Description:
Dayton DCS385 (2,83V / 4 ohmy), 100 l uzavřená ozvučnice, do poloprostoru
 Filesize:  13.8 KB
 Viewed:  96 Time(s)

DCS385-4_100L.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 11:47:46    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
ND3T ... 300 € (1111.sk)
12NDA520 ... 235 € (1111.sk)
CIARE HW321 ... 140 € (loudspeakerfreaks.com)

Výběr měničů je tedy jasný, nebo je to ještě otevřený?
Zatím máme jenom drivery a dodání basáků z loudspeakerfreaks bude nějakou dobu trvat... Wink


Naposledy upravil Basstl dňa Po november 27, 2017 13:19:26, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 12:39:53    Predmet: Odpovedať s citátom

No, to je právě otázka. Pak sem dám, co jsem zatím nakreslil - z toho by mělo vzejít nějaké rozhodnutí. Vede to na dvě principiální varianty, navíc jedna z nich umožňuje vícero různých prostorových uspořádání. Nejraději bych zrealizoval ten bandpass, ale trochu se bojím pracnosti.

Takže basáky jsou zatím otevřené. Ale klidně můžem začít prototypem z toho, co mám k dispozici, což jsou 15" do otevřené ozvučnice. Těch tu mám zrovna dost Smile

Vydržte na obrázky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 17:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám teď čas na nějaký velký omalovánky, čistě jako rámcová idea a abyste si dokázali představit, jak by se to dalo postavit se dvěma 15" na basech. Jsou to tři varianty, dozadu je to vždy otevřené, tj. nemá to tam stěnu. Pohled zepředu a zboku.

Všechno si to docela umím představit v detailech provedené tak, aby to vypadalo i hezky. Bohužel to asi není moc slučitlené s tím půdorysem do podkovy, to by bylo trochu komplikované. S tím je dobře slučitelný ten bandpass - na tom zvenku není moc co ukazovat, to by vypadalo tak, jak už tu bylo. Tam jsou jen dílčí konstrukční komplikace a dost možná by to nakonec chtělo podlahovou bednu.

Tak můžete taky zkusit zafantazírovat. U mě by to vysoké dostalo tři zapuštěné krycí rámečky (resp. celé by to bylo ze tří kusů) a asi nějakou nosnou konstrukci svařenou z jeklů.



NONAME_7.pdf
 Description:
Tritonia - koncepty OB

Download
 Filename:  NONAME_7.pdf
 Filesize:  10.32 KB
 Downloaded:  150 Time(s)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 18:12:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ze simulace otevřené ozvučnice... Postupuje se vědecky Very Happy

Ty dva 15" už takhle něco zahrajou, ne že ne. Vzhledem k tomu, že dva přijdou na necelé 4 tisíce Kč, je to prostě alternativa. A je tak možné udělat asi nejmenší bednu - viz ty stojanové varianty.



ob-sim.jpg
 Description:
 Filesize:  107.12 KB
 Viewed:  90 Time(s)

ob-sim.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 18:39:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak ten bandpass by mohl vypadal i takhle, a přiznám se, že se mi to docela líbí, klidně bych to tak udělal, ale nikomu to nevnucuju Smile
(Tu díru to chce samozřejmě co největší - pravděpodobě by se udělala sloupová bedna, kvůli objemu, i kvůli velikosti té "díry" - byla by někde u podlahy).



trit-bp-brutal.png
 Description:
 Filesize:  10.31 KB
 Viewed:  10394 Time(s)

trit-bp-brutal.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 18:51:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Každopádně jako vedlejší produkt pravděpodobě vznikne i tohle - třípásmo s 12" koaxem, takovej sranda-projekt.
Výška vychází na cca 140 cm, šířka okolo 43 cm. Velká bedna je velká bedna. Takže plány jsou Smile



trit-byp-3.png
 Description:
 Filesize:  12.26 KB
 Viewed:  87 Time(s)

trit-byp-3.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 19:54:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Dělal jsem hodně simulací bandbassů i nějaké realizace a nemohu je doporučit. Lepší než basreflex jsou jen ve velmi úzkém pásmu, jinak jsou spíš horší. O náročnější realizaci ani nemluvě. V současné době se od nich myslím spíš ustupuje, řekl bych, že to byla spíš móda. Ona ani korektní realizace basreflexu není zcela triviální. Zajímavá alternativa k basreflexu je možná transmission line a do malého objemu, když moc nezáleží na citlivosti, basreflex s pasivním zářičem.

Pokud chcete udělat hodně dobrý basový systém, tek dobrá volba je třebas EMI LAB12 - dá se dotáhnout ke 20 Hz, pravda, v adekvátním objemu.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 20:48:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to svízel, přidávat pasivně basák k něčemu, co jde samo o sobě poměrně nízko. Ne, že by se mi do bandpassu úplně chtělo, ale velmi se mi na tom zamlouvá ta akustická dolní propust šikovně nízko. Nakonec by to šlo asi taky udělat přes pasivní membránu, což by nemuselo být vůbec špatné. Mohlo by se tak podařit eliminovat harmonické basáku i zvuky z bedny/rezonance nátrubku.

Ať se to udělá jakkoliv, to spodní pásmo bude mít ve výsledku tak jako tak podobu nějaké poměrně úzké pásmové propusti, ať to bude basreflex, nebo něco jiného. Nechci z toho udělat moc velkou almaru a ne nutně to musí jít nějak extrémně nízko. Zkoušel jsem nasimulovat i basreflex s basákem zezadu, ale to už nevychází moc hezky - to už je daleko. Co by zezadu být dobře mohlo, je ta pasivní membrána. Pokud by navíc byla 15", dal by se tudy pohodlně namontovat 12" basák, což je u BP jinak další komplikace. Bohužel to jsou další peníze navíc, nicméně viděl bych to jako optimální postup.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 21:30:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta poslední varianta s pasivem 15" se mi líbí. Smile
Nejsem velkej fanoušek open baffle...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 21:30:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně se to taky zamlouvá nejvíc. Akusticky, konstrukčně a vůbec.
Musíte si jen rozmyslet, jestli to dát zepředu pod střeďák (tj. vypadalo by to zas úplně provařeně), nebo zezadu/zboku stojanové bedny. To souvisí i s tím, jak exoticky chcete mít tu bednu tvarovanou. Akusticky je to už asi jedno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 21:52:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Co to dát do dna a nízkej podstavec?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 21:58:22    Predmet: Odpovedať s citátom

To nevím, vzhledem ke hmotnosti té pasivní membrány. Chceš to zkoušet? Smile
Upřímně, osobně bych udělal stojanový kvádr (stojan klidně spíš nižší než vyšší), zaoblil svislé hrany, pasiv dal zezadu a hotovo. Ale chápu, že se chcete taky realizovat. Však proč ne - to už fakt nechám na vás.

Bavíme se tedy o tomhle? Což už je slušná mašina. Taky stojí to, co celej basák.
http://loudspeakerfreaks.com/Product.asp?mfr=Dayton%20audio&part=RSS390-PR&Product_ID=13148

Koukal jsem na basáky ještě všude možně, ale ten 12" Ciare se tváří opravdu dobře. Není to úplně kdovíjaká pumpa a ničitel stavení, ale to tady fakt není cílem.
Třeba takovej Scan-Speak 32W, kterej je teda už pekelně drahej, by šel o poznání níž, ale zase by nefungoval tak vysoko, jak bych potřeboval. Resp. fungoval, ale s prachbídnou citlivostí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 23:27:13    Predmet: Odpovedať s citátom

S tou hmotností membrány mi to nedocvaklo. Smile
Možná by to fungovalo, ale jak dlouho...
Nejlepší tedy bude dát pasiv dozadu, i když to je hřích. Smile
Ten Dayton vypadá parádně a cena asi odpovídá.
Sice už nepůjde udělat ozvučnici do podkovy, ale možná by to vyšlo na klenutý boky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 23:32:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Co jsem neprocházel, jsou repráky SICA a BMS. Přitom od SICA jsem v poslední době viděl pár hezkých kousků, to by ještě stálo za průzkum. BMS by taky mohli něco mít, resp. určitě mají: http://www.bmsspeakers.com/index.php?id=bms_12s330

SICA by přicházela v úvahu tahle: http://www.sica.it/en/product/subwoofer/12-sr-3-pl

To jsou podobný repráky, jako ten LAB12. Ale nejsem si úplně jistej, jestli to tady bude vycházet líp.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 01:40:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jde o pasiv, význam má hlavně když jde o to udělat reflexovou bednu o malém objemu, pro který by vycházela nesmyslně velká délka nátrubku. Čili především pro kompaktní subwoofery. Simulace je trochu náročnější, ale třebas Basta to umí. Mám to odzkoušené v cca 5 l bedně.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 05:32:50    Predmet: Odpovedať s citátom

My tu ale děláme takový kompaktní subwoofer Smile
Tady to elegantně vyřeší montáž toho vnitřního basáku, resp. vůbec přístup k němu. Krom toho, čím je jinak nátrubek větší (a u BP jde celý výkon skrz něj, takže musí být velký a tím pádem i dlouhý), tím je náchylnější k rezonování a můžou tudy prolézat i jiné ruchy. To ta membrána dost eliminuje - tam by se dalo mluvit snad jen o možném vlivu nějaké stojatiny v bedně. Ono to všechno by samozřejmě mělo být primárně už elektricky odfiltrované, ale to vyžaduje strmé propusti - pasivně nic moc o co stát.

Jinak koukal jsem na ten 15" PR a hmotnost membrány bude se závažím klidně i přes 0,5 kg. A teď jen čekám, že někdo napíše, že to nemůže mít rychlé basy.

- OK, takže se to začíná docela rýsovat, prima. Zkusím se ještě podívat na nějaké ty další basáky. Založím pak už nové vlákno, ať se to dál neplete.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 18:27:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je dobré:
12" HW321, který mi z těch 12" pořád vychází nejlíp, při tom objemu, který tam na to je, lze při stejném objemu a při prakticky stejném výsledku (z pohledu frekvenční charakteristiky a citlivosti) nahradit 15" Daytonem PA380-8. Ale co hlavně, s 18" pasivem to takhle stojí ve výsledku stejně!

Místo tam na to v zásadě pořád je, a je to na vás Very Happy
Je to sice už trochu brutální, ale upřímně ... kdo z vás to má?

http://loudspeakerfreaks.com/Product.asp?mfr=Dayton%20audio&part=PA380-8&Product_ID=11414
http://loudspeakerfreaks.com/Product.asp?mfr=Dayton%20audio&part=RSS460-PR&Product_ID=13149


Naposledy upravil MaBat dňa Ut november 28, 2017 18:35:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 18:35:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem pro každou zvrácenost... Very Happy
Sranda je, že pasiv je o 1200,- dražší, než basák. Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 18:53:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Sranda je hlavně to, že 100 dB to pak udělá s výchylkou do 2 mm peak, jak u basáku, tak u pasivu.
Ten basák má např. jen plechovej koš. Ale větší membrána a větší cívka za to myslím stojí. Nic víc nepotřebujeme.
Musím ale zkusit, jestli to tam fakt půjde nějak naskládat, přecijen jsou to už dost velký krámy.

A tedy taky to, jestli ty membrány půjdou vůbec naladit - koukám, že ta 18" začíná na 15 Hz ... potřeboval bych víc Confused
Tak to je nemilé, těžko to asi půjde ještě nějak odlehčit. Muselo by se jedině obětovat z citlivosti a pustit to o něco níž. Nějaká rezerva tam sice je, ale to bych raději zůstal u nátrubků. Chjo, samý komplikace...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 20:53:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A co takhle RSS390HF­4 ? To už se dá naladit rozumně, pravda, v objemu 200 až 250 ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 21:15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:

A tedy taky to, jestli ty membrány půjdou vůbec naladit - koukám, že ta 18" začíná na 15 Hz ... potřeboval bych víc Confused
Tak to je nemilé, těžko to asi půjde ještě nějak odlehčit. Muselo by se jedině obětovat z citlivosti a pustit to o něco níž. Nějaká rezerva tam sice je, ale to bych raději zůstal u nátrubků. Chjo, samý komplikace...

O jaký citlivosti se tu bavíme?
Osobně radši obětuju nějakou citlivost za rozsah směrem dolů. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 21:48:13    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
A co takhle RSS390HF­4 ? To už se dá naladit rozumně, pravda, v objemu 200 až 250 ...


Impedance 4 ohmy - tlak při 2 voltech 85dB na 25 Hz 89dB na 100 Hz
S menším objemem to půjde taky, ale na dolním rantlu se to pomrví

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 21:59:52    Predmet: Odpovedať s citátom

RSS390HF­4 mám objednanej do subu.
Kdyby byl zájem, můžu půjčit na vyzkoušení. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 22:24:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Když já bych se těm objemům jako 200 litrů fakt rád vyhnul, pokud to půjde. Původní záměr je zkusit, co se dá vymyslet s těmi zhruba sto litry, které v té bedně jsou k dispozici už z toho, jak velká být musí, ale pokud možno ne víc.

Tohle by měl dát PA380-8 v bandpassu o celkovém objemu 80 (!) litrů (černá, 2,83V do poloprostoru) - a tohle by mi opravdu stačilo, a je to přesně to, co potřebuju. Kdyby se to takhle povedlo, byl bych spokojenej. Podle simulace by to znamenalo naladit tu 18" pasivní membránu na 17 - 18 Hz, což ještě není tak mimo. Pokud by to bylo těch necelých 15 Hz (což je podle datasheetu maximum při nezatížené membráně), už je to ta šedá čára - pořád žádné velké drama, ale přesto krok špatným směrem, IMHO.

Skoro teď uvažuju, jestli neoslovit třeba STX, zda by pár takových pasivních membrán nevyrobili, s vyšší rezonanční frekvencí. Dřív to taky dělali, pak se na to vybodli, asi to nešlo na odbyt.



BP15-18PR.png
 Description:
 Filesize:  23.39 KB
 Viewed:  67 Time(s)

BP15-18PR.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 22:35:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Třeba to půjde ještě trochu odlehčit.
Sundat matku a uříznout šroub by mohlo stačit ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 22:36:46    Predmet: Odpovedať s citátom

To nevím, 75 g by mělo dělat posun o cca 1 Hz.
Jako takhle, ono až se to dá do bedny a změří, bude to určitě celý úplně jinak, a nějakej 1 Hz nám bude připadat naprosto k smíchu - a toho se právě nejvíc bojím Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 18:46:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak viděl bych to na PA380-8, ale asi s klasickým nátrubkem. Pravděpodobně vzadu dole, nebo do dna, a zadní by také musela být demontovatelná stěna. Což sice není úplně hezké, ale bude to praktické. Ušetří se za PR. Do STX přesto ještě napíšu (nebo možná AC Akustika?). S tím pasivním Daytonem by se to muselo nějdřív vyzkoušet...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 18:55:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Když BR, tak bych ho dal do dna a sundavací dno.
Mohl bych tak zůstat u klenutýho tvaru a podstavce. Smile


Naposledy upravil Basstl dňa St november 29, 2017 19:12:54, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12761

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 19:03:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi by to taky šlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 87, 88, 89  Ďalšia
Strana 83 z 89

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist