Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

RPM1
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 12:27:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ceciko, více informací o Coffee grade najdeš na DIYaudio, ale musíš tam být zaregistrovaný.

Everesty jsem slyšel letos v Mnichově, je jich několik verzí, tyto byly asi ty nejvyšší D67000 či jaké to má označení. Bylo to velice dobré.

Ohledně tvaru zvukovodu a jeho placatosti, hranatosti či šisoidnosti - to je celá věda - a není to vůbec jednoduchý, například nevíme kolik na kolik coverage je vlastně "ideál" - pokud nějaký teda ehm vlastně je - ono je to celé závislé od designu a setupu celku a místnosti samotné a jejích vlastností... těžko to oddělit od sebe. Mělo by se to řešit IMHO pro každou místnost (a ucho) individuálně, ale to je celkem nerealistický předpoklad.

Byla by to zajímavá debata, ale vzhledem k tónu, který tu v této oblasti panuje budu vše spíše z povzdálí sledovat...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 12:28:52    Predmet: Odpovedať s citátom

...a občas utrousíš nějaké to silné slovo, u kterého jako obyvkle zůstane.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 12:31:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Bartoli: To se nedá říci. Pro výškový tlakový repro je to tak správně.

MaBat: dej si studenou sprchu, to pomáhá.


Co je na tvaru hvězdice u zvukovodu JBL M2 správné? U everestu me napada ze je to placate aby mohl byt stred zvukovodu ve vertikalni ose blizko stredu basaku ale pak se clovek podiva na everest a basak je imho nesmyslne daleko 20cm dole takze je to cele nesmysl a snaha o blizkost tlakace a 15" tam neni...takze proc placaty zvukovod?

Neptal bych se na to kdyby mi sycak obsahle nehucek do hlavy jak jsou ti vyrobci ultrasuperdrahych beden vyspeli a ze to vsechno ma hluboky vyznam...ale ja tam ten hluboky vyznam nevidim.

Predpokladam ze aspon plati pravidlo ze repraky by mely byt co nejvic u sebe kdyz je delicka kolem 800Hz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 12:39:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Neptal bych se na to kdyby mi sycak obsahle nehucek do hlavy jak jsou ti vyrobci ultrasuperdrahych beden vyspeli a ze to vsechno ma hluboky vyznam...ale ja tam ten hluboky vyznam nevidim.


Já tam hluboký význam vidím. Třeba sáhnout hluboko do kapsy... A vyspělí bezesporu sou. V marketingu.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 12:56:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážení, buďte tak laskaví, pokud už chcete psát do tohoto vlákna, mějte aspoň tolik soudnosti a slušnosti, abyste vše, co sem napíšete, mohli podpořit smysluplnou argumentací. A když už ne automaticky, tak aspoň na vyžádání. V opačném případě si to buď úplně odpusťte, nebo založte vlastní vlákno, adekvátně nazvané, třeba "Poradna aneb moje dojmy a třeskyplesky", nebo "Naduté demagogie". Platí zejména pro Macuru. Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2319
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 13:55:35    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ale ani RPM-1 neměly v Č.T. zrovna příznivou odezvu...

Byl jsi tam?
Slyšel jsi to?
Podle odezvy tomu bylo přesně naopak.
Samozřejmě checkovo hodnocení neberu jako nezávislé...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 14:54:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak podle Macury to měření Yodových 18" nevyšlo dobře.

...K pos*ání.

Basstle, co jiného od něj ještě čekáš? Že otevřeně přizná, že o tom ví hovno, stáhne ocas a přestane s tím?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 15:07:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
PMA napísal:
Ale ani RPM-1 neměly v Č.T. zrovna příznivou odezvu...

Byl jsi tam?
Slyšel jsi to?
Podle odezvy tomu bylo přesně naopak.
Samozřejmě checkovo hodnocení neberu jako nezávislé...


Mám docela detailní popis od PD, kromě reakcí tady na fóru.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 15:14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Na RPM v Č.T. neboli len pozitívne reakcie.

Ale keďže dotyční sa verejne nevyjadrili, tak predpokladám že asi hlavne z dôvodu, že tá veľká porovnávacia prezentácia nebola úplne korektne predvedená (plno ľudí, neoptimálne umiestnenie, resp. natočenie,...).

Pri nočnom posluchu v lepších podmienkach sa už s druhými repro neporovnávalo.

Mohol by niekto zverejniť/nalinkovať meranie skreslenia samotných meničov, resp. toho výškača v zvukovode? Tuším, že to tam u RPM niekomu silne vadilo skreslenie a zaujímalo by ma či to môže byť ono.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 15:17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Mohol by niekto zverejniť/nalinkovať meranie skreslenia samotných meničov, resp. toho výškača v zvukovode? Tuším, že to tam u RPM niekomu silne vadilo skreslenie a zaujímalo by ma či to môže byť ono.

Z toho se to určitě dozvíš... To se můžeš rovnou zeptat Macury.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 15:26:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok, tak možno nedozviem.

Bolo zmerané, že niektoré meniče skresľujú (harmonicky/neharmonicky?) viac ako iné.

Meniče napríklad i v RPM1 podľa niektorých zlatoušcov počuteľne skresľujú. Ak niekto tvrdí, že skreslenie je zanedbateľné a sú i iné dôležitejšie veci ako skreslenie je v ich očiach pochopiteľne nedôveryhodný.

Konflikt vzniká ak človek odmieta názor, že by niekto mohol počuť lepšie (EDIT: resp. inak) ako on...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 15:31:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ach jo. Co přesně chceš říct? Že ta bedna slyšitelně nelineárně zkresluje? Tak OK, pojďme to experimentálně ověřit. To se v principu dá. Budeme k tomu potřebovat mrtvou komoru, kvalitní záznamové zařízení, málo zkreslující sluchátka a software, který snad nebude tak těžké napsat. Názory zejména zlatoušců, a zejména podle toho, co zároveň vidí, jsou mi slušně řečeno u zadku.

Důvodů, proč to někomu může znít blbě, je celá řada. Klidně to může i blbě hrát. Kdoví, jestli by se mně ty bedny na té akci líbily... Na tom by ještě nebylo nic špatného, ale štve mě, když někdo začne rádoby technicky mudrovat, zvlášt, když o tom nic neví a není schopen po sobě vysvětlit jedinou věc, kterou nakydal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2319
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 16:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Mám docela detailní popis od PD, kromě reakcí tady na fóru.


Pavel to poslouchal hlavně v pátek a jak už bylo několikrát řečeno - v sobotu to hrálo úplně jinak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 16:09:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl, v sobotu pred večerou sa počúvalo veľmi pozorne, veď sa porovnávali zosilňovače. Pavel myslím sedel pri kraji, takže počul určite aspoň mono.

Lepšie sa to v sobotu rozostavilo až niekedy v noci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 16:14:14    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat, takže merania z obyčajnej miestnosti sú nepoužiteľné?

Inak úplne nerozumiem prečo je nutný taký superaparát, keď skreslenie repro ukáže i chytrý mobil, napríklad s aplikáciou https://play.google.com/store/apps/details?id=org.hermit.audalyzer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 16:29:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Úloha nezní zjistit, jestli umíš nějak naměřit zkreslení, ale jestli je přítomné zkreslení slyšitelné. To jsou úplně jiné věci. Dělá se to typicky tak, že se nahraje určitý signál/hudba při různých hlasitostech (tj. při různém nelineárním zkreslení), provede se nezbytné zpracování -srovnání na stejnou hlasitost, atd.- a tyto signály jsou následně naslepo prezentované posluchačům. V místnosti to měřit opravdu nejde, vzhledem k náhodné povaze rozptýleného zvuku.

Naposledy upravil MaBat dňa Ut október 14, 2014 16:32:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 16:32:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha takto teda - dobrý test.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 16:33:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Několik takových testů již bylo provedeno i pro tlakové drivery. Hádej s jakým výsledkem?
Výsledek je takový, že to už celkem nikoho moc nezajímá...

BTW, jsou to naopak difrakce (tj. jinak čistě lineární jev), které zní při vyšších hlasitostech subjektivně jako zkreslení, díky nelineárnímu fungování sluchu. I to bylo experimentálně ověřeno. Proto takové snaha je minimalizovat, jak na zvukovodu, tak na ozvučnici.


Naposledy upravil MaBat dňa Ut október 14, 2014 16:46:09, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 16:43:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné. Akurát to ešte nemusí znamenať, že ten rozdiel tam nie je, ale len že ho prítomní poslucháči na prezentovanom aparáte nerozlíšili - no je mi jasné, že pravdepodobnosť tejto možnosti je dosť nižšia.

Ak by si raz organizoval takýto test, rád sa zapojím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 16:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To stojí spoustu úsilí, času a peněz. Narozdíl od kibicování na foru...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 17:37:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte k tomu testu s nahrávaním na rozličných hlasitostiach...

Pri použití jedného typu meniča to odhalí, či tomu meniču rastie skreslenie pri vyšších hlasitostiach. Ale nezistí to, či ten samotný menič nemá pri tých nižších úrovniach nejaké počuteľné skreslenie.

Takže je v tom implicitný predpoklad, že nejaké to prípadné skreslenie reproduktoru na nízkych hlasitostiach nikomu nevadí, čo už nemusí byť ale pravda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 17:43:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus to pořádně promyslet. BTW, porovnávat se to pak dá i proti původnímu signálu, neprohnanému sestavou, patřičně lineárně korigovanému, což v principu také lze. Jde to ještě i jinak, bez lineární korekce - tak to dělal třeba Geddes u B&C pro víc driverů najednou, ale je to o něco komplikovanější na provedení a vyhodnocení. Pokud nepoznáš rozdíl mezi původním a nahraným, můžeš říct, že ti daná nelinearita nevadí. Pokud se zjistí, že rozdíl slyšíš, tak to opravdu začne být složitější a dál těžko uchopitelné. Hlavně se ale bude vědět, že slyšet to je. Zkus se ale dostat tak daleko.

Jelikož není k dispozici ideálně lineární reference, je tohle asi to nejlepší, co vymyslíš. Není způsob, jak jinak dojít k nečemu smysluplnějšímu, pokud se to chceš opravdu dozvědět. Koukáním na obrázky a domýšlením se nezjistí už vůbec nic. To pak dojdeš akorát k tomu, že horny zkreslují jako pr... - samozřejmě velmi slyšitelně... což je nakonec, jak se ukazuje, tvrzení zřejmě založené na nahodilém poslechu Lowtherů přes "nevhodné zvukovody" (což je "dedukce" už úplně tristní)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 19:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ale ani RPM-1 neměly v Č.T. zrovna příznivou odezvu, jak si mohli všichni přečíst, a tam až takové přehmaty, jako u Lowtheru, nečekám. Měření nevyšlo dobře, a nevyšlo dobře ani měření 18" + 18".

Najde v sobě pan Macura špetku cti, aby se tu pokusil vysvětlit, co na tomto měření nevyšlo dobře a proč to není dobře, když už to napsal?

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=218863#218863
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lamicz
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2014
Príspevky: 38
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 23:10:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako já tomu rozumím prd, ale "nádražní zvuk" je u mne něco ve stylu ARO xxx s blbou výhybkou, která nesrovnává citlivost a charku repráku, typicky třeba 1PF06708.
Sry, ale k tomu mají RpM 1 hoodně daleko. Subjektivně mi tam nic nepřebývá , a to poslouchám el. kytary apod. (metal), kde si ostatní bedny co jsem měl (hlavně Tesla) nabily hubu.
Asi jsem hluchej, což je z hlediska financí pouze dobře Smile

_________________
DAC: Topping D90, D30
Flašky: 2x 8W A 6C33C F. Hlava
Různé: 2x 50W D, TDA7294V EZK
DIY: Danwatt, Danwatt MkII, H-ENG, LM3886 EZK
bedny: Teslabuki, LSM, ARS 944 uprava TLU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: St október 15, 2014 09:17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

To je tak třeba brát, zveličování a silná slova i o malých zvukových rozdílech jsou pro hifi typické. Nezřídka i výměna síťové vidlice vede ke zlepšení zvuku "o dvě třídy" (ať už to znamená cokoliv). V poměru "síla slov/význam změny" pak jednoznačně vedou popisy rozdílů ve zvuku, které reálně neexistují.
Ono, upřímně ani z výrazu "nabily hubu" není moc jasné, co je tím konkrétně myšleno.


Prodáváš RpM1? Jsou to velký krávy, co Smile
Kdyby byl zájem nebo to mohlo prodeji nějak pomoc, je tu ještě možnost úpravy těch beden. Přišel jsem na to, až když už bylo vše hotové a nechtěl to měnit - člověk se pořád učí. Nebylo by to nijak nákladné, jde o dílčí změnu ve výhybce, bylo by "jen" třeba to sem dovézt, potřebovalo by to ověřit na fyzickém kusu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: St október 15, 2014 09:58:10    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, poznáváš to? Smile

Zdravím, takže bedny jsou doma. Po otevření Transita jsem si řekl "ježíšmarja, co TO je?" Smile. Po zapojení jsem zjistil, že nic nehraje. No, našel jsem PDF na Prodance jak se zapojuje speakon. Aha, musí se to tam vrazit a otočit až to zaklapne. Dobře... Jéé, už to hraje. Tywe, to hraje nějak divně... Po chvíli - hraje to nějak jinak... Po další chvíli - Aha, tak tato MP3 stojí zaprd... Veěer - hmm, ty Within Temptation jsou mazec, přitom na Teslách neposlouchatelný, slitý apod... Kvalitní věci hrají ještě líp, nekvalitní hůř (očekávatelné). Půlka věcí, co jsem myslel, že jsou kvalitní, nejsou Smile a obráceně. Mám připojenou Caseu Lyru DAC s předzesem + koncák stavebnice z EZK LM 4780 do můstku. Další zjištění - elektronkový zes pěkný (hlavně ten v A třídě) ale na basy se nehodí, pak na bi-wiring středovýšky OK. Subjektivně míň basů - večer - aha moment, ony tam jsou, ale jenom tam, kde mají být... Teď zatím poslední zjištění - mám v pokoji 2x 80kg bedny, ale ony vlastně nehrajou, prostě tam jakoby nejsou. Za nima někde je ta kapela a hraje naživo... Jaký repro hraje nemožný rozlišit, v podstatě bodový zdroj. Dost zvláštní proti Teslám je to, že v podstatě pořád hraje výškáč a střeďák nejde nahoru - hm, to je asi OK Smile.Celý je to brutálně rychlý - přechody, kopáky i na středech. Jasně definován začátek, úder a konec. Nic se neslévá. První dojmy nic moc, večerní úžasný Very Happy Zatím tolik Smile

- Snad se neurazíš, když to sem dám. Přijde mi to jako dobrá vzpomínka, přecijen tvé bedny byly první exempláře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lamicz
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2014
Príspevky: 38
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St október 15, 2014 20:52:58    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: neurazím se, za tím si stojím. A teď píšu vlastně to stejný jak tenkrát Smile Ty úpravy RpM jsou zajímavý, ale otázka "jenom" je dostat do Prahy.. Very Happy. Osobně si nemyslím, že je tu prodám, možná tak za 10k, a to si je raději nechám... Ty RpM jsou v mé místnosti opravdu velký Smile
"nabily hubu" myslím to, co jsem napsal tenkrát - slívající se zvuk, nepřesný.

_________________
DAC: Topping D90, D30
Flašky: 2x 8W A 6C33C F. Hlava
Různé: 2x 50W D, TDA7294V EZK
DIY: Danwatt, Danwatt MkII, H-ENG, LM3886 EZK
bedny: Teslabuki, LSM, ARS 944 uprava TLU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Št október 16, 2014 14:29:38    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
... Měření nevyšlo dobře, a nevyšlo dobře ani měření 18" + 18".

Takže nic. Zasmradit a utéct, že.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2014 06:47:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějaké měření Basstlových beden je k vidění u něj na webu: http://basstl.blog.cz/1404
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 08:54:29    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Basstl napísal:
PMA napísal:
Ale ani RPM-1 neměly v Č.T. zrovna příznivou odezvu...

Byl jsi tam?
Slyšel jsi to?
Podle odezvy tomu bylo přesně naopak.
Samozřejmě checkovo hodnocení neberu jako nezávislé...


Mám docela detailní popis od PD, kromě reakcí tady na fóru.


Ja bych obecně hodnotil RPM1 vysoko, v Senci s SP audio to hralo celkem dobre, uz jsem tady o poslechu v Senci psal, na muj vkus to bylo az moc neagresivni nahore na vejskach a naprosto nekompromisni to bylo dole naspodku, taky zvladani velke hlasitosti a symfonickeho orchestru a makrodynamika byla opravdu vynikajici- to se mi libilo opravdu moc a ta 15" funguje opravdu vyborne. Pak po case se mi to rozlezelo v hlave, uvedomil jsem si ze se mi to vlastne dost libilo az na ty vejsky a spojil jsem si taky poslech u Roba na jeho gigant 4p. a SP audio kde to taky bylo pro me moc neagresivni na vejskach (malo vejsek) a udelal jsem z toho pro sebe zaver ze ta mne vadici neagresivita na vejskach je spis zalezitost SP audio.
Ale mozna za to muzou i DACy a mozna jsem jen zvykly na zvuk JBL L90.

BTW by me zajimaly nazory na zvuk RPM1 od ostatnich ucastniku akce.

BBTW podobny pocit z trochu tupeho zvuku s nedostatkem vejsem jsem vzdy mel i z BW Matrix 800.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 3 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist