Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ach, ten digitál :-)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St júl 09, 2014 07:40:55    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
PMA napísal:
Pro nesymetrické signály neperiodického charakteru...

... použijeme DSD Smile


Přiznám se, že bych nejraději viděl paralelní flash převodník se vzorkovací frekvencí >= 1MHz a rozlišením 20 bit.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 09, 2014 09:07:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ntj, akurat to bude mat dost vysoke naroky na vsetko ... 1000000*20*2/8 = 5MB/s (40Mbps) pre stereo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 13:29:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To si snad děláte kozy. Pokud vím, tak LPCM dokáže přenášet i DC a jediný problém může být v DAC, když nedokáže udržet resp. přenést správně nulu. A pokud jde o vzorkovací frekvenci, Shannon-Kotělnikov snad pořád platí, tak nezačínejte kramperovat. Nevidím důvod, proč by přenosová trasa pro audio měla mít šířku pásma řádu megahertzů. Že věrně nepřenese impuls 1 us ? No a co má být ? Viděli jste někdy reálný akustický signál ?

Jen tak mimochodem, poslouchal jsem nedávno pěkné CD - Petricciani & Grapelli. Ty housle tam tak nádherně "digitálně" syčí, šelestí a skřípou - hovno, Grapelli tak prostě hraje a je to muzika bez chyby.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 14:16:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Žeby toto CD?

http://www.allmusic.com/album/flamingo-mw0000082108
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 15:05:55    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Velky Bobo: Pardon, to tzv. "kramperovani" - slo byto nejak prelozit pro nas novacky? Kontextove to bude zrejme nejaka zbytecna honba za overkillem, ze? Very Happy
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 15:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Za "běžně uznávaným" overkillem. Když si dnes přečtete staré pravdy ze S+V kolem roku 1995 o digitálu, tak se budete minimálně shovívavě usmívat.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 17:59:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohl bys nějak osvětlit, co máš na mysli ? Jaksi mi to nedochází a SV lustrovat nemíním.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2014 17:10:15    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Žeby toto CD?

http://www.allmusic.com/album/flamingo-mw0000082108


Jojo, to je vono.

Pokud jde o kramperování - narážím na to, že pan Jiří Krampera tvrdí, že kvalitní digitální přenos zvuku je možný teprve při vzorkovacích frekvencích řádu megahertzů a u svých zpožďovacích zařízení údajně používá sampling 20 MHz. Nicméně z některých jeho promluv je zřejmé, že ignoruje vzorkovací teorém a trochu se mu plete vzorkování a kvantizace.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut december 13, 2016 16:45:18    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Nicméně z některých jeho promluv je zřejmé, že ignoruje vzorkovací teorém a trochu se mu plete vzorkování a kvantizace.


Teorém je krásná věc a nikdo ho asi nepopírá, nakonec všechno by se ideálně chovalo právě tak jak jen by to teorém umožnil, a aby to teorém umožnil, musíme mu vyjít vstříc a nad Fs/2 vše useknout s nekonečným útlumem. Vtip je, jako nakonec vždy, v nedokonalé realizaci, třeba toho useknutí, mimo jiné. Nedokonalá realizace je důvod, proč vzniklo toto vlákno a ukázky na jeho začátku. Já vím, že to matematika (4. pád) asi až tak nebere, ale ono teorém, který se dá realizovat jen částečně, tak trochu ztrácí půvab. A to zatím mluvíme jen o dokonalé obnově signálu, který zaručeně nemá žádnou složku nad Fs/2. Což je asi další otázka, kterou mohl mít na mysli pan Jiří Krampera, jestli podmínka useknutí všeho nad 22kHz je akceptovatelná. Možná pro něj akceptovatelná není a má k tomu své důvody. On možná není tak dobrý v teorémech, ale určitě je dobrý realizátor myšlének. Holt všichni nemohou mít všechno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut december 13, 2016 17:31:57    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
A pokud jde o vzorkovací frekvenci, Shannon-Kotělnikov snad pořád platí, tak nezačínejte kramperovat.

Ten teorém říká, že nad fs/2 to nejde jednoznačně, nic neříká o tom, že to pod fs/2 jde dobře Smile
A Krampera to používá v real čase, takže mu poněkud vadí zpoždění, takže používá sigmadeltu na 20MHz.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Shannon%C5%AFv_teor%C3%A9m
Nějaké teorie jsou na nic, když z toho vyleze takovéto doporučení :
"Dle Shannonova teorému je pak ideální frekvence pro vzorkování rovna dvojnásobku maximální frekvence vyskytující se ve funkci f. Při vzorkování s krokem menším, než je polovina periody maximální frekvence, vzorkuji zbytečně moc."

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dihalt
Nádejný hifista


Založený: 11 február 2017
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 15:36:12    Predmet: Páni Odpovedať s citátom

k těm OS mixérům, podailo se mi donutit v linuxu skrze loopback virtuální zvukovku aby celý řetězec jel ve 44100. Spustím loopback na 44100 a youtube flashplayer nemá na vybranou a přehrává stream tak jak je. O tom jak to je ve woknech se nechci přeřeknout, ale domnívám se že i po nastavení mixéru na 44100 si flashplayer otevře výstup do mixéru na 48000 a ten to pak přepočítá zpátky na 44100. Donutit windos flash ke spolupráci, jak na to?

Jo a taky "kramperuji", alespoň pokud moje zvukovka umí maximálně 96khz a chci si užít 44100, musím převzorkovat skrze neuvěřitelných 14112 khz, teprve pak to hraje tak jak má.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 17:30:11    Predmet: Re: Páni Odpovedať s citátom

dihalt napísal:
k těm OS mixérům, podailo se mi donutit v linuxu skrze loopback virtuální zvukovku aby celý řetězec jel ve 44100. Spustím loopback na 44100 a youtube flashplayer nemá na vybranou a přehrává stream tak jak je.


Proč by flashplayer převzorkovával na 48kHz, pokud by jím používaná zvukovka uměla 44.100? Spíš jsi to měl nějak jinak, dmix či PA...


Jinak na "zamknutí" zvukového zařízení na konkrétní frekvenci nepotřebuješ loopback zvukovku. Stačí si v .asoundrc nastavit novou "default" zvukovku, která bude mít omezení na 44100 a nebude používat plugin plug. Ta pak nebude nic jiného akceptovat a přehrávač se musí buď přizpůsobit (tj. resamplovat, sotva zvolí jiná vstupní data), nebo při otevírání zařízení hodí chybu.

citácia:
pokud moje zvukovka umí maximálně 96khz a chci si užít 44100, musím převzorkovat skrze neuvěřitelných 14112 khz, teprve pak to hraje tak jak má.


Tedy přesně tak, jak to udělá interní resampling/přehrávači. Akorát možná použije jiný algoritmus, než sox. I když většinu softů lze přesvědčit, aby sox používaly (např. PA či alsa viz http://blog.ivitera.com/pavel/?p=345 či http://blog.ivitera.com/pavel/?p=335 , mpd již libsoxr umí)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dihalt
Nádejný hifista


Založený: 11 február 2017
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 18:36:35    Predmet: Re: Páni Odpovedať s citátom

dustin napísal:
dihalt napísal:
k těm OS mixérům, podailo se mi donutit v linuxu skrze loopback virtuální zvukovku aby celý řetězec jel ve 44100. Spustím loopback na 44100 a youtube flashplayer nemá na vybranou a přehrává stream tak jak je.


Proč by flashplayer převzorkovával na 48kHz, pokud by jím používaná zvukovka uměla 44.100? Spíš jsi to měl nějak jinak, dmix či PA...


Jinak na "zamknutí" zvukového zařízení na konkrétní frekvenci nepotřebuješ loopback zvukovku. Stačí si v .asoundrc nastavit novou "default" zvukovku, která bude mít omezení na 44100 a nebude používat plugin plug. Ta pak nebude nic jiného akceptovat a přehrávač se musí buď přizpůsobit (tj. resamplovat, sotva zvolí jiná vstupní data), nebo při otevírání zařízení hodí chybu.

citácia:
pokud moje zvukovka umí maximálně 96khz a chci si užít 44100, musím převzorkovat skrze neuvěřitelných 14112 khz, teprve pak to hraje tak jak má.


Tedy přesně tak, jak to udělá interní resampling/přehrávači. Akorát možná použije jiný algoritmus, než sox. I když většinu softů lze přesvědčit, aby sox používaly (např. PA či alsa viz http://blog.ivitera.com/pavel/?p=345 či http://blog.ivitera.com/pavel/?p=335 , mpd již libsoxr umí)


Prostě jsem to tak udělal a fungovalo to, z loopbacku jsem data zachytával soxem a pouštěl do té reálné zvukovky, buď přímo bez zpracování, nebo s realtime experimenty jako je resampling. PA jsem z lenivosti nepřesvědčoval, nešlo to tak snadno jako alsa, PA a jeho sinc-best byly pro mě zklamáním tak jako mnohé jiné. A s tím plug v asoundrc ještě zatočím u mašin bez loopbacku a s malým výkonem CPU. Ve woknech je celý řetězec pro mě záhada, tu bych se rád doučil.

Při poslechu interních resamplerů s přehrávači s nimiž jsem se setkal je opakovaně slyšet stejné zkreslení, Jestli používají oversampling tak učitě né ideální, zřejmě jen nějaké levné triky. Po hrátkách se soxem musím podotknout, že ideální oversampling není zrovna výpočetně jednoduchá věc, Hodinové CD album počítám cca 3 hodiny do 96k, teprve pak to dostane hloubku, jemnost a přitom zůstane bez zkreslení.
Protože se neustále učím, chci také pochopit co to vlastně s tím soxem dělám a jak to rychlostně zoptimalizovat, koncept rozvíjím zde za skvělé podpory hifi mistra: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23049&start=30

Zajímavé je že i jednoduché "sox rate" vnese do zvuku ono zkreslení. Ale sox je army-knife na zvuk a nechá se přemluvit k takovým věcem jako je 14112000 nebo 28224000 interní fs čistě pro nelineární přepočet matrice. Nyní pracuji na designu FIR filtru který bude dělat totéž, snad rychleji (díky miero).

citácia:
Proč by flashplayer převzorkovával na 48kHz, pokud by jím používaná zvukovka uměla 44.100? Spíš jsi to měl nějak jinak, dmix či PA...


Proč? To by mě taky zajímalo. V této otázce mě napadají jen samé nepěkné věci sem nepatřící. Zjištěným faktem je že u neošetřených operačních systému je 48000 na mixéru defaultně nastaveno a vše se tomu musí přizpůsobit aby bylo možno mixovat více kanálů. A je pochopitelné, že se to musí udělat s minimální latencí a tak se na chyby přepočtu tolik nehledí, pak to zní tak jak to zní.


Naposledy upravil dihalt dňa Po február 20, 2017 19:11:02, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2967
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 18:59:39    Predmet: Odpovedať s citátom

https://thesanchezguy.wordpress.com/
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 20:32:19    Predmet: Odpovedať s citátom

A rozpoznal jsi ty dva tracky od sebe v ABX testu? Pokud jsi to nezkoušel, pak tohle téma nic pro mě nemá...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 20:33:52    Predmet: Odpovedať s citátom

pridam odkaz na ABX plugin pre foobar2000:
- http://www.foobar2000.org/components/view/foo_abx

nie kazdy to pozna...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 20:37:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Dihalt má rád bashové skripty, tak třeba můj starý http://blog.ivitera.com/pavel/?p=304
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dihalt
Nádejný hifista


Založený: 11 február 2017
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Ut február 21, 2017 21:33:32    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Dihalt má rád bashové skripty, tak třeba můj starý http://blog.ivitera.com/pavel/?p=304


Pro laborování s primitives je to asi nejlepší. Hledáte-li viditelné důkazy, budete zklamaní, vyjádření v číslech po sobě jdoucích nestačí. Zajímavější bude analýza poměrů mezi vzdálenějšími samply i celými křivkami. Já být matematik tak ten důkaz podám.

_________________
"nehledejte za tím spiknutí, pokud je lajdáctví dostatečným vysvětlením"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut február 21, 2017 22:17:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani jsem nic jiného nečekal. Ještě jsem se nesetkal s někým, kdo by svá resolutní leč teoreticky i prakticky velice nepravděpodobná tvrzení o jasné slyšitelnosti byl ochoten potvrdit jinak, než vzletnými slovy. Ani ty nejsi výjimka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dihalt
Nádejný hifista


Založený: 11 február 2017
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 02:27:51    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Ani jsem nic jiného nečekal. Ještě jsem se nesetkal s někým, kdo by svá resolutní leč teoreticky i prakticky velice nepravděpodobná tvrzení o jasné slyšitelnosti byl ochoten potvrdit jinak, než vzletnými slovy. Ani ty nejsi výjimka.


Teorii se neustále učím. Na tomto fóru se mi dostalo dobrého poučení i praktické ukázky. Nechci nic resolutně uzavírat, na to abych se uzavíral už mě za poslední tři roky výzkumů překvapilo mnoho věcí. O té jasné slyšitelnosti to také není jasné. Když tvrdím že něco jde slyšet, spíš tím chci říci že si toho jde všimnout, někdy až po delší době expozice. Protože nevládnu osciloskopem ani jiným citlivým extrením zařízením používám prostě sluch a pokud možno i více různých reprodukčních zařízení pro srovnání. Pro porovnávání kvalit sluchem mám oporu v takzvaném testu reality. Ten spočívá v tom, že si při poslechu zkoumaného zvuku vytvářím ještě nějaký zvuk navíc pomocí jednoduchých věcí jako je cinkání nebo ťukání. Postupně jsem se naučil si všímat jemných nuancí a nepatřičností. Po těch mnoha experimentech už mohu říci, že elektonika a měniče jsou schopny vytvořit velmi podivné a nepřírodní vibrační variace. Ještě před léty jsem přisuzoval nezáživné a frustrující pokusy o poslech hudby vlastnostem digitálu, přijímal jsem to tak jako každý běžný konzument. Dnes mohu klidně a resolutně prohlásit, že běžná zvukovka může hrát nesrovnatelně lépe než jak tomu v mnoha případech je. A k tomu zase jen zopakuji, že vše je závislé na vztazích mezi rozlišeními zvukové konzervy a zvukovkou samotnou. Dále konstatuji, že normy pro rozlišení ačkoliv jsou samy o sobě v pořádku, technicky i poslechově, jsou vzájemně nekompatibilní a stavění "mostu" mezi nimi přineslo určitou míru všeobecné rozladěnosti, dokonce celé spektrum různých "rozladěností", v nichž nejvíce vede intermodulační zkreslení při převzorkování ze 44100 na 48000, nazval jsem jej temnou stranou aliasingu. Velmi hledám jak tomuto předejít prostředky prostými a také se neustále setkávám s takovýmto typem skeptiků, když mám potřebu o tom diskutovat. Naše drobné nedorozumění není ojedinělé a mě nezbývá než jít dál. Díky za inspiraci.

_________________
"nehledejte za tím spiknutí, pokud je lajdáctví dostatečným vysvětlením"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 08:19:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporuceny plan na dalsie 3 roky: Kazdy den usporit 10 Kč a po troch rokoch si kúpiť kvalitný 2nd hand DAC, pre ktorý nebudeš musieť narávky resamplovať... :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 08:31:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že na zvukovku podporující 44.1 bude stačit i kratší doba Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 08:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem, ci to je este aktualne, lebo v poslednej dobe tieto idu na dracku ... https://elektro.bazos.cz/inzerat/71414181/DA-prevodnik-Cambridge-Audio-DacMagic-Plus.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 10:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

CA DacMagic jde v ČR na dračku i proto, že jej kladně ohodnotil Pavel Macura. Podobné digitální nákupní šílenství zažily Česko a Slovensko před více než pěti lety, kdy se pan Bunta velmi pozitivně vyjádřil o CD přehrávači Harman Kardon HD970 Very Happy
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 10:24:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoda ze Pavel nerobi technicke recenzie hifi komponentov napr. pre Stereo & Video, ci HiFi-Voice...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 10:50:27    Predmet: Odpovedať s citátom

2 TigiGold
Problémom tých HD970 sa ukázala byť iná (zmenená) mechanika v dôsledku "úspor". Nebolo to špatné meranie ( s ohľadom na cenu) ani zvuk. CA DacMagicPlus našťastie mechaniku nemá Wink , takže som optimista. A hrá (pre moje ucho) aj meria(objektívne, bez ohľadu na cenu) excelentne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 12:59:40    Predmet: Odpovedať s citátom

2BV: naozaj pán Bunta excelentne ? vzhľadom k cene hra naozaj veľmi dobre a merania sú ukážkové, určite lepšia kúpa ako čínsky high-end Wink . Hra možno prijemne, mnohým bude stačiť, ale excelentne? Podľa môjho názoru zvukovo je už trochu vintage.Proste tu kombináciu- 2x Wolfson WM 8740 plus OP 275 tam počuť: absencia najnižších basov -chýba mu ta sila, dynamická a výšky nie sú pravé najčistejšie. Sú predsa aj iné dobre DACy, jednoducho to nie je zvuk pre každého. Preto doporučujem si ho najprv vypočuť, samozrejme ako každý iný DAC...
-tu je jeden na predaj za 5 800 Kč https://elektro.bazos.cz/inzerat/71414181/DA-prevodnik-Cambridge-Audio-DacMagic-Plus.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:04:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri, a ako sa na merani prejavi(la) ta "absencia najnizsich basov"?

A ten odkaz som uz dal 5 prispevkov vyssie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:06:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Napísal som "pre moje ucho" pokiaľ ide o subjektívne dojmy. A objektívne je skutočne vynikajúci. A čistota mu rozhodne nechýba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:29:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som možnosť tento DAC kúpiť ako second hand. Včera som ho porovnával s mojím SB Touch. Magic zapojený do PRE1 symetricky, koaxialny výstup z SBT do Magic-u. Na nesymetrický vstup PRE1 pripojený analógový výstup z SBT. Hlasitosti zrovnané, prepínanie vstupov diaľkovým ovládaním na PRE1.
Na niektorých nahrávkach minimálny rozdiel, na niektorých nahrávkach mal navrch Magic. Hlavne, ak bol tam spev. Na jednom duete Mareka Ebena bolo počuť, že speváčka stojí a Marek sedí (alebo ma už unavené uši klamali).
Záver-1: Pre moje uši má Magic malé plus, príjemnejší zvuk na výškach, lepšia lokalizácia. Ak by som ale nemal možnosť prepínať diaľkovo vstupy, neviem...
USB vstup som skúšal iba chvíľu na sluchátka, pripojený streamer z Raspberry Pi, distribúcia Max2play, je tam kopa možností, ako nakonfigurovať USB výstup. Najskôr otras, potom som zistil, že až jedna z posledných možností je bez úprav, čiže asi bitperfect. Na AKG701 to hraje dosť rázne vo výškach, ale to známa vlastnosť AKG701.
Záver-2: Ako mi starne sluch, je možné, že ani investícia 1000Euro+ do DAC-u mi už neprinesie pocit, že tie peniaze stáli za to. Možno ešte tak výmena repro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 9 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist