Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
ANO
41%
 41%  [ 21 ]
NE
58%
 58%  [ 30 ]
Celkom hlasov : 51

Autor Správa
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 12:17:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Texas má i další obvody Smile zrovna tyhle dva, co jsi vypsal, jsou velice špatné, nedoporučuju. Naopak AD1896 je asi nejlepší jednočipový ASRC Smile Problém těch ASRC je preringing FIR filtrů a celkem velké nepřesnosti při převodu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krasomil
Hifista


Založený: 14 február 2007
Príspevky: 117

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 20:10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Dohnalik napísal:
ne, není. WMko používá jenom klasickou PLL... levně a funkčně je to u ASRC od Analog Devices, slušně je to i u některých texas instruments ASRC (ale některé vůbec nefungují na eliminaci jitteru, je potřeba vědět kterej).


Radejc bych si ten datasheet k WM8804 precetl, eventuelne prislusne whitepapery, abych nevypadal, ze nevim o cem mluvim Wink

Zadnej monolitickej ASRC nevznikl za ucelem potlaceni jitteru (krom toho co je v Sabre). Pro hodnoceni vyhod a nevyhod ASRC obvodu by se taky hodilo si nastudovat jak vlastne fungujou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 21:43:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Za to WMko se omlouvám, měl jsem za to, že je to to, co jsem myslel Smile o SPDIF a spol se už moc nezajímám, je to pro mě mrtvé rozhraní, takže jsem ho nestudoval.

Ta druhá věc je mi jasná a vím, jak ASRC fungují, ne sice úplně do hloubky, ale myslím si, že mám dobrou představu. Taktéž jsem viděl měření jednotlivých čipů z hlediska toho, jak jsou dobré v potlačování jitteru, proto jsem napsal, co jsem napsal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št jún 26, 2014 18:37:26    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Bartoli napísal:
Zdenku ano CD sere na vyskach - syci jako parni hrnec a muzes mit jakkoliv kvalitni zarizeni je to CD formatem.

Ale ten Abbado me zajima jen mereni.

Velmi me zaujalo zmereni violin concerto Berg s Isabelle Faust, myslel jsem si ze je to CD lepsi, dle mereni je to jen lepsi prumer:shock:


Nevím co máš za aparát a nahrávky s s čím CD srovnáváš. Pamatuju časy, kdy hlavním argumentem proti CD v boji CD versus LP bylo to, že CD nemá výšky, což bylo proto, že CD nesyčelo. Dá se diskutovat o kvalitě výšek, ale to není otázka zdali CD nebo ne, ale jak kvalitně to CD bylo udělané. Konkrétně ta Faustovka má dost šumu v oblasti nad 15 kHz. Ten je tam ale zavedený záměrně, jedný se o dither a v tomhle případě je dost přepálený, takže odstup nahrávky resp. hladina šumu je menší než 80 dB (resp. -80 dB). To někomu může vadit, já to vzhledem k věku už neslyším.

Jen tak mimochodem, dynamika téhle nahrávky měřená ve foobaru je cca 13,5 dB a tu a tam je vidět, že nejvyšší špičky byly decentně zlimitované, možná tak o 1 až 2 dB. To je na běžné poměry velmi slušné - nahrávky vážné muziky na CD mají dynamiku peak / RMS typicky 13 až 14 dB. Největší dynamiku jsem naměřil cca 21 dB a to byl nějaký bluegrass.


Tak jsem měl konečně možnost si v klidu poslechnout to "CD sssssyčení" na nahrávce Isabelle Faust-Claudio Abbado: Beethovenův houslový koncert. Opravdu to není CD formátem, protože:

1. nahrávka samotná je snímána poměrně zblízka - je to takový Teldec zvuk nad kterým někdy skřípu zuby při mých oblíbených nahrávkách N. Harnoncourta - domnívám se, že se jedná o signaturu tužkových Neumann mikrofonů a jejich způsobu použití (ano, je to na labelu Harmonia Mundi, ale zvuková režie je ex Teldec)
2. navíc je tato nahrávka docela dost hlasitá v průměru (skutečná hlasitost p a pp oproti ff) - a místy je to nepřirozené -je tam v celkovém balancu poměrně dost spotových mikrofonů, sólo housle jsou docela obrovský co se týká perspektivy oproti velikosti orchestru - což může být taky tím, že použili klasickou fintičku s tzv. paralelní kompresí -tzn. větší "detail", ale i šum (při tolika mikrofonech to už může být problém.)
3. v některých místech tam mají rušení-bzučení (například 3. věta Beethovenova koncertu - čas okolo 2 minuty), patrně problém v jednom mikrofonu nebo kabeláži - stává se to (i mně Embarassed ) teď jde o to, jestli je to tam přítomné i v hlasitých pasážích v rámci celé nahrávky, nebo je to ojedinělá chybička...

vše výše uvedené by pak podpořilo nesprávný dojem "ssssssyčení CD".... přitom je to asi trochu jinak...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St júl 23, 2014 11:35:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobré postřehy k Isebelle Faust, souhlas.
Pred casem jsem si koupil pekny gramofon a MC prenosku a srovnavam ted LP desky a CD a je to porad intenzivni pocit ze ty CD hraji vysky spatne.
Ne ze by LP byl jako celek lepsi format - to ne, prska to, sumi to, zkresluje to slysitelne v nevyzpytatelnych mistech, mnoho starych LP je zcela nepouzitelnych atd., ale i presto gramofon ma pro me smysl. Proste gramofon je nutny k tomu aby clovek zacal nadavat na CD format Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi august 01, 2014 16:22:43    Predmet: Odpovedať s citátom

"K čemu dělat agresi -
když ti chybí adresy"

(Vodňanský)

K čemu highres pařezi -
když tu máme kompresY...

Tak jsem si koupil v Českým vobchodě (HDTracks) highres nahrávku Beethovena/Berga s Isabelle Faust - 24 bit-44.1 A poslechl - oproti CD verzi co mám to hraje jasně přirozeněji, to není překvapení. Co je překvapení je hlasitost - i highres verze je dynamicky zkomprimovaná stejně jako CD verze. Ohledně dynamiky nestačí jen koukat na měřáky či waveformy, je třeba poslouchat... a tady je to zkomprimované paralelní kompresí - ano, jak by řekli lampofilové "vylezou nízkoúrovňové detaili" - jak by ne, o tom ta finta je - ale za cenu zborcení perspektivy velikosti nástrojů - vše je najednou obrovský, mohutý...a vlastně trochu "uřvaný" Rozdíl oproti nezkomprimované nahrávce téhož repertoáru je určitě několik dB. Škoda tohoto kroku, jinak hudebně je to nahrávka jedna z nejlepších...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi august 01, 2014 19:09:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to všechno na hovno. (V. Havel, Audience).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2014 08:32:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslech LP me docela chytnul a baví mě to, navíc klasika na LP je v bazaru za 25-30Kc, casto jsou k mani malo hrane LP velmi dobre zvukove i interpretacne, objevil jsem i nova jmena interpretu z 60 tých let z Ruska co jsem dosud neznal.

Cemu ale moc nerozumim - proc by velky sum LP v pozadi zvuku mel delat dojem ze je ve zvuku pocit vice vysek, nebo proc by sum LP desky mel v posluchaci navodit pocit ze je tam vice detailu? Take co se rozliseni tyka jsou nektere LP prekvapenim, vetsina LP se symfonickou hudbou je nanic ale treba Cajkovskeho 6. symfonie s Gennadiem Rozdestvensky na stare LP me prekvapila, prislo mi jako by zvukar prepinal focus mikrofonu mezi nastrojovymi sekcemi podle toho kde se prave hraje solo-)

Jinak jsem porovnaval oblibenou LP desku s Oistrachem - Cajkovsky, mam na LP i CD a protoze muj predzes BV audio ma phono tak jsem prepinal jen vstup na dalkaci a rozdil byl spis pro LP desku a to dokonce i v nesmyslne discipline pocit dynamika a rozliseni kde by Lp melo byt jasne horsi.

Muze za to master CD?
Ten Oistrach je myslim notoricky znama LP, máte ji mozna taky někdo doma.

BTW prime porovnani LP Oistrach vs SACD Mutter - jasne ve prospech Oistracha, se uplne stydim ze jsem kdysi v minulosti nekam napsal ze Mutter v Cajkovskeho houslaci je lepsi, se stydim Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2014 16:02:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslech klasicke hudby vetsiho obsazeni nez nejaka ufidlana komorina (ktera je porad v mezzoforte) je z tintili utrpeni. A vetsi orchestr z LP je temer vzdy karikatura. Asi je zrejme cosi masochisticky pritazliveho na poslechu orchestru z LP - vzdy kdyz vidim ty nadsene blazene obliceje alnagonistu pri poslechu orchestru z LP a slysim ten nakraply zkomprimovany zkresleny sumici praskajici unylozvuk, fascinuje mne s jakou naboznou pozou se vsichni tvari a libuji si v tom a nikdo nema odvahu rict, ze je to cista prisernost a humus. Jsou vyjimky, podarilo se mi asi dvakrat trikrat slyset orchestr z LP, kdy to bylo pozoruhodne slusne, ale zejmena nakraplost a komprese tam byla porad... rozhodne to melo daleko do jakehosi "etalonu", jak je LP tintilistami prezentovano. Ale za 20 korun, nac si stezovat. Nektere stare nahravky maji sve kouzlo, tak proc ne... jenom to nesmi byt predromanticka hudba hrana tradicnim marmeladovitym zpusobem ala 60 a 70 roky - to je pak ve spojeni s gramcem humac na druhou... ale kdyz nekdo chce unylou mekkou mlhu proc mu v tom branit...

A aby bylo jasno - Oistracha (Cajkovskeho houslak z roku 1968) mam na LP Shocked i CD a je to asi nejlepsi provedeni tohoto dila vubec. "Kam se hrabe Bittner (Mutter), to se neda srovnat" Smile V tom ma Bartoli pravdu Thumbs up

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2014 16:14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou nahrávky, které mají minimálně hodnotu zachycení skvělé interpretace. Namátkou:

Rubinstein/Chopin
Richter/Čajkovskij
Rubinstein/Brahms

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St august 13, 2014 09:36:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Namatkou velmi pekna LP je Leonid Kogan a jeho houslac Beethovena je ma mem gramofonu s MC prenoskou velmi dobry. http://www.antikvariatmotyl.cz/gramodesky/d-oistrach-l-kogan-v-spivakov-a-dalsi-koncerty-mistru-5xlp.html

ja ty 5LP koupil v Brne za 120kc.
Nedalo mi to porovnaval jsem zase Mutter na CD vs Kogan na LP a vyhral Kogan.
Kdyz posloucham povedenou LP desku jako je ten Kogan tak si porad kladu otazku jak je to s uchem ze kdyz to sumi je pocit vice vysek a hlavne nechapu jak je mozne ze ty housle zneji tak jinak nez z CD.
Navic jsou to historicke nahravky stare 40 a více let co zneji z CD blbe (pochopil jsem ze za to muze blby mastering zvukaru co przni CD).
Jinak jsem si take precetl vlakna popisujici tema CD vs LP a zlobi me ze lidske ucho preferuje zkresleni z LP v radu nekolika procent a jeste ucho vnima positivne ten silny sum LP atd... prijde mi to hlavne u sumu nelogicke.
Ale jinak Cough ma pravdu - mnoho LP s orchestrem je nepouzitelnych.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 13, 2014 11:07:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
(pochopil jsem ze za to muze blby mastering zvukaru co przni CD).


S tím bych si fakt nebyl jistý, u klasické hudby.

P.S.: přečti si 2 příspěvky od Esperada z linku:

http://www.diyaudio.com/forums/lounge/146693-john-curls-blowtorch-preamplifier-part-ii-5566.html#post4022930

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 14, 2014 05:00:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:

Jinak jsem si take precetl vlakna popisujici tema CD vs LP a zlobi me ze lidske ucho preferuje zkresleni z LP v radu nekolika procent a jeste ucho vnima positivne ten silny sum LP atd... prijde mi to hlavne u sumu nelogicke.
Ale jinak Cough ma pravdu - mnoho LP s orchestrem je nepouzitelnych.


Sluch to zkreslení ani tak nepreferuje jako spíš toleruje, poněvadž má podobný charakter jako zkreslení ucha. Když ovšem posloucháme něco z LP potichu, máme tam - zhruba řečeno - od přenosky zkrelení, jaké bychom měli při podstatně hlasitějším poslechu v reálu. Proto se asi zvuk z LP může někomu jevit jako "živější" apod. S šumem to není tak hrozné, nicméně jeho přítomnost vytváří iluzi větších výšek. Navíc, fázová rozmazanost (něco jako analogový jitter) snímání LP zaplňuje bázi a okolo nástrojů tvoří něco jako mlžný opar, který je zejména v ranních a večerních hodinách tak malebný ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št august 14, 2014 06:56:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo hraje roli prostá realita, že pro LP se výšky přidávaly ve studiu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 14, 2014 10:46:17    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Nebo hraje roli prostá realita, že pro LP se výšky přidávaly ve studiu.


To je taky možné - ostatně existují rozdíly ve spektrech i mezi různými edicemi téhož titulu na CD.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi august 15, 2014 06:32:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Celkom ma zaujala táto posledná debata, tak prispejem mojou skúsenosťou a to z trochu iného uhlu - sluchátka versus repro. Musím povedať že LP cez sluchátka takmer nie som schopný počúvať, ten šum a praskot je tam pre mňa dosť rušivý. Samozrejme záleží na kvalite platne. Ale väčšinou to dlho nevydržím. Cez repráky mi prídu tieto neduhy zanedbatelné a povedal by som že aj trochu prispejú k pozitívnej atmosfére "platňového obradu". Dynamiku a podobné veci až tak neriešim. Mám niekolko velmi starých (ešte mono) platní, ktoré by asi prísnejší hifista dávno vyhodil, ale púšťam si ich rád, nie len pre obsah ale aj celkovú atmosféru ktorá okolo toho je.
Na druhú stranu sa teším na posluch CDčiek cez sluchátka - užívam si nerušený posluch a teším sa z detailov, ktoré cez repro až tak nie som schopný vnímať (bývam v hlučnej lokalite).

A aby som celkom neodbočil od témy "Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?", tak moja odpoveď je ano, ale pod podmienkou, že by som si zaobstaral kvalitný SACD prehrávač. Doteraz som ich prehrával cez DVD/SACD mašinu, tešiac sa na viackanálový zvuk, ale teraz prechádzam na stereo a to DVD už nepovažujem za adekvátny prehrávač.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi august 15, 2014 08:20:10    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Celkom ma zaujala táto posledná debata, tak prispejem mojou skúsenosťou a to z trochu iného uhlu - sluchátka versus repro. Musím povedať že LP cez sluchátka takmer nie som schopný počúvať, ten šum a praskot je tam pre mňa dosť rušivý. Samozrejme záleží na kvalite platne. Ale väčšinou to dlho nevydržím. Cez repráky mi prídu tieto neduhy zanedbatelné a povedal by som že aj trochu prispejú k pozitívnej atmosfére "platňového obradu". Dynamiku a podobné veci až tak neriešim. Mám niekolko velmi starých (ešte mono) platní, ktoré by asi prísnejší hifista dávno vyhodil, ale púšťam si ich rád, nie len pre obsah ale aj celkovú atmosféru ktorá okolo toho je.
Na druhú stranu sa teším na posluch CDčiek cez sluchátka - užívam si nerušený posluch a teším sa z detailov, ktoré cez repro až tak nie som schopný vnímať (bývam v hlučnej lokalite).


S tím úplně souhlasím. Z LP přes repro si rád poslechnu zejména jazzové originály LP ze šedesátých let, ale i třeba Cream, Hendrixe, CSNY a další. Občas kupuju i nová vydání, naposled Led Zeppelin II. Klasiku až tak moc ne, tam mi technické nedostatky LP vadí.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi august 15, 2014 11:09:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby to nezapadlo zajímalo by mě srovnaní CD a LP ten Oistrach a Cajkovsky - je to notoricky znama vec a tu LP/Cd ma skoro kazdy doma, jak to slyšíte a navrub čeho padá zvukový rozdíl (mastering CD?).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št august 21, 2014 09:50:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem, protoze jeste nemam USB DAC a hraju jen na LP tak jsem zakoupil i pracku LP desek okki nokki a porad si s tim hraju. Vsimnul jsem si ze ten sum v drazce - ticha mista, oddelene tracky, zavadeci drazka a podobne je jiny u ruznych vyrobcu - lisovatelů, jinak sumi supraphon, jinak desky z Melodia z USSR jinak Panton a jinak LP z USA.

Je to dáno technologii lisovani?
A nebo je to jen dano mirou zniceni/ohranosti desky (mam jen stare desky z 60 - 80 tách let)?
Mimochodem proc jsou ty zahranicni desky o tolik lepsi nez domaci, neumeli jsme to technologicky?
Nejhorsi jsou asi ty slovenske Panton, ty jsem zhusta zaradil do sekce - odlozeny jako neposlouchatelne.

Jinak by me zajimalo i to praskani je u nekterych LP silene i po vyprani v pracce, je to prach nebo je to zmrseno uz pri lisovani, nebo pracka funguje na houbelec?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 21, 2014 10:13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Na povrchový šum má vliv spousta věcí, nejprve kvalita řezu - což souvisí i s kvalitou materiálu - pak kvalita galvanoplastického kopírování (jedná se o mikrokrystalické vrstvy) a nakonec samozřejmé lisování. Co je na desce vylisované, to už se nedá žádnou pračkou odstranit. Je fakt, že staré desky Supraphon za moc nestály, zčásti to ale bylo dané taky nahrávací technikou (magnetický pás).

Pokud jde o praskání, je nutné si uvědomit, že materiál desky se při průjezdu hrotu v místě styku taví. Jak moc, to záleží na tvaru hrotu a síle na hrot. Pokud se někde vyskytne zrnko prachu, tak se do stěny drážky vlastně připeče a už se nedá odstranit. To tavení je málo škodlivé, i když vede k opotřebení a hlavně ztrátě výšek, katastrofální následky ale má při mokrém přehrávání. Nejlepší prostředek pro čištění, který odstraní i mírně připečené nečistoty, je silikonový rosol, který se po desce rozteče, zateče i do hloubi drážek a po ustálení se sloupne i s nečistotatami. Dá se používat opakovaně. Nevýhodou je, že po odloupnutí se povrch desky může vydatně zelektrizovat. Odstranit povrchovou polarizaci je dost obtížné, různé kartáčky a utěrky obvykle nefungují, snad slušně fungoval Zerostat, který ionizoval vzduch při povrchu desky a umožnil neutralizaci povrchového náboje. Mokrá pračka to samozřejmě dokáže taky. Suché čističky s uhlíkovými chlupy apod. většinou naopak povrch desky dokonale zelektrizují.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št august 21, 2014 11:43:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Panton nikdy nebolo slovenské vydavateľstvo...
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi august 22, 2014 13:04:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Spletlo me ze moje panton LP byly nahravany v SK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi august 22, 2014 14:28:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Aby to nezapadlo zajímalo by mě srovnaní CD a LP ten Oistrach a Cajkovsky - je to notoricky znama vec a tu LP/Cd ma skoro kazdy doma, jak to slyšíte a navrub čeho padá zvukový rozdíl (mastering CD?).


jednoduche řešení. Sežeň špičkový gramec s předzesem s výstupem v symetrice, já přivezu špičkový A-D převodník v 24/192, nahrajem to z tintili a poslechnem a porovnáme s CD verzí.... zázraky na obou stranách nečekám... hudbě to však nevadí...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi august 22, 2014 15:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostanete prostor na workshopu ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi august 22, 2014 16:15:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím si, že by to tam šlo všechno vtěsnat tak, aby se to udělalo pořádně - zrovna i toto.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 23, 2014 12:31:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ve společenské místnosti si mohou blbnout do bezvědomí ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po august 25, 2014 13:42:30    Predmet: Odpovedať s citátom

[jednoduche řešení. Sežeň špičkový gramec s předzesem s výstupem v symetrice, já přivezu špičkový A-D převodník v 24/192, nahrajem to z tintili a poslechnem a porovnáme s CD verzí.... zázraky na obou stranách nečekám... hudbě to však nevadí...[/quote]

To jsem četl už v jinych vlaknech, je to srovnavaci test zvukove kvality ktery dava smysl, de facto se pak srovnava skutecne stejna nahravka na LP a CD, eliminuji se tim v praxi problemy s tim ze stejna nahravka vydana na LP a CD nema stejny mastering od zvukovych mistru-prznicu zvuku.

Souhlasim ze pak je srovnani formatu bez vlivu kurveni masteringem exaktni/korektni.

Ale prakticky se nic nezmeni na masteringu vsech nepovedenych CD, a ze na digitalu sere z 90% jen spatny mastering a neni to problem 16bitu CD zustava doma.

V zasade nepochybuju ze CD je lepsi nez LP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po august 25, 2014 14:36:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Malonko bych to zkorigoval - pokud jde o exaktnost záznamu, je CD v mezích svých principiálních možností (dynamický rozsah, kvantizační šum, frekvenční rozsah) lepší než LP. Nemusí to ale platit subjektivně - poslechově.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po september 01, 2014 19:35:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli, mám tip na klasiku na vinylu:

Corelli, 12 Concerti Grossi OP.6
Hungaroton SLPD 12376 - 78

Zvukově i interpretačně super.

Třeba tady:
http://www.ebay.com/itm/CORELLI-12-Concerti-Grossi-Op-6-ROLLA-Hungaroton-SLPD-12376-3LP-Box-NM-Low-S-H-/380984675343?pt=Music_on_Vinyl&hash=item58b474cc0f

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po september 01, 2014 19:47:31    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Bartoli, mám tip na klasiku na vinylu:

Corelli, 12 Concerti Grossi OP.6
Hungaroton SLPD 12376 - 78

Zvukově i interpretačně super.

Třeba tady:
http://www.ebay.com/itm/CORELLI-12-Concerti-Grossi-Op-6-ROLLA-Hungaroton-SLPD-12376-3LP-Box-NM-Low-S-H-/380984675343?pt=Music_on_Vinyl&hash=item58b474cc0f


Digital recording na vinilu, to bude super, něco jako drevené želiezko. Z plastu. Smile

Když už Corelliho Concerta grossa, tak třeba toto na CD: http://www.deutschegrammophon.com/en/cat/4594512
Je to točené v době early digitálu, nicméně to nemá interpretačně ani zvukově chybu. Jen ta muzika samotná je trochu najednokopyto...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole


Naposledy upravil cough dňa Po september 01, 2014 19:49:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Ďalšia
Strana 21 z 22

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist