Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Eloxování v ČR

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mechanické konštrukcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 10:41:01    Predmet: Eloxování v ČR Odpovedať s citátom

Neměl byste někdo reference na galvanovnu pro černé eloxování v České republice? Jsem v Praze, ale Fialu nechci. Ztratili mi díl a nerozešel jsem se s nimi v dobrém (hrozný jednání). Tak asi nějakou firmu, u které to jde bez problémů vyřídit poštou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 11:07:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Fiala je opravdu hrozná firma, nedoporučuju. Mně hliníkový díl poškrabali (promáčknutí na hraně asi 1mm) a když jsem jim volal, tak mně řekli, že je to vlastně moje vina, že jsem si měl říct, že je potřeba s tím opatně zacházet a dobře to zabalit. A že mi nic nevrátí. Chtěli se dohodnout tak, že jim buď pošlu nové díly a udělají to zdarma, nebo že si to mám reklamovat u české pošty, že to asi udělali oni Sad

Naposledy upravil Rob dňa Ut apríl 29, 2014 14:45:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 11:35:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně elox udělali celkem dobře, ale 1 díl jim údajně spadnul do lázně. Nejdřív to zkoušeli zatlouct, ale byl jsem si jistý, kolik dílů jsem jim dával Smile O náhradě pořád jednám, vypadá to, že na ně pošlu ČOI. Naštěstí mám od nich písemně, že díl nahradí novým - jenže se k tomu nemají. S tím souvisí, že při zadávání se mnou ani nechtěli sepsat objednávku! Jsem rád, že jsem je donutil to sepsat aspoň s počtem dílů... Tuhle firmu už opravdu ne.

Jenže galvanoven je jako šafránu a elox je svým způsobem nenahraditelný. Nebo nějakou barvu na hliník?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 12:05:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Elox v ČR = průšvih. Dávali jsme díly eloxovat do Německa a Dánska, když to mělo za něco stát. Navíc je to v ČR drahé.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 12:13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

já jsem byl nakonec spokojený zde:

http://galvanovna.pbsvb.cz/

poloviční ceny než Fiala, přitom dělají i tvrdý elox (z laického pohledu tam toho bylo více, silnější vrstva, a rovnoměrnější) a měl jsem výhodu, že jsem si tam mohl zajet osobně, doporučil mi to Syčák
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 12:52:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Já dělal tady

http://www.galvanovna.mesit.cz/

zlatý a černý elox



zlatá OK, černá na chladičích se lišila várka od várky..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 16:45:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky. Jestli to dobře chápu, tak jsou obě ty firmy ochotné dělat i kusové zakázky. Já jsem ještě našel Denas Děčín, který asi vyzkouším. Jezdívám do těch končin, tak by to šlo snad i osobně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2014 18:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

jo, sice to tam eloxovali po stovkách (ženské tam věšely stovky kusů na háky), když jsem byl ve výrobní hale, ale měl jsem jen dva malé panely a nebyl žádný problém, telefonická domluva v pohodě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 09:15:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mám menší zprávu k Fialovi. Byla u něj kontrola z živnostenského úřadu a on jim prý klidně řekl, že škoda je podle jeho názoru jen 30 Kč a že mi náhradu naeloxují, když si ji přinesu sám, a už se tím zabývat nehodlá. Já ji ovšem tak lacino sehnat nedokážu (stálo mě to trojnásobek) a evidentně ani on, což nejdřív slíbil, a navíc k Fialovi už nikdy nic dávat nebudu. Úřadu tohle stačí! U Fialy pozor také na p. Hájka, se kterým jsem vlastně nejvíc jednal. Je to pěknej lhář.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Ut júl 08, 2014 10:26:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám zpátky podobné díly z Denasu Jílové u Děčína. První věc - nic neztratili, hotovo během 1 týdne. Cena bohužel víc než dvojnásobná proti Fialovi, 20 Kč/dm2 + DPH. Ale není černý elox jako černý elox. Od Fialy to vypadá, skoro jako bych to vzal barvou na tabule. Od Denasu se vrstva zdá mnohem tenčí, barva má "hloubku", ačkoliv když jsem brousil kontaktní plochy na chladiči, tak to šlo dolů stejně blbě. Bohužel u Denasu je znát každý malý škrábaneček, což se u Fialy do značné míry překrylo. Rozdíl asi bude v nějakém moření nebo čem před eloxem. Řekl bych, že Denas se na to vyprdnul. Nejhůř dopadly chladiče, kde mi elox opravdu připadá v umělém osvětlení poněkud slabý a možná je nakonec stejně přestříkám barvou... Tyhle věci by asi šly při nějaké sériovosti doladit, ale u jednoho štěku je člověk bez šance. Chladiče vyšly líp od Fialy, duralové plechy od Denasu.

Takže shrnuto, ani Denas nemůžu pro DIY s klidným svědomím doporučit. A příště se asi na celé to eloxování vy... Výsledek neodpovídá vynaloženému času, penězům a hlavně očekávání.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Po apríl 06, 2015 12:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Náhodou jsem narazil na firmu EPRONA z Rokytnice nad Jizerou. Nechával jsem sice eloxovat pouze prirodní elox, ale vypadá dost dobře. Zároveň mi díl i opískovali a přebrousili hrany, kde bylo vidět, jak se to řezalo. 10mm U profil 160x80x400mm kolem 450 Kč.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 06, 2015 13:35:43    Predmet: Odpovedať s citátom

petrL napísal:
.. Nejhůř dopadly chladiče, kde mi elox opravdu připadá v umělém osvětlení poněkud slabý a možná je nakonec stejně přestříkám barvou...

To bych nedělal, pro chlazení je to horší, než kdyby zůstal holý hliník.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2015 12:44:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Další, kdo se chytil na Fialu http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=20751
Nevím, jak tuhle samolibou firmu nazvat slušně. Přijmou zakázku poštou, ale zpátky to poslat nechtějí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hifim@ni@k
Hifi obsluha


Založený: 17 august 2009
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne február 16, 2020 15:03:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Řešil jsem nějaké menší, ale relativně drahé díly z nerezu a duralu a nechtěl jsem riskovat zničení/ztrátu/flekatý povrch apod. (jednu negativní zkušenost už také mám), tak jsem nakonec zvolil nitrid titanu. Jen cenově je to dražší. Díly se "opískovaly" sklem a výsledek je perfetní. Povrch je matný, pro lesklý je třeba předtím vyleštit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 16, 2020 21:42:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas foto vysledku pripadne, kde si to nechal delat ? Diky.
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mechanické konštrukcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist