Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

RPM1
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TH
Hifi obsluha


Založený: 18 december 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po december 29, 2014 15:46:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že jsme se toho nebáli. Smile ale můžu zkusit tomu při nejbližší příležitosti echt naložit. Pak je taky i otázka osobních preferencí, kdo chce kolik basů.

Jak nad tím přemýšlím, tak mam pocit, že to vyznívá, jako kdyby měly mít RpM na basech problém. To si myslím, že by řekl málokdo. Spíš všichni čekali, že jestli v něčem RpM přehrají VMA tak na basech (vzhledem k velikostem) a všichni byli překvapení, že to je přesně naopak. Víc bych v tom asi nehledal.


Naposledy upravil TH dňa Po december 29, 2014 19:28:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po december 29, 2014 18:49:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Je fajn, že se porovnává a testuje.

U takto velkých reprosoustav je už akorát problém s tím, že jsou příliš velké na to, aby se daly porovnávat postavené jentak vedle sebe. Obě pak mají jiné podmínky pro buzení prostoru, eventuelně jinou šířku báze versus poslechovou vzdálenost nebo vzdálenost od stěn. Další problém je nastavení přesně stejné hlasitosti pro obě bedny. Bohužel v Třebové to nastavit podle měření citlivosti v ose nešlo, protože poslechově pak vycházel rozdíl přesně naopak než podle měření (problém málo směrující versus hodně směrující bedna). A pak se není při srovnání v podstatě vůbec čehokoliv chytit.

Na komponentech železa mám ověřeno, že 0,5dB rozdíl v hlasitosti při porovnávání způsobí daleko větší rozdíl než je mezi samotnými komponenty. Pokud je celková hlasitost už vysoká, tak je pak o 0,5dB hlasitější komponent agresivní, pokud je celková hlasitost při porovnávání normální nebo nízká, tak je o 0,5dB hlasitější komponent naopak živější, detailnější. Pak už lítám s voltmetrem a přesně nastavuji. Mávnutí ruky s tím, že 0,5dB rozdíl hlasitosti není slyšet už mám vyzkoušené, že neplatí.
U sebe už jsem to i po zkušenostech s testy VMA-I EVO vývojová verze versus VMA-I EVO finální produkční verze vyřešil tak, že jsem umístil VMA-I EVO na podstavec s kolečky a při porovnávání např proti VMA-I SL s EVO ojedu a na původní místo umístím SL. To všechno protože, na standardním místě, kde dříve SL hrála, hrála výrazně hůř - skoro až hůře než VMA-II S, zatímco na vhodném místě VMA-II S válcují.

No už jsem si nějaká ta porovnání užil. Není to sranda, tak fandím každému, kdo se do něčeho takového pustí s trochou příprav a vůle to udělat správně.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po december 29, 2014 18:56:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak. Ani ale nemyslím, že cílem bylo nějaké rigoroznější vyhodnocení. I proto jsem s tím vědomím napsal úmyslně jen "poslechová seance". Nějaké principiální rozdíly tam ale nejspíš zůstanou i tak. Jinak je opravdu problém, jak to vůbec pojmout správně (už jen ty hlasitosti). Základní charakter, hlavně ohledně těch věcí, na které jsem se ptal, IMHO zůstane i tak. Jsou tam opravdu velké rozdíly v objektivních vlastnostech. Daleko větší, než třeba v rámci VMA serie.


- Ohledně těch hlasitostí a vůbec nastavení stejných podmínek pro srovnávání, možná že lepší, než snažit se toho docílit podle nějakého (jakého?) měření, je porovnávat to prostě dostatečně dlouho, při různých-nahodilých hlasitostech (a třeba i umístěních) a hledat ty zvukové charakteristiky, které se tím nemění.

Každopádně když to dělají u Harmanu nebo kdysi NRC, mám za to, že srovnávají hlasitosti nějak zprůměrovaně pro pásmo 300Hz - 3kHz, a pokud si pamatuju, tak pro součet přímého zvuku a prvních odrazů (v nějakém čase). Jen podle měření v ose to skutečně nestačí.
Problém je, že u beden může být chára všelijak hrbatá a je pak otázka, co s tím. Není to tak snadné jako třeba u zesilovačů, kde je frekvenční chára typicky prostě rovná.

K tomu by jistě uměl leccos napsat Velký Bobo.


Naposledy upravil MaBat dňa Po december 29, 2014 19:28:01, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po december 29, 2014 19:27:00    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:


Na komponentech železa mám ověřeno, že 0,5dB rozdíl v hlasitosti při porovnávání způsobí daleko větší rozdíl než je mezi samotnými komponenty.


Souhlas, 0,5dB je hodně. IME jediné, co se dá rigorózně testovat ve srovnávacím poslechovém testu, jsou linkové komponenty, při zachování stejného výkonového zesilovače. Dá se docílit srovnání hlasitosti na několik setin dB. Ať si myslí kdo chce co chce, i mezi linkovými komponenty, srovnanými perfektně na hlasitost a majícími směšně nízké zkreslení, existují v A-B blackbox testu velké rozdíly. Vůbec ne zanedbatelné.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po december 29, 2014 19:29:41    Predmet: Odpovedať s citátom

U Harmanu dosáhli v subjektivních slepých poslechových srovnáváních reprobeden velice dobré korelace s měřenými výsledky (jinými parametry, než hlasitost), takže když se chce, jistě to jde také. Možná k tomu Toole nebo Olive někde píšou víc.

Pokud tedy není pro někoho Toole už trochu vyčpělý Rolling Eyes

--> 1:14:50
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 14:42:29    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, v tom rozhovoru mluví Toole mj. i o multisubu a to velice přístupnou formou, ostatně jako po celý ten záznam. Vřele doporučuji si to v klidu pustit, týká se to celkově problematiky reprodukce a hifi, dobře se to poslouchá, když o tom někdo umí povídat, krom toho, že o tom hodně ví. Je to jako balzám Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po január 05, 2015 07:36:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Všem, kteří mi v poslední době psali maily nebo SZ - vydržte prosím, nějak se k tomu nemůžu v klidu dostat. Odpovím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 21:42:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečně jsem začal dýhovat, ale teď už to půjde rychle... Smile


DSCF3608.JPG
 Description:
 Filesize:  221 KB
 Viewed:  156 Time(s)

DSCF3608.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 22:11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Počkej...co to je?! Surprised Vždyť já u tebe slyšel hrát obě, nebo mám už halušky? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 22:17:18    Predmet: Odpovedať s citátom

On neměl jen dodělanou povrchovou úpravu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 22:29:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak, dodělávám povrchovku. Smile
Chtěl jsem jenom ukázat, že kvalitně odýhovat opravdu velkou bednu, se dá i s minimem nákladů. Je to takhle lepší a o dost levnější řešení, než truhlářský svorky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 22:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, tak toho jsem si nevšim nebo na to už zapomněl Very Happy Každopádně svorky epesní, docela dobrej nápad! No, já si zatím vystačím se strukturovacím válečkem a polyuretanovou černou kejdou, aspoň mě "nesvítěj" ve světle projektoru Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 07:31:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Je to tak, dodělávám povrchovku. Smile

ty uz jsi sehnal kupce, který tě k tomu dokopal ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 08:24:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Proboha, co chceš místo toho? brutálnější už je tak leda RPG Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 08:40:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Místo toho budu stavět 1518.
Už i manželka uznala, že velký bedny jsou nutnost. Smile

rotr: je to jak píšeš.
Podrobnosti když tak do meilu. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 10:30:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jirka chtěl napsat, že ke své velikosti potřebuje adekvátní bedny Laughing
_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 10:50:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, takže 3021? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 11:24:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja chci stavet 2m bedny a ty pak dyhovat. Jak jsi vyresil dyhovani a zvukovod?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 11:41:24    Predmet: Odpovedať s citátom

bartoli : pokud dřevěný zvukovod, tak asi jediné řešení - reta Smile i když třeba potažený "koženkou" tady měl před nějakou dobou michal mischek
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 11:59:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobně bych volil překrytí rámečkem s průzvučnou látkou. Když se ten rámeček od začátku zastaví do ozvučnice tak, aby nijak nevyčníval, nebude to akusticky vůbec ničemu vadit, může to být i elegantní a osobně z toho mám i lepší pocit, když měniče samotné nevidím - člověk pak nemá takovou tendenci vnímat ten zvuk jako vyzházející odtud a snadněji se nechá oklamat tou stereo iluzí. Tj. klidně bych pod to schoval i basák. Méně to pak strhává pozornost. Zvukovod pak stačí jen nastříkat - nebude vidět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 13:07:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Ja chci stavet 2m bedny a ty pak dyhovat. Jak jsi vyresil dyhovani a zvukovod?

Dýhování čela jsem vyřešil tak, že ho nedýhuju. Very Happy
Dýhuju korpus a čelo bude lakovaný. Vlastně mám dvojitý čelo. To, co je součástí bedny, bude jenom obroušený. CNC čelo, který jsem přesně spasoval na rozměr bedny, nalakuju zvlášt a potom přilepím ke korpusu.

Co to bude zač, ty 2m bedny?
1518 už ti nestačí? Smile


Naposledy upravil Basstl dňa St apríl 29, 2015 14:39:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 13:16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Co to bude zač, ty 2m bedny?

Možno d´Appolito, nad 15" zvukovod dá ešte jeden 15" bas? Smile A keď to položí nabok, bude mať center k DK..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 13:40:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatim se delaji jen simulace a navrh neni hotovy.

Koncepce bedny bude modularni, kazda bedna 2 moduly.

Jasne je jen to ze to bude pasivni bedna a ze to bude 2m vysoke + kolecka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 20:05:48    Predmet: Odpovedať s citátom

S jídlem roste chuť. Musím v tom Bartoliho trochu krotit, je ochotný stavět i veliký šílenosti, 15" už pro něj není žádná míra Very Happy

Tak jde o to využít tuhle ochotu k něčemu užitečnému. Třeba se to povede. Akorát pořád počítá s pasivem, což věci trochu svazuje, ale nic co bychom nezvládli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 21:42:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Z jedné vaší debaty tu jsem pochopil, že velikost hrdla a směrování vejšek až tak nekoreluje, jak by člověk čekal, ale jak je to s rozměrem zvukovodu pak nevím - začne to nahoře ještě rychleji padat? Prostě, co vzít nějakou slušnou 1.4" a OSWG takovej až co se max. vejde pod mašinu? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 21:47:45    Predmet: Odpovedať s citátom

1.4" opravdu nemusí směrovat víc, než 1". V rovné desce by směroval víc, ale ohraničené takovýmto zvukovodem se to nechová stejně, navzdory vžité představě. Není to úplně intuitivní. Jde o to, že nahoře při konstantní směrovosti typicky právě spadne o něco rychleji. U pasivu je tím pak limitovaná dosažitelná celková citlivost, má-li to hrát rovně rozumně vysoko.

Ostatně, něco takového je i v plánu, ať to není nuda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 22:24:42    Predmet: Odpovedať s citátom

podle mě pasiv už je pasé, zvlášť u takových projektů. snad si to nechá vysvětlit i bartoli Wink

já pokukuju po 21" basácích (kvůli navázání směrovosti s velkým zvukovodem), ale asi je víceméně jedno, co, páč dole se to vždy doekvalizuje a breakup je pořád rozumně vysoko i např.: http://www.prodance.cz/data/attachments/mereni_bc_21sw115.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 22:26:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Upřímně, ten pasiv jsem úplně neodepsal, zvlášť po tom, co to u 1518 vyšlo ještě docela přijatelně. To jsem popravdě ani nečekal.
Nebudu to nikomu rozmlouvat, protože rozumím té výsledné jednoduchosti - nemusí se už nic dalšího řešit.

Krom toho je to tak samozřejmě eventuelně i daleko lépe prodejné, protože ostatní elektroniku už lidi typicky nějakou mají a ani to nechtějí moc měnit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2015 07:31:50    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
S jídlem roste chuť. Musím v tom Bartoliho trochu krotit, je ochotný stavět i veliký šílenosti, 15" už pro něj není žádná míra Very Happy

Tak jde o to využít tuhle ochotu k něčemu užitečnému. Třeba se to povede. Akorát pořád počítá s pasivem, což věci trochu svazuje, ale nic co bychom nezvládli.


No ad velikost - je to tim ze mam velkou mistnost 45m2, takze bedny napr 2000x400x800mm tam snadno vejdou....a velke bedny se mi libi a bavi me to stavet a slepit/brousit + si od toho slibuju jeste o cca 5% lepsi zvuk nez maji 1518 Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2015 15:05:38    Predmet: Odpovedať s citátom

No a není to s tím pasivem taky trochu pro to, že hrát z gramce do aktivu moc dobře nepůjde ?

A hodně zatvrzelejch hifistů (starší ročníky) si myslí, že nejlepší je hrát z CDpřehrávače, přehrávání z PC nevěřej a aktiv s "nějakym" miniDSP u nich nebudí důvěru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 5 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist