Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
ANO
41%
 41%  [ 21 ]
NE
58%
 58%  [ 30 ]
Celkom hlasov : 51

Autor Správa
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 15:41:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Výroba Aragornů byl, pokud vím, jednorázový projekt, který byl již před nějakou dobou ukončen.. Nevím o tom, že by se v tom pokračovalo a tyto bedny se vyráběly (na zakázku) dál.. Navíc cena těchto reprosoustav je již (na DIY produkt) rel. vysoká, neboť přesahuje 100000,- Kč.. To jen aby se vědělo, o čem tady je řeč..Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 15:54:38    Predmet: Odpovedať s citátom

.... Odpoledne se nám snažili vysvětlit, kdo to byl Shakespeare a proč ho milujeme. Říkali to tak sugestivně, že někteří soudruzi si Williama velmi oblíbili a dožadovali se, aby byl pozván na besedu. Jen těžko si nechávali vysvětlit, že je to nemožné. "Není to správné," volali, "kdyby William přijel k nám, ještě více by se rozvinul jeho talent než u kapitalistů." "Ba napsal by určitě více tragédií," tvrdili jiní. "Jistě žertujete," znervózněl vedoucí kurzu, doktor filozofie Jan Epstein. "Jakýpak žertování," ozvalo se ze sálu. "Soudruhu, jsme tady my pro tebe, nebo ty pro nás? Abychom na tebe nepodali hlášení!" Historik se zalekl a do konce přednášky už jen lapal po dechu. Některé soudruhy to zaujalo a činili si poznámky...

All: Jsme tady my všichni pro Mokrouše a jsme tu od toho, abysme Mokroušovi všechno podrobně vysvětlili, žádný žertování, jasný?

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 16:08:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 16:10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, takže projekt pro nadměrný úspěch byl pro jistotu ukončen.
Takže kdyby byly ryby, nemusel bych mít Dynaudia a mohl jsem po večerech doma bastlit...

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 16:18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak, a behať do lesa po drevo... :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 16:29:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím "hifi obsluhu" cougha!

Jen teď nevím, zda se mám usmívat, nebo být dotčený? Snad jsem nebyl pasován do role soudruha, který nezná Williama. Občas se tu totiž cítím přesně opačně...

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 16:36:43    Predmet: Odpovedať s citátom

...Dynaudio proletariátu! ... Aragorny pre vyvolených!
hmmm... ďalšia krutá rana od lokálnych matadorov západnému (a hlavne dánskemu) imperializmu?

Dancing happy

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 16:37:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrouš, no vidíš... si si polepšil a prehupol sa počtom príspevkom do stavu "Nádejný hifista".

cough tu má tu svoju obsluhu asi za trest...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 17:18:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak hlavně musím brzdit v tempu, abych nebyl omylem označen za hifi experta Smile))
To by byl potom průser nedozírných následků a někdo by mě mohl začít brát i vážně Smile
Hele lidi, poraďte mi prosím někdo nějakou dobrou nahrávku pop/rock 1970-2000 na CD Aspoň pro inspiraci. DR pod 12 prosím ne. Díky!

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 17:29:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrouš napísal:
... DR pod 12 prosím ne...


...tak ty si tiež postihnutý týmito nezmyselnými číslami? Crying or Very sad

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 17:45:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Nesmyslná čísla? Viděl jsi někdy originál nahrávky na grafu a pak jejich remastery, kde z 15 udělají 8 a podobně. O nových prasárnách nemluvě.
Víš jak zní náběžná hrana bubnu? A jak dynamický je jeho zvuk? A potom to srovnej s komprimovaným duněním a hučením moderních "kvalitních" remasterů.
Já si občas dám klasiku, nebo jazzík, Dianu Krall a podobně, ale hlavně mám rád pop/rock a "novější" styly. A poslouchat se fakt dají jen starý vykopávky, dokud na ně nesáhla moderní "zdebilněná" generace.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 17:51:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus http://www.allmusic.com/album/killing-joke-1980-mw0000596432
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 17:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za tip. Mrknu až bude chvilka.
_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 18:01:48    Predmet: Odpovedať s citátom

"DR" sú to totálne nezmyselné čísla vhodné len na vzájomné porovnanie konkrétnych verzii jednej nahrávky/skladby/kompozície... masové rozšírenie tohto systému na hodnotenia rôznych kompozícii a žánrov navzájom je len ďalší exemplárny príklad charakterizujúci "moderní zdebilněnenou generaci"!
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 18:14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, takže v pořádku je dynamická komprese, limitace a ořezání veškerých tranzientních a dynamických složek skladby a my, kteří víme jak zní živé nástroje a chodíme na koncerty vážné hudby a někdy i rockové a chceme Hi-fi ( tedy vysokou věrnost ) jsme blbci???
Já teda chci poslouchat co nejblíž pravdě. A můj podpis snad mluví za vše.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 18:20:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrouš- Dynaudio :
" Hlavně proto, že ony nehrají hezky, ony hrají totiž normálně a pokud možno přesně a to každý soudruh neunese".

Na základě čeho tak usuzuješ, že jsem tak smělý ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 18:26:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad Aragorn a to Mokrouš : - sis asi moc práce s tím hledáním nedal. A vůbec, jestli ty nejsi nějakej soudruh provokatér Smile

Tak, že by třeba tady? http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=5447&start=0
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 19:18:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrouš napísal:
... Já teda chci poslouchat co nejblíž pravdě. A můj podpis snad mluví za vše.

Mokrouš: ty si ukážkovou a plne integrálnou súčasťou svojho vlastného podpisu! Začni s tým chápaním od seba...
... a dynaudiácku Knihu pravdy tu poznajú viacerí... Mr. Green

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 19:25:59    Predmet: Odpovedať s citátom

No já většinou když si chci něco koupit, tak mrknu na web na design, parametry, cenu a recenze a měření a pak šup k prodejci do poslechovky a když se mi to líbí, tak ke mě domů na finální test a pak si to prostě koupím.
Sorry tedy všem, že tu kdysi dávno, někdo něco psal na fóru o nějaké stavebnici pro kutily.
Kdyby ty bedny byly komplety a kvalitně postavené a měly svoji stránku a pan stavitel by mi je pustil a pak půjčil, tak bych je třeba i řešil, ale o čem se tu proboha bavíme??? Tak dělají se nebo ne? O pár řádků výše se píše, že byl projekt dávno ukončen. Nebo jsem zase blbý ???

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 19:42:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to ještě napíšu asi tak podesáté. Poslouchám reálné zvuky a reálnou hudbu a za těch 20+ let poslouchání už maličko tuším co se tomu blíží a co přikrášluje.
Nejsem fanatik jedné značky a věřím, že jsou i jiné povedené kousky. A pak je tu mnoho takových, které vše obalí do třpytivého staniolu a to škaredé taktně zamlčí atd. No a to se spoustě soudruhů líbí. No tak ať. Je to věc vkusu.
Já radši bolavou pravdu, než lhaní si do zblbnutí.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 21, 2014 12:59:27    Predmet: Odpovedať s citátom

So SACD by sa asi nestalo, že by rip obsahoval ešte pre-emphasis... toľko k starému rocku :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: St máj 21, 2014 16:38:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to vlastně funguje, ta pre-emphasis ???
To jako, že celá nahrávka byla zesílená na vyšších kmitočtech až o 20db? Nebo úplně jinak? Vím, že se to kdysi používalo u rozhlasového vysílání a u LP, to jsem nikdy neměl, ale taky vím, že se to objevovalo v 90.letech u některých CD a tam jsem nikdy netušil o co jde?
Znamená to, že stará CD mají tolik vyšších kmitočtů? To snad ne?
Nebo se na CD přidaly nějaká data a funkcí pre-emphasis se zesílily vyšší frekvence?
Nebo je to úplně jinak? Co takové CD udělá v dnešním přehrávači?
Rád se nechám poučit. A to myslím vážně.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 21, 2014 16:55:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pomahalo to prvym prevodnikom mat lepsi zvuk... sucasne CD prehravace rozpoznavaju priznak PRE v metadatach CD a (snad) automaticky aplikuju deemphasis.

Pri grabovani to zavisi na nastaveni a schopnostiach softu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St máj 21, 2014 17:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsem fanatik jedné značky.
Já radši bolavou pravdu, než lhaní si do zblbnutí.

Rika majitel 2p regalovky dynaudio v sloupovem provedeni za 200 000 - 300 000 czk.

A doma sestava za 500 000 tvorena 2p dynaudio s stredaky 160mm +2 denony v akci za 30 000 czk/kus. Question

Pubertalni dite rika tatinkovi ty jsi uplne nemozny tati, nicemu nerozumis Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: St máj 21, 2014 19:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

OK. Dobře. Dynaudio je šrot, který se montuje i do šrotů, jako je Bugatti Veyron a o Phaetonech, Passatech a nedej bože o Golfech, jako je ten můj nebudu vůbec mluvit. Psssst!
A taky se strašně stydím, že jsem před 4 lety místo 112 tisíc vytáhl z portmonky jen 66. Fakt ostuda. Nikdo jiný by to jistě neudělal. Frajer slevu za nový výrobek z obchodu prostě nebere. Jediné řešení je bazar.
Už to chápu, díky! Všeho se zbavím a hned pak se vrhnu na hifibazar. Smile

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St máj 21, 2014 19:20:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyz jsem byl v hifipuberte taky jsem mel doma 2p. regalovku - akorat ta moje byla xavian XN270 a byla jen za 23 000czk

Ale to bylo uz davno, tehdy jsem 2p obhajoval na lopuchu z pozice je to lacine a kompromisni reseni, ale hadam ze v te dobe jsi se asi o hifi jeste asi ani nezajimal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: St máj 21, 2014 19:38:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle jednoho přísloví se dávám na ústup...
_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: St máj 21, 2014 19:43:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrouš napísal:
OK. Dobře. Dynaudio je šrot, který se montuje i do šrotů, jako je Bugatti Veyron a o Phaetonech, Passatech a nedej bože o Golfech, jako je ten můj nebudu vůbec mluvit. Psssst!
A taky se strašně stydím, že jsem před 4 lety místo 112 tisíc vytáhl z portmonky jen 66. Fakt ostuda. Nikdo jiný by to jistě neudělal. Frajer slevu za nový výrobek z obchodu prostě nebere. Jediné řešení je bazar.
Už to chápu, díky! Všeho se zbavím a hned pak se vrhnu na hifibazar. Smile


A tak šrot Smile - možná kdyby sis poslechl nějakej z těch jejich profi monitorů, tak bys dospěl k tomu, že hrají jinak než jejich "hifi" řady , jako já před časem, když jsem slyšel v německu myslím C4 a dalo se to přepnout. Možná proto, že měly dost pravděpodobně rozumnou výhybku a nedávali k nim příručku "dánové nelžou" Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: St máj 21, 2014 20:35:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ipkys: A ty ten jejich profimonitor máš doma? Jaké má typové označení?
Mě osobně se právě moc líbí výhybky Dynaudií, protože nejsou bi-wire a podobně a protože jsou impedančně vyladěné, jak jen to je možné a právě proto hrají i s obyčejnějším a slabším zesilovačem v pohodě. On totiž nemusí zápasit s impedancemi pod 3 nebo i 2 ohmy a nebo naopak v pásmu mezi 1-3k s 20ohmy a podobně, jak nám předvádí fůra high-endových bedýnek.
A další mýtus je jejich hladovost. Ano, na nakrmení Consequencí a nebo naopak C1 nebo Contour 1,3 nebo 1,4 to chce pokud možno silnější silič, zejména, chceme-li v prostorách nad 30m2 hrát v "koncertních" úrovních.
Ale C2 už hrají na pár Wattů jako čert a takové Evidence rozhýbete v klidu i triodou.
Však si je půjčte někdo domů.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: St máj 21, 2014 22:13:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero: Moc jsi mi to pre-emphasis nevysvětlil Smile Já koukám na info na webu, ale nemám zase čas to studovat tejden a jen tam vidím nějaký křivky zvyšující db na vysokých kmitočtech a prej to mělo pomáhat v dobách kdy jelo CD na 14bit??? zmenšovat kvantizační šum...

Jo a ty Killing Joke mě teda moc nechytly Sad Ani hudebně a bohužel ani zvukově. Poslouchal jsem teda jen z youtube a z itunes na Senn. HD650 a nějak se mi to nezdálo. Originál je jistě lepší, ale asi do toho stejně nejdu...

Spíš mám zase zkaženej večer, když jsem zjistil, že mám blbý vydání SACD Dead can dance Spiritchaser a Norah Jones Come away with me. Takže zase prodat/vyhodit a zase dražit ty správný... Sad

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Ďalšia
Strana 7 z 22

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist