Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VMA-I EVO
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mirdas
Hifi obsluha


Založený: 18 marec 2012
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Ut december 09, 2014 12:40:00    Predmet: Odpovedať s citátom

@Miero

Nejsou takhle ty bedny nevyuzity? Z jedny strany lednice, jsou blizko u sebe, blizko zdi...
Nebo pro poslech diky koleckam menis umisteni ?

_________________
Esi Juli@, Vincent SV-121, VMA-II REV
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut december 09, 2014 22:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mierovi jsem bedny vezl domů a hrají mu tam překvapivě dobře, taky jsem čekal, že bude akustika problém, ale hrají tam dobře - neslyšel jsem tam v akustice žádné zásadnější problémy.
Teď po usazení beden na podstavce s kolečky je manipulace s nimi snadná, takže ještě může zkoušet hledat lepší umístění.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 10, 2014 00:55:48    Predmet: Odpovedať s citátom

mirdas: ale naopak, využívam ich dosť často.

Po skúsenostiach s predchádzajúcimi (menšími) reprobedňami som sa obával problémov najmä s dunením, no prekvapili i mňa. Korigovať basy nie je treba a v nočných hodinách stačí stiahnuť hlasitosť a stále to hrá dobre.

Miestnosť zhruba 5x3m. Priečky medzi miestnosťami sú myslím 4 sádrokartóny a nejaká vlna medzi; strop betón a na zemi je plávajúca podlaha. Kuchynská linka, okno naproti, gauč, chladnička. Repro sú teda na šírku a na protiľahlej stene je veľký obraz - olej na plátne.

Momentálne ich mám takmer u steny, natočené na posluchové miesto - je tak väčší priestor, nielen vo zvuku, ale aj na pohyb :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirdas
Hifi obsluha


Založený: 18 marec 2012
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: St december 10, 2014 13:07:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Mel jsem na mysli spis stereo prostor, ktery takto umistnene bedny zahraji. Sam jsem si s hledanim idealni pozice VMAII dost uzil a vim, ze vzajemna vzdalenost beden 1,5m nebo 2,2m udela docela zasadni rozdil ve zvuku. + ve tvem pripade brzke odrazy od lednice, zdi a LCD. Pokud jsi ale spokojen, tak je vse ok Smile
_________________
Esi Juli@, Vincent SV-121, VMA-II REV
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St december 10, 2014 14:38:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslim, ze miero sa nebude branit vianocnemu darceku od kohokolvek v podobe novej vily so samostatnou akusticky upravenou miestnostou, ktora bude specialne urcena len na pocuvanie hudby. Ak mu ju nechcete darovat, tak sa na to vykaslite - kazdy ma podmienky, ake ma, v ramci svojich moznosti Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St december 10, 2014 20:04:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Dneska jsem pod VMA-I EVO taky nainstaloval svoje podstavce s kolečky, protože jsem potřebal odjet z pozice beden. Manipulace s bednami na podstavcích je opravdu snadná, záda se mi poděkují. Hlavně jsem mohl umístit VMA-I SL na ideální místo, kde stojí normálně EVO a hned ukážou co opravdu umí.
VMA-I SL na místě třetích beden uvnitř se zdají skoro horší než VMA-II S, ale to je jenom špatným zmístěním. Když je posunu o 30cm blíž k VMA-II S, takže už je zvuk úplně jiný a najednou jsou VMA-I SL daleko lepší než dvojky S. Každopádně EVO jsou lepší Smile.


_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So december 13, 2014 21:21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Udělal jsem krátké video s hudbou přes VMA-I a foťák v poslechovém místě.
https://www.youtube.com/watch?v=xCwCT_D1jQs
http://uloz.to/live/xi2DDvr9/vma-i-evo-cw-dac-1-usb-spaudio-p1-a400-mts

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 13, 2014 21:40:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Martine, pustil som si tú nahrávku tvojich EVO u mňa doma, a neviem či ťa poteším, ale tie moje EVO hrajú neporovnateľne lepšie než tie tvoje! :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 13, 2014 21:47:25    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Udělal jsem krátké video s hudbou přes VMA-I a foťák v poslechovém místě.

Tak máš moc pěkný bedny, velkou televizi a asi i dobrej foťák. Možná to chtělo zapnout HDR, telka přepálená a zbytek tmavý. Zvuk na nahrávku foťákem taky výbornej.

Přesto mi to nedá, abych se nezeptal, co jako mělo být hlavním cílem tohoto počinu ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 11:35:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Přišlo mi to zajímavé, chtěl jsem si vyzkoušet video na novém foťáku a stálo mě to asi 5 minut času. Video je tmavší protože je holt zima a špatné světlo na točení videa vevnitř.
Zvukově jsem byl překvapen absencí šumu a tím, že to docela ujde. Ale samozřejmě hraje to tady podstatně lépe než na videu. Při sledování videa doporučuji použít sluchátka, nikoliv reprobedny - jinak byste měli v přenosu dvojí dozvuk akustiky.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 14, 2014 11:59:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Video je tmavší proto, že uprostřed obrazu je zdroj světla, kterému automatika přizpůsobí expozici.
Vypni telku a natoč to znovu, uvidíš. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 23:35:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak se také hlásím do klubu majitelů VMA-I Evo. Poslouchám je doma už tři týdny.

Z nabídky trhu v dané cenové kategorii jsem nejprve papírově vyselektoval:

- VMA I Evo nebo VMA I SL
- BV Audio F3Roy
- Kef R500
- Kef Q900
- Monitor Audio Silver 8

Nakonec moje volba padla VMA-I Evo. V přímém porovnání s verzí SL nebylo co řešit. Rozdíl byl pro mě zásadní.

Popis zvuku je poměrně obtížný, protože se není moc čeho chytit. Bedny nemají žádnou na první či druhý poslech zřetelnou zvukovou signaturu. Zvuk působí "normálně" a to nezávisle na hlasitosti. Zvukový obraz je homogení s velmi dobrou hloubkovou lokalizací a dobře kontrolovanou dynamickou "výbušností" při poslechu dynamických zvratů symfonické hudby a to bez přechodu do agresivity. Moje běžná poslechová hlasitost se s Evo zvyšila o cca 4dB (dalších cca 5dB jde na margo jejich nižší citlivosti).

Oproti dvojpásmům, na které jsem byl zvyklý, a které stále považuji vzhledem k ceně a dané technologii za vynikající, jsou VMA Evo zřetelně detailnější a přitom méně agresivní. S rozšířením přenášeného pásma až pod 30Hz dostává hudba nový rozměr a možnosti. Basy nejsou nijak zdůrazněné, ale s patřičnou nahrávkou a v patřičné hlasitosti dokáží rozvibrovat sedačku pod zadkem aniž by zároveň hrozil bolehlav. Zvláště po ošetření modů místností ve Sweet Spotu je poslech opravdu impozantní. Výšky plynule navazují na pásmo středů a nijak na sebe neupozorňují. Nepamatuji se, že bych doma měl někdy repro s tak bezproblémovými a relaxovanými výškami.

Již deset let používám vyšší model AV receiveru Yamaha, který mě před deseti lety vytáhl ze všeobecné skepse o možnostech domácího poslechu. V případě Evo jsem už ale dopředu předpokládal, že to již bude nad jeho síly a že budu muset, ač nerad, v dohledné době upgradovat i zesilovač a tím i DA převodník. Praxe mě opět vyvedla z omylu. Je to patrně i tím, že ač je citlivost Evo nižší, impedance je vyrovnaná a její fáze se většinu spektra pohybuje blízko nule. Yamaha si s Evo skvěle poradila a bez přímého srovnání s nějakým 400W dělem za sto tisíc neslyším ve zvuku Yamahy žádný problém. Asi to je tím, že nejsem co se hlasitosti poslechu týká, žádný extremista pokoušející se o poslechem způsobené ušní krvácení.

Tož tolik k mému subjektivnímu názoru po 3 týdnech intenzivního poslechu.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa St január 06, 2016 23:46:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 23:40:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Co BV Audio F3Roy ? Nezaujaly tě nebo ti něco vadilo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 23:50:37    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Co BV Audio F3Roy ? Nezaujaly tě nebo ti něco vadilo ?

BV Audio nemá asi příliš zájem prodávat své reprosoustavy v Čechách. Nezjistil jsem, že by někde v rozumné vzdálenosti byly F3Roy k poslechu. Ve studiu Nirvána byl jen nějaký starší model s jinými měniči. Kdyby byla možnost F3Roy postavit vedle Evo a poslechově srovnat, určitě bych toho využil. Nebyla.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dkdkdk
Banned


Založený: 18 december 2014
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 07:06:34    Predmet: Odpovedať s citátom

A zbytek (kef, monitor) jsi měl jen ve výběru nebo jsi je i někde poslouchal a porovnával?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanav
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 11:48:55    Predmet: Odpovedať s citátom

VMA I Evo jsou už docela objemné bedny. Jak velkou máte poslechovou místnost?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 11:57:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Co to s tym ma? Bojis sa, ze sa mu do miestnosti nezmesti kvetinac?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 13:42:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa fotiek na VMaudio už existuje minimálne 7 párov repro EVO :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 15:00:05    Predmet: Odpovedať s citátom

dkdkdk napísal:
A zbytek (kef, monitor) jsi měl jen ve výběru nebo jsi je i někde poslouchal a porovnával?

Je třeba říci, že výchozímu zadání, se kterým jsem do toho šel (tedy třípásmo blížící se full range s odpovídajícím objemem ozvučnice) plně odpovídaly (za danou cenu) jen Evo a F3Roy. Zbytek shortlistu už papírově něčím zaostával. Kef R500 jsou malé sloupky s podstatně subtilnější reprodukcí basů, Kef Q900 nejsou plnohodnotná třípásma a navíc zaostávají kvalitou zpracování (je to spíše na kino). Nejblíže úvodní dvojce jsou Monitor Audio Silver 8. Ještě se na inzerát nabízela možnost koupě za mírně vyšší cenu Revel Performa F32, což se jevilo jako velmi zajímavé, ale rozhodla nedůvěra k tomu, když je deklarováno, že dva 16cm basáky v relativně malé ozvučnici reprodukují v plné úrovni 26Hz. A navíc nebylo kde si je předem poslechnout.

Protože F3Roy nebyly k dispozici k poslechu a ani není běžně dostupné jejich kompletní měření a protože mě VMA Evo při tříhodinovém poslechu na různých řetězcích přesvědčili, žádné další srovnání neproběhlo. Přímé srovnání ani nebylo organizačně proveditelné. Takže s informacemi nemohu sloužit.

vanav napísal:
VMA I Evo jsou už docela objemné bedny. Jak velkou máte poslechovou místnost?

27m2. 2,85 stropy (rákos, nad ním 10cm dutina), první odrazy od bočních stěn zatlumené. Bedny nejsou postaveny u zdi.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 02, 2016 13:08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, krycie ramceky pre EVO. Su pripevnene magnetkami na 4 skrutkach basoveho reproduktoru. Nie su to klasicke ramceky, ale doska s vyfrezovanym kruhovym otvorom pre basak a "stadionovym" pre stredak a vyskac... :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 02, 2017 15:59:41    Predmet: Odpovedať s citátom

pozeram na stranky VMaudio a vidim, ze ziaden dalsi majitel EVO neposlal nezverejnil fotku ako ich ma doma... nechcem ukazovat prstom, ale minimalne dvaja tunajsi clenovia ich maju ... nedate foto aspon sem? :-)

PS: moje fotky su uz neaktualne, uz byvam v inom "panelaku"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 18, 2017 07:55:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedna zaujimavost...

V clanku o group delay na wikipedii [1] su z nejakych studii vytiahnute prahy pocutelnosti skreslenia sposobene group delay. Bol som zvedavy ako su na tom tieto repro a check mi z merani vygeneroval nasledujuci graf, z ktoreho plynie ze v oblasti 500Hz a vyssie, ktora bola predmetom studii, maju VMA-I EVO dostatocnu rezervu.

Prahy pocutelnosti skupinoveho oneskorenia podla dvoch vyskumov, testovane myslim na sluchadlach:
- 500Hz 3,2ms | 1kHz 1,6ms | 2kHz 1ms | 4kHz 1,5ms | 8kHz 2ms

Skupinove oneskorenie namerane na VMA-I EVO:
- 500 Hz 1ms | na 1kHz 0,6ms | 2 kHz 0,25 ms | 4 kHz 0,26 ms | 8kHz 0,06 ms

[1] https://en.wikipedia.org/wiki/Group_delay_and_phase_delay#Group_delay_in_audio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ut apríl 18, 2017 08:18:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero, co jsem mel moznost videt u svych konstrukci, tak nad priblizne 100Hz je grup delay pored stejne nizke, pod 100Hz jsou nejvetsi rozdily. Cim vetsi basak a vetsi bedna a vice to jde dolu, tim vyssi GD, plus minus. Nejak detailne jsem se tomu nevenoval.
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut apríl 18, 2017 08:55:54    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Jedna zaujimavost...

V clanku o group delay na wikipedii [1] su z nejakych studii vytiahnute prahy pocutelnosti skreslenia sposobene group delay. Bol som zvedavy ako su na tom tieto repro a check mi z merani vygeneroval nasledujuci graf, z ktoreho plynie ze v oblasti 500Hz a vyssie, ktora bola predmetom studii, maju VMA-I EVO dostatocnu rezervu.

Prahy pocutelnosti skupinoveho oneskorenia podla dvoch vyskumov, testovane myslim na sluchadlach:
- 500Hz 3,2ms | 1kHz 1,6ms | 2kHz 1ms | 4kHz 1,5ms | 8kHz 2ms

Skupinove oneskorenie namerane na VMA-I EVO:
- 500 Hz 1ms | na 1kHz 0,6ms | 2 kHz 0,25 ms | 4 kHz 0,26 ms | 8kHz 0,06 ms

[1] https://en.wikipedia.org/wiki/Group_delay_and_phase_delay#Group_delay_in_audio


Hlavne to pro kazdou bednu vyjde stejne/podobne dobre.
Na nejaky jasani ze ty tvy maly 3p. budky jsou na tom jako jiny bedny,...asi neni duvod jasat.

Zkratka vypovidaci hodnota takovyho obrazku je nulova.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 18, 2017 09:07:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj, vsak som pisal, ze je to zaujimavost.

Pekne o tom pise i Linkwitz: http://linkwitzlab.com/frontiers.htm#F
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut apríl 18, 2017 09:29:59    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Jj, vsak som pisal, ze je to zaujimavost.

Pekne o tom pise i Linkwitz: http://linkwitzlab.com/frontiers.htm#F


Hehe no je to imho uplne plane teoretizovani o nicem.
Stejne je mi divne Miero ze se zabavys takovymi jemnymi problemy a pak v diskusich havarujes na uplne zakladnich neznalostech a nechapani veci v souvislostech (naposledy treba ten Coughuv pisoar in wall).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po júl 03, 2017 20:11:45    Predmet: Odpovedať s citátom


VMA-I EVO aktuálně skladem v dýze makassar

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut október 10, 2017 15:04:44    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
check napísal:
VMA-I EVO SB nebo VMA-I REVO? Smile

Mimochodem to vypadá i na možnost upgradu pro stávající majitele VMA-I EVO, ale ještě vymýšlím, jak a za kolik, co vy na to?


Je to zajímavá možnost, ale chtělo by to nějakou technickou specifikaci toho, co nový basák a výhybka (?) přinese navíc oproti stávajícímu stavu. Aktuálně neregistruji, že by na basech něco chybělo nebo vadilo. Jaký zásah by upgrade znamenal pro ozvučnici?


Dám večer rozdíl ve frekvenčních charakteristikách. Zkreslení v pásmu nejnižších basů je asi o třetinu nižší s novým basákem a jde níže. Výhybku komentovat nemůžu, kromě toho, že cívky na basech jsou již ve třetí verzi - postupně se vylepšovaly.
Výměna by obnášela dopravu beden zpátky ke mě, přefrézování otvoru na nový basák, což by mělo jít bez poškození laku apod. Výměnu basáku, výměnu výhybky. Původní součástky a basáky bych si ponechal.
Porovnat osobně u mě to prozatím možné je někdy příští týden, držím zatím obě verze právě za účelem porovnání. Rozdíl není velký, ale není ani zanedbatelný. Je to rozhodně větší rozdíl než mezi průměrným a kvalitním zesilovačem, jak už ty rozdíly u beden bývají.
S cenou za upgrade se mě zatím neptejte, napíšu až budu vědět. Repro ještě stále naposlouchávám, přestože je už má první nedočkavý zákazník doma.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut október 10, 2017 15:30:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaký název pro bedny s novým basákem SB29NRX75?
Nechat VMA-I EVO, VMA-I EVO SB, VMA-I REVO, VMA-I EVO+ ? Klidně se vyjadřujte k názvu i ostatní, kteří bedny nevlastní nebo o ně nemají zájem.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut október 10, 2017 16:25:06    Predmet: Odpovedať s citátom

VMA-I EVO SB by znamenalo "Sport bass" alebo "Sport Biest"? Smile

Kazdopadne mam radsej oznacenia ako VMA-I EVOv2, VMA-I EVO/2 alebo aj spominane VMA-I EVO+ ale v tom pripade by som tak radsej pomenoval VMA-I EVO SL a tieto nove by museli byt VMA-I EVO++.

Proste nejako tu hierarchiu odstupnovat. VMA-I REVO by som si nechal na nejaky vrcholny model Wink

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist