Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Srovnání CD a 24/96 - neupravená nahr. bicích na 2 mikrofony
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 10:45:59    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:

ad Rameau :

pokud to tedy není jasné- mi se tahle nahrávka líbí. Až do pondělka jsem proti ní nic neměl. Ta nahrávka patří k těm dynamištějším v tomto žánru ( proto jsem si jí pustil po tom bubeníkovi). Barokní muziku je určitě možné hrát různě a protože nemáme dobové záznamy ani pamětníky těžko říct jaká byla autentická podoba. Přímým srovnáním s bubeníkem vynikla jednak nižší dynamika - taková analogová (vajnl nebo vinyl), jednak a to kritizuju - zobrazení prostoru. já vím, že se to tak obvykle nahrává ( ale nevím proč a nelíbí se mi to) a že je takový estetický úzus se kterým se zjevně neztotožňuju. Chápu, že nahrávka vždycky musí být kompromis ( jako každé realizované dílo), ale jelikož jsem pouze konzument mám prostě jiné představy ( ani bych neřekl, že hifistické)


Hifistické představy. Zcela. Bohužel.

JHradec napísal:

Nastínil jsem co by takový hifista (proboha) chtěl ?


Jo. Pinkflojdyještěpinkflojdovatější! Smile

JHradec napísal:

A ještě k tomu prostoru. poměrně značná část posluchačů poslouchá na sluchátka. Otázku co poslouchají bych nechal stranou. Proč se ale prakticky nenahrává "umělou hlavou" ?
& ještě k tomu domácímu pingpongu- v jazzových nahrávkách je úzusem nahrávat piáno zvlášť - takže v nahrávce mi potom zní "šestimetrový piáno"


Proč se prakticky nenahrává umělou hlavou?

Protože je to drahý – KU100 od Neumanna http://www.neumann.com/?lang=en&id=current_microphones&cid=ku100_data stojí docela velký prachy (7500 euro) , a za to se dá pořídit pomalu celý arzenál klasických špičkových kondenzátorových mikrofonů a vykrýt tím celý orchestr.

Mám tzv. Jecklin disk od MBHO http://www.mbho.de/pdf/oss_discs.pdf – což je takové přiblížení se modelu umělé hlavy. A samozřejmě jsem si to na několika nahrávkách vyzkoušel jak se to chová – a je to moc fajn. Je pár nahrávek klasiky, které dostaly za zvukařinu Grammy, třebas Simon Eadon za nahrávku Beethovenových kvartet Takács kvartetem, točil to na Jecklin disk a Schoeps MK2S. Dostalo to Grammy pouze právě díky použití Jecklinu? Co myslíš? Smile

A problém se nepřirozeností poslechu na sluchátka? Protože se spousta materiálu nahrává do mnoha mono stop a tvůrci nahrávek mají tendenci natvrdo panovat zvuk do stran. To nějaké nahrávání umělou hlavou nevyřeší. A proč taky. Hifisté to tak mají rádi – široký stereoprostor se je vždy oceňován našimi velmi zkušenými audiofili.

Jakoukoliv decentně udělanou (to zdůrazňuji) nahrávku klasiky není problém poslouchat na sluchátka. A vůbec nemusí být natáčena přes tzv. umělou hlavu. Fenomén umělé hlavy je z velké části chiméra vytvořená v skutečných hlavách velmi zkušených audiofilů niche marketingem, většinou producentů obskurních nahrávek. Něco jako když se čas od času objeví na hififórech hifibláboly o Blumleinu jako svatém Grálu nahrávání a podobně...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 11:23:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 11:31:12    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Nějaký portable DSD recorder? Korg svého času dělal celkem povedený ... – ale co s tím, když se to editovat musí stejně v PCM...


Ahoj Ivo, je to na přenosný páskový mgf Nagra, piano soutěž pro "mladé" (<30), Montreux 2007. Mikrofonní minimalismus, jak jsi popsal.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 13:39:47    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin: Laughing
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 20:35:38    Predmet: Odpovedať s citátom

problém poslouchat to na sluchátka je s těmi nejpinkflojdovatějšími pinkflojdy- když se poprvé dostali do stereostudia - ještě se Sydem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 18:23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok. vzdávám se, ležím na lopatkách.
Těch 45 dB jsem přehnal, ale moc jsem se za to nedozvěděl.
Estetický ideál a hifisti co to tak chtějí jsou nejpádnější argumenty.
Umělá hlava, která je drahá, protože se s ní nenahrává ( nebo snad naopak ?)
Z jiného soudku jsem upil informaci, jak jsou magnetofony passé- což ovšem neplatí o přístrojích NAGRA, zřejmě to magnetofony nejsou a používají nějaký tajemný způsob analogového záznamu ( což ovšem hifisti chtějí )

Bohužel jsem se nedozvěděl, z poslechu čehože bylo k blití vašnosti Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 20:39:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Umělá hlava, tohle by mohlo být zajímavé...
http://www.jcmm.cz/cz/smerove-a-prostorove-slyseni.html

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 21:00:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno by bolo lacnejšie namiesto umelej hlavy použiť živú hlavu ako Sigfried
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 13:05:51    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
Ok. vzdávám se, ležím na lopatkách.
Těch 45 dB jsem přehnal, ale moc jsem se za to nedozvěděl.
Estetický ideál a hifisti co to tak chtějí jsou nejpádnější argumenty.
Umělá hlava, která je drahá, protože se s ní nenahrává ( nebo snad naopak ?)
Z jiného soudku jsem upil informaci, jak jsou magnetofony passé- což ovšem neplatí o přístrojích NAGRA, zřejmě to magnetofony nejsou a používají nějaký tajemný způsob analogového záznamu ( což ovšem hifisti chtějí )

Bohužel jsem se nedozvěděl, z poslechu čehože bylo k blití vašnosti Smile


Kdo chtěl, odnesl si z tohoto vlákna poznání a leccos se dozvěděl - a to byl účel - takové nakopnutí realitou. Avšak pokoušet se vzdělat některé skleněné & alnagonové hifistické hlavy proti jejich vůli je obtížné... Takže nevidím důvod proč by ti tu někdo měl dávat zadarmo na podnose nějakou nalejvárnu vědomostí. Co dáš ty jako protihodnotu? Čím obohatíš toto fórum o znalosti, vědomosti, fakta? Wink

Nagra dělala normální digitální přenosné magnetofony - http://www.stereophile.com/hirezplayers/461/ - někteří hifisté jsou zřemě zalnagonizovaní do té míry, že už vidí alnagon všude... Rolling Eyes

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 05:59:20    Predmet: umela hlava Odpovedať s citátom

ohľadne umelej hlavy, už v staroveku (1973) sme v HiFi kluboch počúvali na sluchatka (Lenco - presný typ už neviem) nahrávku z umelej hlavy. Čo mi zostalo v pamäti je to, že lokalizácia bola 3D. Počúvali sme vtedy aj "kvadro" (z mgf Sony 4kanaloveho) na bedniach. Bol to ten povestný let čmeliaka. Tiež dobré, no veľký zmysel to nemalo. Umelá hlava by bola super na sluchatka, ale zasa je tam problém s vnímaním basov. Veľa dobrých vecí sa nepresadilo - aj Video2000 bolo prevalcované VHS-kou. A aj umelá hlava takto dopadla.
Takže umelá hlava podľa mňa nie je chiméra. Len sa nepresadila kvalita, lebo ju väčšina nepotrebovala. A tiež veľká náročnosť, ako to natočiť, kde ju dať koľkoľudí v sále atd.... Nedávame muzikantov do izby, ale dávame uší do sály! Pri klasike asi dosť významné, pri rocku, tam dnes mláti každý do čoho chce a kde chce...

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 22:20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivoši bude od tebe dostupné nějaké album nebo set nahrávek s minimálním nebo žádným postprocessingem, jak jsi říkal, že by mohlo být?

Rád bych si ho koupil a přidal ti pár cetek do prasátka na nový ADC Smile.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 23:58:12    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:

Nagra dělala normální digitální přenosné magnetofony - http://www.stereophile.com/hirezplayers/461/ - někteří hifisté jsou zřemě zalnagonizovaní do té míry, že už vidí alnagon všude... Rolling Eyes

Ivošu, tady si něco počti, před padesáti roky těžko mohl být digitál...
http://www.nagra.cz/index.php?kategorie=6

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2014 06:26:15    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
cough napísal:

Nagra dělala normální digitální přenosné magnetofony - http://www.stereophile.com/hirezplayers/461/ - někteří hifisté jsou zřemě zalnagonizovaní do té míry, že už vidí alnagon všude... Rolling Eyes

Ivošu, tady si něco počti, před padesáti roky těžko mohl být digitál...
http://www.nagra.cz/index.php?kategorie=6



Prečo by nemohol?

Bud natáčal = 1 alebo nenatáčal = 0 !

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2014 09:49:56    Predmet: Odpovedať s citátom

eugen: Very Happy
check: díky za zájem. Řešíme to - zejména dramaturgii a finance - co to vlastně bude... rád bych aby to bylo Bratislava Drum record a vyšlo to na CD a highres jako součást něčeho... asi založím samostatný thread na toto a zeptám se na vox hifipopuli.
opa: nerozumím. nagra dělala digi rekordéry posledních 20 let a tedy nikoli čistě alnagonovou techniku.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut jún 02, 2015 11:21:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Udělal jsem svoji nahrávku coughovy nahrávky, mikrofonem za tři a mic preampem za dva dolary. Nějaké dunění na basech (rezonance místnosti), které je v nahrávce, v reálu vůbec nevnímám, možná to nějak zvýrazní všesměrový mikrofon a ucho to vnímá jinak.
http://vmaudio.cz/download/0,8m_prava_bedna_checkova_sestava_znovu_nahrana_nahravka_cough_drums.flac

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 08:24:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Žádný komentář nebo že by se někdo vytasil se svojí nahrávkou sestavy v poslechové místnosti mikrofonem ?
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 08:28:26    Predmet: Odpovedať s citátom

"Žádný komentář" - není to, z principu, tak trochu blbina?

Ale když myslíš, aspoň bude legrace Laughing

https://www.dropbox.com/s/u2uqzj5fvi3j238/soitalk.zip?dl=0

https://www.dropbox.com/s/doxd26fg7dlggkj/twitter.zip?dl=0

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 09:59:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je koukám radši lepší žádný komentář.

Mrsknul jsi sem dvě úplně jiné písničky, než o kterých je tento thread, bez názvu a udání nahrávací vzdálenosti od beden... O ničem.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 10:04:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžu se zeptat, co je pravdy příp. užitku na tom, že někdo údajně snímá kopák třeba 12" wooferem s tím zdůvodněním, že se tak líp snímaj i nižší frekvence než velkomembránovej mikrofon?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 11:32:07    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Tak to je koukám radši lepší žádný komentář.

Mrsknul jsi sem dvě úplně jiné písničky, než o kterých je tento thread, bez názvu a udání nahrávací vzdálenosti od beden... O ničem.


Schválně. Jelikož přehrávat bicí mi přijde málo, jsou to jen tranzienty.

1. skladba
Track Title : The End Of A Love Affair
<ALBUMARTIST> : Carol Kidd, Nigel Clark
Linn records

2. skladba
Track Title : Twitter and Bisted
<ALBUMARTIST> : Alyn Cosker
Linn records

Snímáno v místnosti. Mikrofon 50cm od bedny, mezi osou výškáče a střeďáku.
Velkomembránový kondenzátorový mikrofon, kardioida.

V příloze kmit. char. v místě měření, bez smoothingu, s použitým mikrofonem.

BTW, k čemu to je, když do toho hraje místnost?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 11:44:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Check: dobrá haluz to je, proč ne, zajímavé je to. Pak je ovšem otázkou, zda totéž nevyřešit daleko elegantněji měřením beden v poslechovém místě delším sweepem, z tohoto udělat stereo impuls, ten naimportovat do konvolveru do foobaru a "simulace místnost na druhou" je na světě. Pro libovolnou pesničku z plejlistu.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 13:02:52    Predmet: Odpovedať s citátom

V prvním příspěvku tohoto threadu ukázal cough svoji kvalitně nahranou nahrávku, bez dalších úprav. Já jsem se snažil ukázat, jak taková nahrávka hraje u mě. Tedy řetězec od nahrávání až po poslech. Obojí je zde možné poslechnout. Každý může vzít mikrofon, nahrátvku stáhnout, přehrát, nahrát a ukázat tady na webu. Já k tomu chtěl připojit i video, ale už jsem se k tomu nedostal.
Moje nahrávka je nekvalitní, ve skutečnosti to samozřejmě zní lépe. Můj mikrofon je všesměrový 1/4" a preamp šumí. Ukázat i charku z daného místa je dobrý nápad - opět je potřeba napsat, jak dlouhé bylo použito okno a jeho typ, ukázat impulsku také dobré nápad. Konvolvování impulsky s čistou hudbou taky dobrý nápad, akorát jak mám zašuměné měření, tak jsem zvědav, co to udělá za přídavné efekty. Zašuměné měření zcela běžně pro lineární účely vyhovuje, ale jak jde o konvolving s celou impulskou místnosti, tak je to horší.
Nicméně přístě se polepším. Tohle byla hlavně snaha ukázat něco nejjednodušší cestou, bez zbytečných obezliček, které by bylo nutno vysvětlovat.

PMA: Nemám ani jednu z těch písniček a shánět je nechci Mohl by jsi udělat nahrávku z 0,8m nahrávky, která je zde ke stažení v prvním příspěvku ? A pokud máš všesměrový mikrofon, tak prosím i všesměrovým mikrofonem - i když to bude více šumět a bude tam více vlivu místnosti - ale aby to bylo porovnatelné. Případně navrhni jinou písničku, kterou asi budou mít všichni.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 17:51:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si tiež myslím že to nemusí byť zrovna 24bit/192kHz, ale stačí nejaká štandardná skladba. Ja sa žiaľ nebudem môcť zúčastniť pre nedostatok času a pohody. Hoci rád niekedy neskôr. Nápad je to zaujímavý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 18:43:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to docela dobrý nápad v tom smyslu, že je to zábava Smile . Ale s měřícím mikrofonem a zdálky je výsledek dost děsný. Kdyby to byla uzavřená akce pro pár osob znalých věci a souvisejících úskalí, tak jsem pro. Jde o správnou interpretaci výsledku. Originál zkrácený na cca minutu můžeme vyvěsíť.

Nové vlákno, ať to tu neplevelíme:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=236200#236200

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So marec 19, 2016 09:34:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Linky z prvého príspevku sú nedostupné Sad Dával som na to odkaz. Bude sa to dať ešte napraviť?
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tubamusic
Hifi obsluha


Založený: 17 február 2011
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: So marec 19, 2016 16:35:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná je to trochu OT, ale rád bych se s vámi podělil o ukázku náhrávek, které jsem natáčel pro svého dobrého kamaráda, fenomenálního harmonikáře. Je to moje první nátáčení v HD kvalitě. Ukázky jsou vzorkování 88,2kHz s bitovou hloubkou 24bit. Kamarád hraje na historické heligonky víc jak 100let staré, proto občas je slyšet nějaké to cvaknutí, klepnutí a podobné ruchy. Přece jen ty nástroje už hodně pamatují. Nahrával jsem na jeden velkomebránový kondenzátorový mikrofon (kopie U87i Neumann) na pravé ruce a na levou je použitý kondenzátorový Rode M3(principiálně je to velký elektret). Co se týče mixu a masteringu, snažil jsem se zachovat maximum detailů, dynamiku a co nejméně zasahovat původního signálu. No posuďte sami.
http://uloz.to/xXZFYzX8/brazil-wav
http://uloz.to/xbwRqKhn/vltavo-vltavo-wav
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So marec 19, 2016 17:32:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie som specialista, ale v pohode moze byt, keby to bolo cele album berem hned.
Na velkych bednach su z toho u mna traja muzikanti. Taketo STEREO mam rad Smile nech aj na starych heligonkach
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pierre
Hifi obsluha


Založený: 02 október 2009
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št apríl 21, 2016 09:56:06    Predmet: Re: Srovnání CD a 24/96 - neupravená nahr. bicích na 2 mikro Odpovedať s citátom

cough napísal:

„Takto znely bicie v 85tom” Smile
Horkýže slíže.


Dovolím si sem dát ukázku nahrávky bicích, kterou jsme s kolegou pořídili jen tak mimohodem, a využít ji pro demonstraci rozdílů mezi high-res a standardním rozlišením CD.

........

I přes to všechno je to, myslím, velmi zajímavá ukázka-y a srovnání high-res vs. CD kvakvalita.

Jak se vám to jeví?

https://www.dropbox.com/s/nosn60zcdh51rfw/TEST%20MYTEK%202_16bit44kHz.wav
https://www.dropbox.com/s/uhg5oo0j53fzvuj/TEST%20MYTEK%202_24bit96kHz.wav


Odkaz je nefunkcny. Vie sem niekto dat funkcny link?

Kedze som sa resamplovanim a testovanim hires pomerne dost zaoberal, rad by som si to vypocul. A mozno sa s tym aj trochu pohral. Urobit z HiRes mensi format bez vyraznej degradacie kvality nie je vobec jednoduche.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št apríl 21, 2016 13:20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

2 tubamusic
Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 21, 2016 13:41:45    Predmet: Odpovedať s citátom

2 tubamusic
Thumb up Thumb up

Som si to stiahol uz minule, a odvtedy i velakrat pustil. A nedavno som premyslal, preco vlastne nemam cele album, ale len tie 2 nahravky Smile)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist