Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Neverending story - pocitári vs technici
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut december 04, 2007 20:53:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nelíbí se mi, jak hraje Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 04, 2007 20:56:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé, dovolím si malý komentář. Duší jsem technik, který se vyžívá v měření tisícinek procenta zkreslení. Přitom doma poslouchám přes aparát, který má prokazatelně (sám jsem si to pečlivě změřil) ohavné zkreslení. Že bych preferoval "líbivé zkreslení" ? Nikoliv, když jsem měl možnost srovnání, musel jsem uznat, že kvalitnější zesilovač hrál lépe. Takže ani nejsem hluchý, jinak bych to nepoznal. Ale bez přímého srovnání si ucho nechá strašně moc líbit, všechna poslechová hodnocení jsou velice, ale velice subjektivní a podmíněná řadou faktorů. Když to trochu přeženu, ucho slyší to, co budete chtít. Laik bude uchvácen zvukem zesilovače známé značky (případně vysoké ceny). Technik se stejně vášnivě zastane promyšlené obvodové koncepce, změřeného THD a plošňáku té správné barvy. Ale ve chvíli, kdy dojde ke sporu, je velmi obtížné rozsoudit, kdo má pravdu, co hraje lépe. Alespoň trochu objektivity může vnést přímé (slepé) porovnání v definovaných podmínkách a definovaným způsobem. K tomu dochází jen velmi zřídka a často ani tak se různé názorové skupiny neshodnou. HiFi je užitečné hobby, které je ale jen prostředkem k poslouchání muziky, nikoliv cílem. A už vůbec nestojí za to, aby kvůli tomu někdo vykopával válečnou sekeru, byť jenom na stránkách internetu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut december 04, 2007 21:19:41    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
HiFi je užitečné hobby, které je ale jen prostředkem k poslouchání muziky, nikoliv cílem.


Ano, tato pravda by nemela byt opomijena, respektive se tabor hifistu nedeli na techniky a pocitare, ale posluchace a montery, cemuz prirozene odpovida i hodnoceni hifistrojku. Nekdo plesa nad podanim basu, nekdo nad usporadanim desky. Nekomu chutna veprovy, jinej se utluce po buchtach. To je tak slozity si obcas myslet o prdeli a nereagovat? Vzdyt se na techto forech pohybuji vetsinou ty same nicky, z cehoz plyne, ze kdo ze sebe blba udelat mohl, tak uz ma hotovo a neni nutno dale tento fakt stvrzovat dalsim konstatovanim. Stejne jako kazda svine ma svyho reznika, tak i kazdy aparat, hudebni smer ci barva zvuku ma sveho posluchace ci obdivovatele. Tak se s tim snazme zit a jeden druhyho neubit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 07:37:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji všem, osloveným, za odpovědi.

P.D: jo, to beru. Děkuju Vám.
PMA, také prosím Ayre česky?
A co ta čína od Densena? Máš konkrétní informace. Jinak díly se už asi jinde ani nevyrábějí.

Mirku ano, beru to. Dík.

Zdeněk3, no právě, proč přispívat někam, kde litají spamy typu obyčejní troubové. Ale když je v nich konkrétní odpověď, už spamy nejsou.
O to mi jde. Proč slovanet nesplnil očekávání?
Právě pro spamy Lopušanů !

Děkuju všem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 07:53:17    Predmet: Odpovedať s citátom

efičák napísal:

O to mi jde. Proč slovanet nesplnil očekávání?


To jako Tvoje jo? A hifisport je splnuje? Teda posledni dobou, kdyz si tu ctu Tvoje moudra, tak mam pocit, ze sedim holou prdeli na borovy sisce. Zacinam s nostalgii vzpominat na Aliena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 08:13:42    Predmet: Odpovedať s citátom

mrazik napísal:
Zacinam s nostalgii vzpominat na Aliena.

Mám ho dotáhnout? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 08:20:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
mrazik napísal:
Zacinam s nostalgii vzpominat na Aliena.

Mám ho dotáhnout? Laughing


Pozdravuj ho ode mne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 08:35:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Slovanet očekávání splňuje každým dnem své existence. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 08:41:42    Predmet: Odpovedať s citátom

mrazik napísal:
efičák napísal:

O to mi jde. Proč slovanet nesplnil očekávání?


To jako Tvoje jo? A hifisport je splnuje? Teda posledni dobou, kdyz si tu ctu Tvoje moudra, tak mam pocit, ze sedim holou prdeli na borovy sisce. Zacinam s nostalgii vzpominat na Aliena.


Já tě mám taky rád. Měj se tu moc hezky.
Když je to tak bolestivé v hemeroidiální oblasti tvého trakčníku, nebudu déle přispívat.

S Vaším dovolením budu jen číst. Odmlčím se zde, přátelé. Ano, konfrontace je po čase nepříjemná. Jednodušší je, přistoupit na model fanclubu Lopuch.
To pak stačí mrknout jednou týdně, zda někdo přispěl.

Mějte hezké svátky. Pa. Shocked
Čtenář efičák.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 08:50:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky díky, pánové, Když si člověk odfiltruje občas nějaký ten zmatek, různé hrubosti a honění trika, tak se poučí.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 08:54:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Nasral iných a šiel Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 09:05:03    Predmet: Odpovedať s citátom

To nebylo cílem.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 09:05:29    Predmet: Odpovedať s citátom

efičák napísal:
mrazik napísal:
efičák napísal:

O to mi jde. Proč slovanet nesplnil očekávání?


To jako Tvoje jo? A hifisport je splnuje? Teda posledni dobou, kdyz si tu ctu Tvoje moudra, tak mam pocit, ze sedim holou prdeli na borovy sisce. Zacinam s nostalgii vzpominat na Aliena.


Já tě mám taky rád. Měj se tu moc hezky.
Když je to tak bolestivé v hemeroidiální oblasti tvého trakčníku, nebudu déle přispívat.

S Vaším dovolením budu jen číst. Odmlčím se zde, přátelé. Ano, konfrontace je po čase nepříjemná. Jednodušší je, přistoupit na model fanclubu Lopuch.
To pak stačí mrknout jednou týdně, zda někdo přispěl.

Mějte hezké svátky. Pa. Shocked
Čtenář efičák.


Drahy soudruhu, vis - li tak dobre, jak ma takove forum vypadat, zacni taky uklizet u Martina. Tam budes mit prace dost a dost. Spis si ale myslim, ze malinko zneuzivas mistni svobodu slova,protoze za radu tebou tady psaneho, bys byl na hifisportu minimalne promazan. Pokud se potrebujes nekde emocionalne realizovat, tak bud rovnej a delej to vsude, ne jen tam, kde te neklepnou. Uz mi prijde docela ubohy to vecny teatralni opousteni sceny ,, tak kdyz me tu nechcete, tak ja tu nemusim byt, ... ".
Obecne mi nevadis, ale po te co se Merhaut dovolil tknout Tveho kone Densena, chovas se jak smyslu zbaveny. Zacal jsi tu kopat kolem sebe. Vetsina Tvych radoby jazykomalebnych prispevku je pouhopouhe fnukani. Nechapu co te naprudilo k tak nepricetnemu chovani.
Neco ti poradim. Na par dni sem nelez a pak si znova s odstupem casu precti co si tu publikoval. Pokud mas trochu zdraveho rozumu, slusnosti a svedomi, tak tak vychladnes a budes zas normalni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 09:11:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Humpf :

jasne, som len parafrázoval, myslel som na efičáka, lebo sa "zmenil"
na "read only", potom čo naštval iných, aj mňa napríklad vyjadreniami typu :

"Tady je klíč k Martinovu úspěchu. Odkloněním sprosťáků, ač geniálních, získává pro své klikání google reklam a potažmo poplatků z nich, více citlivých lidí. Daní za to je absence odborníků."

Pokiaľ Mratin "odkáňa sprosťákov" tak potom jeho fórum by už nejaký ten rôčik nemalo mať žiadneho administrátora, lebo by si sám musel dať BAN.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 09:17:55    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:

"Tady je klíč k Martinovu úspěchu. Odkloněním sprosťáků, ač geniálních, získává pro své klikání google reklam a potažmo poplatků z nich, více citlivých lidí. Daní za to je absence odborníků."


Tak takto som sa uz dlho nepobavil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 09:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

To už je skôr k plaču. Vydržať len čítať takéto demagógie je občas pre mňa nadľudské úsilie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 09:23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
To už je skôr k plaču. Vydržať len čítať takéto demagógie je občas pre mňa nadľudské úsilie.


Proto to me prirovnani s borovou siskou
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 10:56:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím si zde zkopírovat příspěvek z jiného vlákna, který je zde však (IMHO) také aktuální.

PMA:
Jestli mohu malou OT - byl jsem cca od 15 let "hifista" par excellence . Vyléčila mě z toho měsíční praxe právě u M.K. ve studiích Supraphonu v roce 1977 (to mi bylo 22).


Ano, a to je přesně jeden z klíčových důvodů absence znalostí a zkušeností u většiny posluchačů HiFi, neb kolik z nich takovéto možnosti má ? Kolik z nich má možnost se setkávat a nasávat zkušenosti s např. nahr. technikem z Rudolfina anebo s několika renomovanými konstruktéry (HiFi), převážně lokalizovanými v Praze ? Pochopitelně naprosto zanedbatelné procento nebo spíše promile..

To je pak velmi snadné být "nadvěcný" jako např. Cough a z pozice poučeného pak mentorovat (v poslední době trochu militantně) všechny ostatní.. O jednom věhlasném, avšak věčně nas*aném konstruktérovi ani nemluvě..

Aby to nebylo špatně pochopeno - v zásadě nemám nic proti usměrňování laických mylných názorů ze strany odborníků, přimlouval bych se však za určitou toleranci a úroveň komunikace. Ne každý má absolutorium FEL, ne každý má již zmíněné inf. zdroje...

P.S. Výše uvedené není obhajobou Efičáka, neb jeho styl diskuse také nesdílím a platí pro něj to, co jsem (o tom) napsal v posledním odstavci....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 11:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal :

súhlas. lenže najviac problematickým miestom je tolerancia a úroveň komunikácie. To totiž závisí vo veľkej miere na povahe človeka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 11:24:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Sekal : před takovými 10 lety jsem byl typický vypatlaný hifista, vláčený PR a marketingem hifičasopisů (niche marketing založený na "výlučnosti" a zdánlivé "nekomerčnosti") a hltající každé jejich slovo jejich dvorních recenzentů a bláboly hifiprodejců. Byla to krásná doba Surprised)

V té době jsem moc chtěl být recenzentem CDček klasické hudby. Psal jsem si mailem s mým tehdejším "guru" na tuto oblast Lubomírem Fendrychem, který mně párkrát poslal do prdele za moje hifistické představy. Jsem mu za to dodnes vděčný. Otevřel mi tím uši. Napsal mi něco ve smyslu: "Panáčku, pokud nebudeš chodit na koncerty, nebudeš sám hrát na hudební nástroj a být u toho jak taková nahrávka vzniká a co lze a nelze, budeš o její věrné reprodukci vědět naprosté hovno". A já moc chtěl vědět. Tak jsem na sobě začal dle rady pracovat, ač mám pocit, že jsem stále na začátku. Dalo mi to onen "blazeovaný nadhled" Wink

Přístup k informacím a sebevzdělání je snadný. Internet má doma každý trouba. Informace na něm jsou. Je třeba umět anglicky. V češtině jsou omezené informační zdroje. Je třeba taky zvednout hýždě a mluvit se spoustou lidí, nebát se a spoustu věcí si osahat a vyzkoušet. Já jsem před 10 lety neznal ani jednoho konstruktéra ani Rudolfinum...

Je to jenom o tom chtít. Možnosti tu sou...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 11:38:28    Predmet: Odpovedať s citátom

cough :

sekalovi išlo o úroveň komunikácie. Aj poslať do prdele sa dá slušným spôsobom, hoci mal L. Fendrych úplnu pravdu.

Nikto nepochybňuje technikov, teda aspoň tých čo sem chodia, zjavne vedia o čom píšu a okrem toho proti laikom majú výhodu že dokážu intrepretovať prečo to hrá tak alebo onak technicky podloženými vecami.

Prístup k informáciám je, to je neodškriepiteľný fakt, ide o to, že inak sa k tomu postaví profík typu PMA a pod., inak napr. ja ako laik. Nemám ani len šancu prečítať a naštudovať si čo by som chcel ohľadom hifi, som síce tiež technik ale v úplne inom obore, takže si musím študovať veci, ktoré mám ako "povinné čítanie" a síce mám chuť prečítať si niečo o hifi, lenže pri zistení, že na spánok mi zostáva 3 hodiny, dám prednosť spánku. Takto fungujem 5 dní v týždni a víkend = 2 ročná dcéra. Ale aspoň sa nemontujem do technických debát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 12:41:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Cough : Řekl bych, že to není zase tak úplně jednoduché, jak tady popisuješ. Je třeba (nebo alespoň dobré) mít určitý vzdělanostní základ, na němž lze stavět resp. navázat. To v podobné souvislosti několikrát zmiňoval PMA. Jak správně poznamenal Slimak - jinak se k té které informaci bude stavět např. absolvent FEL a jinak osoba, která je tech. vzděláním zcela nedotčena..

A hned bych navázal Internetem - dle mých zkušeností jsou mnohé informace umístěné na I-netu poměrně diskutabilní a slouží spíše jako doplnění nebo upřesnění znalostního potenciálu pro člověka, který už o dané problematice nemálo ví a ví, co je relevantní a co ne.. Takže jako hlavní zdroj info bych to rozhodně neuváděl..

ad zvedání hyždí - zde myslím problém u většiny lidí není, ale musíš vědět, na koho se obrátit a dotyčný musí být ochoten se s tebou bavit evtl. ti umožnit něco odzkoušet. A to už tak samozřejmé není, je k tomu potřeba určitá dávka štěstí, tj. se s dotyčným (dobře) znát resp. mít možnost se s ním seznámit a stýkat(tj.žít ve stejné lokaci jako on) apod..

Důležitý je také faktor času, jak správně připomenul Slimak, prostě jen chtít mnohdy nestačí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 13:35:09    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Cough : Řekl bych, že to není zase tak úplně jednoduché, jak tady popisuješ. Je třeba (nebo alespoň dobré) mít určitý vzdělanostní základ, na němž lze stavět resp. navázat. To v podobné souvislosti několikrát zmiňoval PMA. Jak správně poznamenal Slimak - jinak se k té které informaci bude stavět např. absolvent FEL a jinak osoba, která je tech. vzděláním zcela nedotčena..

A hned bych navázal Internetem - dle mých zkušeností jsou mnohé informace umístěné na I-netu poměrně diskutabilní a slouží spíše jako doplnění nebo upřesnění znalostního potenciálu pro člověka, který už o dané problematice nemálo ví a ví, co je relevantní a co ne.. Takže jako hlavní zdroj info bych to rozhodně neuváděl..

ad zvedání hyždí - zde myslím problém u většiny lidí není, ale musíš vědět, na koho se obrátit a dotyčný musí být ochoten se s tebou bavit evtl. ti umožnit něco odzkoušet. A to už tak samozřejmé není, je k tomu potřeba určitá dávka štěstí, tj. se s dotyčným (dobře) znát resp. mít možnost se s ním seznámit a stýkat(tj.žít ve stejné lokaci jako on) apod..

Důležitý je také faktor času, jak správně připomenul Slimak, prostě jen chtít mnohdy nestačí...


Je to jednoduché. Cough má pravdu. Nejdůležitější know how dneška je schopnost zpracovávat informace a posuzovat jejich relevanci. Chvíli se v tom budeš ztrácet, ale když vytrváš, všechno do sebe začne krásně zapadat. To platí obecně, v jakékoliv oblasti. Dnes je obecně odborná úroveň "profesionálů" velmi nízká. Kolikrát zjistíš, že po 2 hodinách studia informací na Internetu, máš třeba o nějakém bankovním produktu lepší informace, než finanční poradce, který s tebou sepisuje smlouvu.Smile

Problém diskusních fór je jinde. Manipulativnost, snaha druhého ochcat či zesměšnit, neustálé soutěžení kdo dál dočůrá, permanentní snaha o vyvracené mýtů, o kterých se později zjistí, že to žádné mýty nebyly atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 13:40:09    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:

Problém diskusních fór je jinde. Manipulativnost, snaha druhého ochcat či zesměšnit, neustálé soutěžení kdo dál dočůrá, permanentní snaha o vyvracené mýtů, o kterých se později zjistí, že to žádné mýty nebyly atd.


Zkus mluvit konkrétně, krytone ("mýty které mýty nebyly"), nebo otevři konkrétní téma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 13:52:56    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
kryton napísal:

Problém diskusních fór je jinde. Manipulativnost, snaha druhého ochcat či zesměšnit, neustálé soutěžení kdo dál dočůrá, permanentní snaha o vyvracené mýtů, o kterých se později zjistí, že to žádné mýty nebyly atd.


Zkus mluvit konkrétně, krytone ("mýty které mýty nebyly"), nebo otevři konkrétní téma.


STRUČNĚ Z HISTORIE:

1) Kabel použitý na SPDIF propojení nemůže mít vliv na zvuk.

2) Kondenzátory Mundorf jsou podvod (pak se naměřilo, že u DPA380 snižuje tento kondenzátor použitý ve výhybce reprosoustavy zkreslení 4. harmonickou o 30dB). Mundorf je mi jinak ukradený. Žádný nemám a nikdy mít nebudu. To jen abych předešel poznámkám.

3) Obecně vliv rušení. Na Lopuchu před cca 7 lety, jsem byl terčem vymýtání téměř nepřetržitě. Dnes je to mainstreamová technická záležitost .

4) Obecně věci kolem jitteru a jeho slyšitelnosti. Zvukovou odlišnost pálenky od originálu vymýtá celá řada lidí dodnes.

5) Na CD transportu nezáleží. Stačí, když přečte správně jedničky a nuly, což není problém. Je to přece digitál.

Mám pokračovat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 13:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Kryton :

"Nejdůležitější know how dneška je schopnost zpracovávat informace a posuzovat jejich relevanci"

áno, ale toto jednoduché nie je vôbec. spracovať informácie, no budiž, ale skús posúdiť ich relevanciu - to môže naozaj len profík. Trúfnem si posúdiť, či je nejaká info relevantná napr. ohľadom databázy ORACLE, lebo ma to živí, ale ťažko to môžem urobiť keď tu diskutujú technici ohľadom niečoho, také hlboké znalosti nemám aby som bol toho schopný a ťažko to naštudujem za dva dni, Keď to obvykle vyžaduje dobrý teoretický základ a napr. aj roky skúseností.

Podľa mňa práve zjednodušovanie pohľadov na vec kopí rôzne mýty a nesprávne názory, to by ešte také zlé nebolo, zlé to začne byť vtedy, ak dotyčný nemieni uznať, že má nesprávny názor a začínajú sa potom "rojiť bojovníci" ak ho napr. niekto z technikov uvedie na pravú mieru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 14:08:09    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:


STRUČNĚ Z HISTORIE:

1) Kabel použitý na SPDIF propojení nemůže mít vliv na zvuk.

2) Kondenzátory Mundorf jsou podvod (pak se naměřilo, že u DPA380 snižuje tento kondenzátor použitý ve výhybce reprosoustavy zkreslení 4. harmonickou o 30dB). Mundorf je mi jinak ukradený. Žádný nemám a nikdy mít nebudu. To jen abych předešel poznámkám.

3) Obecně vliv rušení. Na Lopuchu před cca 7 lety, jsem byl terčem vymýtání téměř nepřetržitě. Dnes je to mainstreamová technická záležitost .

4) Obecně věci kolem jitteru a jeho slyšitelnosti. Zvukovou odlišnost pálenky od originálu vymýtá celá řada lidí dodnes.

5) Na CD transportu nezáleží. Stačí, když přečte správně jedničky a nuly, což není problém. Je to přece digitál.

Mám pokračovat?


Ad 1), 3) a 5): vždy najdeš i techniky, kteří budou vliv popírat, nebo s ním souhlasit. Nejde o "kategorii", ale konkrétní osobu.

Mé názory (na tyto body kupodivu vcelku časově konzistentní):
ad 1) - vliv ano z jednoduchého důvodu - ovlivnění náběžných a sestupných hran ve vazbě na konkrétní HW
ad 3) - vždy jsem vliv rušení uznával, a současně jej měřil
ad 4) rozdělit - vliv jitteru ano, rozdíl pálenka-originál jsem před lety nebral, dnes ano, tech. důvod neznám (nebo jen tuším - tvar signálu za laserem - snímáním)
ad 5) vliv ano viz (1)
----------------
ad 2) "Kondenzátory Mundorf jsou podvod (pak se naměřilo, že u DPA380 snižuje tento kondenzátor použitý ve výhybce reprosoustavy zkreslení 4. harmonickou o 30dB). " - kdo to změřil, odkaz, a jak to souvisí zrovna s DPA380??
Rozdělit vliv dielektrika (PP, PE ...) od Mundorf / neMundorf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 14:31:07    Predmet: Odpovedať s citátom

krytone, je to toto? :

http://www.lightaudio.unas.cz/HF_MUNDORF.png

http://www.lightaudio.unas.cz/HF_ES205.png

Pokud ano, pak: doporučuji změřit samotné kondenzátory na zkreslení při použití reálné zátěže a repro, nespekulovat o DPA380.

Dále - ty kondenzátory se liší použitým dielektrikem (ES205 je polyester), není to značkou.


Naposledy upravil PMA dňa St december 05, 2007 14:36:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 14:35:20    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ad 1), 3) a 5): vždy najdeš i techniky, kteří budou vliv popírat, nebo s ním souhlasit. Nejde o "kategorii", ale konkrétní osobu.

Mé názory (na tyto body kupodivu vcelku časově konzistentní):
ad 1) - vliv ano z jednoduchého důvodu - ovlivnění náběžných a sestupných hran ve vazbě na konkrétní HW
ad 3) - vždy jsem vliv rušení uznával, a současně jej měřil
ad 4) rozdělit - vliv jitteru ano, rozdíl pálenka-originál jsem před lety nebral, dnes ano, tech. důvod neznám (nebo jen tuším - tvar signálu za laserem - snímáním)
ad 5) vliv ano viz (1)
----------------
ad 2) "Kondenzátory Mundorf jsou podvod (pak se naměřilo, že u DPA380 snižuje tento kondenzátor použitý ve výhybce reprosoustavy zkreslení 4. harmonickou o 30dB). " - kdo to změřil, odkaz, a jak to souvisí zrovna s DPA380??
Rozdělit vliv dielektrika (PP, PE ...) od Mundorf / neMundorf


Ty to právě bereš všechno ze svého pohledu. Většina mých poznámek v tomto vlákně se tebe konkrétně vůbec netýkala. Není moje vina, že technici rozdělili hifi komunitu na techniky a pocitáře. Když my všichni jsme pocitáři, tak vy všichni jste technici. Já kolektivní vinu do hifi nevnesl. Smile

Co se týče Mundorfu. Dal jsem si práci a našel jsem zdroj. Je to ve tvém fóru na Lopuchu. Koukni se na příspěvky 12880 a 13071. Drobná oprava, nejedná se o 4. harmonickou, ale o třetí. To ale na podstatě sdělení nic nemění.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 14:37:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedná se o čtvrtou. Mezitím jsem to už nalinkoval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist