Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Co mně povídala zvířata v lese ...
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Jaké provedení se mi líbí nejvíce?
Ukázka 1
46%
 46%  [ 6 ]
Ukázka 2
15%
 15%  [ 2 ]
Ukázka 3
38%
 38%  [ 5 ]
Celkom hlasov : 13

Autor Správa
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 23:29:09    Predmet: Co mně povídala zvířata v lese ... Odpovedať s citátom

Nebavme se jednou o zvuku, ale o obsahu. A bavme se o tom tak, aby každý věděl o čem je řeč a ne jen ti, co dané provedení znají. Níže najdete tři kratičké ukázky tří různých provedení stejné pasáže jednoho díla. Jaké provedení se vám líbí nejvíc? Docela mě zajímá, jaké kdo má preference v této oblasti. Odpovídat je možné anketou v záhlaví, ale bylo by fajn ještě připojit komentář k jednotlivým ukázkám. Rozdíly mezi provedeními jsou značné. Připomínám, že o zvuk v technickém slova smyslu tentokrát nejde.

O jaké jde dílo asi snadno poznáte (předmět tohoto vlákna je navíc dost návodný). ALE!!! Kdo uhodne také kdo to hraje, kdo diriguje a v jakém sále ve všech třech případech, má u mě flašku bílého rumu (nekecám). Smile

Ukázka 1
Ukázka 2
Ukázka 3 (anketa již ukončena Smile )


Naposledy upravil kryton dňa Pi december 07, 2007 10:42:30, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 23:40:32    Predmet: Odpovedať s citátom

dyž já Maléra (3) moc naposlouchaného nemám... nebyl by tam nějaký bítoun, berlioc, mocart či šusťák? De mi vo ten rum... Wink
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 00:12:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslechl jsem si to a hlasoval pro dvojku.Jednička se mi taky líbí.
Trojka nelíbí...taková ehm...nemuzikální Neutral
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 00:44:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mozem aj 3, ale hlasujem za 1.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 09:07:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Hezké téma!
Žádná ukázka není podle mě špatná. U č.2 mi vadí, že jsou smyčce moc utopené, což úvodní pizzicato skoro znehodnotilo. Č.3 není špatná, ale nejbarvitější a nejplastičtější (což této pasáži sluší) je č.1 (asi taky hodně díky lepšímu zvuku). Myslím ale, že z minutových ukázek se dá poznat jen málo. Možná by byly lepší delší ukázky v horším bitrate?
Nahrávku nepoznám žádnou, Mahlera moc neznám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 09:14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

OT: už toto je pěkně ořezané (16kHz ostře), a má to výrazné subsonické složky v jednotkách Hz. Nedivil bych se "cestování" membrán basáků, jak se o tom píše v jiném vlákně. Momentálně nemám ani repro, ani sluchátka, takže poslech až večer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 12:07:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Na bedýnkách u PC se mi nejvíce líbila jednička. Má i "nejhezčí" grafy FFT v reálném čase Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 14:06:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Z nejakyho duvodu 3. Kdyz si predstavim, ze to je zive a zaposloucham se, tak ciste subjektivne: 1 zni jakoby typicky divadlo, ktery je v kazdym meste (radove pro radove stovky lidi?). U trojky nejlpsi/nejvyvazenejsi zvukar po celou dobu ukazky. Cislo 2 vypada spis na nejaky vetsi prostory - vetsi nez divadlo. Jestli to je nahravany mrtve, tak nic. To jen tak kdyz zavru oci, a zaposloucham se. Hlasoval jsem pro cislo 3.

P.S. Hlavne at z toho nevyleze, ze to je heavy-metal Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 16:01:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám rád vostudu a sám sebe jak v kině, takže se znemožním zaprvé tím, že přiznám, že Mahler jde mimo mě. A zadruhé to využiju k naprosto slepému tipu:

1) Chailly, Royal Concertgebouw Orchestra
2) Kubelík, Symphonie-Orchester des Bayerischen Rundfunks
3) Bernstein, NYP

Kdyby to náhodou vyšlo, rád doplním sály. Ale jedině, pokud přidáš k rumu taky hůl stejné barvy. Laughing


PS a kdybych měl z těch tří ukázek vybrat, byla by to 3.

PPS A krytone, tvoje vlákna jsou pro mě asi vůbec nejzajímavější.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 19:11:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlasuju pro historickou, příšerně zašuměnou trojku (sample3).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 19:16:21    Predmet: Odpovedať s citátom

prevedenie 1 (hlas)
zvukovo mi je bližšia 3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 20:32:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslechl jsem to podruhé, teď doma. Převedl jsem to z mp3 do wavu. Všechny ukázky stojí za prd, ale trojka má k životu nejblíže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 20:39:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:
Ja mozem aj 3, ale hlasujem za 1.

Taky tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MB
Hifista


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 166
Bydlisko: Stockholm, SWE

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 20:42:43    Predmet: Odpovedať s citátom

nerozumiem aky vyznam ma to previest z mp3 do wav? Kvalita sa nezlepsi, mp3 nie je bezstratovy format, lepsie o uz ako v tej mp3 nebude...

Roman St napísal:
Poslechl jsem to podruhé, teď doma. Převedl jsem to z mp3 do wavu. Všechny ukázky stojí za prd, ale trojka má k životu nejblíže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 20:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

MB, to jsem si do nedávna myslel taky. Záleží ovšem na tom jaký algoritmus vrací mp3 zpět. Převedu-li mp3 do wavu v AA a ještě do vysokého rozlišení, mám záruku, že je rekonstrukce kvalitní. Vyšší rozlišení pak zaručí menší ztrátu "kytiček" při DA převodu a filtrování.
Slyšet to opravdu je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MB
Hifista


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 166
Bydlisko: Stockholm, SWE

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 20:54:49    Predmet: Odpovedať s citátom

prepac ale zo spatneho zdroja nemozes urobit kvalitnejsi tym, ze zvysis vzorkovanie, to co pocujes je normalna psychoakustika, ktora ti hovori, ze to hra lepsie. Mozno to hra inak, ale urcite nie lepsie
Kryton prepac za Off topic !

Roman St napísal:
MB, to jsem si do nedávna myslel taky. Záleží ovšem na tom jaký algoritmus vrací mp3 zpět. Převedu-li mp3 do wavu v AA a ještě do vysokého rozlišení, mám záruku, že je rekonstrukce kvalitní. Vyšší rozlišení pak zaručí menší ztrátu "kytiček" při DA převodu a filtrování.
Slyšet to opravdu je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 21:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Vše už jsem napsal, nemá to smysl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 21:29:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Formát mp3 je postavený na stratovej kompresii (strata dát), čiže prevodom do mp3 nenávratne strácaš napr. pôvodný frekvenčný rozsah atď.
Ja nepoznám algoritmus, ktorý by toto vedel zrekonštruovať. Možno mám zastaralé informácie..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 22:09:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže shrnutí.

Mnozí nepochopili, že tentokrát nejde o zvuk, ale o práci dirigenta a orchestru. Když už se to ale načalo, jedno vysvětlení. Originální záznam dané pasáže měl úrovňový peak někde okolo -20dB. Protože jsem předpokládal, že to mnozí budou poslouchat přes bedýnky u počítače a zvuk nebyl primárním cílem, zvýšil jsem úroveň všech tracků zhruba o 10dB (nejedná se o snížení dynamiky, jen o zvýšení úrovně).

Rozluštění tajenky:

Jak většina jistě poznala a jak napsal už cough, ukázka je z třetí věty třetí symfonie Gustava Mahlera.

UKÁZKA 1
Chailly, Concertgebouw Orchestra (Concertgebouw Amsterodam, 2004)
(bravo Humpfe) Smile

UKÁZKA 2
Solti, Chicago Symphony (Orchestra Hall, 1983)

UKÁZKA 3
Kubelík, Bayrerischen Rundfunk Symphonieorchester (Herkules Sall, Mnichov, 1971)

Jak to slyším já. Dle dostupné literatury dal Mahler této větě neoficiální podtitul "Co mně povídala zvířata v lese" (v bookletu se to ale moc často neuvádí). Ve vztahu k tomuto podtitulu se taky ukázky liší. Zatímco Kubelík se snaží téměř o popisnou nápodobu "hlasu" lesních ptáků a jiné havěti, Solti je poněkud decentnější a Chailly tuto ambici zcela potlačil. Solti akcentuje "synkopy", takže jeho ukázka (když se přehraje méně kompromisním způsobem) ze všech tří nejlépe "swinguje" a dovede posluchače "vyvést z klidu". Soltiho provedení je také nejzřetelnější a nejpřehlednější (nejčastější poznámka Mahlera v partituře, která se opakuje u většiny jeho děl je přitom právě "zřetelně"). Chailly je v tomto ohledu nevýrazný. Jeho provedení plyne jako proud bez prudkých výkyvů a vzruchů. Má také nejpomalejší tempo ze všech (nejrychlejší je nejspíš Solti). Tři ukázky - tři různé lesy. Smile Chaillyho les je romantizující (spíše park), Kubelík na českém venkově evokuje hravou atmosféru lesních zvířátek. Solti mi přijde v tomto nejuměřenější. Chailly může někoho občas nudit (zvláště v pokračování, které se již nevešlo). Takže moje subjektivní pořadí je Solti (č.2), Kubelík (č.3 - jen těsně), Chailly (č.1). Ale rád poslouchám všechny tři.

Výše uvedené se netýká zvuku. Ten je jasně nejlepší u Chaillyho. U Soltiho, ale také není špatný. V Chicagu má sál sice krátký dozvuk, ale zato výbornou 3D lokalizaci. Jeden z mých nejoblíbenějších sálů (při poslechu z CD samozřejmě). Nahrávky odtud obvykle mají subjektivně méně výšek (viz také Šostakovičova sedmá s Bernsteinem). Kubelík je historická nahrávka, sál s malým dozvukem (ale jinak taky výborný) a vysoká úroveň šumu a nic moc udělaný převod z A do D. Řekl bych, že řada lidí nehodnotila provedení, ale zvuk (i když třeba nevědomky).

Vše je jen můj názor. Případné nepřesnosti v použité terminologii prosím omluvte, nejsem hudebně vzdělán, jen snaživý samouk teoretik.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Št december 06, 2007 22:33:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 22:18:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Výsledné skóre je tedy v tuto chvíli 5 : 3 : 4 (v anketě nahoře je to špatně, protože jsem omylem za sebe odklepl místo dvojky trojku Confused ). Ale o to vlastně nejde.
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 22:29:18    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton

Nechci být generálem po bitvě,včera v noci jsem si to krátce poslechl přes sluchátka u PC,vážnou hudbu prakticky neposlouchaje,mi přišla z mého artrockového cítění jako "nejšlapavější"= nejodvázanější právě 2.Naopak 1 jako nejunylejší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 22:48:40    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo, zdeňku, mě samozřejmě Solti taky napadl, že jo? Laughing Je ostuda, že nepoznám skoro nic.

Čekal jsem, že se ozve víc lidí. A rozhodně bych si myslel, že tady víc lidí ty nahrávky opravdu pozná. Mahler je přece tak oblíbený.

_________________
Nasral se a šel.


Naposledy upravil humpf dňa Pi december 07, 2007 07:56:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 23:47:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubelík nebyl asi nikdy v lese.To jeho provední ve mě nevyvolává přestavu ani jedno zvířete z lesa...
V 1 nádherně slyším štěbetat drobné ptactvo,z houští se vyvalí jezevec,brumlajicí medvěd v borůvčí... Jako bych tam byl

Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2007 07:44:51    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton
Ja hodnotil jak to na me celkove pusobi. Klasika se mi libi, ale neorientuju se v ni. Navic kdyz, kdyz mi nekdo tvrdi, ze sysi zvirata v lese, nebo ze ted se vesnicane raduji, protoze prestala bourka vyslo slunicko - tak to je presne to, co nepoznam Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2007 07:55:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Krytone, mohl bys nám pustit ještě ukázku z Bernsteinovy nahrávky (staré nebo novější)?

Tvůj popis se mi zdá výstižný.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2007 09:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Marku, ač píšeš, že tentokrát nešlo o zvuk, nemohu s tím tak úplně souhlasit. Nejprve jsem si to pustil ze zabudované AC Realtek97 do sluchátek Philips HL 145. Na základě tohoto poslechu jsem nebyl schopen udělat víceméně žádný závěr. Potom jsem to pustil přes externí kartu a kvalitní zesilovač do malých repro JAMO E-600, umístěných na stole. Nyní už byly rozdíly ve vedení, interpretaci a zvukobvé kvalitě jasné, ovšem nějaké rozvleklé rozbory co se týče prostoru z toho udělat nešly. Na systém do obýváku jsem to nenesl.

Co tím chci říci - i v případě, že chci posuzovat čistě hudební provedení, musím to dělat na odpovídající technice, jinak závěr nemá moc velkou hodnotu. A dále raději zazipované wav, ev. flac, a ne mp3. Klasika, ať už jakákoliv, je v mp3 zvrhlost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2007 09:31:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvám se, ale bylo by možné vysvětlit, v čem spolu vlastně nesouhlasíte?
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2007 09:42:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč bychom měli nesouhlasit? Wink

Jen se domnívám, že pokud máme posoudit, jaké provedení se nám nejvíce líbí (viz úvodní příspěvek vlákna), bez jisté tech. kvality se neobejdeme. IMHO nelze provést oddělení typu "Nebavme se jednou o zvuku, ale o obsahu", jelikož obsah se bez zvuku posoudit nedá. Stejně, jako zvuk bez obsahu nemá smysl Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2007 09:48:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Inu, když se řekne něco jako "nemohu s tím souhlasit", vnímám to jako projev nesouhlasu.

A nevšiml jsem si, že by kryton vytyčoval nějaké hranice mezi "zvukem" a "obsahem". Jen navrhl, abychom se projednou podívali na jednu stránku věci (obsah). O té druhé, tj.o "zvuku" se tu mluvívá celkem běžně, aníž by se pokládalo za nutné zdůrazňovat, že má vztah k "obsahu".

Takže vlastně pořád nevím, proč bylo zapotřebí dávat najevo nesouhlas. Proč?

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2007 09:53:59    Predmet: Odpovedať s citátom

no ja davam na prve miesto ukazku č.1, na konci sa vsak trochu straca klarinet(emh teda je to klarinet vsak) oproti ukažke č.3, tu davam tesne za č.1.
č.2 mi dako nesadla vobec, hlavne na zaciatku su tie slaciky tazko pocutelne.

humpf napísal:
Mahler je přece tak oblíbený.

alebo sa to o nom aspon hovori:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist