Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Gramo + slúchadlá
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 21:04:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Z tvejch představ a požadavků by se jeden posral, Chrchle...asi bude lepší udělat si ten luk a vydat se za těma papouškama, pobavíš se snadněji a líp... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 22:04:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ogrgel napísal:
este k tym impedanciam: v manualy k zosiku pisu headphones low impedance. ja osobne netusim preco a vlastne ani neviem kolko je "low"
dakujem

Je tam seriovy odpor 330 Ohm na kanal. Ked k nemu do serie zapojis napr. 32 Ohm sluchadla, vznikne delicka napatia zhruba 10:1. Cize zhruba 10 krat viac napatia bude na odpore 330 Ohm a tym padom sluchadla nebudu hrat prilis hlasno. Ale suvisi to nielen s impedanciou, ale aj s citlivostou sluchadiel, cize s efektivitou prevodu elektrickeho vykonu na zvukovy. Dvoje 32Ohm sluchadla proste nebudu hrat rovnako hlasno, ak budu mat roznu citlivost.

Ked ku 330 Ohm zapojis do serie 600 Ohm sluchadla, vacsina vystupneho napatia sa ujde prave sluchadlam. Vysokoohmove byvaju menej citlive, ale ajtak je tu realne riziko, ze budu hrat prilis hlasno. Na rovnako nastavenej hlasitosti sa im totiz ujde priblizne 20 krat vacsie napatie, nez ako v prvom priklade. Vacsina vykonu reprakoveho zosika by sla do sluchadiel ... neprepocitaval som to, ale laicky sa mi javi, zeby to bolo prilis.

Lenze do serie ku 330 Ohm odporu sa hodia skor vysokoohmove sluchadla - kvoli tomu, ze impedancia sluchadiel je typicky zavisla od frekvencie a vytvaraju tak s tym 330 Ohm odporom vlastne frekvencne zavisly odporovy delic. To vedie ku deformacii frekvencnej charakteristiky - typicky pojde o neprirodzene zvyraznenie az dunenie basov, lebo maximum impedancie byva prave v tejto oblasti. Tento neziaduci vplyv sa prejavuje menej v pripade vysokoohmovych sluchadiel, lebo seriovy vystupny odpor sa voci nim moze v delicke menej "presadit". Sluchatkove zosilnovace mavaju vystupny odpor len par ohm, takze tam nizkoohmove sluchadla nie su v takejto nevyhode.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com


Naposledy upravil bogino dňa Ut máj 06, 2014 22:34:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 22:31:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz trocha praktickejsie, co sa da:
a) najst nizkoohmove sluchadla do 150 EUR, ktorych impedancia je malo zavisla od frekvencie ... take nepoznam
b) pouzit vysokoohmove sluchadla, vyhodna bazarova ponuka je napr. tato: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1872&t=1211927
Len sa obavam, zeby hrali prilis hlasno (vysvetlenie predosly prispevok) a ze by bolo treba upravit vystupny odpor - dalo by sa pridat jeden paralelny odpor na kanal aj do konektora sluchadiel, keby ti ten niekto vymenil a nebolo by treba otvarat tvoj zosilnovac.
c) Kupis standardne nizkoohmove sluchadla, napr. tie HD595, co si spominal. Vyskusas, ako hraju. Ak si povies, ze prilis basuju a chces ich umravnit, niekto ti zrata odpory a s niekym sa dohodnes na malej uprave.
d) kupis sluchatkovy zosilnovac, napr. spominany BVaudio Headamp a zapojis ho do magnetofonoveho vystupu zosilnovaca. Kedze Headamp ma vystupny odpor len 10 Ohm, mozes don zapojit prakticky hocijake sluchadla 32 - 600 Ohm.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 22:55:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Doplňujúce informácie pre niektorých chorobne iniciatívnych laikov:

1. keď sa pred 32ohm slúchadlá predradí 330R tak sa im výkon zníži 128-krát
2. keď sa pred 600ohm slúchadlá predradí 330R tak sa im výkon zníži cca 2,4x
...čo znamená, že pri výstupnom napätí napr. 10V bude potom na tých 32ohmových výkon 24mW a na 600ohmových 70mW

3. nízkoohmové sluchadla do 150 EUR, ktorých impedancia je malo zavislá od frekvencie sú napr. ATH M50 (a už som ich tu spomínal ako vhodné)


PS: inak čím viac sa tu niektorí jedinci začínajú prejavovať, tým viac začínam dávať za pravdu kazzatelovi Rotfl

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 23:02:22    Predmet: Odpovedať s citátom

naco by som sa namahal, ked mi to spocitas ... a to dokonca dost rychlo!
dufam ale, ze tam nemas nejaku trapnu chybu. Laughing

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 23:31:50    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino: to akože tie tvoje štandardné chujoviny čo vždy píšeš na témy impedancia/citlivosť/výkon má stále niekto po tebe opravovať ?


... a to si ani ty ani ogrgel neviete prečítať, čo som mu tu už dávno pisal, že?
bacil2 napísal:
ogrgel:
...pri použití klasického oddelovacieho odporu alebo deliča na výstupe koncového stupňa sa bude výstupná impedancia pohybovať typicky niekde medzi 100 až 330 ohm... potom bude problém s degradáciou zvukového prednesu pri použití niektorých nízkoohmových sluchátok s „veľmi zvlnenou“ impedančnou charakteristikou.
Prejavovať sa to bude väčšinou ako nepríjemné zvýraznenie basov resp. dunenie napríklad pri 55-ohmových verziách AKG K240, pri Koss Porta Pro ... a aj pri tebou vybraných Sennheiser HD598

...treba použiť buď vysokoohmové (250-600ohm) alebo orthodynamické typy sluchátok a samozrejme, že sú vhodné aj nízkoimpedančné sluchátka s dostatočne „vyžehlenou impedanciou“ (napr. NAD Viso HP50, Focal Spirit One/Classic/Profesional, ATH M50, Fostex TH7BB ... )

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: St máj 07, 2014 21:51:47    Predmet: Odpovedať s citátom

O nic som ta neziadal a na rozdiel od teba komunikujem slusne - ty naopak ako socialne neprisposobivy spoluobcan.
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St máj 07, 2014 22:12:22    Predmet: Odpovedať s citátom

komunikuješ slušne ale píšeš somariny...
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist