Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
ANO
41%
 41%  [ 21 ]
NE
58%
 58%  [ 30 ]
Celkom hlasov : 51

Autor Správa
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 00:07:58    Predmet: Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly? Odpovedať s citátom

Ahoj všem. Jsem tu zcela nový člen, znechucený současnou kvalitou nahrávek a remasterovanými reedicemi těch starých a také tím, že trh i sami tvůrci pohřbili SACD, dle mého názoru ideální formát pro distribuci hudby.
Docela by mne zajímalo, co na to okruh podobně "nemocných" lidí, kteří už investovali nemalé prostředky do nákupu "odpovídajících" přehrávačů a teď nemohou skoro nic koupit k jeho krmení.
Jsem přesvědčený, že i v ČR a SR existuje velmi mnoho majitelů solidních i špičkových SACD/CD přehrávačů, které se nejenže stále vyrábí, ale navíc neustále přibývá novinek v této oblasti.
Proto by mne zajímalo, zda byste si "šli" koupit nově vydané SACD vašich oblíbených interpretů, v ceně dejme tomu 600 - 800,- Kč, za předpokladu, že by na něm byl původní nezprasený zvuk s DR 12-19 a někdo by ho pochopitelně vydal.
Otázkou zbývá, co "fyzicky" brání vydávání těchto nosičů, krom minimálního zájmu ovcoidních mas.
Mimochodem jsem chtěl do anketní otázky dát 3. odpověď [ Raději CD za poloviční cenu ] , ale nějak se to tam nepřidalo a ani editovat to už nešlo.

Samozřejmě, že jsem zaznamenal trend přehrávaní Hi-res formátů přes počítač a externí DAC. Ale ne každý je odborník na počítače, instalace a přeinstalace a neustálé zálohování záloh. Ne každý chce startovat a restartovat před poslechem své oblíbené hudby. Ne každý musí mít doma tisíce ukradených souborů a hrabat se v seznamech v počítači. Někdo si třeba váží práce druhých a rád za ni zaplatí, rád si vezme své oblíbené album do ruky, pročte booklet, opatrně ho vloží do mechaniky krásného 15 kilového stroje s kvalitním napájením, filtrací a hlavně výstupními obvody ( on totiž DAC sám o sobě nezmůže zdaleka všechno ) a jde relaxovat. A když neposlouchá hudbu, může se jít místo zálohování a instalování projít do lesa a nebo na pivo.
Předem díky za vaše reakce.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)


Naposledy upravil Mokrouš dňa So máj 17, 2014 09:11:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 11:30:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém je, že SACD není ani zdaleka ideální formát pro distribuci hudby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 11:40:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Kludne moze byt, ak by boli splnene dve veci:
- existovala by online sluzba s mesacnym predplatnym 20-30Eur, ktora by streamovala hudbu v lossless formate DSD a kludne i PCM
- existovala by skatulka s pripojenim na internet na jednej strane a nejakym konkentorom do DACu na strane druhej

Ked uz kupovat fyzicke nosice v dnesnej dobe tak jedine LP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 12:01:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě stačí dobře nahrané CD. LP mám doma také, ale spíše z nostalgie nebo pro pocit té "obřadnosti" při přehrávání.
Zásadní je pro mne, mít nějaký nosič a ne soubor v PC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 12:51:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To: Dohnalik: V čem je prosím SACD špatný formát?

To: miero: Problém je v tom, že dnešní nové vinyly v drtivé vetšině před lisováním prodělaly onen "supermegaultraskvělý digitální remastering" a můžeme je s klidem naházet do popelnic jako drtivou většinu CD vylisovaných po roce 2000.

Já mám smůlu z několika důvodů. Za prvé jsem začal Hi-fi řešit až okolo roku 2000 a netušil jsem, že s nástupem technologií a růstem jejich kvalit bude dramaticky klesat úroveň nahrávek. Za druhé nemám sbírku LP. Kdybych měl, rád koupím Clearaudio okolo 3000 EUR a budu si užívat. No a ze začátku nebylo moc financí a sbírka CD byla dosti chudá a navíc jsem ke konci puberty dost původních CD prodal s myšlenkou, že budu poslouchat jiné žánry. Dnes bych si za to urazil hlavu. Dnes většinu CD mohu použít jako pivní podtácek a na ebayi sháním 30 let staré poškrábané edice, abych vůbec něco mohl poslouchat.
Takže kdyby někdo prodával svoje stará CD, která si nacpal do počítače, mám velký zájem Wink

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 13:06:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrouš napísal:
nemám sbírku LP. Kdybych měl, rád koupím Clearaudio okolo 3000 EUR a budu si užívat
Otazne je dokedy. Kolko "hoblovani" znesie LP, aby hralo tak, ako nove?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 13:34:27    Predmet: Odpovedať s citátom

ramones napísal:
Mě stačí dobře nahrané CD. LP mám doma také, ale spíše z nostalgie nebo pro pocit té "obřadnosti" při přehrávání.
Zásadní je pro mne, mít nějaký nosič a ne soubor v PC.


U mňa je to tiež tak ako píše ramones.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 14:04:12    Predmet: Re: Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vy Odpovedať s citátom

Mokrouš napísal:
Proto by mne zajímalo, zda byste si "šli" koupit nově vydané SACD vašich oblíbených interpretů, v ceně dejme tomu 600 - 800,- Kč, za předpokladu, že by na něm byl původní nezprasený zvuk s DR 12-19 a někdo by ho pochopitelně vydal.
Pokud by byla splněna podmínka špičkově provedené konverze do DSD, tak ano.. Podotýkám ovšem, že předmětem mého zájmu by byly pouze nahrávky vážné hudby...


Jinak je to ale jen akademická debata, neboť formát SACD je v podstatě mrtvý. Budoucnost pro příznivce HD zvuku bude patrně patřit online nákupům LPCM záznamů s vyšším vzorkovacím kmitočtem a bitovou hloubkou (než má CD)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 15:35:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To: Odar: Za předpokladu, že na jehlu kvalitní přenosky bude nastavena zátěž okolo 2 gramů a měl-li bych kvalitní desky, pak předpokládám 100vky přehrání, což je víc než bych do konce života mého, nebo mých uší mohl stihnout.
Jinak ovšem dávám přednost digitálnímu disku, pokud ovšem není doprasen mastering. A jsme zase na začátku...

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 19:28:20    Predmet: Odpovedať s citátom

PCM je daleko lepší formát, než DSD/SACD. Problém DSD je v tom, že je to prakticky PPM, tedy modulace a sigma-delta převodníky jsou modulátory, ne převodníky. Můžete namítnout, že PCM taky valí do sigma-delta, což je samozřejmě pravda, ale PCM se převede na vícebitové (multibit nebo také více úrovňové) DSD, v dnešní době je to 5 - 6 bitů. Tedy signál je vlastně PPM, ale může se pohybuvat i po ose amplitudy, což DSD ani náhodou nemůže.

Další problém DSD je v tom, že jsou pro něj extrémně složité digitální filtry, prakticky se nedá nijak upravovat a ve studiích se tedy tvoří z PCM.

V neposlední řadě má DSD také na výstupu ohromné množství bordela a VF harmonických, protože není multibit, ale 1bit, tím pádem lítá jenom nahoru a dolů, což se logicky projeví.

PCM vám může znít hůře jenom kvůli preringingu FIR filtrů, které se používají v převodnících a podobně, nicméně i tomu se blíží konec, chystám takovou hračku, která v sobě bude mít implementovaný odladěný upsampler a IIR filtry, kdy převodník se přepne do external filter mode a filtry budou v tomto DSP, lépe už to skoro nejde Smile

SACD/DSD je mrtvý formát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 20:35:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobry prispevok Dohnalik.
Suhlasim s tym, ze obidenie FIR filtrov a eliminacia preringingu ma fatalny vplyv na vyslednu kvalitu zvuku z Dacu. Praxou velakrat potvrdene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 20:48:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Dohnalik: o akych filtroch v DACe pises? vstupnych brickwall ci vystupnych? a nemali nahodou historicky prve DACy prave IIR filtre? ktore casom boli nahradenymi lepsimi FIR? inak FIR bez preringinu snad problem nie je, ci ano?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 21:14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady to asi nebudu mít jednoduchý... Smile
Na Hifinázorech jsem se ani neregistroval, protože nerozumím woodoo ani jiné magii, ale tady zase nebudu stíhat v odborných znalostech. Každopádně se rád dozvím něco nového a jiného než reklamní slogany výrobců a dobře zaplacených recenzentů.

Mimochodem jsem chtěl do anketní otázky dát 3. odpověď [ Raději CD za poloviční cenu ] , ale nějak se to tam nepřidalo a ani editovat to už nešlo.
Zkrátka mne zajímaly postoje a názory nadšenců a odborníků z oboru na tuto problematiku.

A pokud má SACD nějaké výrazné slabiny oproti klasickému CD, tak se je také rád dozvím. Prosím jen o co nejsrozumitelnější výklad pro člověka s techickým a logickým myšlením, ale bez odborných znalostí konstrukcí a principů D/A převodů a pod.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 21:17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrouš: príliš technické veci stačí preskakovať... z miestnych informácii si môžeš prezrieť vlákno Zklamání jménem SACD -- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=14316
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 08:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrouš píše:

...Mimochodem jsem chtěl do anketní otázky dát 3. odpověď [ Raději CD za poloviční cenu ] , ale nějak se to tam nepřidalo a ani editovat to už nešlo.


Škoda. Bol by som za tú tretiu možnosť.
A ešte väčšia škoda že to nie je anketa od nahrávajuceho študia, hehe, vtedy by anketa mala nejaký význam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 09:08:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Co není, může být. Tedy možná. Jisté úvahy o produkci CD/SACD tady jsou.
_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 09:35:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Co třeba možnost - tak tragické to není a i dynamicky komprimovaná nahrávka se dá poslouchat a raději budu věnovat čas poslechu další a další hudby než řešit technickou kvalitu nahrávky?
Aneb buďto mě album zajímá - hudební stránka i technická stránka - nebo jdu o "album" dál( a stačí mi i mp3).
//Jen pro pořádek, tisíce alb lze mít i koupené - třeba na Google Play mě podle účtů - počet alb / celková cena - vychází album pod 90 Kč.//
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 09:41:11    Predmet: Odpovedať s citátom

To: Dohnalik, Slimak, miero:

Nějak ve vláknu u SACD zatím nemohu najít, v čem je DSD špatné. PMA, kterého považuju za člověka znalého a hlavně majícího po ruce vždy krom teorie, také příklady a důkazy, SACD formát celkem hájí.
DSD z mého amatérského pohledu musí být lepší díky samplovací frekvenci 2,8441 MHz (snad to mám dobře, nedohledával jsem to) a při tak extrémně jemném rozlišení vzorků, to snad musí být lepší než 44,1 kHz.
Vím, že existuje nějaký ringing/preringing, ale už nevím proč a jak je významný a jak moc je slyšet a jak dobře ho umí někteří výrobci potlačit, protože určitě jsou i dobré CD nosiče a dobré i skvělé CD přehrávače. Já mám jen Denon DCD 2000AE, Advanced Al 24 processing, 8x upsampling. Určitě by to šlo líp, ale zajímalo by mě, co mám vlastně doma za "zázrak". Napájení se mi líbí, mechanika a zpracování také, D/A převod moc nevím a výstup by šel určitě zlepšit.
SACD mi zní lépe a mnohem klidněji, prostě pohoda. Ovšem je tu ještě otázka masteringu.
To že se s DSD pracuje špatně ve studiu, by mne až tak netrápilo. Jde mi jen o finální podobu záznamu na nosiči a jeho výstup z přehrávače u nás doma.
A proto mne zajímá jen, kde je opravdový mínus oproti CD 16/44,1.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 09:46:22    Predmet: Odpovedať s citátom

To: ZdeNek II : S dovolením bych požádal nezánášet nám do debaty o alespoň trochu kvalitním zvuku, zvěrstva typu mp3. Děkuji mnohokrát!
_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 09:57:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PCM a DSD jsou naprosto rozdílné systémy - tedy nemůžeš vzít samplovací frekvenci z DSD a porovnávat ji s frekvencí z kompletně jiného systému.
Opravdové mínus proti obyčejnému CD? Nedostatek hudby.

Co se týká kvality zvuku - tedy technického hlediska, tak mp3 komprimace opravdu není problém. Pokud to nevíš tak si v Hi-Fi pohádce a mocný vládce toho světa zvaný marketing se už těší jak vysaje tvoji peněženku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 10:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedostatek hudby na SACD a dostatek v mp3???
Mohl bys prosím vysvětlit? Asi mám rád pohádky Smile ale tuhle "realitu" ještě neznám.
Jinak samozřejmě vím, že 1bit DSD a 16bit PCM jsou odlišné systémy a není to jen o 64x vyšší samplovací frekvenci. Ale jak říkám, moc rád si nechám srozumitelně vysvětlit, proč je to na SACD špatně. Už jsem psal, že nejsem přes Woodoo ani jiné magie a marketing taky moc nemusím. Zesilovače a CD se dají s jistými znalostmi a vybavením změřit a vysvětlit, s reprosoustavami je to horší. Tam se musíme spoléhat na vlastní uši a rozum a znalosti zvuků v reálu.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 10:17:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedno minus je v tom, ze az na mimoriadne vynimky (mam na mysli klasicke analogove spracovanie) sa vsetok hudobny material dnes spracovava digitalne v PCM, pretoze DSD nie je idealny ci vhodny format na spracovanie signalu. Kazde spracovanie vnasa do nahravky urcite mnozstvo sumu. Na zaver sa spravi finalna konverzia do DSD a tym sa to zazracne vylepsi? Nedava to zmysel. Skor tu ide o to, ako kvalitne ma ktory DAC rieseny prevod z PCM resp. DSD do analogu.

Vysledok produkcie a masteringu, skonvertovany do DSD, typicky obsahuje v nepocutelnom pasme vysokofrekvencny sum nezanedbatelnej urovne. Nakumuloval sa predchadzajucim spracovanim. Zistilo sa, ze vplyvom nedokonalosti roznych komponentov zvukoveho retazca moze tento sum vplyvat na pocutelne pasmo. Mnohe komponenty proste s vyskytom prekvencii napr. nad 40 kHz nepocitaju. Preto sa cast najvyssich frekvencii, uz v nepocutelnom pasme, ureze filtrom. Cize cast datoveho toku, ktoru DSD stream poskytuje (a to ide hodne vysoko), sa vlastne vobec nevyuziva, ureze sa. Otazka je, naco je potom dobre, ze DSD format umoznuje prenos tak vysokych frekvencii, aj 100 kHz.

Najdu sa šišisti, co su presvedceni, ze pocuju vysoko nad 20 kHz, resp. ze tato oblast dodava zvuku vyssiu kvalitu a vieme ju vnimat, napr. vo vyjadreni priestoru. DSD obhajuju kvoli jeho schopnosti tuto oblast preniest, o vysokofrekvencnom bordeli v DSD a filtrovani vsak akosi nechcu pocut.

Ked CD vrstva SACD media hra slabsie nez SACD vrstva, podla mna to nie je dane hlavne vyhodami DSD, je to dane hlavne tym, ze CD a SACD sa mastruju odlisne. Nejde o ten isty mastering, aj ked sa nachadzaju na jednom mediu.

Ohladom HiRes/neHiRes, kazdemu odporucam zobrat nejaku HiRes nahravku, napr. aj odtialto http://www.2l.no/hires/ , softverovo ju skonvertovat do 16bit / 44.1k a vysledok posluchovo porovnat, napr. ABX pluginom vo Foobare. Takyto pokus ukazuje, aky je vplyv zmeny formatu, pokial je zdrojom ten isty mastering. Ak mate k dispozicii ten isty album ako CD aj SACD, posluchovym porovnanim pravdepodobne zistite jasne vacsi rozdiel.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com


Naposledy upravil bogino dňa Ne máj 18, 2014 14:51:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 10:35:39    Predmet: Odpovedať s citátom

To: Bogino: Tento příspěvek už mi zní lépe Smile
Co se děje v nadakustickém pásmu a kolik toho slyšíme je otázka. Nicméně si myslím, že každý tón má svoje harmonické složky a ty jdou výš a přitom základnímu tónu dodávají obálku a tak by to být slyšet mělo.
Samozřejmě, že otázka masteringu a fenomén Loudness war je to nejhlavnější a to co mne přivádí k šílenství. Protože krom jazzu a klasiky, poslouchám i pop/rock a často i mnohem drsnější věci, podle nálady. A to co leze z dnešních CD je opravdu k zblití. Poslední CD co se mi dostalo do ruky bych přirovnal k tomu, že si do uší strčím vatu a celou hlavu dám do mixéru. Řval jsem vzteky a nové CD hodil rovnou do popelnice.

Nicméně zpět k CD versus SACD: Pomineme-li potíže v pásmu nad 30kHz se šumem, jak je na tom kvalita křivky hudebního signálu mezi 20 a 20k?
Je to tedy stejné? Nebo je CD "zubatější"? Nebo je snad SACD horší?
Ptám se proč?

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 11:10:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zubatost snad nie, tak mizerne to s DACmi myslim nie je. Smile

Nejake vlastnosti sa PCM vs. DSD prisudit da, cital som take posluchove hodnotenia, len netusim, ci sa ich da brat absolutne, lebo vzdy sa vztahuju ku nejakemu konkretnemu zariadeniu. Na jeho implementacii zalezi.

Myslim, ze rozdiely v masteringu su ovela podstatnejsie.

Navyse, SACD predsa nie je jedine HiRes medium. Najlepsi je podla mna HiRes digitalny download a prehravanie digitalnych zvukovych suborov, pretoze to eliminuje nedokonalosti procesu vyroby a citania klasickeho digitalneho media. Ohladom medii, SACD nie je jedine HiRes medium, ale je tu aj DVD-Audio a Bluray, tie su v PCM a nie DSD. Buducnost HiRes podla mna patri hlavne digitalnemu downloadu.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 12:40:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Staci mat dobre CD, spravne nastaveny resampling, ktory obide FIR v DAC a vysledok je taky, ze nerozoznam rozdiel oproti SACD, alebo je dokonca zvuk lepsi nez z SACD stopy.
Faktorov je samozrejme viac a nejde to tak jednoducho generalizovat, lenze to by bolo na dlhsiu debatu, do ktorej sa mi moc nechce.
Kazdopadne som dlho preferoval SACD, avsak kupou spickoveho DAC a spravnym nastavenim SOX resamplingu v sw playeri uz necitim potrebu tohto formatu. Hra to rovnako dobre aj v CD formate (pripadne v inom Hires nez SACD) ak nie lepsie bez digitalnych artefaktov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 12:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslis ten hnusne predrazeny Orion? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 12:58:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 13:15:49    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: Myslím vstupní filtry. Samozřejmě FIR bez preringingu existuje, jsou tu asynchronní FIR a podobně... ale FIR znamená Finite Impulse Response, kdežto IIR je infinte impulse response...a největší a hlavní výhoda DSD je právě impulzní odezva Smile Další věcí je, že každý IIR filtr má svůj analogový ekvivalent, bohužel je velice náročné dobrý IIR navrhnout, jelikož jsou taktéž dost nestabilní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 14:45:06    Predmet: Odpovedať s citátom

dohnalik: a nepotrebuješ pri tom do DACu dodávať už upsamplovaný signál? S ES9018 to ide, akurát to chce 8x upsample, tzn. pre CD je to 352800Hz s čím je trochu problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 16:29:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě když brnknu o kvalitu převodníků... Nepřeceňuje se někdy ten Jitter až moc? Na stránkách Casea se píše o Jitteru pod 3ps. Můj chudáček DCD 2000AE jich má požehnaných 166ps. Změřilo teda Audio DE. Neřekl bych, že náš mozek bude iritovat časové kolísaní hluboko pod miliardtinu sekundy, nebo snad ano???
Říkám si, proč třeba platit třeba za modul Sirius II, když zrovna můj přehrávač dosáhl na grafech prakticky totožných hodnot ( s vyjímkou 44,1kHz ) které filtr stejně nepustí. To takové Vincenty, Shang lingy, nebo Cambridge audio a mnohé další věhlasné značky předváděly jinačejší kousky Smile
Navíc mám upsampling tuším na 176,4 kHz a 256 navýšení bitové hloubky a tak v podstatě řeším jen ten preringing, pokud tam vůbec je, ale to mi asi nikdo nepoví Sad

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Ďalšia
Strana 1 z 22

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist