Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Slepý test káblov.
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Považujete investíciu do kabeláže za rozumnú?
Investícia do 2000 eur
70%
 70%  [ 14 ]
Investícia nad 2000eur
30%
 30%  [ 6 ]
Celkom hlasov : 20

Autor Správa
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Ut jún 10, 2014 13:43:53    Predmet: Slepý test káblov. Odpovedať s citátom

Viem, že pri tejto téme vznikajú hádky a polemiky, ale chcem získať nejakú predstavu o tom ako to naozaj je s tými káblami Ohnoes
Podstúpil niekto na fóre skutočný slepý test a ako to dopadlo? Ak áno, nemusí odpovedať tuto, kľudne súkromnou správou, rád si prečítam skúsenosti tých čo to naozaj skúsili.
Prečítal som veľa starých tém a článkov o vplyve káblov, sám pre seba si chcem určiť čo je skutočný vplyv kábla a čo je marketingová masáž, špekulácia ....

Nikdy som na káble neveril, potom som skúsil VDH, Kimber, Cardas (je jedno aké typy ), nadobudol som dojem, že vplyv majú. Nikdy som si nerobil slepý test, ale nejak si to skúsim zrealizovať.

Zaujíma ma len, či pri toľkých hádkach, došlo k realizovaniu týchto testov a ako to dopadlo.
ďakujem za každú skúsenosť.


Naposledy upravil stano30 dňa Ut jún 10, 2014 22:37:34, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut jún 10, 2014 15:05:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme, ze som sa takychto testov zucastnil a aj sam realizoval. Vysledky su viac nez rozpacite.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut jún 10, 2014 21:25:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Kabel má v běžném hifi obrovský význam. Stejně velký má kupodivu i v highendu.

Největší význam se dá poznat celkem bez slepých testů.
Je velký rozdíl s nimi a bez nich. To pozná opravdu skoro každý.

Pak (pokud se budeme bavit o zapojených kabelech a ty budou provedeny jak mají, dobře pospájeny, nakrimplovány či dotaženy), nastává masáž prospekty, periodiky a především velmi dobře slyšícími hifisty, jakéže to slyší rozdíly, padající deky, pleťové středy a cinkavější cinkání atd.

Tady je rozsah popisů takový, že Mácha, Čechov, Rousseau atd. se musí stydět a červenat.

Bez používání voodoo lze jejich kvalitu zahrnout pod slovy délka, odpor, indukce, kapacita a stínění, a to jako bezvýznamné.

Jako významné lze považovat povrch koncovek, barva opletu, věhlas výrobce, případně prodejce, a z toho se odvíjející nejdůležitější a nejvýznamnější cenu.

Takže pokud tyto významné a hlavně nejvýznamnější hodnoty poslouchající hifista zná, aniž by se zaobíral těmi bezvýznamnými, má při neslepém poslechu jasno.

Pokud bude vidět a znát "pouze" ty bezvýznamné hodnoty, bude při poslechu podstatně nerozhodnější, nicméně si vybere zcela jistě nejlépe a nejdráže vypadající.

Pokud dojde však k slepému testu, kdy mu veškeré hodnoty budou k ničemu a bude se muset spolehnout pouze na svůj sluch, tak v drtivé většině jsou výsledky rozhodnutí poslouchajícího hifisty blížící se výkladu z Delf.

Slovo drtivé je záměrné, neboť jsou mezi námi tací, co skutečně jsou schopni někdy přiřadit výsledný zvuk sestavy správnému kabelu, protože ví "co má slyšet a proč.

K této schopnosti vede nejen vlastnost míti zcela a výhradně a naprosto skvělý
sluch, ale především obrovské zkušenosti a znalosti a hodiny poslechů kvalitně nahrané hudby.

Tím bych svůj monolog končil.

Na závěr bych chtěl podotknout, že těch výše zmíněných je v množině hifistů zcela a úplně zanedbatelné promile promile.

Horší je na tom to, že zcela nezanedbatelná většina množiny hifistů, si bláhově myslí, že do té malinké množinky patří. A dávají nám to všem dnes a denně najevo hlasitě, srdnatě, povýšeně, arogantně s jasným popisem, co vidí že slyší.
Ne však ve slepém testu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut jún 10, 2014 21:50:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to bola dokonalá ejakulácia. Thumbs up
Na tú si sa musel dlho pripravovať. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 10, 2014 23:27:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Faktická poznámka, možnosti pro hlasování měly být tyto:
Do 2 EUR
Do 20 EUR
Do 200 EUR
Do 2000 EUR
Do 20000 EUR
A tak dále...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 00:00:02    Predmet: Odpovedať s citátom

2, 20, 200 je do 2000, už mi to neponúka možnosť úpravy. Asi som to mohol dať na viac častí, ale o to mi ani nejde, zaplatíme koľko považujeme za rozumné a prínosné.
Zaujíma ma hlavne ten slepý test, teda či v polemike o kábloch je rozhodujúce:
1. Počujem
2. Vidím a počujem
3. Prečítal som a počujem

Twisted Evil
Počkám na ďalšie reakcie. Vzhľadom na dlhodobosť sporu o kábloch som predpokladal, že nejaký ľudia to zrealizovali.
Pre mňa je prínosnejší slepý test ako slepé tvrdenie Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 05:32:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja odpoved z debaty http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=1526&p=118709#p118709


Všetky tieto debaty vedu do slepej uličky.Stále sa budete motať ako pes za svojim chvostom.
Ani ten S. Wonder to nevie. Ak by aj testoval je to len jeho subjektívny názor k danemu objektu ( objekt ako rozne káble na 1. roznej aparature)v danom okamihu čase a priestore a ten je relatívny aj k danemu jednotlivcovi a jeho aktualnemu rozpoloženiu a nevznikne žiadne univerzum a všeobecná jednoznačná výpovedná hodnota je zase len 0.

Ktoré káble su najlepšie?
Ktoré víno je najlepšie a najchutnejšie?
Ktoré pivo je najlepšie a najchutnejšie ?
Ktoré jedlo je najchutnejšie?
Ktorá vona je najlepšia a najvonavejšia?
Ktoré auto je najlepšie?

Ktoré.....Ktoré...Ktoré....???????
Prečo..? Načo..? Začo...?,
Aká .._? Aké_--?

Aká žena je najkrajšia?
Aká žena je najmudrejšia.
Tieto 2 ked spojíme tak dokažem dať odpoved.Ked je žena pekná a mudra tak to už neni žena ale muž. Laughing

To rozne takéto otázky dáva aj malé decko... a prečo a načo a ktoré..
Casom sa niečo o svete a živote dozvie a aj tak nikdo nikdy nevie všetko ....

Aj tak reaguje každý inak na každého prostredie a lududí, kde žije a aké su jeho možnosti.Clovek časom vyletí do sveta ako to vtáča z hniezda a aj tak bojuje a žije ako ono.


Moj dedo hovoril ...
(som to aj trocha vylepšil a dalo by sa o tom tiež polemizovať donekonečna a dopisovať čo všetko ale možno na niečo doležité som aj zabudol )

Svetom vládlo a vždy vladnuť bude a ovladať ho :

...BOH...Príroda.....
Peniaze ..............
Náboženstvo.........
Sex.................(tam patrí aj Láska ...tá bojuje zo všetkým nerovný boj, lebo zároven ovláda všetky)
Politika..............

Chamtivosť a lakomosť ,nenávisť, závisť , povýšenectvo.. všetky vlastnosti ludí ako cítiacej a mysliacej bytosti ktorá si uvedomuje sama seba aj občas dosledky svojho správania........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11551
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 05:48:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo by fajn aj upresnit co sa mysli "kabelazou"...
- ake kable
- ake dlzky
- ake konektory

Napriklad za 50 kusov dvojmetrovych audio kablov aj s konektormi moze byt 2000 Eur rozumna cena, no asi aj tak je vhodne skusit si este vypytat zlavu... ;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 05:56:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zas jedna tema o <>
To ste si mali nechat na dlhe zimne vecery a nie do tropických horucav Very Happy
Vzhladom k tomu, ze vlastnim kable v cene 3 euro/m (viac nie som ochotny dat a ani nedam) tak sa ankety o cene zucastnit nemozem.
A ci si myslim ,ze to rozpoznam v "slepaku"? Neviem ale skor si myslim ,ze asi nie.(teoreticka uvaha)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 06:11:07    Predmet: Re: Slepý test káblov. Odpovedať s citátom

stano30 napísal:
Zaujíma ma len, či pri toľkých hádkach
sa tu ludia nedohadaju este viac Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2343
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 07:20:55    Predmet: Odpovedať s citátom

V anketě chybí investice do 200 eur.
Tam by se nejspíš vešlo 99% příčetnejch hifistů, včetně mě. Smile
Kabely má smysl řešit až jako poslední a v rozumný míře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 08:06:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Black Berry napísal:
Všetky tieto debaty vedu do slepej uličky.Stále sa budete motať ako pes za svojim chvostom.
Ani ten S. Wonder to nevie. Ak by aj testoval je to len jeho subjektívny názor k danemu objektu ( objekt ako rozne káble na 1. roznej aparature)v danom okamihu čase a priestore a ten je relatívny aj k danemu jednotlivcovi a jeho aktualnemu rozpoloženiu a nevznikne žiadne univerzum a všeobecná jednoznačná výpovedná hodnota je zase len 0....
Black Berry -> Thumbs up Thumbs up
Nikdy nekončiaca téma. ktorá nevedie k ničomu. Každému čo jeho jest.
Kite 19 mal si si tú tému nechať na jeseň, ked nebudú také horúčavy, aby niektorého z tvrdošíjnych zástancov z niektorého tábora nejeblo od horúčavy a adrenalínu.



4555aa.gif
 Description:
 Filesize:  9.37 KB
 Viewed:  17200 Time(s)

4555aa.gif


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 08:26:56    Predmet: Kable. Odpovedať s citátom

.... toto je tema , ktora sa pravidelne opakuje a vzdy sa konci hadkou medzi dvoma tabormi.
Myslim , ze na otazku , aky kabel a za kolko si musi vyskusat a zodpovedat kazdy sam za seba !!!
Su medzi nami tri zakladne kategorie hifistov.

Rozdiel nepocujem .... super nemusim investovat.
Rozdiel pocujem , ale som ochotny investovat pre mna primeranu sumu.
Rozdiel pocujem a nie som spokojny , kym nemam to najdrahsie na trhu.

Rozdiel medzi kablami na svojej aparature a v znamych akustickych podmienkach pocujem . Mozno nahovorim kamarata na nejaky slepy testik , ci si to iba nenamyslam ...... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 11:30:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ako stará je téma o kábloch, na HN som našiel 6rokov starú tému. V tejto téme z počiatku prispievali a spochybňovali káble aj ľudia, ktorý ich teraz počujú.
Zaujíma ma čo sa v ich prípade zmenilo, tou zmenou nemyslím prebratie argumentov z letákov a recenzií.
Ťažko je napísať o čo mi ide, napísať to tak aby to neiritovalo ani jednu stranu a nezvrhlo sa to, ale ide len o posraté káble.
1. Na jednej strane stojí presvedčenie o zbytočnosti investície nad určitú hranicu(pre mňa zahŕňa aj skupinu neinvestujúcich), zdôvodňuje sa to absolvovaním aj slepého testu, fyzikou a podobne.
Z môjho pohľadu proti nim stojí kvalita vodiča, konštrukcie, izolácie ... o tomto sa asi pochybovať nedá a aj fyzika musí pripustiť určitú mieru investície ako rozumnú.
2. Druhá strana je tvorená ľuďmi, ktorí investovali veľkú sumu do kabeláže, zdôvodňuje sa to slovom počujem prínos, rýchlejšie basy, priestor a dokonca slovami, že káble hrajú atď.
Platí pre nich tá istá fyzika, ktorá cez meď, striebro, zlato, nepustí viac ako je to vlastnosťami materiálu dané. Poznáme len určité materiáli a určité konštrukcie, práve tu by mala argumentácia stáť aj na slepom teste a asi nestojí.
Osobne, ak by som šľahol za kábel 5000, tak musím s určitosťou povedať aj na slepo, áno je to on - len takto by som dokázal svojej peňaženke zdôvodniť investíciu.

Osobne som zástancom tej rozumnej investície a hľadám odpoveď na otázku pri kábloch nad 2000 eur, sú aj oveľa drahšie a práve tam by som od výrobcov očakával zdôvodnenie, niečím viac, ako argumentom, že je to nevysvetliteľné, ale je to tak. Ak sa cena odvíja od výskumu a vývoja(tiež sa to používa ako odôvodnenie ceny), tak by rozumné argumenty nemali byť problém. Určite nejde o odhaľovanie obchodného tajomstva.

Ide o posraté káble, a určite by som to neporovnával takto:
citácia:

Ktoré káble su najlepšie?
Ktoré víno je najlepšie a najchutnejšie?
Ktoré pivo je najlepšie a najchutnejšie ?
Ktoré jedlo je najchutnejšie?
Ktorá vona je najlepšia a najvonavejšia?
Ktoré auto je najlepšie?


U vína a piva sa každý rok jednotlivé poroty na súťažiach zhodnú, na najlepšom v danej súťaži. Ak je pivo, alebo víno dobré, určite bude chutiť viac ako nejaký Zubr a podobne Laughing , dokonca to má obrovský vplyv na predajnosť a cenu.
U áut sú parametre dané a záleží čo človek preferuje, v popise auta sú všetky parametre, ktoré môžu kupujúceho zaujímať a dokonca sa to dá overiť skúšobnou jazdou a preukázať testom a Octaviu od Mercedesu odlíšim aj so zaviazanými očami.

Kábel má rýchlejšie, pevnejšie, hmotnejšie, určitejšie, plnšie .... basy - počuteľné, pocitové, preukázateľné ?

Akýkoľvek pokus o zostavenie rebríčka káblov, pri určitých preferenciách by skončil krachom, hádkou.

Pri kábloch s cenou nového auta, by som očakával inú argumentáciu, ako to porovnávať s vôňou rozkvitnutých kvetov na horskej lúke.

Dúfam, že to nikto nebude brať ako provokáciu.
Pri kúpe kabelky chcem tiež vedieť od partnerky v čom je tá za 1000eur lepšia a krajšia ako tá za 300 Laughing, vtedy ju podozrievam z iracionálneho správania, ale radosť si urobiť treba. Ako chlap si chcem zdôvodniť káble.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 12:07:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie každému chutí to víno a pivo čo porotcovia uznaju za najlepšie .

http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=22&t=424

http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=22&t=1362

http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=22&t=597

http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=22&t=1410

http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=22&t=1637

atd...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 12:25:46    Predmet: Odpovedať s citátom

ono určite chutí, ale pre konkrétnu osobu nemusí byť číslom jedna, ale ani pre tú konkrétnu osobu nebude to pivo horšie ako číslo 5 v rebríčku.
Netreba sa hrať na slovíčka Very Happy
Keby mi išlo o konfrontáciu, tak založím tému o zoradení najdrahších káblov podľa kvality, a bola by z toho možno väčšia hádka ako medzi počujúcimi, nepočujúcimi a pochybujúcimi Very Happy, dokonca si myslím, že zostaviť takýto rebríček by si netrúfli ani najlepší recenzenti.

Ďakujem za odkazy, určite prečítam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 12:46:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxer: Thumbs up Rofl

stano30 napísal:
2, 20, 200 je do 2000, už mi to neponúka možnosť úpravy. Asi som to mohol dať na viac častí, ale o to mi ani nejde, zaplatíme koľko považujeme za rozumné a prínosné.
Zaujíma ma hlavne ten slepý test, teda či v polemike o kábloch je rozhodujúce:
1. Počujem
2. Vidím a počujem
3. Prečítal som a počujem


Nepřikrášlená realita ohledně investice hifistů a audiofilů do kabelů (cena za 1m bez konektorů) je asi takováto:

1. Počujem - investice do 2 euro
2. Vidím a počujem - investice do 20 euro
3. Prečítal som a počujem - investice do 200 euro
4. Prečítal som a vidím - investice do 2000 euro
5. Slepě věřím výše uvedeným kabelovým zkušenostem na highendforu - investice nad 2000 euro


Smile

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 13:03:35    Predmet: Odpovedať s citátom

cough:


Ta jak mi to te emoce dachto zamoce ta še z teho nevymoce...



Thumbs up Hypnotized ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 07:09:58    Predmet: Odpovedať s citátom

stano 30

........ myslim , ze kazdemu , trochu technicky vzdelanemu cloveku je jasne , ze 2x1 m akehokolvek kabla za cenu 1000 eur je tazko technlogicky zdovodnitelne , nech uz pouzijem akykolvek kvalitny vodic , izoalaciu , oplet , alebo vnutornu geometriu ...... a to nehovorim o vyssich cenovych hladinach , napr repro kabel 2 x 2.5 m za 20 000 eur . Tu uz musi blednut zavistou kazdy vyrobca aut , kde je zlozitost vyroby vyrazne odlisna ....... Smile

..... ale realita je taka , ze sa to vyraba , kupuje a predava ........

... tu sa naozaj nedopatras jednoznacnej odpovede na svoje otazky , vnimanie reprodukovanej hudby je velmi , velmi subjektivna zalezitost ....
... to co sa paci mne , sa nemusi pacit niekomu inemu a naopak . Mam znameho , ktory je nadseny zo zvuku tzv. typicky lavor . Pre mna nepocuvatelne a on ma pri pocuvani blazeny usmev .......

Asi jedina cesta je , pozicaj si , kup , vyskusaj a urob si vlastny nazor ..... myslim , ze vacsina z nas si presla touto cestou ....... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11551
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 07:18:35    Predmet: Odpovedať s citátom

nad 2000Eur by uz mohla byt domena supravodicov.... ;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 08:22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím že v tomto smere skratky a jednoznačné pravdy v podobe internetových rád neexistujú. Každý si musí ten svoj chodníček prešliapať sám, nech už dospeje k akému koľvek názoru či výsledku.
Oslavné komerčné recenzie sú jedno a realita druhé. Takisto to platí pre doporučenia od užívateľov na nete. Ich doporučenia sú takisto jedna vec a realita druhá, pretože sme tu vo virtuálnom priestore, v podstate nevieme nič jeden o druhom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 10:39:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne ani nejde o nájdenie pravdy, skôr ma zaujímali argumenty.
Nie som elektrotechnik a preto do tejto polemiky nemôžem vniesť viac svetla, vyhodnocujem si to len sám pre seba.
V dobe keď som začal čítať o kábloch, absolútne som na vplyv káblov neveril, argumenty nevercov mi prišli logické a tým pádom pravdivé.
Počujúci argumentujú slovom počujem, to bol dôvod prečo som sa pýtal na slepé testy.
V časoch, keď som na káble neveril, osvojil som si argumentáciu nevercov, čítal som skúsenosti ľudí čo rozdiely nepočujú, ale aj tých čo počujú.
Z diskusií je zrejmé, že stále viac ľudí dospelo k presvedčeniu počutia rozdielu medzi káblami. Na základe týchto diskusií som si aj ja zakúpil nejaké káble od VDH (aj mi darovali), a kúpil som Kimber.
Najväčšiu zmenu priniesol Kimber kobra, ale už som ho vyhodil, je to kábel, ktorý prinesie zmenu pri akejkoľvek zostave a počuteľná je veľmi - je otravná a kazí zvuk.
Dnes si to overím v slepom teste, myslím, že ho v teste určím a následne niekomu darujem. Podľa mňa je to veľký šmejd - moja skúsenosť s Kimber.

Nerozumiem prenosu zvuku cez signálové káble, k zakúpeniu nejakých kvalitnejších ma priviedla skúsenosť s koaxiálom od setopboxu do telky, bol nekvalitný a akýkoľvek kontakt s čímkoľvek spôsoboval sekanie a rušenie obrazu, vtedy som ho vymenil za kvalitnejší a od vtedy s obrazom problém nemám.
Hlavne som mal signálové káble neúmerne dlhé, tak som ich potreboval skrátiť, v zmysle hesla žiadny kábel-dobrý kábel.
Priviedli ma k tomu aj skúsenosti počujúcich, tak som to chcel vyskúšať. Pobehal som hifi štúdiá a zistil niektoré zaujímavé veci, ktoré u mňa spôsobili po úvodnom nadšení pre káble, ďalšiu káblovú skepsu Very Happy
osobná skúsenosť:
Kvalitnú metráž som v BA nevedel zohnať, ak som sa zaujímal o metráž, predavač sa so mnou skoro nebavil, nevedel mi k tomu povedať nič.
Veľká zmena nastala po tom čo som ukázal na hotový kábel, zrazu sa basy spevnili, výšky prečistili a kábel sa stal smerovým Laughing Napriek tomu som si zobral tri druhy káblov, VDH, Cardas, Kimber.
Neskúsené uši sa rozhodli pre Kimber, počúvanie rozhodlo že Kimber nie Very Happy
VDH - je podľa mňa výborný neutrálny kábel, na prenos signálu, pre počujúcich lacný, pre nevercov drahý.
Najhoršiu skúsenosť mám s káblovým tuningom, to som skoro ušiel z predajne.
Argumentácia v štýle pravica-ľavica, počujúci-ostatní debili.

Myslím že kvalitne spracovaný signálový kábel zvuku pomôže len v zmysle neskresleného prenosu, trebárs z CD do preampu, ochráni ho pred vonkajšími vplyvmi atď.
Osobne sa nebránim laborovaniu s káblami, ale všetko sa akceptovať nedá.
Nikdy nebudem akceptovať porovnávanie kábla so zosilňovačom alebo playerom. kábel v cene špičkových repro je pre mňa úplna pičovina.

V rámci slepého testu ma hnevá akurát to, že nemám klasický starý cinch, so zaoxidovanými koncovkami, ale ako referenciu v tomto mám bandridge za 5 eur, zo 100% copper a koncovky 24 gold Laughing (no a čo?!, áno aj toto som kúpil)
100% copper to nedokážu vyrobiť ani v nordost
Laughing

toto som sem zabudol dať: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=208688&highlight=#208688


Naposledy upravil stano30 dňa Št jún 12, 2014 11:28:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11551
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 10:53:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Zo signalovych by si si mohol zohnat dva druhy, na tunajsom fore u niektorych ludi referencne kable, vyrobene z metraze:
- FSJ4-50B
- VBPAM

Zaujimave ale je, ze sa tu nepropaguju ziadne referencne konektory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 11:19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

"Najväčšiu zmenu priniesol Kimber kobra, ale už som ho vyhodil, je to kábel, ktorý prinesie zmenu pri akejkoľvek zostave a počuteľná je veľmi - je otravná a kazí zvuk. "

Kobru som v zostave nemal. Môže to byť aj tým že si nechtiac kúpil fejku. Ale aj nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 11:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tú kobru som kupoval v zavedenom hifi obchode v BA, koncovky wbt. Ale možné je všetko. Koncovku som dal dolu, možno sem hodím aj fotku, je to tá drahšia verzia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 854

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 11:33:04    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Zo signalovych by si si mohol zohnat dva druhy, na tunajsom fore u niektorych ludi referencne kable, vyrobene z metraze:
- FSJ4-50B
- VBPAM

Zaujimave ale je, ze sa tu nepropaguju ziadne referencne konektory.


Tak správnej "referenční" konektor musí být velkej a mít na sobě aspoň 10dkg zlata nebo rhodia Smile , což je třeba u VBPAM problém, protože je malej a tenkej a je poněkud problém, jak naletovat oplet - správně by měl být asi po celém obvodu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 11:59:24    Predmet: Odpovedať s citátom

"Tak správnej "referenční" konektor musí být velkej a mít na sobě aspoň 10dkg zlata nebo rhodia Smile , což je třeba u VBPAM problém, protože je malej a tenkej a je poněkud problém, jak naletovat oplet - správně by měl být asi po celém obvodu."

Toto je jeden z návodov ako písať príspevky aby ľudia na seba reagovali podráždene.Zrejme autorovi tohoto príspevku o toto išlo. Ale k čomu to je dobré?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11551
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 12:32:10    Predmet: Odpovedať s citátom

radsej dajte tip na nejaky skutocne referencny kontektor...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 12:32:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne osobne sa veľmi páčia koncovky WBT a aj VDH, áno sú veľké a praktické a nemám im to za zlé, sú aj dosť drahé.
Ak sa človek neorientuje vo výrobe a výrobcoch konektorov, je dobré kúpiť niečo lepšie.
S káblami som začal kôli gramofónu, najprv to bol koaxiál a koncovky z awelmaku, žiaľ plast v lacnej koncovke som pri pájkovaní natavil a hneď to pozeralo krížom-krážom Laughing - ušetrené
No a tak som dospel k WBT, nemožnosť roztavenia sa mi veľmi páči, sú drahšie ale sú kvalitné. Nie som tak skúsený aby som poznal jednotlivých výrobcov a ani nemám toľko peňazí a času aby som všetko zisťoval a overoval spôsobom pokus omyl.
Koncovky nepočujem Very Happy , ale mám rád kvalitu

Sa mi zatiaľ vôbec nepáčia výsledky hlasovania, sa stavím, že Cough a Boxer zaškrtli nad 2000 Laughing , chcem poprosiť tých čo sa zmestia do 2000, teda 2,20,200 aby sa neostýchali a kľudne sa zaradili do kategórie pod 2000, to že máte peniaze za to sa hanbiť netreba Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 12:47:30    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Toto je jeden z návodov ako písať príspevky aby ľudia na seba reagovali podráždene.
Tebe sa nepaci, ze niekto podrypne a caka spustenie laviny Laughing Mne sa nepaci, ze niekto napise svoj nazor na kabel a ty automaticky "obhajujes" tym, ci nekupil FAKE.

A tie Jimmyho / BlackBerry vylevy - na to treba mat vysoku hladinu . . . adrenalinu Very Happy

S Panom Bohom dokablovania Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 1 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist