Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Projekt "1518"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 87, 88, 89  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
sumac
Hifi obsluha


Založený: 22 december 2014
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 10:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

zdravim,

sorry pokial sa to riesilo skor, ale prebehol som tych 16 stran v rychlosti ale niesom z toho mudry.. Embarassed v akom je ten projekt stadiu? da sa pripadne pripojit?
Mabat: niekde si pisal ze pripadne by sli rovno objednat cele hotove bedne?

Inak, pokial by niekto mal zaujem sa pustit do noveho projektu a chcel sa zbavit svojich starych RpM nech sa ozve..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 261
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 10:18:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsak tu ich mas ako na podnose: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=19659
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
sumac
Hifi obsluha


Založený: 22 december 2014
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 14:00:11    Predmet: Odpovedať s citátom

tie su uz prec... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 14:20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám ještě jeden pár WG na 1518, na který sice byla zaplacena záloha, ale jelikož daný člověk (nick "parasound") se už dál neozval, možná budou ještě k dispozici. Aktuální stav projektu se snažím průběžně psát do prvního příspěvku. Jinak ohledně toho už nic jako druhé kolo neplánuji.

Mám teď na prodej ještě i jinou sestavu. To už je ale mimo tento projekt a předpokládá to, že si s tím zájemce poradí z velké části sám.

- Pokud vím, tak ne všichni, co si objednávali WG+drivery na RpM-1, to už postavili. Možná by to někdo prodal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 16:55:52    Predmet: Odpovedať s citátom

rotr také jeden čas nabízel své RpM-2, viz foto. Nevím, jestli je nakonec prodal. Je to 2,5pásmo s 2x10".
IMHO zvukově srovnatelné s RpM-1, ale v daleko menším balení.



70_inter22.jpg
 Description:
 Filesize:  164.8 KB
 Viewed:  335 Time(s)

70_inter22.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tictom
Hifi obsluha


Založený: 10 september 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 22:36:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná by tohle mohlo někomu posloužit jako inspirace jak na bulprén. Téměř měsíc se mi do toho nechtělo, ale dneska jsem to rozsekl. Jako horký drát jsem použil cca 0,7m kantalového drátu 1,2mm napájeného z toroidního trafa 12V 120VA (odběr cca 180W). Bulprén jsem si nechal nařezat na válce s eliptickou podstavou a drát jsem vytvaroval tak, abych tu elipsu aproximoval dvěmi oskultačními kružnicemi. Tou větší jsem to objel celé dokola a tou menší pak jenom kolem ohnisek. Po vyřezaní to bylo v místech napojení trochu kostrbaté, ale malé nůžky to bez problému spravily zcela do hladka. Vepředu to nechám do rovna - tam zůstala perfektní elipsa. Kdyby to nebyla ta pitomá elipsa, tak to propíchnu jehlou a jenom to otáčím na té jehle a mám to perfektní hned. S tímhle přípravkem se to dělá fakt dobře. Kdyby si to chtěl někdo vyrobit jako já, tak nezapomeňte na začátek a konec drátu dát nějaké esičko kvůli dilataci drátu - i tak jsem jej musel zlehka dotvarovávat i za tepla. 1.2mm jako tvarovací drát stačí, ale tlačit se na to samozřejmě nesmí.


PC228707.JPG
 Description:
 Filesize:  225.59 KB
 Viewed:  245 Time(s)

PC228707.JPG



PC228705small.jpg
 Description:
 Filesize:  152.79 KB
 Viewed:  265 Time(s)

PC228705small.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 23:53:55    Predmet: Odpovedať s citátom

0. Tie repro su momentalne bokom a hlavne su JBL LS...
1. Bartoli a MaBat, pekna praca.
2. Obrazy su zaujimave, ziaria zivymi farbami a kompozociami. U mna 250ti sa taktiez tesne stretavaju na okrajoch s obrazkami. V sede ich obtazuju a v stoji zas opustaju. U mna taka mierna disharmonia.

Reagujwm na prispevky z predoslej strany. Nejak mi uslo ze ste sa rozpisali do dalsieto stlpca, tak sa ospravedlnujem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 10:04:17    Predmet: Odpovedať s citátom

sumac napísal:
Mabat: niekde si pisal ze pripadne by sli rovno objednat cele hotove bedne?

Z toho bohužel už definitivně sešlo. Člověk, který měl dělat ozvučnice, už nemůže.
Kdybyste měli tip na osvědčeného truhláře, nejlépe ve středních Čechách, rád si vezmu kontakt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 10:14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

mabat : pokud neseženeš žádného jiného truhláře , tak Ti mohu poslat kontakt na toho, co dělal RpM2 a centry pro mne a Jirku. Ale bez povrchovky....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 10:17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

tictom

Jsem zvědavý, jak tu pěnu zvukově zhodnotíš. Docela rád bych někdy udělal poslechový test na detekci rozdílu, to by mě opravdu zajímalo. Už jsem nad tím přemýšlel, nebylo by to úplně triviální uspořádat a zabralo by to dost času, ale něco by se snad zjistit dalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tictom
Hifi obsluha


Založený: 10 september 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 14:32:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Mabat: Chtěl jsem to tam vlepit flexibilním sekunďákem, takže bych pak těžko mohl hodnotit rozdíl. Máš nějaký osvědčený tip, jak to tam dát tak, aby se to dalo opakovaně vyndávat a drželo to tam?
Ten molitan by měl mírně ovlivňovat i direktivitu ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 18:19:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkusil bych v principu tohle:
http://prislusenstvi-k-rc-modelum.heureka.cz/bison-spray-adhesive-200-ml/
http://www.papirnictvipavlik.cz/lepidlo-ve-spreji-na-textil-docasne-505/?gclid=CLT99KPW3MICFebLtAodkBkAKg

Je to "dočasné" lepidlo. Přes šablonu nastříkat, nechat zavadnout a vystihnout moment, kdy to ještě lepí - ta pěna nedrží hned úplně dobře, kontaktní plocha je malá. Už si nepamatuju, jestli jsem tím stříknul i tu pěnu, nebo jen WG. Třeba vyzkoušet.

Vliv na směrovost je opravdu jen velmi malý. Mám ale pocit, že tak to původně bylo myšleno, resp. vzniklo, jako "akustická čočka", ale v praxi to v tomto ohledu moc nefunguje.

Kdysi jsem to měřil, vliv je skutečně závislý na úhlu, ale na samotné cháře SPL nijak výrazně (úplně nahoře asi spíš na škodu), viz obr. - je to vliv pěny pro 0 - 90°, zelená je v ose. Tohle byl 12" WG, pěna šla bývala asi použít i řidší. Citlivosti je nicméně i tak pořád dostatek.

Můj názor je, že zvuk je s tím opravdu čistší a "klidnější", hlavně na vyšších hlasitostech, ale dobře vím, jak moc dokáže být člověk ovlivněn tím, co o tom dopředu ví. Proto by mě zajímaly výsledky slepých testů. Kdyby to nebylo tak drahé a komplikované vyrobit, nechal bych to automaticky udělat i pro 1518. Tentokrát jsem od toho ale ustoupil.



wg_diff_all.png
 Description:
 Filesize:  38.3 KB
 Viewed:  269 Time(s)

wg_diff_all.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sumac
Hifi obsluha


Založený: 22 december 2014
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: St december 24, 2014 13:01:32    Predmet: Odpovedať s citátom

dik za odpovede!

tentokrat sa do noveho projektu pustat nechcem.. je to pre znameho, takze by som preferoval kupit nieco hotove, pripadne "takmer" hotove..

rotr: pokial by si mal tie bedne stale na predaj urcite sa ozvi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po január 05, 2015 14:45:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To MaBat - jak jsi pokročil na pasivní vyhybce?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: Po január 05, 2015 14:46:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Až na fyzickou realizaci ji mám prakticky hotovou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut január 06, 2015 14:37:30    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Až na fyzickou realizaci ji mám prakticky hotovou.


Jaká nakonec vyjde v pasivu citlivost bedny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: Ut január 06, 2015 14:48:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To bohužel neumím přesně změřit, ale když budu vycházet z parametrů basáku, je to okolo 88 dB/2.83V/m.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št január 15, 2015 14:10:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak na tom jsou ostatní stavitele 1518? Vim ze ve Slapanicich a u mne doma je to ve fazi rozpracovano / pred dokoncenim, ale asi to stavi vice lidi. Jaky jste zvolili design, povrchovou upravu, atd? Kolik lidi ma pasiv a kolik lidi nakonec prece jen jede na DSP krabicky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: St február 18, 2015 12:18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou to zatím nejlepší bedny, na kterých jsem kdy dělal, to už můžu s klidem říct. V aktivní verzi je mám už nějaký čas hotové a je to čirá radost poslouchat. Hrajou tak, jak jsem si vždycky říkal a představoval, že by bedny doma mohly a měly hrát, ale nikdy to nebylo úplně ono.
To jen jako report o stavu projektu. Pasivní výhybky jsou stále rozdělané, ve smyslu jejich fyzické realizace - je s tím strašného čekání na součástky a také spousta práce, ne kterou momentálně absolutně nezbývá volný čas... Takže vydržte prosím, hýbe se to, správným směrem, ale hrozně pomalu a lepší to nebude. Týká se to i dokumentace. Plánky na ozvučnice na vyžádání pošlu.

Jinak si myslím, že krom Bartoliho se do toho asi nikdo ještě ani nepustil (minulý týden jsem teprve předal další pár zvukovodů). Tedy také kromě fuga, který je má už asi od listopadu stále u mě, za což mu děkuji - dopřávám si teď luxus a budou mi chybět, než si takové časem taky postavím...

BTW, vřele ve finále doporučuju poohlédnout se i po pěnové výplni do zvukovodů. Přijde mi, že je to tak opravdu lepší. Je to zajímavé, ale je to tak.
Kdyby na to mělo někdy dojít, budu mít připravenou úpravu výhybek. Standardně s tím počítat nebudu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kodls
Nádejný hifista


Založený: 28 január 2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Štěpánovice

PríspevokZaslal: St február 18, 2015 23:08:11    Predmet: Odpovedať s citátom

jo jo , minulý týden mi zvukovody přišly a co nejdříve se do toho pustím . Čekám ještě jestli mi MaBat pošle plánek na ty uzavřenky a pak nechám nařezat materiál ....Na jaře bych chtěl už hrát v nové poslechovce, kde se už pokládá dlažba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Št február 19, 2015 00:11:57    Predmet: Odpovedať s citátom

kodls: Akym sposobom ti boli dorucene tie WG? Mam stale jeden par u MaBata, ale bojim sa to poslat postou/kurierom. Prisli vpohode (bez poskodenia)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: Št február 19, 2015 08:10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

kodls napísal:
....Na jaře bych chtěl už hrát v nové poslechovce, kde se už pokládá dlažba.

Jak bude velká? Je v tom i nějaký akustický návrh/úpravy? Multisub nasadíš hned, nebo budeš chtít nějaký čas vystačit jen s těmi bednami?
Plánky pošlu, zjistil jsem, že u těch uzavřených tam musím ještě něco dokreslit. Ale moje plánky nejsou žádné dogma. Zvukovody máš, takže si to klidně můžeš udělat celé po svém a podle svých možností. Na uzavřených bednách celkem není co vymýšlet ani zkazit.

Jupi - ono se to asi nerozbije, akorát se to musí zabalit, což je dost vopruz. Kodlsovi jsem to jen hodil do velké krabice, ve které mi shodou okolností zrovna přišly jiné zvukovody. Ale pokud nebude zbytí, pošlu to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kodls
Nádejný hifista


Založený: 28 január 2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Štěpánovice

PríspevokZaslal: Št február 19, 2015 08:55:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi - přišlo to v pohodě , tam se snad nemá co poškodit když s tím nikdo neháže z kouta do kouta.
Poslechovka bude zhruba 7.8x5,5x2,85, ještě zapojím zásuvky a rozvaděč a mám to konečně kam napíchnout . Multisuby budou jen dva a Joži mi na ně dělá už zesilovače. Stavět bych to chtěl současně , je to tak lepší. Jen ještě nevím jestli udělat basreflex a nebo tapped hornu. Asi udělám obojí a pak si vyberu. Jasně pokud nebudou od MaBata plánky udělám rozměrově podle originálu. Jak by mělo vypadat zadní čelo tady už někde na foru bylo a podobně to budu taky dělat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kodls
Nádejný hifista


Založený: 28 január 2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Štěpánovice

PríspevokZaslal: Št február 19, 2015 09:17:46    Predmet: Odpovedať s citátom

jo a akustiku budu řešit postupně podle toho jak to bude hrát a až bude místnost nějak zařízena, sedačka, police.... Zatím mám jen původní strop obložen normálním sádrokartonem, přední rohy místnosti kde vznikly výklenky asi 60 cm široké jsou taky přepaženy sádrokartonem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 12:15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem teď týden dům pro sebe a ověřil si, jak moc se dá získat i ztratit rozmístěním těch beden a jejich natočením. Vyklidil jsem velkou místnost, bedny na její kratší straně, která má cca 6m. Zdaleka nejlepšího výsledku jsem opravdu dosáhl s bednami natočenými cca 45° dovnitř, tak aby se jejich osy protnuly ještě před posluchačem. Bedny od sebe 3 - 4m, možná by to sneslo i víc. Pak je zvuková scéna nejen široká, ale pořád i spojitá přes celou tu přední plochu, s neuvěřitelně konkrétní a stabilní lokalizací. Zvuk vychází odněkud z prostoru za bednami, s neohraničenou a rozvrstvenou hloubkou. Dokud není v nahrávce něco natvrdo napanované na jednu stranu (což už nesnáším a nechápu, proč to někdo dělá), bedny samotné v tom zvukově takřka nefigurují, prostě tam nejsou a před sebou máte orchestr, jako by tam byl - stačí zavřít oči. Pro komorní tělesa, patřičně nasnímaná, velmi přesvědčivě. To vše se slušnou tolerancí k poloze posluchače.

Kdo máte možnost, opravdu doporučuji s tím zkusit v klidu a zgruntu zalaborovat. Pokud to jde, odstraňte vše, od čeho se může zvuk odrážet cestou k uším, co je jednak v cestě mezi posluchačem a bednami (stolky, apod.), ale také mezi bednami a okolo nich. Jsou to opravdu tyhle "detaily", které dělají ten poslední a velký krok k dokonalosti. Místnost moc netlumte, mám na zemi jen velký kusový koberec a trochu nábytku, dřevěný strop. To jedině až v případě, že by vznikl nějaký konkrétní problém, jinak z toho budou sluchátka. Odměnou je zvuk jako naživo, a to i ze symfoňáku, který tyhle bedny zvládnou s naprostým klidem a přehledem.

Mám např. spoustu skvělých nahrávek Elfmanovy muziky a už dlouho jsem se tak nepobavil, a to při hlasitostech, které bych tu nebýt sám asi těžko omlouval. Ale chce to nepodcenit vše to, co jsem napsal výše, jinak se takový výsledek nedostaví, bedny nebedny. Dokud jsem to neudělal, nebylo to zdaleka tak dobré - to vždycky poznáte, až když vám spadne brada. Chce to svou poslechovku někde na samotě a závidím každému, komu se to už povedlo. Tady navíc obzvlášť platí, čím hlasitější poslech, čím víc si to užijete.


PS. Komu by se vizuálně nepozdávaly bedny natočené až takhle nezvykle dovnitř, klidně si udělejte ozvučnice tvarem tak, aby to nevypadalo tak divně. Sám bych volil něco jako trojúhelníkovou podstavu, už jsem to někde ukazoval. Pokud je tedy úplně neschovat za plentu, což je nakonec asi ideální - nerozptyluje pak vědomí jejich polohy, když z nich ten zvuk vlastně ani nejde. Stavět je nějak jinak je každopádně plýtvání jejich potenciálem. Ostatně byly i navržené, aby se tak postavily. Co jsem netušil, jak moc pomůže dát je dál od sebe. Už jsem jen nezkoušel dát je až úplně do rohů - začínám si ale myslet, že v menší místnosti to bude i lepší, než je mít příliš blízko u sebe. To natočení je každopádně esenciální.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 14:13:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Není nad samochválu Thumbs up
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 14:14:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Není nad závist Fingering

To víš, Quadraly v panelákovém obýváku to nejsou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2342
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 14:16:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tam nic takovýho nevidím. Jen popis, co udělat, aby to bylo lepší.
Majitelů RpM je víc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 14:17:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to doporučení, podělení se o to, jak z toho dostat maximum. Sám si to momentálně nemůžu úplně dovolit tak nechat.
Za chvíli jsou tu žena s prckem a nemám to tu, naštěstí pro mě, pro sebe. Ale zvláštní poslechovku bych si nechal líbit, mám "velkou" muziku opravdu rád a pokud je kvalitně nahraná a takhle kvalitně a nahlas reprodukovaná, nemá to chybu. Třeba kodlse to čeká, tomu se může hodit s tím počítat, co já vím, třeba i tu plentu naplánovat, místo moření se s povrchovou úpravou. Bedny nejsou od toho, aby byly vidět. Kdybych si stavěl poslechovku (a možná na to jednou dojde), udělal bych to tak - černou průzvučnou plentu jako oponu. Ale třeba i u Bartoliho to vypadá podle té fotky nadějně - také na to zřejmě bude mít relativně velkou a volnou místnost. U něj obzvlášť čekám, že s tím zaexperimentuje a ještě jednou projede toho Bernsteinova Mahlera, než zjistí, že s Abbadem je to lepší Smile Tedy až dostane ty výhybky - vím o nich Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 17:04:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
... Majitelů RpM je víc...

Pokud jde o ty předešlé pokusy s 10" WG, tak co si pamatuju, tam to natočení mělo řekl bych menší vliv, i když ne zanedbatelný - ten menší zvukovod znamená posunutí kýžených směrových vlastností o celou oktávu výš přes frekvenční pásmo, kde na tom zjevně hodně záleží. Tady to celé funguje opravdu ještě o dost líp. Škoda, že jsem to nemohl bezprostředně porovnat s 12" verzí, kterou už nemám.

Kdyby se toho tak dalo dosáhnout jinak, než takhle velkou bednou.

Co bylo taky zábavné, poslouchat staré mono nahrávky, které zní celé z jednoho místa zprostředka, prakticky nerozeznatelně od toho, jako kdyby v tom místě stála jedna malá bedýnka. Z beden nebylo slyšet absolutně nic, jako kdyby vůbec nehrály - takhle výrazně jsem to ještě neslyšel. Ale brzy se to omrzí - a hlavně kvůli tomu není potřeba mít tam dvě bedny jako kráva několik metrů od sebe Smile
Věřím ale, že tenhle celkem přirozený efekt bude ke slyšení všude tam, kde je signál z obou stran dostatečně stejný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 87, 88, 89  Ďalšia
Strana 17 z 89

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist