Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Signalova kabelaz po n-ty krat
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 14:52:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico: tvoj dotaz vôbec nie je hloupý ... „hloupé“ sú tu väčšinou reakcie niektorých lokálnych matadorov Confused
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 14:56:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako vědci a fyzici dodnes ještě neví přesně detaily o zemském jádře, tak neví nikdo tady proč a čím jsou způsobeny slyšitelné rozdíly při použití různé kabeláže.
Že kabeláž přináší rozdíly zanedbatelné je pro mě naprosto v rozporu s mými praktickými zkušenostmi.

Ale opravdu nemá cenu to tu dále řešit, jde zejména o projevy Ega.

Ještě prozradím jedeno mé zajímavé zjištění, a je na každém jak s ním naloží. Pokud má reproduktorový kabel jisté zvukové vlastnosti, tak ty se projeví i v momentě, kdy z toho vodiče vyrobíte síťový přívod k zesilovači. Takže nepůjde pouze o přenosové schopnosti reprokabelu, ale zejména o ostatní jeho vlastnosti. Zvuk zesilovače je změněn obdobně ať je daný kabel připojen na reprosvorky, nebo do síťového vstupu.
Exclamation

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 14:59:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
Hloupy OT dotaz, kterym bych navazal Coughuv post. Kdyz se ta muzikantska metraz, napr. Tasker, pouziva pri koncertech a pres desitky metru toho "shitu" se porizuji audiofilske nahravky, pak se nabizi otazka, co je v obyvaku jinak, ze 1m koaxu najednou nafoukne basy a ztupi vysky? Pominme kompromisni reseni audio vystupu spotrebky, opravdovi muzi pouzivaji na vystupu diskretni buffery Smile


bacil2 napísal:
Tico: tvoj dotaz vôbec nie je hloupý ... „hloupé“ sú tu väčšinou reakcie niektorých lokálnych matadorov Confused


BACIL2: no právě proto bys nám to měl, prosím, vysvětlit... :

cough napísal:
bacil2 napísal:
cough napísal:
bacil2 napísal:


cough napísal:
BlackBerry napísal:
Ale aj super kvalitné hifi komponenty ak nemaju v celom retazci kvalitné káble tak nedokažu ukázať a zprostredkovať všetky emocie a detaily , priestor,dozvuky a "realitu" z nahrávok .


BlackBerry: Na nahrávání orchestru se běžně použije několik kilometrů obyčejného symetrického mikrofonního kabelu (20 mikrofonů s délkou kabelů 50m a násobky není nic neobyčejného) s cenou 1000 krát nižší než kinderkable (a 4 krát nižší než uváděl Rob, tj. tak jedno euro!). Tyto běžné kabely, jak píšeš nemohou "zprostredkovať všetky emocie a detaily , priestor,dozvuky a "realitu" z nahrávok". Takže producent nahrávky slyší v režii zcela odosobněnou, emocí, detailu, priestoru a dozvuků zbavenou nahrávku... Pak se tato nahrávka dostane na nosič a do sestavy... a pak...

A pak přijde BlackBerry a se svým jedním metrem magického kinderkable a emoce (které už tam vlastně nejsou, protože je zlé nahrávací kabeli nepřenesly - ach ta logika!)osvobodí! Viva la liberté! Rolling Eyes


...toto je klasický demagogický argument, ktorý vznikol asi už v dobe čo mixpulty začali mať viac ako 3 stopy ... a samozrejme vždy úspešne zaberie, pretože vyzerá na prvý pohľad logicky Wink


Bacil2: V čem přesně - konkrétně a hlavně proč je můj argument klasický demagogický?


cough: tak problém demagógie presne a konkrétne (ale samozrejme veľmi zjednodušene pre Tebou spomenutý prípad 20-tich mikrofónov) je hlavne v tom, že kábel na výstupe prenáša 20-krát viac informácie ako káble jednotlivých liniek + ešte nejaká tá „nová informácia“ zapríčinená nedokonalou superpozíciou


Bacil2:
ad demagogie: tomu co píšeš nerozumím. Můžeš to prosím nějak přiblížit?

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 15:06:09    Predmet: Odpovedať s citátom

On samozřejmě nebude schopen vysvětlit nic. A ani mu o to nejde.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 15:18:51    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. 1. apríla už bolo !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 15:21:12    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
On samozřejmě nebude schopen vysvětlit nic. A ani mu o to nejde.


A čo chcete vysvetliť páni? ... čomuže tam na tom mojom vysvetlení akože nerozumiete? ... chce mi snáď niekto tvrdiť, že je úplne jedno či sa počúva cez blbo zakáblovanú aparatúru nejaký sólo saxofón alebo "palba" celého glennmillerovskáho bigbandu!

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 15:56:08    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
PMA napísal:
On samozřejmě nebude schopen vysvětlit nic. A ani mu o to nejde.


A čo chcete vysvetliť páni? ... čomuže tam na tom mojom vysvetlení akože nerozumiete?


BACIL2: chceme vysvětlit proč je demagogie:

bacil2 napísal:
cough napísal:
BlackBerry napísal:
Ale aj super kvalitné hifi komponenty ak nemaju v celom retazci kvalitné káble tak nedokažu ukázať a zprostredkovať všetky emocie a detaily , priestor,dozvuky a "realitu" z nahrávok.


BlackBerry: Na nahrávání orchestru se běžně použije několik kilometrů obyčejného symetrického mikrofonního kabelu (20 mikrofonů s délkou kabelů 50m a násobky není nic neobyčejného) s cenou 1000 krát nižší než kinderkable (a 4 krát nižší než uváděl Rob, tj. tak jedno euro!). Tyto běžné kabely, jak píšeš nemohou "zprostredkovať všetky emocie a detaily , priestor,dozvuky a "realitu" z nahrávok". Takže producent nahrávky slyší v režii zcela odosobněnou, emocí, detailu, priestoru a dozvuků zbavenou nahrávku... Pak se tato nahrávka dostane na nosič a do sestavy... a pak...

A pak přijde BlackBerry a se svým jedním metrem magického kinderkable a emoce (které už tam vlastně nejsou, protože je zlé nahrávací kabeli nepřenesly - ach ta logika!)osvobodí! Viva la liberté! Rolling Eyes


...toto je klasický demagogický argument, ktorý vznikol asi už v dobe čo mixpulty začali mať viac ako 3 stopy ... a samozrejme vždy úspešne zaberie, pretože vyzerá na prvý pohľad logicky Wink

tak problém demagógie presne a konkrétne (ale samozrejme veľmi zjednodušene pre Tebou spomenutý prípad 20-tich mikrofónov) je hlavne v tom, že kábel na výstupe prenáša 20-krát viac informácie ako káble jednotlivých liniek + ešte nejaká tá „nová informácia“ zapríčinená nedokonalou superpozíciou


A jak s tím souvisí čistě poslechový argument:

bacil2 napísal:
chce mi snáď niekto tvrdiť, že je úplne jedno či sa počúva cez blbo zakáblovanú aparatúru nejaký sólo saxofón alebo "palba" celého glennmillerovskáho bigbandu!


Prosil bych vysvětlení ohledně kabelů, pokud možno ze znalosti věci toho, jak taková orchestrální nahrávka vzniká. Díky.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 16:10:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Cough: ty si právnik alebo zvukár? Wink
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 16:16:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje profese s tím vůbec nesouvisí. Mysli si třeba, že jsem právník v zvukové režii. Nebo zvukař v právní kanceláři. Ale ty si přece stojíš za svými názory a zkušenostmi a dokážeš je zformulovat bez ohledu na to kdo se ptá. Nebo ne?
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 16:37:27    Predmet: Odpovedať s citátom

to ma akože ideš komisionálne skúšať, že ako sa nahráva bigband alebo čo?
...veď ja si tu leštiť imidž pred miestnym publikom nepotrebujem ... ja mám doma dráty v poriadku

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 16:42:59    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... ja mám doma dráty v poriadku


dráty asi ano...

A díky za odpověď.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 16:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Pokud má reproduktorový kabel jisté zvukové vlastnosti, tak ty se projeví i v momentě, kdy z toho vodiče vyrobíte síťový přívod k zesilovači.

Very Happy , takže reprokábel, ktorý "žerie" výšky sa dá použiť namiesto sieťového filtra! Apríla už ale fakt bolo.. Mimochodom, pozor na izolačnú pevnosť takéhoto "sieťového" kábla..
Doporučujem to postnúť sem, http://www.diyaudio.com/forums/lounge/234829-funniest-snake-oil-theories-475.html , budú mať zábavu.

2 Cough
Len vedenie je asi trochu dlhé.. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 17:55:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked uz aj USB kable pri asynchronnom transporte "pocuju" Headbang Hammer Headbang Niet sa comu cudovat...
Ja osobne by som seriozne "rekablov" aj vsetky DPS v pristrojoch, kt. pocuvate, posunulo by ich to minimalne o 110% vyssie alebo dalej, proste niekde Very Happy ...

Rob : Diky za test.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 18:50:39    Predmet: Odpovedať s citátom

@GG: "počuť" rozdiel úplne reálne môžu, aj keď samozrejme nie v dôsledku toho, že by mal kábel nejaký vplyv na integritu dát, ale z podobných dôvodov ako pri iných kábloch (a nakoľko ide o prepoj s PC, môže to byť dokonca podstatne výraznejšie). Kvôli rozdielnej impedancii (žíl/opletu) alebo rozdielnej konštrukcii káblov sa môže meniť jednak úroveň brumu v dôsledku rôznej impedancie prípadnej zemnej slučky, dvak aj charakter rušenia, prenikajúceho do signálu čo lezie z DACu. Týka sa to predovšetkym externých USB DAC-ov bez galv. oddelenia, ktorých je drvivá väčšina.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 19:22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir, neboj ja tomu rozumiem Wink Je to, ale opat iba zle navrhnuty DAC->nie menit kabel, ale DAC treba Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 20:41:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, len bežný človiečik má nejaký komp, nejakú krabičku, skúsi 3 káble a jasne počuje rozdiely. A ani Chuck Norris ho už nepresvedčí, že chyba je inde, nie v "nekvalitnom lacnom" USB kábli, ktorý "kurví zvuk"...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 21:00:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To přesně shrnuje celou kabelovou problematiku a všechny neshody Thumbs up
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 21:08:30    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
n.a. napísal:
Pokud má reproduktorový kabel jisté zvukové vlastnosti, tak ty se projeví i v momentě, kdy z toho vodiče vyrobíte síťový přívod k zesilovači.

Very Happy , takže reprokábel, ktorý "žerie" výšky sa dá použiť namiesto sieťového filtra! Apríla už ale fakt bolo.. Mimochodom, pozor na izolačnú pevnosť takéhoto "sieťového" kábla..


Souhlasím, je třeba dát pozor na bezpečnost. V instruktážním videu níže, čas 3:50 a dále je příklad takové rekablácie názorně vidět.
http://www.youtube.com/watch?v=F_juA58RWcg


cestmir napísal:
A ani Chuck Norris ho už nepresvedčí, že chyba je inde, nie v "nekvalitnom lacnom" USB kábli, ktorý "kurví zvuk"...


Ale pouze Chuck Norris dokáže udělat z USA USB.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 21:12:22    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir, to beriem Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 21:43:20    Predmet: Odpovedať s citátom

-GG- napísal:
cestmir, neboj ja tomu rozumiem Wink Je to, ale opat iba zle navrhnuty DAC->nie menit kabel, ale DAC treba Smile

Lenze to sa pozerate na svet profesionalne zdeformovane, nemyslim to v zlom ... Hladite na vec, akokeby po Zemi chodili len sami suciastkovi "bastlíři", hifi konstrukteri. Zdruzili ste sa tu na fore a vytvarate si taku iluziu. Lenze opak je pravdou. Ma napr. lekar zacat vrtat do DACu? A je blby, ked to nevie? Casto mam pocit, ze sa na veci vobec nedokazete pozriet ocami bezneho spotrebitela.

Skutocnost je, ze take informacie o vyrobkoch, ako napr. miera galvanickeho oddelenia USB vstupu, sa typicky nikde nedozviete.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 22:02:02    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
suciastkovi "bastlíři", hifi konstrukteri. Zdruzili ste sa tu na fore


Třeba cough - typický součástkový bastlíř Very Happy

Jestli ono to není o něčem jiném, radši to nebudu rozvádět.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 22:11:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale zas nemyslel som to vseobecne. Je tu vela roznych ludi s roznymi pohladmi. Vypichol som jednu podla mna typicku stranku tohoto fora, je to tu proste pritomne. Tak ako kopec inych veci. Toto forum je pestre, tato tema to nazorne ukazuje. Wink
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 22:26:53    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
V instruktážním videu níže, čas 3:50

Ked som chodil do zakladnej skoly, rodicia mi kupili rusku elektrotechnicku stavebnicu. Boli v nej sluchadla, zakoncene rozoberatelnou plochou vidlicou, co pasovala do 220V zasuvky. Nastastie som nemal odvahu to vyskusat ... Toto normalne predavali v obchodoch a rodicia to kupovalio detom.

Ked ma USB DAC blbe galvanicke oddelenie, je to o nieco mensi problem ... Very Happy



sovietska_vidlica.jpg
 Description:
Sluchatkovy konektor na rusky sposob (70-te roky)
 Filesize:  59.5 KB
 Viewed:  217 Time(s)

sovietska_vidlica.jpg



_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com


Naposledy upravil bogino dňa Pi apríl 11, 2014 22:39:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 22:37:51    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="PMA"]Kabel sám má prakticky nulový vliv a žádný zvuk. Bohužel doprovodné rušení a jeho změna může mít vliv zásadní. Za to ale může konstrukce, ne kabel.[/quote]


To je ale omyl. Zvuk je formovaný nielen konštrukciou káblu ale aj použitým materialom vodiča.

Med , striebro a rozne kombinácie med ,striebro,zlato atd. a tak isto aj rozne koncovky a ich kvalita maju vplyv celkovo na zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 22:42:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kabelové komiky mám nejraději, spolehlivě mě rozveselí:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 22:45:28    Predmet: Odpovedať s citátom

@BlackBerry: no schválne, daj odkaz na akýkoľvek preukazný test alebo prácu, ktorá by niečo podobné naznačovala. Okrem extrémnych prípadov (nezanedbateľný prechodový odpor, merateľná nelinearita niektorého spoja) to považujem za čistý autosugesčný a/alebo marketingový bullshit. Ale aj homeopatiká podľa mnohých preukazne fungujú (a nie ako placebo).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 22:48:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to spíš k pláči...a takovejch existuje celý sousední fórum... Laughing
Jak napsal Kazzatel: ideální kabel je žádnej kabel...

Kabel nemůže NIC vylepšit, může jenom zkurvit.
Záleží na tom jestli míň, nebo víc a rozhodně to není o ceně, nebo o značce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 22:50:33    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
@BlackBerry: no schválne, daj odkaz na akýkoľvek preukazný test alebo prácu, ktorá by niečo podobné naznačovala. Okrem extrémnych prípadov (nezanedbateľný prechodový odpor, merateľná nelinearita niektorého spoja) to považujem za čistý autosugesčný a/alebo marketingový bullshit. Ale aj homeopatiká podľa mnohých preukazne fungujú (a nie ako placebo).


Pridi osobne si vypočut,vplyv na zvuk v aparature.

Vymením napriklad v CDp 2. rozne sieťove káble.

Sám budeš počuť rozdiel vo zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 22:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Poznáš to i ve slepým testu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2014 23:07:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl:

Pridi osobne si vypočut,vplyv na zvuk v aparature.

Vymením napriklad v CDp 2. rozne sieťove káble.

Sám budeš počuť rozdiel vo zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 6 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist