Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Stavba 3-pásma s D´appolito

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MKA777
Hifi obsluha


Založený: 20 apríl 2014
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne apríl 20, 2014 14:09:31    Predmet: Stavba 3-pásma s D´appolito Odpovedať s citátom

Zdravím lidičky. Našli by sa nejaké dobré duše, ktoré by mi pomohli zo stavbou reposústav? Nevyznám sa v tom až tak dobre, aby som len podľa teórií a programov z webu na isto vedel, že aspoň repro budú v dobrom rozpoložení a vyhýbka bude OK, aspoň pred nejakými simuláciami. Aktuálne mám na to trochu času, tak by som chcel skúsiť dačo zbastliť. Repro ktoré by som mal na použitie by boli: Výškový VISATON KE 25 SC, stredové MONACOR SPH-100AL a basový VISATON GF200 alebo MONACOR SPH-200KE. Usporiadanie by bolo ako je v predmete d´appolito a pod tým basák - hoci neviem, prečo výrobcovia dávajú väčšinou basák z boku, kvôli štíhlosti sústav alebo nejaký veľký vplyv na zvuk? Ako prvá by pomohla rada z usporiadaním. Dopracoval som sa k vzorcu na vzdialenosť stredových repro od stredu priemeru výškového d=340/fd. Domienka alebo naozaj V mojom prípade pri použití spomínaných typov repro by fd mohla byť 2500hz, čo vychádza cca 13,5cm rozteč. Ale čo ten basák? Za vašu akúkoľvek pomoc a názory vopred diki. Cool [/url]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne apríl 20, 2014 15:27:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem ťa odradzovať, ale podľa toho čo si vyčítal na nete, dobré sústavy nepostavíš. Buď realizuj niektorú z overených konštrukcií, ktorých je na nete dosť, alebo si to niekomu nechaj navrhnúť. No ale musíš počítať s tým, že zadarmo to nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MKA777
Hifi obsluha


Založený: 20 apríl 2014
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne apríl 20, 2014 16:59:19    Predmet: Odpovedať s citátom

S tým rátam, že to nebude zadarmo Smile Ale chcel by som sa vyhnúť takým, čo zoberú dosť peňazí a nič s toho... Stalo sa mi, že som dal posledné navrhnúť, dos to aj stálo ale výsledok nebol dobrý a to nehovorím a starých súčiastkach vo vyhýbkach... vyschnuté kondiki hlavne.. Mám nejakú predstavu o reproduktoroch, ako by mohli vyzerať, len potrebujem niekoho solidného, čo by mi to pomohol dať dokopy Smile Čo by sa vyhýbky týkalo, súčiastky by som si zohnal aj by som ju zložil..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne apríl 20, 2014 17:10:35    Predmet: Odpovedať s citátom

www.audioweb.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne apríl 20, 2014 17:59:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejake projektiky najdes aj tu http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudspeaker_Projects.htm#Page_Index
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DinosaurJr
Hifi obsluha


Založený: 21 január 2012
Príspevky: 45
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2014 20:09:04    Predmet: Odpovedať s citátom

podívej se pro inspiraci na stránky www.visaton.de nebo na reprobedny B&W Matrix 800, i když mám raději klasické 3p než d´appolito
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist